2020’De Mutfağınızı Dekora Etmek İçin En İyi 10 İpucu


Mutfağın, herhangi bir evin ana parçası olduğunu bildiğimiz için, birçok insan bir ev inşa etmeyi veya bir ev satın almayı planladığımızda önemli zamanlarını geçiriyor, o zaman mutfak büyük bir odak noktası. Mutfağın büyük mü küçük mü olduğu önemli değil. Bunun yerine, küçük şeylere dikkat ederek onu nasıl değerli kılacağımız önemlidir.

Mutfağımızı geliştirmeyi düşündüğümüzde, genellikle dolaplar, zeminler, mutfak aletleri vb.

Mutfağın içi, evin herhangi bir üyesinin rahatça çalışabilmesi için uygun olmalıdır. İşte sizin için bazı harika mutfak geliştirme fikirleri.

Mutfağınızı Geliştirmek Için En İyi 10 İpucu

Tezgahı

Mutfak tezgahı her mutfak için önemli alanlardır. Tezgahların neredeyse çoğu granit veya laminattan yapılmıştır. Ancak, laminatları tezgahı daha iyi tutmalıyız çünkü su, mantar ve ağaç solucanları tarafından hızlı bir şekilde hasar görür. Bu nedenle, granit tezgah bu tür problemlerden kaçınmak için iyi olacaktır. Bununla birlikte, her ikisi de çok iyidir ve her ikisi de farklı renkler, tasarımlar ve dokularda gelir, ancak laminat tezgahı daha fazla bakıma ihtiyaç duyar.

Dolaplar

Hasar görürlerse kapıları ve düğme gibi dolapların donanımını değiştirebilirsiniz. Yeni dolaplar kurmayı planlıyorsanız, ihtiyaçlarınıza göre piyasada birçok farklı dolap türü vardır. Dolap ahşabını boyayabilirsiniz, çünkü yenilerini satın almaktan daha iyidir ve buna ek olarak, kabini ayda bir kez ahşap yağı ile temizlemek iyi olacaktır. Kabin büyük olmalı, böylece daha az kullanılan veya dağılmış olan şeyler içinde tutulabilir. Bu mutfağınızın harika ve büyük görünmesini sağlayacaktır.

Daha Açık Renkler Kullan

Açık renk, ister mutfak ister çizim odası olsun, tüm eve taze ve daha büyük bir görünüm kazandırır. Açık rengi mutfak duvarı ve dolapları için kullanabilirsiniz. Beyaz renk boya mutfak için iyi olacak; aksi takdirde, istediğiniz açık rengi kullanabilirsiniz.

Faydalı Mutfak Aletleri Satın Alın

Mutfak aletleri mutfağımızı faydalı kılar; onsuz bir mutfak düşünemeyiz. Mutfak aletleri birçok tiptedir, ancak en çok kullanılan cihazı mutfakta, özellikle küçük mutfaklarda tutabilirsiniz.

İşte, En Çok Kullanılan Mutfak Aletlerinin Listeleri

  • Gaz sobası
  • İndüksiyonlu Ocak
  • Tencere Setleri
  • Mutfak Robotu
  • Fırın
  • Su Arıtma Sistemi
  • Buzdolabı
  • Mutfak Rafı
  • Su Kullanarak Elektrikli Çaydanlık
  • Ekmek Kızartma Makinesi

Ayrıca çırpıcı veya elektrikli çırpıcı, Pirzola sihirbazı, Rende, Kesme tahtası, vb. Aletleri satın alabilirsiniz. Tüm bu cihazlar küçük işlerinizi kolaylaştıracaktır.

Uygun Aydınlatmayı Kullan

Mutfağın aydınlatmaları loşsa ve çalışmıyorsa, onları hemen değiştirmek daha iyidir, çünkü loş ışıkların altında tehlikeli ve çalışmak zor olabilir. Güzel görev ışıklarını kullanabilir veya tepegöz ışık fikstürleri ekleyebilirsiniz; tüm mutfağın görünümünü değiştirecek. Mükemmel aydınlatma mutfağınızın gelişimine de yardımcı olur.

Bu aydınlatma çözümünü seçebilirsiniz – Pirinç Kolye – Gümüş küreler ışık – Sarı Kağıt Fenerler – Yapraklı fener.

Musluğunuzu Yükseltin

Musluk, tüm yemekleri temizlediğimiz bir mutfakta en çok kullanılan başka bir öğedir. Musluğun düzenli kullanımı nedeniyle, su ile temas ederken korozyondan muzdarip olur ve bu da mutfağın kötü görünmesini sağlar. Böylece, olduğunda, mutfakta temizliği korumak için tüm musluğu değiştirebilirsiniz. Bütçenizde olan pazarlarda birçok musluk tasarımı vardır.

Mutfak Zeminleri

Bir süre sonra mutfak zemini donuklaşır ve parlaklığını kaybetmeye başlar. Bazı yatırımlarla, açık renkli fayansları sabit veya lamine ahşap zeminler alabilirsiniz, bütçenize ve mutfağınıza bağlıdır. En sevdiğiniz halıyı mutfakta eklemek iyi bir fikirdir ve mutfağınızın çekici görünmesini sağlayacaktır.

Bazı Sanat Eserleri Kullanın

Evin herhangi bir yerinde sanat eseri kullanmak, ister mutfak ister çizim odası olsun, çekici bir görünüm verir. Mutfağın herhangi bir duvarı boşsa, üzerine seçtiğiniz bazı sanat eserleri yapabilirsiniz. Piyasada birçok mutfak sanatı dekoratif ürünü bulunmaktadır. Sanat, mutfağınıza çekici ve eşsiz bir görünüm kazandırır.

Mutfak Bahçeciliği

Mutfağınız biraz daha büyükse, içinde mutfak bahçeciliği yapabilirsiniz. Büyük mutfak yok mu? Sorun değil, aynı zamanda mutfağın arkasına ya da mutfağın boş duvarına sadece bazı saksıları asarak yapabilirsiniz. Burada kişniş, sarımsak, zencefil, fesleğen, köri yaprakları, biberler ve çok daha fazlasını yetiştirebilirsiniz. Bu size yemek pişirmek için taze bir bileşen verecek ve aynı zamanda biraz tasarruf sağlayacaktır.

Sebze ve meyve artıkları, mutfak bahçeniz için gübre olarak kullanılabilir.

Mutfak Için DIY İpuçları Ara

Mutfak için DIY ipuçları, kullanılmayan veya atık malzemeler kullanarak mutfağınızı geliştirmenize yardımcı olacaktır. İnternette günlük işlerinizi kolaylaştırabilecek mutfak için birçok DIY ipucu var.

Bunlar, 2020 için mutfak iyileştirme ipuçları. Tüm bunlar, mutfağınızı ferahlatıcı ve çekici hale getirmenize yardımcı olacak ipuçları. Mutfak, güzel anlarımızı ve bir aile olmanın mutluluğunu bulduğumuz bir yeri harcadığımız her evin kalbidir.

Bir cevap yazın