20 Kullanılabilir Dikiş Odası Düzenleme Fikirleri


Dikiş odanız bir sürü kumaşla ve bol miktarda iplik, fikir ve aletle dolu ise, alanınızı işlevsel, temiz ve düzenli tutmak için oda organizasyonu şarttır. Organize olmayan bir dikiş odası hızla bunaltıcı hale gelebilir ve yaratıcılığı boğabilir, bu nedenle her şeyi hem pratik hem de şık bir şekilde uygun şekilde sıralamak, saklamak ve düzenlemek önemlidir.

Mükemmel iplik rengini bulmayı kolaylaştıran kendin yap projelerinden iplik saklama fikirlerine, masa taşıyıcılarına ve aletleri ve çerezleri yoldan uzak tutmanın ancak ulaşılması kolay diğer yollarına kadar, favori dikiş odası organizasyon fikirlerimizden 20 tanesini derledik. .

1. Camda Saklayın

Mason iplikli kavanozlar.

Küçük öğeleri kapaklı cam kavanozlarda sergileyin, böylece düzenli, düzenli, tozsuz ve bulunmaları kolay olsun. İçeride depolanan iplik makaralarını, düğmeleri, bobinleri ve kavramları kolayca görebilmeniz ve bunlara erişebilmeniz için mason kavanozları kullanın. Üstte küçük bir delik açtığınızda iplik dağıtıcı görevi de görebilirler. Düzenlemenin yanı sıra, uygun kavanozlar bir raf boyunca dizildiğinde ve sergilenirken dikiş malzemeleriniz dekor olarak ikiye katlanacaktır.

2. Düzen Önemlidir

Organize bir dikiş odası oluşturmanın ilk adımı, işlevsel olan bir oda düzenine karar vermektir. Bu, mobilyaların ve makinelerin her şeyin erişilebilir ve kolay erişilebilecek şekilde düzenlenmesini, dağınıklığı gidermeyi ve herhangi bir dikiş projesi için ihtiyacınız olan her şey için bir alan tasarlamayı içerir. Odanızın içinde kesme, dikme, presleme ve saklama için ayrı ve farklı alanlar oluşturun.

3. Gezici Organizasyon

Bir tekerlekli araba, özellikle alanın kısıtlı olduğu küçük dikiş odalarında yararlı olabilir. Mevcut projeniz için malzemeleri veya düzenli olarak kullandığınız araçları, ihtiyaç duyduğunuzda her zaman tam olarak ihtiyaç duyduğunuz yerde olabilecek tekerlekli bir arabaya koyun. Örgü örüyorsanız veya kroşe yapıyorsanız, bir tekerlekli araba ipliği, kancaları ve iğneleri de düzenli tutmak için harikadır.

4. DIY İplik Rafı

Diken çoğu insan gibiyseniz, etkileyici bir renk dizisinde muazzam bir iplik koleksiyonunuz var. İpliği düzenli tutmak için, basit dar bir rafın kendin yap yapması kolaydır ve sıralı makaralarınız da renkli bir sanat eseri oluşturacaktır. İplik makarasının çapıyla aynı derinlikte bir raf oluşturun. İpliğinizi renge göre düzenleyin, böylece mükemmel gölgeyi bulmak her zaman kolaydır. Başka bir organizasyon unsuru eklemek için, eşleşen bir bobini asmak için her bir makaranın önüne kısmen bir çivi çakın.

5. Masa Dikme Caddy

Kalemler ile ahşap masa caddy.

Dikiş odanız için eğlenceli bir organizasyon aracı arıyorsanız, masa taşıyıcıyla yaratıcılığınızı konuşturun! Makas, makaslar, dikiş sökücüler ve hatta ekstra iplik, bobin veya kumaş artıkları tutan ceplere sahip ahşaptan yapılmıştır. Hepsinden iyisi, en sevdiğiniz fotoğraflarla veya yaratıcılığınıza ilham veren bir duyguyla kişiselleştirebilirsiniz.

6. Orta Ada Kesim İstasyonu

Alanınız varsa, kesme istasyonunuz olarak bir merkez ada belirlemek, kumaşları kesmeyi, projeleri planlamayı ve her taraftan erişimle desenleri sabitlemeyi çok daha kolay hale getirecektir. Ayrıca, altta geniş depolama, dağınıklığı azaltmak ve dikiş odanızı düzenli tutmak için her zaman yardımcı olur. Orta bir ada için yeriniz yoksa, açılır-kapanır bir masa ekstra sayaç alanı sağlayabilir ve artık ihtiyaç duyulmadığında hızla istiflenebilir.

