√ Mutfak Tezgahlarını Düzenlemenin En İyi Yolları

Beğen ya da beğenme, mutfak tezgahı tüm dağınıklığı çekiyor. Her şeyi temizlemek için sürekli bir savaş, ancak bilinmeyen bir nedenden dolayı işler birikmeye devam ediyor. Bazen dürüst olmak gerekirse, dağınıklığın çoğalmaya başladığını falan hissediyor.

Ama neyse ki, tezgahınızın temiz ve gezilebilir olduğundan emin olmanın gerçekten kolay yollarını bulduk ve mutfakta olmanız çok kolay.

image - Mutfak Tezgahlarınızı Düzenlemenin En İyi Yolları
Mutfak Tezgahlarınızı Düzenlemenin En İyi Yolları

Sırala ve Dışarıda Chuck

Yani sen de o karmakarışık mutfak dağınıklığını görüyorsun, değil mi? Her ne kadar itici olsa da, onu ayırmanız gerekir. Gerçekte hangi baharatları ve bitkileri kullanacağınızı bulun ve geri kalanını bağışlayın.

Yemek yemeyi ve her çeşit mutfak aletiyle pişirmeyi sevdiğimiz kadar, günlük olarak kullandıklarınızı seçin ve geri kalanını bir dolapta saklayın.

Yüzlerce yemek kitabını ve dergiyi de saklamanıza gerek yok, birkaç iyi kitap seçip gerisini yardıma ihtiyacı olan bir arkadaşınıza verin. Gerçekte kullandığınız şeyleri sakladığınızdan ve diğer her şeyi attığınızdan emin olmak için KonMari yöntemini kullanın.

Uzayı Ara

Mutfak tezgahınız küçük veya geniş olsa da, onu iyi yönetmezseniz, kolayca dünyadaki karmaşaya karşı en güçlü mıknatısa dönüşebilir.

En sevdiğiniz yemekleri pişirmek için daha az çalışma alanına sahip olmak oldukça rahatsız edici olabilir, bu nedenle kaliteli saklama alanı gerçekten gereklidir. Kendinizi kendi mutfağınızda yer için savaşmaya çalışırken bulursanız, mekanı yeniden tasarlamanın tam zamanıdır.

Bu şekilde, yalnızca concord veya başka bir alanda en iyi mutfak tezgahına değil, daha iyi organize edilmiş bir yemek alanına sahip olursunuz.

Mikrodalgayı hareket ettir

Mikrodalgalarımızı seviyoruz ve neden olmasın? Artıkları ısıtmak, nefis patlamış mısırlar yapmak ve biraz küçük pişirme yapmak ve çok daha fazlası daha kolay. Göz ardı ettiğimiz şey, tezgahın üzerinde biriktirdikleri alan miktarıdır.

Şimdi onu bir dolapta saklamak ideal değil çünkü onu kim çıkaracak ya da geri koyacak? Fazla işçiliği önlemek ve mikrodalgayı kolay erişilebilir bir yerde saklamak için en iyi çözüme sahibiz.

Adanıza kurun ve yerden tasarruf edin. Çömelmekten ve rahatsız olmaktan kaçınmak için çekmeceli bir mikrodalga fırına gidin. Üstteki düğmelerden birine basın ve yemeğinizi çıkan çekmeceye koyun.


Ayrıca Oku:


As onu

Elimizde kaşık ve spatula bulundurmayı hepimiz seviyoruz çünkü onları bulmak için çekmeceleri çıkarmak zor olabilir. Ancak bu, onları tezgahınızda tutmanız ve yer kaplamanız gerektiği anlamına gelmez. Asılı kalma eğilimi çok daha havalı ve yapması daha iyi.

Tutacakları ve çengelli rafları ocağın ve tezgahın üzerine kolayca takabilir ve tek bir spatuladan en sevdiğiniz kahve kupasına kadar her şeyin orada asılı olmasını sağlayabilirsiniz. Aynısı o eski tarz meyve kasesi için de geçerli.

Sadece meyveleri değil, aynı zamanda günün menüsünde bulunan bazı sebzeleri de saklayabileceğiniz son moda askılı sepetle gidin. Mutfağınızın daha güncel görünmesi için şık bir çiftlik evi dokunuşu.

