15 Küçük, modern ve pratik yemek mutfağı

Entegre bir küçük bir mutfakta yemek odası Bu, alandan yararlanmak, onu optimize etmek ve masayı her gün oturma odasına koymamak için harika bir fikir.

Bir evde yemek yenilebilecek en uygun yer mutfaktır. En azından ben böyle görüyorum.

Ve çok küçük bir mutfağınız olsa bile, neredeyse her zaman bir yemek odasını entegre etmek için yer açabilir ve bir mutfak küçük ama pratik yemek yiyebileceğiniz mutfak.

Nasılsın Yemek alanlı 15 modern ve pratik küçük mutfak bundan sonra göreceğimizi, böylece ilham almanızı ve nasıl yapabileceğinizi görmenizi mutfağınıza bir yemek odası entegre edin.

Bazı örneklere yemek odası denemez, çünkü bunlar pratik olarak ek ofisler, çünkü daha fazlası için yer yok.

Hadi başlayalım.

Küçük, modern bir yemek odası

Fotoğrafçılık @sylwiasku

Mutfak oturma odasına açıksa, stüdyo daire ise yemek masası, mutfağı oturma odası alanından ayıran ve bölen unsur olur.

Bu çizgilerin üzerinde entegre yemek odası olan küçük bir mutfak görüyoruz. Bu durumda, mutfak alanını oturma odasından ayıran şey yemek odasıdır.

Küçük, modern bir yemek odası

Doğal olarak, her şey kat planının nasıl olduğuna bağlı. Uzun ve darsa, masa muhtemelen bir oda bölücü görevi görecektir.

Ancak bu satırların yukarısında gördüğümüz gibi ise, masa bölünmüyor, küçük mutfağa entegre oluyor, bu da entegre yemek odası ve her şey açık olan küçük bir mutfak ile sonuçlanıyor.

Küçük, modern bir yemek odası

Oturma odasıyla aynı alanı paylaşan küçük ve modern bir mutfağa başka bir örnek. Her şey tek katta.

Bu durumda mekandan daha iyi yararlanmak ve geçiş alanlarının akmasına izin vermek için yemek masasının yuvarlak formatta yerleştirilmesine karar verildi.

Kare veya dikdörtgen bir masa, alanı daha iyi tanımlar, ancak aynı zamanda alanların daha kapalı görünmesini sağlar.

Küçük bir mutfak-yemek odası için yuvarlak bir masa tercih ederseniz, orta ayağı olanlar için gidin. Küçük alanlar için daha hafif ve daha rahattırlar. Tıpkı sandalyeler gibi.

Küçük, modern bir yemek odası

Tasarım ve fotoğraf Linda Johansen

Bu diğer küçük mutfak-yemek odası dikdörtgen bir kat planına sahiptir, bu nedenle daha önce de söylediğim gibi, bu paragrafta yukarıda gördüğümüz gibi bu durumlarda alanları bölmek için kullanılabilir. Başka bir örnek görelim:

Küçük, modern bir yemek odası

Tasarım ve fotoğrafçılık @egil

Bir ucunda küçük mutfak, altta büyük kare bir halıyla tanımlanan yemek odası ve diğer ucunda oturma odası.

Dikkat ederseniz yemek masasının da orta ayağı vardır. Size söylediğim gibi mekandan yararlanmak söz konusu olduğunda ortası ayaklı masalar en uygunu.

Alanınızı optimize etmek için bu formatta bir tablo alın.

Küçük, modern bir yemek odası

Dikdörtgen mutfak-yemek odası olmasa da bazı durumlarda yemek masası yukarıda gördüğümüz gibi mekanları bölmek için de kullanılabilir.

Küçük bir mutfak-yemek odası söz konusu olduğunda en iyi seçenek değildir, ancak uyumlu bankların bulunduğu masanın mükemmel olduğu bilinmelidir.

Küçük, modern bir yemek odası

Pinterest’te görüldü

Bazen mutfakta bir bar veya yarımada varsa, mutfağın salona açık olup olmadığına bakılmaksızın yemek odasını aşağıya ekleyebiliriz.

