√ Mutfağınızın Görünümünü Geliştirmek için 5 İpucu

Mutfağınızın Görünümünü Geliştirmek için 5 İpucu
Mutfağınızın Görünümünü Geliştirmek için 5 İpucu

Hepimiz mutfakta çok zaman geçiriyoruz. Muhtemelen sabah gittiğiniz ilk yer ve büyük olasılıkla yatmadan önceki son yer. Bu yüzden; mutfaktaki deneyiminiz uyumlu olmalıdır.

Ancak büyük olasılıkla çoğumuz mutfakların tuhaflıkları ve rahatsızlıklarıyla düzenli olarak başa çıkmak zorundayız. Bir mutfak size karşı değil, sizinle birlikte çalışmalıdır.

İşte bu yüzden, mutfağınızda çalışma ortamını iyileştirmek ve aynı zamanda bakmak için yapabileceğiniz küçük değişikliklerden bazıları. Okumaya devam et!


Ayrıca Oku:


Musluğunuz İçin Bir Makyaj

Hala o eski moda musluğunuz var mı? Suyu hızla fışkırtan ve daha çok çabalayana kadar durmayan türden mi? Cevabınız evet ise, muhtemelen gereğinden fazla su faturası ödüyorsunuz demektir.

Düşük akışlı musluklar, ayarlanabilir musluklar, restoran tarzı musluklar gibi enerji tasarrufu sağlayan bir alternatif kurmayı düşünün.

Bütçeniz izin veriyorsa, püskürtme çubuğundaki ayrı düğmeleri kullanarak daha iyi su akışı sağlayan pratik bir musluğu deneyebilirsiniz. Elleri yıkamak, yapraklı ürünleri nazikçe durulamak ve bir tencereyi doldurmak arasında kolayca ayarlanabilir.

Kabin Kapılarını Değiştirin

Zamanla, dolaplar modası geçmiş hale gelir ve bozulmaya başlar. Bunu aşınma ve yıpranma belirtilerinden anlayabilirsiniz. Tüm dolabı değiştirebilirsiniz, ancak bu size çok pahalıya mal olabilir, neredeyse aylık bütçenizi sarsabilir.

Ancak bunu özel dolap kapaklarıyla değiştirme fikrini değiştirmek ucuzdur ve yine de tüm dolabı ve mutfağı canlı ve yeni görünmesini sağlar.

Bonus İpucu: Şeffaf dolap kapakları ile mutfağınızın görünümünü iyileştirebilirsiniz. Mutfağınıza sağlayabileceği ek iyileştirmeler sizi şaşırtacak.

Ekstra Aydınlatma Ekle

Bazen mutfakta çalışırken, bir şeyler bulduğunuzda, ancak yeterli ışık olmadığı durumlarda karşılaşacaksınız.

Mutfağınıza ekstra aydınlatma eklemenin birçok yolu vardır. Bunlardan bazıları dolap altı aydınlatması, mutfaktaki görev lambaları, mafsallı kol lambaları vb. Eski aydınlatma armatürünüzü çıkararak yenisini takabilirsiniz.

Ayrıca, ihtiyacınız olan ekstra aydınlatma miktarına karar vermek, konuma, pencere sayısına, mutfağınızda zaten mevcut olan herhangi bir yapay ışığa vb. Bağlıdır.

Eşyaları Depolamak için Daha Fazla Alan Ekleyin

Bazı mutfaklar gerçek alandan çok eşyalarla dolu. Bu durumda, iki seçenekten birini seçebilirsiniz –

  • Öncelikle, gerekli öğeler için daha fazla alana sahip olabilmek için dağınıklığı giderin.
  • İkinci olarak, asma raflar, açık raflar ve çıkarılabilir çekmeceler gibi daha fazla depolama alternatifi ekleyin.

Bu ek depolar, mutfağınızın çekiciliğini de artırır.

Mutfağa Alet Ekleme

Hepimizin bildiği gibi mutfak, kahvaltı öğünlerimizi, ara öğünlerimizi, akşam yemeklerimizi vb. Hazırladığımız bir yerdir. Bu nedenle tüm bu görevlerin sorunsuz bir şekilde yürütülmesi gerekir. Bunu sağlamak için, mutfağınızı yemek hazırlamanıza yardımcı olacak ve mutfak odanızın görünümünü güzelleştirecek faydalı aletlerle doldurun.

Yemek yapma araçlarının yanı sıra, mutfak evdeki en dağınık yer olma eğiliminde olduğundan, bir temizlik aletine de sahip olabilirsiniz, örneğin bir hurda toplayıcı.

Dahası, sabah kahvesi yapmak için bir espresso makinesine sahip olmak, mutfağınızı harika gösterirken işinizi kolaylaştırabilir.

Son düşünceler

İster tek bir yönü yükseltin ister tüm mutfağı yenileyin, değişiklik yapmak, görünümü iyileştirmek için mevcut mutfağı yenilediğiniz anlamına gelir.

Ve olmasını istediğiniz olağanüstü alanı sağlamak için çok dikkatli bir şekilde planlanmalıdır. Yukarıda bahsedilen bazı ipuçları ve düzeltmeler sizin için iyi bir başlangıç ​​olabilir.

Bir cevap yazın