12000 btu klima elektrik tüketimi


AC ünitesi ile saat başına, günlük ve aylık olarak ödemeyi bekleyebileceğiniz ortalama fiyatı bulacaksınız.

Amacımız, bütçeniz için iyi bir seçim olup olmadığına karar verebilmeniz için taşınabilir bir AC’nin ne kadar elektrik kullandığını belirlemenize yardımcı olmaktır.

 Okumayı bitirdikten sonra , herhangi bir odada kullanılabilecek bir ünitede iyi bir anlaşma bulmak için pencere erişimi olmayan en iyi taşınabilir klima önerilerimize göz attığınızdan emin olun .

Ek olarak, mümkün olan en fazla miktarda paradan tasarruf etmek istiyorsanız en ucuz taşınabilir AC ünitesini bulma konusunda bir alıcı kılavuzumuz ve daha da fazla seçeneğe sahip en iyi dik tip klima kılavuzumuz var.

Portatif Klima Çalıştırmanın Maliyeti Ne Kadardır?

Taşınabilir AC Ünitesi (BTU)Saat Başına Tahmini Maliyet
5.000 BTU Portatif KlimaSaat başına 0,07 ABD doları maliyeti
8.000 BTU Portatif KlimaSaat başına 0,11 ABD doları maliyeti
10.000 BTU Portatif KlimaSaat başına 0,14 ABD doları maliyeti
12.000 BTU Portatif KlimaSaat başına 0,16 $ maliyeti
15.000 BTU Portatif KlimaSaat başına 0,20 ABD doları maliyeti

Not: Yukarıdaki tablo ve aşağıdaki örnekler, ortalama EER derecesi 10 olan ve ABD’de kWh başına 0,13 ABD doları ortalama elektrik maliyetine sahip bir taşınabilir klima çalıştırma maliyetini varsaymaktadır. Nihai maliyetleriniz BTU, watt, kWH ve saatlik kullanıma bağlı olarak değişecektir.

5.000 BTU Taşınabilir Klima Çalıştırmanın Maliyeti Ne Kadardır?

5.000 BTU taşınabilir klimanın çalışması saatte ortalama 0,07 ABD dolarıdır. Taşınabilir AC günde 8 saat kullanılırsa, günlük 0,56 ABD dolarıdır. Portatif klimayı bir ay boyunca çalıştırmak yaklaşık 16,80 dolara mal olacak.

8.000 BTU Taşınabilir Klima Çalıştırmanın Maliyeti Ne Kadardır?

8.000 BTU’luk bir taşınabilir klimanın çalışması saatte ortalama 0,11 ABD doları tutarındadır. Taşınabilir AC günde 8 saat kullanılıyorsa, günlük 0,88 ABD doları tutarındadır. Portatif klimayı bir ay boyunca çalıştırmak yaklaşık 26,40 dolara mal olacak.

10.000 BTU Taşınabilir Klima Çalıştırmanın Maliyeti Ne Kadardır?

10.000 BTU’luk bir taşınabilir klimanın çalışması saatte ortalama 0,14 ABD doları tutarındadır. Taşınabilir AC günde 8 saat kullanılırsa, günlük maliyeti 1,12 ABD dolarıdır. Portatif klimayı bir ay boyunca çalıştırmak yaklaşık 33,60 dolara mal olacak.

12.000 BTU Taşınabilir Klima Çalıştırmanın Maliyeti Ne Kadardır?

12.000 BTU taşınabilir klimanın çalışması saatte ortalama 0,16 ABD doları tutarındadır. Taşınabilir AC günde 8 saat kullanılıyorsa, günde 1,28 ABD dolarına mal olur. Portatif klimayı bir ay boyunca çalıştırmak 38,40 dolara mal olacak.

15.000 BTU Taşınabilir Klima Çalıştırmanın Maliyeti Ne Kadardır?

15.000 BTU taşınabilir klimanın çalışması saatte ortalama 0,20 ABD dolarıdır. Taşınabilir AC günde 8 saat kullanılıyorsa, günde 1,60 ABD dolarına mal olur. Portatif klimayı bir ay boyunca çalıştırmak yaklaşık 48 dolara mal olacak.

Taşınabilir AC Ne Kadar Elektrik Kullanır?

Taşınabilir bir klima, BTU tüketimine eşit elektrik kullanır. BTU’ları kilovat saate (kWh) dönüştüren 5.000 BTU PAC yaklaşık 1,4 kWh, 8.000 BTU birim 2.3 kWh, 10.000 BTU birim 2,9 kWh, 12.000 BTU birim 3,5 kWh ve 15.000 BTU birim 4,4 kWh tüketir.

Taşınabilir AC Ünitesi (BTU)Tahmini Elektrik Kullanımı (kWh)
5.000 BTU Portatif Klima1,4 kWh
8.000 BTU Portatif Klima2,3 kWh
10.000 BTU Portatif Klima2,9 kWh
12.000 BTU Portatif Klima3.5 kWh
15.000 BTU Portatif Klima4,4 kWh

BTU Neyi Temsil Eder?

BTU, İngiliz Termal Birimi anlamına gelen bir kısaltmadır. Enerjiyi ölçen bir ölçüm biçimi için uluslararası bir standarttır. Bir BTU, bir pound suyun sıcaklığını 1 ° F artırmak için gereken enerji miktarını ifade eder.

Isıtma ve iklimlendirme ünitelerinden bahsederken BTU ölçümleri kullanılır.

BTU’lar Taşınabilir AC’niz için Ne Anlama Geliyor?

Tüm taşınabilir klimalar, ünitenin ne kadar güçlü olduğunu size söyleyen bir BTU derecesine sahiptir.