Böylece “çalışma” alanı tanımlanır ve kapatılır ve yemek alanı biraz daha bağımsızdır.

Küçük, modern bir yemek odası

Pinterest’te görüldü

Ayrıca mutfak barı görevi gören bir yapı oluşturabilir ve yemek alanının bir kısmı için yukarıda ve hemen altında gördüğümüz gibi yemek masasının üstü için banklar ve bir yapı ekleyebilirsiniz:

Küçük, modern bir yemek odası

Pinterest’te görüldü

Alandan yararlanmanın ve küçük, modern bir yemek yenilebilen mutfak yaratmanın en iyi yollarından biri, her şeyi özelleştirmektir.

Elbette, bir gün yorulursanız ve değişmek istiyorsanız, bu şekilde yaparsanız muhtemelen tekrar iş yapmanız gerekecektir.

Küçük, modern bir yemek odası

Pinterest’te görüldü

Bir masa aşırı ise, daha pratik ve çok yönlü olan ve yine de oturma odasına açık veya kapalı bir mutfak-yemek odası olan bir ofis ile değiştirebilirsiniz.

Küçük, modern bir yemek odası

Apartman Terapisi için Jennifer Hunter tarafından Fotoğraflar

Mutfakta küçük bir köşen var mı? Bazı özel banklar, merkezi ayaklı bir masa ve orta ayaklı bir veya iki sandalye ekleyin ve çok modern ve pratik olan sevimli ve sevimli küçük bir mutfak-akşam yemeğiniz olacak.

Küçük mutfaklar için mükemmel olan bu tür masaları buradan satın alabilirsiniz. Orta ayaklı, beyaz ve ahşap.

Hadi devam et.

Küçük, modern bir yemek odası

Pinterest’te görüldü

Şeffaf polikarbonat mobilyalar ve cam masalar, ahşap mobilyalardan görsel olarak çok daha hafiftir.

Küçük bir mutfağa entegre bir yemek alanı oluşturacaksanız bu seçeneği düşünebilirsiniz.

Yer kazanmayacaksınız ama mutfağı görsel olarak aydınlatacaksınız. Bir halı eklerseniz, bu kadar önemsiz bir malzemeye biraz renk vermenin yanı sıra boşlukları tanımlar ve işaretlersiniz.

Küçük, modern bir yemek odası

Ashley Instagram @athomewithashley ile Evde Tasarım ve Fotoğrafçılık

Orta ayaklı bir masa, iki güzel sandalye ve mutfak duvarına karşı bir tezgah ekleyin ve güzel bir entegre yemek odası yaratın.

Biliyorum, bu her zaman yapılamaz, bazen imkansızdır, ancak yapabilenler için, büyüleyici bir yemek odası tanıtmak için mutfağınıza ve tarzınıza uygun dört öğe ekleyin.

Küçük, modern bir yemek odası

Tasarım ve fotoğrafçılık Brady Tolbert

Daha önce de söylediğim gibi, küçük bir mutfağa bir yuvarlak masa eklerseniz, özellikle mutfağınız çok küçükse, ona erişimi daha rahat ve akıcı hale getirmiş olursunuz.

Küçük, modern bir yemek odası

Tasarım Pudel Tasarım Remodelaholic’de Görüldü

Mutfakta iki tabureli küçük bir yemek alanı ve ayrıca çalışmak için bir destek alanı oluşturmak için yaklaşık 1,20 yüksekliğinde duvara katlanır bir masa ekleyin.

Daha fazlasını istiyorsanız, küçük bir mutfağı oturma odasına entegre etmek için 20 fikir içeren bu diğer makaleye veya mutfağı oturma odasına açmak için bu diğer 10 çözüme göz atın.

Ve herhangi bir sorunuz varsa yorum bırakın veya mekanınızı tasarlayabileceğim Dekorasyon Danışmanlığı’na uğrayın.