20 Yemek Odası Duvar Rengi

Kendin yap oda dekoru söz konusu olduğunda, yemek odanız tasarlanması zor bir alan olabilir. Evin akışını kaybetmeden yemek odanızı mutfağa veya oturma odası renk düzenine bağlamak için bir duvar rengi seçmek çok önemlidir.

  • iki renk duvar boyama
  • ev boya renklerı
  • ev koridor boya renkleri
  • eve huzur veren boya renkleri
  • ev boya renkleri iç cephe
  • iki renkli ev boyama
  • evlerde dış cephe boya renkleri
  • ev duvar boya renkleri
  • ev içi duvar renkleri

İster akşam yemeği partilerine ev sahipliği yapmak ister sadece bir iç tasarım anının tadını çıkarmak isteyin, bazı renkler diğerlerinden daha iyi çalışır. Tarzınız veya odak noktanız ne olursa olsun, bu 20 yemek odası duvar renginden biriyle ortalama bir yemek alanını eğlenceli ve modaya uygun bir ortama dönüştürün.

1. Lacivert

Büyük yemek masası ile lacivert ve beyaz yemek odası.

Derin maviyi nasıl dengeleyeceğinizi dikkatlice düşünmediğiniz sürece bu zor bir renktir. Bir odayı bir araya getirmeye yardımcı olması için beyaz ve tozlu pembe gibi açık ve parlak vurgulu renkler eklemeyi düşünün. Soluk buzdan Lacivert’e, bu sulu tonlara aşık olacaksınız.

2. Dinlendirici Menekşe

Koyu mor resmi oturma odası.

Bu muhteşem renk, gücü ve huzuru simgeliyor. Koyu morun tonları kolayca ezilebilir, bu nedenle onu daha açık tonlar ve dekorlarla ayırmak en iyisidir. Büyük boyutlu sanat eserleri, mutfakla ilgili herhangi bir alana belirli bir “je ne sais quoi” getirmenin harika bir yoludur.

3. Navajo Beyazı

Beyaz ve ahşap modern yemek odası.

Navajo beyazı, duvar renkleri için popüler olan turuncu sarı-beyazdır. Bir duvar için kullanıyorsanız, monotonluğu kırmak için biraz renk sıçraması eklediğinizden emin olun. Yemek odasındaki beyaz bir duvar, güzel sanat eserleri, büyük bir duvar resmi ve hatta büyük bir duvar halısı için sesleniyor.

4. Soğuk Beton

Büyük masa ve modern aydınlatma ile renkli yemek odası.

Beton, yaratıcı ve ilham verici zihinleri sakinleştirmek için harikadır. Bu malzemeyi vurgulu bir duvar olarak seçerken, gözleri bir merkez noktaya çekmek için renkli duvar sanatı ekleyin. Bu endüstriyel seçimle çalışırken daha az şey daha fazladır. Teal, gri renk kombinasyonları için mükemmel bir tamamlayıcıdır ve çok fazla uğraşmadan bir odayı aydınlatır.

5. Çim Yeşili

Yeşil yemek odası duvar ve yemek masası.

Açık yeşil vurgulu bir duvar ekleyerek yemek alanınızı yükseltin. Yeşil, lezzetli bir akşam yemeğinde sohbeti teşvik etmenin harika bir yoludur. Bu rengi yemek masanızdaki açık renkli ahşap ve beyaz çiçekli bir orta süsü ile dengeleyin.

6. Açık Tuğla

Tuğla duvarlı mutfak ve yemek odası.

Bazıları açık bir tuğla duvarı bir yemek alanı için fazla cesur bulabilirken, sağlıklı tartışmaları destekleyen evler için mükemmel olabilir. Açık konseptli bir mutfak ve yemek alanınız varsa, ilham vermek ve motive etmek için odak noktası görevi görür.

7. Shiplap Stili

Shiplap duvar ve modern aydınlatma ile beyaz yemek odası.

Cesur bir boya rengi kullanmak isteyip istemediğinizden emin değil misiniz? Renk veya stilden ödün vermeniz gerektiği anlamına gelmez! Shiplap, görüş hattını bir odadan diğerine çekmenin akıllıca bir yoludur. Sadece yemek odası için ideal değil, aynı zamanda bir mutfağı yenilemeye de yardımcı olabilir. Dayanıklılığı ve kolay temizliği, bir odayı yeniden tasarlamanın eğlenceli bir yoludur.

8. Gül Kurusu

Modern masa ile hafif pembe yemek odası duvar.

Feng shui meraklıları, bunun enerjiyi yatıştırdığına inanıyor ve bir yemek alanıyla nihai hedef bu değil mi? Pembe genellikle evlerde az kullanılır, ancak yumuşak bir taupe vurgusu veya parlak leylak rengi mobilyalar ile birleştiğinde, evinizde barışı teşvik etmeye yardımcı olabilir.

9. Zor Olur

Renkli sandalyeler ile açık gri yemek odası duvar.

Herkes cesur bir duvar boyası rengi istemez. Bu sizi tanımlıyorsa, yemek odanız için duvar renklerini seçerken odak noktanız olarak bazı modern sanat eserlerini kullanmayı düşünün. Dolabın içinde hiç Jackson Pollack’ınız yok mu? Dekorunuza daha fazla dikkat çekmek için nötr bir duvar rengi kullanın.