  Ev Dekorasyonu banner reklamı

7. Asla

Katlanmış kumaş yığınları hızla dağınık ve dağınık hale gelebilir – aksi takdirde organize edilmiş dikiş odanız karmaşa gibi görünebilir. Katlama ve istiflemeye alternatif olarak, kumaşları düzenlemek için pantolon askıları kullanın. Asmak, istenmeyen kırışıklıkları ve kıvrımları önlemenize yardımcı olmakla kalmaz, doğru olanı bulmak için kumaşlara göz atmak çok kolaydır.

8. Kalıpları Korumalı Tutun

Çiçek ve puantiyeli bağlayıcılar.Düzgün bir şekilde saklandığında ve korunduğunda, dikiş desenleri tekrar tekrar kullanılabilir. Dikiş desenlerinizi güvenli bir şekilde sınıflandırmanın ve saklamanın kolay ve etkili bir yolu, üç halkalı bir ciltleyici ve tabaka koruyuculardır. Kağıt koruyucuları cep olarak kullanın ve her zamanki gibi bağlayıcıya klipsleyin. Desenleri türe göre ayırın ve düzenleyici sekmeleri ekleyin, böylece dikişe başlamaya hazır olduğunuz desene doğru çevirmek kolaydır.

9. Küpler ve Küpler

Tüm dikiş malzemelerinizi düzgün bir şekilde düzenlemek ve yerleştirmek için bölmelerden ve saklama küplerinden bir duvar oluşturun. Duvara monteli bölmeler, basit düz rafa modern bir alternatifte biçim ve işlevi birleştirir. Kumaşları, iplikleri, kurdeleleri ve kavramları düzgün bir şekilde saklamak için mükemmel bir şekilde yerleştirilmiş saklama küpleri kullanın veya küpleri açık bırakın ve cam kavanozlarda düğme, iplik makarası veya diğer süslemelerini ekranda bırakın.

10. Kumaşlarınızı Dosyalayın

Her türden belgeyi organize etmek için denenmiş ve gerçek bir yöntem, kumaşlarınızı organize etmek için de etkili olabilir. Bir çekmece veya dosya dolabının içinde kumaşları renk, doku, desen veya türe göre sıralayın. Ardından, asılı dosya klasörlerini katlayın ve örtün. Çekmecenin dışını, içinde hangi kumaşların bulunduğunun bir açıklamasıyla etiketleyin.

11. Düğme Kavanozları

Bir kova veya çeşitli düğmeler kutusu, kolay bir saklama çözümü iken, doğru olanı bulmak için yüzlerce uyumsuz düğmeyi kazmak zorunda kaldığınızda bir dikiş projesinin ilerlemesini kısaltabilir. Bunun yerine, düğmeleri renge göre sıralamak ve saklamak için birkaç küçük cam kavanoz kullanın. Sadece aradığınız düğmeyi bulmak çok daha kolay olmayacak, aynı zamanda renkli düğmelerle dolu bir sıra mason kavanoz da mükemmel işlevsel dikiş odası dekoru yapıyor.

12. Rafları Kullanın

Dikiş makinesi ve raflı masa.

Dikiş odaları, kumaşlar ve ipliklerden aletlere ve süslemelere kadar çeşitli malzemelere ev sahipliği yaptığından, bol miktarda saklama alanına ihtiyacınız olacaktır. En kolay ve en erişilebilir depolama çözümlerinden biri, dikiş odası rafları eklemektir. Yüzer raflara sahip makinelerin ve masaların üzerindeki dikey boşluktan yararlanın ve zemin alanı bulunan bir dolap veya kitaplık yerleştirin. Stokları ve malzemeleri düzgün bir şekilde organize etmek için sepetler, kutular ve raf bölücüler kullanın.

13. Metal ve Mıknatıslar

Mıknatıslar, dikiş odanızda sık kullanılan öğelerin saklanmasını, görüntülenmesini ve hızla erişilmesini kolaylaştırır. Mıknatıslarla organize etmek için duvara veya rafın alt tarafına bir metal levha yerleştirin. İğneler, iğneler, düğmeler ve bobinler gibi küçük öğeleri mıknatıslanmış kutularda veya mıknatıslı kapaklı bebek maması kavanozlarında saklayın. Küçük dikiş malzemeleri bulmak kolay, zahmetsizce alınacak ve hızlıca kaldırılacak.

