2020’nin En İyi 5 Banyo Trendi

Mimarlık ve ev dekorasyonu, tıpkı giyim gibi trendlerden geçer. Ancak konu yaşam kalitesi olduğunda, çevreniz, özellikle de banyonuz söz konusu olduğunda, giydiğinizden çok daha büyük bir etkiye sahiptir. İşte 2020’nin en iyi 5 banyo trendimiz.

resim - 2020'nin En İyi 5 Banyo Trendleri
En İyi 5 Banyo Trendleri

Banyo Aynanızı Yeniden Keşfedin

Banyo aynası bir elyaftır, ancak bu onu değiştiremeyeceğiniz anlamına gelmez. Şu anda popüler bir tasarım trendi, yuvarlatılmış köşelerle aynalanmaktadır.

Bir diğeri ise aynanın hemen üstüne yerleştirilebilen veya yerleştirilebilen gömme aydınlatmadır. Bu tür bir aydınlatma, banyonuza güç vermeden tam olarak doğru miktarda ışık sağlar.


Ayrıca Oku:


Bolluk Dokunuşu

Banyoda hepimizin mermer tezgahlara parası yetmez. Ancak bu, lüks bir dokunuş ekleyemeyeceğiniz anlamına gelmez. Bronz veya yaldızlı altın kenarlı bir ayna düşünün ve onu donanımınız ve bataryalarınızla eşleştirin.

Estetik yükseltmelerin yanı sıra, düğmeler yerine temassız musluklar veya geniş kulplar yerleştirmek gibi işlevsel yükseltmeleri de değerlendirin.

Gömme Duşlar

Bu günlerde, duşakabinler için küvetleri çıkarmak giderek daha yaygın hale geliyor. Gömme duşlar, özellikle çini duvarlar yerine camla çevrelenmişseniz, alanınızı çok daha açık hissettirebilir. Duşakabin için yeriniz yoksa çerçevesiz bir duş perdesi kullanmayı düşünün.

Çerçevesiz bir duş perdesinin dış donanımı yoktur, bu nedenle banyonuza girdiğinizde odağınız banyonuzun dekoratif öğelerine, ister renk şeması ister aynalardaki dekoratif çerçeve olsun, çekilecektir.

Duvara Monte Klozetler

Duvara monte tuvaletler, duvardaki su deposunu gizler. Bu, ortalama banyoda fazla yer açmaz, ancak çoğu kişi bunu estetik bir yükseltme olarak görür.

Bu tuvaletler standart tuvaletten biraz daha büyük olabilir ve daha az hareket kabiliyetine sahip birini barındırmanıza olanak tanır. Bu tuvaletler de çok daha kolay ve temizlenebilir.

Konsol Lavabolar

Konsol lavabolar yeni dairelerde gün geçtikçe daha fazla görünmeye başlıyor. Konsol lavabosu tipik olarak bir havlu askısı olarak kullanılabilen lavabonun altındaki sıhhi tesisatın bir kısmını ortaya çıkarır. Aynı zamanda çok fazla alan kazandırır. Konsol lavabo, geleneksel bir gömme lavabo ile yükseltilmiş bir lavabo tasarımının bir karışımıdır.

Bir cevap yazın