10. Kalın Çizgiler

Mutfak masası ile çizgili yemek odası duvar.

Dikey veya yatay çizgili duvarlar, yemek odası duvarınızın daha uzun ve daha uzun görünmesine yardımcı olabilir. Gri ve beyaz gibi nötr renkler kullanın veya vurgulu duvarınızda duvar kağıdıyla biraz eğlenin.

11. Muhteşem Gri

Gri yemek odası duvar ahşap mutfak masası ve duvar sanatı ile.

Yemek odası duvar boyası renklerinin parlak olması gerekmez. Gri tonları kullanarak işleri düşük seviyede tutmanın yanlış bir tarafı yoktur. Bu rotaya gitmeyi seçerseniz, renkli duvar dekoru ve işleri hafifletmek için bazı bitkiler ekleyin.

12. Altın Öne Çıkanlar

Altın duvar dekorlu gri yemek odası.

Altın, en çok yönlü vurgulardan biridir ve duvar resminiz veya masa görünümünüz aracılığıyla herhangi bir düzene getirmek kolaydır. Yemek odası tabakları ve güzel altın sofra takımı ve yemek takımı, herhangi bir yemek odası veya mutfak tasarımını vurgulamak için kullanılabilir.

13. Karışık Ahşap

Mutfakta ahşap duvar.

Çiftlik evi tarzı bir evi seviyorsanız, karışık ahşap ve beyaz el ele gider. Özel bir kara tahta alanı eklemek için kara tahta boyası kullanmayı düşünün. Bu eklektik ekleme, İtalyanlara hepimiz için ilham verecek. Menüleri paylaşın veya yetişkinler yemek zamanının tadını çıkarırken çocukların çizim yapabileceği bir yer olarak kullanın.

14. Klasik Siyah

Siyah beyaz temalı yemek odası ve mutfak.

Siyah beyaz bir yemek alanı kadar şık bir şey söylenemez. Bu klasik görünüm, lüks ve canlı bir akşam yemeği sohbeti tasvir ediyor. Siyah gibi güçlü bir temeli olan oda rengi fikirleri, koyu renk vurguları (altın veya kırmızı gibi) eklemenin harika bir yoludur. Bununla birlikte, çok fazla kullanım konusunda dikkatli olun, siyah, alanı küçültebilir.

15. Zümrüt Yeşili

Zümrüt yeşili yemek odası duvar.

Bu büyük, cesur renk, dikkat çekmenin kesin bir yoludur, ancak tek başına kullanılırsa, bunaltıcı olabilir. Bu rengi hafif dekorla eşleştirerek işleri aydınlattığınızdan emin olun. Yeşil renk kombinasyonları griler, beyazlar ve hatta parlak sarı gibi biraz daha cesur bir şey içerebilir.

16. Hardal Sarısı

Ahşap masa ile sarı yemek odası.

Dramatik vurgulu duvar fikirleri arıyorsanız, hardal sarısı sizin renginiz olabilir. Sarı renk sıcak, davetkar ve neşelidir, bu nedenle yemek odaları için harika bir seçenek oluşturur. Ancak, sarının yangınlara yakıt ekleyebileceğini unutmayın. Hayal kırıklığı rengi olarak bilinir, bu yüzden deniz mavisi, yeşil veya bej gibi sakinleştirici bir renkle dengelediğinizden emin olun.

17. Siyah Beyaz Kombo

Siyah beyaz yemek odası ve mutfak.

Minimal siyah beyaz yemek odasıyla iç mekan tasarımcınızı kucaklayın. Tarzınıza uyması için en sevdiğiniz yemek odası masa ve sandalye setini ekleyin. Tek sınırınız hayal gücünüz!

18. Dünyevi Kahverengi

Kahverengi yemek odası.

Aileniz ve arkadaşlarınızla dinlendirici akşam yemekleri için en iyi seçeneğiniz topraksı kahverengi bir duvar rengi olabilir. Çikolata kahverengisinden zengin boz rengine, bu renk her eve harika bir ektir. Aynı zamanda odadan odaya geçiş söz konusu olduğunda üzerinde çalışılması kolay bir palettir.

19. Mat Siyah

Ahşap masa ve sandalyelerle mat siyah yemek odası.

Minimalist için mat siyah tercih ettiğiniz renk seçimi olabilir. Modern bir aydınlatma armatürü ile yemek odanıza biraz hayat katın. Bir köşeye görsel ilgi eklemek için daha büyük bir saksılı yeşil ağaç ve temiz hava için daha küçük masa üstü bitkileri seçin.

20. Minimalist Yaklaşım

Minimal beyaz ve gri yemek odası.

Her kararın ağır olması gerekmez. Minimalist bir yaklaşım, işleri basitleştirir ve yemek odanıza temiz bir akış sağlar. Bu estetik, maliyet etkinliği sayesinde ev paletlerinin favorisidir. Aksan veya dekorda basit bir değişimle görünümü istediğiniz sıklıkta dönüştürebilirsiniz.

Yemek odası için tasarım fikirleri sıkıntısı yok. Benzersiz bir şekilde size ait olanı seçin ve değişime açık bir kişiyseniz, basit ama dramatik değişiklikler sağlayan bir dizi renk seçin. Yemek odanız belirgin bir şekilde siz olmalı.

Bir cevap yazın