14. Kapı Üstü Düzenleyici

Kapı üstü ayakkabı düzenleyici, dikiş odanız için mükemmel hızlı ve kolay düzenleme aracıdır. Kumaştan ipliğe veya şeritlerden aletlere kadar her şeyi sıralamak ve saklamak için ayrı cepler kullanın. Kapıya asılı olduğu için, bu düzenleyici çok az yer kaplarken tonlarca saklama alanı sağlar ve küçük alanlar için mükemmel bir seçimdir.

15. Etiket Aşkı

Tüm kumaşlarınızı sıralamak, iplik bobinlerinizi renklendirmek için zaman ayırdınız ve fikirlerinizi türe ve boyuta göre organize ettiniz – şimdi ne olacak? Sepetler ve kutular, tüm eşyalarınızı saklamak için harikadır, ancak hangi sepette ne olduğunu bilmiyorsanız, tüm bu organize etmek boşa gitmiştir. Organizasyonunuzu önemli kılmak için temiz kutular kullanın veya sepetleri ve kutuları net bir şekilde etiketleyin, böylece içinde ne olduğunu tam olarak bilirsiniz.

16. Renk Koordinatı

İplik makaraları dizilmiş.

İster kumaşları organize edin, ister iplik yığınlarını sıralayın, ister iplik zulanızı temizleyin, herhangi bir dikiş malzemesi koleksiyonunu düzenlemenin harika bir yolu, onları renk koordine etmektir. Aradığınızı bulmayı kolaylaştırmak için kumaşı, ipliği, ipliği, kurdeleyi, düğmeleri ve kavramları renge göre sıralayın. Çiçekli ve desenli kumaşları en yaygın renge göre sıralayın veya çiçeklere, ekoselere, şeritlere ve diğer çeşitli desenlere kendi segmentlerini verin.

17. Manyetik Şerit

Dikiş dikerken, ulaşılabilen ve kolayca erişilebilen bir dizi araca ihtiyacınız olacak. En sık kullandığınız dikiş aletlerine hızlı ve kolay erişim için, dikiş makinenizin ulaşabileceği bir yere manyetik bir şerit asın. Makası asmak, kesicileri, makaslar ve cetvelleri asmak için kullanın. Daha küçük bir manyetik şerit, düz iğnelerin ve yedek dikiş iğnelerinin yuvarlanmasını veya kaybolmasını önlemek için mükemmeldir.

18. Diğer Odalardan Ödünç Alın

Dikiş odası organizasyonu için ilham ve saklama fikirleri için evin diğer bölümlerine gidin. Mutfaktan bir kağıt havlu çubuğu, mükemmel bir şerit düzenleyici yapar. Kumaşları tutmak için yatak odası dolabınızdaki askıları kullanın. Ve düğmeleri ve bobinleri sıralamak için dondurucudaki buz tepsilerini kullanın.

19. Koltuk Kılıfı Hurda Kutusu

Gevşek ipliklerden kumaş kırıntılarına kadar, dikiş çok fazla artık bit ve parça üretebilir. Ortalığı minimumda tutmanın bir yolu, yakınınızda bir hurda kutusu bulundurmaktır. Birini masanın altında tutmak yerine, projeniz tamamlandığında sıralanabilen ve saklanabilen veya atılabilen kumaş artıkları ve çöpleri saklamak için cepler ve torbalar içeren hızlı ve kolay bir koltuk kılıfı hurda kutusu dikin. Bahar temizliğine de yardımcı olacağı kesin.

20. Bir Pegboard Takın

İplik düzenleyicili masa.

Pegboard duvarları en sevdiğimiz ev organizasyonu hack’lerimizden biridir çünkü çok yönlüdürler ve en sık kullandığınız araç ve gereçleri saklamayı kolaylaştırır. Dikiş makinenizin ulaşabileceği bir yere bir pegboard koyun ve makasları, dikiş sökücüleri ve kumaş parçalarını asın. Kesme istasyonunuzun yanına yerleştirilen bir pegboard, döner kesicinizi, markalama kalemlerinizi veya ekstra kesme altlıklarınızı asmak için mükemmel bir yerdir.

Düzenli, işlevsel ve şık bir dikiş odası ile, dikiş projeleri, örgü ve iğne işi üzerine daha fazla, bunları tamamlamak için ihtiyacınız olan şeyleri aramak için daha az zaman harcayacaksınız. Yaratıcılığı harekete geçiren mükemmel dikiş alanını kurmak için bu fikirleri ilham kaynağı olarak kullanın. Profesyonel organizasyon araçlarından DIY yöntemlerine kadar, dikiş odanız kesinlikle evde en sevdiğiniz alan olacaktır.Source link

Bir cevap yazın