Klimalar havadaki ısıyı alıp soğuk havayı tekrar içeri dolaştırsa da, BTU ölçümü hala geçerlidir. Havaya eklenen ısı miktarını ölçmek yerine, taşınabilir bir AC BTU derecesi, ne kadar ısının çıkarıldığını ölçer.

Isıtıcılara benzer şekilde, portatif bir klimanın BTU derecesi ne kadar yüksekse, bir odayı soğutmada o kadar güçlüdür. Daha yüksek BTU derecelendirmeleri, taşınabilir AC ünitesinin kapsayacağı daha fazla kare görüntüye eşittir.

Taşınabilir Bir Klima Size Nasıl Tasarruf Sağlayabilir?

Serinliği özelleştirin

Portatif üniteler, her seferinde bir odayı hedeflemenize izin vererek iç ortam sıcaklık kontrolünün maliyetini azaltabilir ve bir programa göre çalışırken, yalnızca yüksek trafik alanlarını serin tutarak mevcut merkezi hava sisteminizin yerini bile alabilir.

Yıl Boyunca Sıcaklık Yönetiminin Keyfini Çıkarın

Merkezi bir klima sistemine sahip olmak, taşınabilir bir ünite kullanmanın para tasarrufu sağlayan faydalarından vazgeçmek için bir neden değildir.

Böyle bir yatırım, özellikle ünite daha yüksek sıcaklıkta çalışan bir merkezi sistemle kullanıldığında, enerji maliyetlerinizi tüm yıl boyunca yönetilebilir tutmanıza yardımcı olabilir.

Bazı portatif üniteler, yıl boyunca değerlerine ek olarak, ısıtma özelliklerine bile sahiptir.

Eğlenceli Özellikler

Bazı portatif klimalar, basit klima ünitelerinden çok yüksek teknoloji ürünü araçlar gibi görünür ve çalışır.

Temel kural: Makine ne kadar çok özelliğe sahipse, size ciddi para tasarrufu sağlama olasılığı o kadar yüksektir.

Piyasadaki en güzel makinelerden bazıları, ev sahiplerinin ister evde ister dışarıda olsun, gün boyu sıcaklıkları kontrol etmelerini sağlayan uygulamalar ve diğer özelliklerle donatılmıştır.

Evde kimse yokken sıcaklığı yüksek tutun, ancak geri dönmeden önce sıcaklığı daha rahat bir şekilde ayarlayın (merkezi AC sistemini sebepsiz yere çalıştırmadan).

Çoklu Görev Yetenekleri

Birinde birkaç makine olarak ikiye katlanan (hatta üçe katlanan) çok sayıda taşınabilir klima var.

Örneğin, bazı üniteler hava nem gidericiler ve/veya HEPA filtreli hava temizleyicileri ve güçlü klimalardır.

Ünite bir nem alma işlevi içeriyorsa, evinizin içindeki nem seviyelerini düşürebilir ve bu da onu daha serin hissettirir.

HEPA filtresi varsa, toz, alerjenler, duman parçacıkları, bakteriler ve daha fazlası gibi havadaki kirleticileri gidermek için bir hava temizleyici görevi görebilir.

Unutmayın, BTU hala çok görevli bir taşınabilir üniteden ne kadar alan etkileneceğinin iyi bir göstergesidir.

Makinenin BTU’su ne kadar yüksek olursa, ünite o kadar fazla alan soğutur.

Evinizi Daha Verimli Hale Getirin

Merkezi klima üniteleri çok fazla enerji kullanmalarıyla ünlüdür. Taşınabilir ünitelerin çok daha verimli çalıştığı bilinmektedir, ayrıca kurulumu ve bakımı çok kolaydır.

Merkezi AC’nin faydaları olsa da, kurulum son derece pahalı olabilir ve bakım her zaman bir angaryadır.

Özelleştirme söz konusu değildir, bu nedenle evin belirli bir alanını soğutmak için tüm sistemin açık olması gerekir.

Elektrik faturanızda en fazla parayı biriktirmek istiyorsanız ve soğutmak için yalnızca küçük bir odanız varsa, küçük bir oda kliması almayı düşünün. Sıcak aylarda soğutmanızı desteklemek için bu üniteyi kullanmak size önemli miktarda para tasarrufu sağlayabilir.

Düşük maliyetli işletim için hangi seçenekleri alabileceğinizi görmek için küçük oda için en iyi AC ile ilgili bu gönderiyi kontrol edin .

Portatif Klima Çalıştırmanın Maliyetine İlişkin Özet

Taşınabilir klima makineleri, daha önce aynı nedenle merkezi hava kullanan evlere ve işletmelere kolaylık getiriyor.

Hızlı ve pahalı bir dünyada, yaratık konforunuzdan tasarruf etmenin yollarını bulmak her zaman bir nimettir.

Öğrendiğiniz gibi, taşınabilir bir klima, merkezi bir klima sistemine kıyasla size önemli miktarda para tasarrufu sağlayabilir.

Portatif bir klimayı çalıştırmanın maliyetinin tam cevabı, ünitenin BTU derecesine bağlıdır.

Taşınabilir bir AC’nin ne kadar elektrik kullandığı kadar, bu aynı zamanda BTU ölçümüne de bağlıdır.

Neyse ki, tüm taşınabilir klimalar, teknik özelliklerinde ve ünitenin yanında BTU numarasını listeler. Bu nedenle, bu sayıyı bu sayfadaki tablolarla eşleştirerek çalıştırma maliyetlerini ve elektrik tüketimini kolayca belirleyebilirsiniz.