2020 İçin İzlemeniz Gereken 8 Yeni Mutfak Trendi


Eviniz tadilat için hazırsa, uğraşmak isteyeceğiniz ilk şey mutfaktır. Bir evin mutfağı, ana satış noktasıdır. Ve bir evin mutfağı, ana toplanma yeridir.

Güncellenmiş bir mutfağa sahip olmak, aileyi bir araya getirmenin en iyi yoludur. Yeni, temiz ve davetkar alanlar, aile toplantıları veya sadece bazı kaliteli aksaklık süreleri için mükemmeldir. Bazı harika yeni mutfak trendleri var.

2019 İçin İzlemeniz Gereken 8 Lezzetli Mutfak Trendi
İzlemeniz Gereken 8 Lezzetli Mutfak Trendi

Ve bunların hiçbirini kaçırmanızı istemiyoruz. Bilmeniz gereken 10 mutfak trendini araştırın.

İzlemeniz Gereken 8 Yeni Mutfak Trendi


Ayrıca Oku:


  1. Çok sayıda Gizli Depolama

Bir mutfak alanında en çok ihtiyaç duyulan seçeneklerden biri bol miktarda depolama alanıdır. Mutfağımızda, evimizin diğer bölümlerinden daha fazla eşya depoluyoruz. Neden?

Çünkü mutfak çok farklı şeyler gerektiriyor. Baharatlar, yağlar ve pişirme malzemeleri için alana ihtiyacımız var. Mutfak eşyaları, karıştırıcılar, konserve açacakları ve tabii ki ünlü hurda çekmecesi için depoya ihtiyacımız var.

Ayrıca tencere, tava, Tupperware ve yiyecekler için saklama alanına ihtiyacımız var. Liste uzayıp gidiyor. Yani mutfağınızda ne kadar çok depolama alanı varsa, o kadar fazla açık tezgah alanı mevcuttur.

Ve çok sayıda depolama alanından daha iyi ne olabilir? Çok sayıda gizli depolama alanı! Gizli depolama, düzenli, temiz ve kesintisiz bir mutfak alanı oluşturur.

  1. Açık Raflar

Açık raflar giderek daha popüler hale geliyor. Gerçekten bir açıklama yapmanın şık bir yolu. Açık raflar için cam, metal veya ahşap çerçeveler kullanabilirsiniz.

Tezgahınız, dolaplarınız ve donanımınızla zıt bir malzeme kullanın. Başlangıçta otel, restoran ve perakende alanlarından esinlenmiştir. Ama şimdi, yakın zamanda güncellenen mutfaklarda açık raflar bulmak çok yaygın.

Her türden ev tadilat şovu ve dergisine su basan en popüler yeni mutfak trendlerinden biridir.

  1. Ahşap Tezgah ve Daha Fazlası

Mutfakta daha doğal bir görünüm isteyenler için ahşap harika bir seçenek. Ve bu büyüyen bir mutfak trendi. Mutfakta ahşap kullanımı sıcak ve sakinleştirici bir atmosfer yaratır.

Renkli dolaplar, tezgahlar ve mutfağın diğer yönleriyle kolayca eşleştirilebilir. Ayrıca, daha önce bahsedilen tüm parçalar üzerinde de iyi çalışabilir. Mutfaktaki ahşap sadece kabinler için değildir.

Güncellenmesi gereken herkesin mutfağı için idealdir.

  1. Canlı Dolap

Eskiyle, yenisiyle birlikte. Ve bununla, sıkıcı ve canlı olanı kastediyoruz. Sade ve düz renkli dolaplar geçmişte kaldı.

Canlı dolap, yeni bir mutfak trendi yükseliyor. Canlı renkler, metal cihazlarla eşleştirildiğinde inanılmazdır. Ve tamamen beyaz veya tek tek düz renkli mutfaklarda harika bir özellik olarak çalışırlar.

Canlı ve renkli dolaplar, gerçekten bir açıklama yapmanın cesur bir yoludur. Ve bugün seçenekleri karşılaştırabilirsiniz!

  1. Entegre Aletler

Bu hantal cihazların her zaman araya girmesinden veya yer kaplamasından bıktınız mı? Artık endişelenmenize gerek yok! Entegre cihazlar, 2019’da sıcak bir mutfak trendidir.

Tüm cihazlarınız artık mutfağınızdaki dolaplara, duvarlara ve tezgahlara yerleştirilebilir. Ocaklar, buzdolapları, güveçler ve daha fazlası dolaplara ve tezgahlara entegre edilebilir. Yerden tasarruf sağlar ve şık bir görünüm oluşturur.

  1. Backsplash ile Aksan Duvar

Boyayı unutun. Mutfağınızda bir aksan duvarı için backsplash kullanma zamanı! Mutfağınızın biraz renk artışına ihtiyacı varsa, backsplash için canlı fayans kullanmayı düşünün.

Backsplash duvarını mutfağınızın gerçek bir özelliği yapın. Uzun bir karo kullanmayı bile deneyebilirsiniz. Uzun backsplash karolar, duvarın başlangıç ​​noktasından duvarın bitiş noktasına tek seferde ulaşır.

Birbirine yerleştirilmiş birkaç küçük karo ihtiyacını ortadan kaldırır. Ve mutfağınıza oldukça eşsiz bir görünüm kazandıracak. Normal olmanın eğlencesi yok!

  1. Bank Oturma

Büyük bir aileniz veya birkaç çocuğunuz varsa, bankta oturma mutfağınız için harika bir ektir. Ve yerleşik tezgah oturma yeri, herhangi bir mutfak alanını sıcak ve rahat hissettirir. Salon benzeri bir vibe yaratır.

Ve yerleşik depolama birimleri seçeneğine sahip banklar harika! Yer altlıklarını saklamak, bardak altlıkları içmek ve hatta birkaç aile masa oyununu saklamak için mükemmel yerlerdir.

  1. Özelleştirilmiş Lavabolar

Lavabo, herhangi bir mutfağın harika bir odak noktası olabilir. Tarzınızın ne olduğuna bağlı olarak, sizin için özelleştirilebilir bir lavabo var. Derin olan çift lavabolar, çok kullanılan mutfaklar için mükemmeldir.

Siz veya aileniz mutfakta yemek pişirmek için çok zaman harcıyorsanız, muhtemelen bulaşıkları temizlemek için çok zaman harcıyorsunuzdur. Büyük çift lavabolar, bol miktarda yıkama için çok önemlidir. İşleri çok daha kolaylaştırır.

Çiftlik tarzı lavabolar, pirinçten yapılmış açık raflarla mükemmel bir tezat oluşturuyor. Ve mutfaktaki diğer çiftlik tarzı veya ahşap unsurlar da onlarla iyi gider. Granit lavabolar ve dövülmüş bakır diğer özelleştirilebilir seçeneklerdir!

Evinizin İhtiyaç Duyduğu Yeni Mutfak Trendleri

Mutfağınızın veya evinizin bir güncelleme veya tadilattan geçme zamanı geldiğinde, bu 8 trendi aklınızda bulundurun. Mutfağınız aile için bir alandır. Ve evinizin odak noktası olmalıdır.

Bu yeni mutfak trendlerini hatırlayın ve mutfağınız sizi ve ailenizi bir ömür boyu mutlu edecek! Ancak tadilatınıza başlamadan önce, yüklenicinize 7 önemli soru sormak isteyeceksiniz. Daha fazlasını öğrenmek için buraya tıklayın.