2020’De Mutfağınızı Dekora Edin Ve Daha Fazla Yer Kazanın


Kim dağınık ve beceriksiz bir mutfak alanında çalışmayı sever? Hiç kimse. Mutfak, yemek pişirirken daha iyi performans göstermek için her zaman temiz ve düzenli tutulması gereken bir bölümdür, çünkü hiçbir şey sıkışık mutfaktan daha korkunç değildir. Bu yüzden burada mutfağınızı organize etmenize ve aynı zamanda çalışmanız için pişirme alanında daha fazla alan yaratmanıza yardımcı olacak bazı muhteşem ipuçları bulduk. İşte size kolaylık sağlamak için bu beş şaşırtıcı ve başarılması kolay öneriler. Bir göz at.

  1. Kuru Malzemeleri Ve Kuru Gıdaları Pişirme Kapatma Kavanozlarında Pişirme Talimatlarıyla Birlikte Saklayın

Kuru malzemeleri saklamak için mutfağınızda birkaç kavanoz tutmak idealdir . Bu mutfak raflarını düzenler ve diğer şeyler için yer açar. Yapmanız gereken şey, bazı açık kavanozlar almak ve fındık, baharat vb. Kuru malzemeleri talimat parşömen ile birlikte saklamaktır, böylece öğeyi ne kadar süre kullanabileceğinizi kolayca görebilirsiniz.

  1. Aletleri Asmak İçin Mutfaktaki Kancaları Kullanın

Çoğu zaman mutfak, mutfak istasyonunun etrafındaki ekstra yıkama kıyafetleri ve araçları nedeniyle bir karışıklıktır. Bu da çok yer kaplıyor ve mutfağınızı mutlak bir karmaşaya benzetiyor. İşte parlak bir fikir, bazı yapışkanlı kancalar satın alın ve onları mutfak etrafındaki duvarlara yapıştırın. Ardından, bu kancalara sahip olduğunuz fırçalar veya el bezleri gibi ekstra araçları asabilir ve çok fazla alan yaratabilirsiniz. Alanı temizler ve belirlenen alanlarda da işler kalır.

  1. Yeniden Kullan Ve Geri Dönüştür

Un ve şeker genellikle jumbo ambalajlarda satın alınır ve yemek pişirmek sırasında her gün çıkarılması bir karışıklıktır ve paketi mutfak dolabında açık bıraktığınızda dağınık görünür. Un veya şeker veya tuzun bir bölümünü boş kabartma tozu kaplarına ayırmayı deneyin ve un veya şeker kapları olarak yeniden etiketleyin. Size çok zaman kazandıracak ve işi mutfak çevresinde daha rahat hale getirecektir.

  1. Gümüş Eşyaları Bulaşık Makinesine Yerleştirin

Gümüş eşyalar bulaşık makinesinde olduğu gibi eşyalarla saklanmanın harika bir yoludur. Ayrıca, daha sonra gerektiğinde yüklemeyi ve çıkarmayı süper kolaylaştırır ve mutfağın da düzenli görünmesini sağlar.

  1. Ölçü Kaşıkları Bir Kavanoza Kaydedin

Ölçüm kaşıkları her zaman kaybolur ve en çok ihtiyacınız olduğunda bunları asla bulamaz. Hepimiz bununla bağlantı kurabiliriz. Hepsini sobadaki tek bir kavanoza koymayı deneyin. İyi görünecek ve yerden tasarruf edecek ve bulmak da çok uygun olacaktır.