Sağa Kaydırmak

Yeterli dolap alanına sahip olmamak, her mutfak sahibinin ikilemidir. Depolama alanınız her tükendiğinde mutfağınızı tam olarak yeniden tasarlayamazsınız. Dolaplarınızın yanındaki boş alan ne olacak? Onu hiçbir şey için kullanmıyorsun, öyleyse neden işe yaramıyorsun?

Biraz havalı ve basit raflar kurun ve eşyalarınızı saklamak için kaliteli bir yer açın. En sevdiğiniz çay karışımlarını, kurabiyeleri, kahve makinesini, taze ekmeği ve çok daha fazlasını orada tutabilir ve bu yemeklerin, kişisel havanın tadını çıkarabilirsiniz.

Mutfak Evyenizi Yenileyin

Mutfak lavabonuz bir fırsatlar dünyasıdır. Kirli bulaşıkları biriktirmek dışında birçok amaç için rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bazı bağlantı parçalarıyla, kurutma rafına, yıkama alanına ve lavaboya takılı kesme tahtasını açmak için biraz alana sahip olabilirsiniz. Lavabonuzun bu gibi yükseltmeler için çok uygun olmadığını düşünüyorsanız, yeni donanımlara daha açık olan yeni bir tane seçin.

Lavabonuzu yükseltmek sadece başka yerlerde yer açmakla kalmaz, aynı zamanda kirli bulaşıkları biriktirmenizi ve çok geç olana kadar yıkamanızı da engeller.

Bu Duvarları Kullanın

Tezgah alanınızı tüm bu kağıt havlu rulolarından, dergilerden, güveç tencerelerinden ve başka şeylerden kurtarmaya yardımcı olmak için, neden mutfak duvarlarınızı tel raflar kurmak, çekmeceleri ve askıları çıkarmak için kullanmıyorsunuz?

Dergiler ve yemek kitapları için şık bir kablolu raf, yalnızca okuma materyalini düzenlemekle kalmaz, aynı zamanda düzgün bir görünüm de sağlar. Asma kancaları yalnızca spatulalarınızı veya diğer pişirme gereçlerinizi takmak için kullanışlı olmaz, aynı zamanda anahtarlarınızın kaybolmasını da önler.

Kendinize kaliteli bir çekmece seti alın, böylece bir sürü baharat veya çay kavanozundan kaçınabilir ve çekmecelerde saklayabilir ve daha hassas şeyler için dolap alanını boşaltabilirsiniz. Dolapların altındaki yükseltilmiş raflar, her sabah kahvaltıda kullandığınız meyve sıkacağı, blender veya ekmek kızartma makinesi için de ideal olabilir.

Envanter ve Önemsiz İzleme

Her ayın sonunda depolama alanlarınızı gözden geçirin, orada öylece duran şeyleri arayın ve ihtiyacınız olmayacak şeyleri bağışlayın. Bu şekilde, mutfak tezgahınızın yüksüz kalmasına yardımcı olacak bir miktar alanı temizleyeceksiniz.

Mutfak tezgahları genellikle evdeki her küçük ayrıntıyı kendine çeker ve kısa süre sonra hepsi temiz çalışma alanınızı yutan büyük bir hurda yığınına dönüşür. Tezgahta, hepsini saklamak için köşede bir yerde bir hurda kase bulundurun. Her haftanın sonunda onu ayırın ve işe yaramaz şeyleri atın ve geri kalanını doğru yerde saklayın.

Ortalığı kirletmek ve her şeyi düzenli ve temiz yapmaktan kaçınmak çok kolaydır. Evin en uğrak yeri olan mutfaklar her zamankinden daha dağınık hale geliyor. Bilinmeyen bir nedenden ötürü, eşyaları tezgaha koymak, doğru yerde saklamaktan çok daha kolaydır.

Ancak yukarıdaki ipuçları ile hem tezgahlarınızı temizleyebilecek hem de tüm mutfağınızı daha sağlıklı ve düzenli bir şekilde düzenleyebileceksiniz. Süreç ilk başta zor olabilir ama nihai sonuçlar beğeninize göre çok fazla olacak!

Bir cevap yazın