2020 İçin Küçük Mutfak Tasarım Fikirleri

Bugün, küçük bir mekan mutfağının nasıl tasarlanacağı hakkında bilgi bulmak zor değil. Bununla birlikte, bunu hızlı ve verimli bir şekilde yapmanıza izin veren birkaç temel kuralın farkında olmak gerekir.

Bir mutfağın 8 metrekareden daha az bir alana sahip küçük olduğu veya dar, geçmeli veya düzensiz bir şekle sahip olduğu dikkate alınmalıdır. Bu seçeneklerin her biri için, odayı hem güzel hem de işlevsel hale getirmek için uygun mobilya ve ekipmanınızı seçebilirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken ilk şey, iç mekanınızı bozmamak veya geçişi engellememek için ev aletlerinin yeridir. En iyisi yerleşik olmalarıdır, bu nedenle mutfakla bütün bir kompozisyon oluştururlar. Rahatlık için çalışma yüzeyi 3 ila 6 metre arasında olmalıdır – gelecekte; pişirme sırasında maksimum konfor sağlayacaktır.

Mutfak mobilyası tasarımı, ocak veya sobanın lavabonun yanında veya pencerenin yakınında bulunmaması için düşünülmelidir, çünkü alev patlamasına ve diğer öngörülemeyen sonuçlara yol açabilir.

Mobilya – bir mutfak setinin yüksek elemanları, örneğin, bir buzdolabı, kesintiye uğramaması için en iyi çalışma yüzeyinin kenarlarına yerleştirilir.

Küçük bir mutfak için duvar dolapları seçmek ve yerlerini seçmek için, önce tüm aile üyelerinin çekmecelere ve dolaplara kolayca erişebilmesi için daire sahiplerinin yüksekliğini dikkate almalısınız. Yine de, aynı zamanda, kafasını onlara karşı çalıştırmak imkansız olmalıdır.

Bir mini buzdolabı mutfakta size yeterli alan kurtaracak. Büyük buzdolaplarıyla karşılaştırıldığında, küçük buzdolaplarının mutfağa iyi oturması daha olasıdır.

Sıradan kapıların çok pratik olmayacağı ve çok fazla yer kaplayacağı açıktır. Bu nedenle, kapının küçük boyutlu mutfağınıza mükemmel şekilde uyduğundan emin olun.

Bir cevap yazın