2020’de Yenilikçi Yatak Tasarımları


Çoğu insan yatakların benzersiz olmadığını düşünürken, yenilikçi tasarımlar üreten birçok şirket var.

image - 2020'de Yenilikçi Yatak Tasarımları
2020’de Yenilikçi Yatak Tasarımları

Her yıl yeni bir şeyler getiriyor ve 2020 farklı değil. İşte gözlerinizi dışarıda olanlara açacak yenilikçi yatak tasarımlarının bir listesi.

  1. Çevre Dostu Yataklar

Daha fazla şirket ve tüketici, çevre dostu olmanın ne kadar önemli olduğunu anlamaya başlıyor. Buradaki zorluk, şirketlerin tüketicilerin satın almak isteyeceği ve çevre dostu yataklar oluşturabilmesidir.

Şirketler bu zorluğun üstesinden gelmeye başlıyor ve insanların gerçekten uyumak isteyeceği konforlu yataklar üretiyorlar.

Tüketiciler de bu yatakları severler çünkü birçok yatakta bulunan zararlı kimyasalların tümüne sahip değildirler.

Her iki taraf için de bir kazan-kazan diyebilirsiniz. Yerel yatak mağazanızı kontrol etmeli ve bu yatakları kendiniz test etmelisiniz.

  1. Katlanır Yataklar

Katlanan şilteler söz konusu olduğunda, hiçbir destek sağlamayan ve içinde uyumak için son derece rahatsız edici bir köpük parçası hayal edersiniz.

Birçok şirket, rahat katlanır şilteler üreterek bu önyargıyı değiştiriyor.

Az yer kaplayan veya evin her yerinde kullanabilecekleri çok yönlü bir yatak isteyenler için mükemmel bir çözüm.

Bu yatakların bazılarının birden fazla işlevi de vardır. Koltuk sandalye olarak katlanabilirler. Yastık olarak kullanılabilirler. Oyun minderi olarak da kullanılabilirler.

Bu kanepeler genellikle başka bir yerden satın alınsa da, onları yakındaki bir yatak mağazasında da bulabilirsiniz.

  1. Snuggle Yataklar

Sarılmayı seven insanlar, eşleri tarafından kollarındaki dolaşımın kesilmesinin korkunç hissini bilirler. Sarılabilen yatak, bu yaygın soruna basit bir çözüm oluşturur.

Kolunuzu yerleştirebileceğiniz küçük bir boşluk var. Bu, kolunuzun dolaşımının kesilmeyeceği ve sarılabileceğiniz anlamına gelir.

Bu, çok az amaca hizmet eden komik bir çözüm gibi görünüyor. Ancak bu, sarılmayı seven insanlar için basit ama dahice bir çözüm. Bu tasarımın yatak pazarına girip girmeyeceği sorusu hala devam ediyor.

  1. Smart Yataklar

Birçok uygulama uykunuzu optimize etmenize yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Bilgileri uykunuzu iyileştirmek için kullanabilmeniz için uyku programlarınız, döngüleriniz ve diğer veri noktalarınız gibi şeyleri izlerler.

Ancak bir uygulamanın yapabileceği çok şey var.

Akıllı şilteler onu bir adım öteye taşıyor. Uyku pozisyonunuzu, yatağınızın sertliğini, sıcaklığınızı, kalp atışınızı ve daha fazlasını izlerler.

Sık sık uyumakta güçlük çekiyorsanız, akıllı bir yatak kesinlikle dikkate alınmalıdır. Bu sadece uykunuzu optimize etmenize yardımcı olan bir teknoloji çözümü değildir. Başka sağlık yararları sunabilir.

  1. Ankastre Soğutmalı Yataklar

Uyurken vücudunuzun aşırı ısınmasından muzdarip birçok insandan biriyseniz, bunun ne kadar rahatsız olabileceğini bilirsiniz.

Vücudunuzu serinletmek için zahmetsiz bir çözüm üretiyorsunuz. Hatta fanı veya klimayı açmak için uyanabilirsiniz.

Klimayı bütün gece çalıştırmayı sevmezseniz, yaz aylarında bu sorun daha da kötüleşir. Pek çok şirket aslında dahili soğutmalı şilteler üzerinde çalışıyor.

Soğutulmuş havanın bir soğutma bölümünden geçtiği özel bir üst katman kumaşı vardır.

Dahası, bu yatakların bazıları size birçok ayar sunar. Örneğin yatağınızı bütün gece serin tutmak çok soğuk hissetmenize neden olabilir.

Basit bir çözüm, soğutmayı bir veya yarım saatlik artışlarla çalıştırmaktır. Bu, uyurken aşırı ısınmanın nihai çözümüdür.

  1. Sonic Yataklar

Bu sadece bir geliştirme aşamasında olsa da, mucitler yerleşik hoparlörlü bir yatak geliştiriyorlar. Müziği seviyorsanız ve müziğe uyanmayı seviyorsanız, bu yatak geleceğinizde olabilir.

Ses yatağın içinden yankılandığı için, sadece müziği dinlemiyorsunuz, aynı zamanda onu da hissediyorsunuz. Bu, yatakta kalmayı seven audiophiles için sürükleyici bir deneyim yaratır.

image - yatak mağazası
Yatak Mağazası

Bunlar 2020’nin en yenilikçi yatak tasarımlarından sadece birkaçı. İster inanın ister inanmayın, daha fazla mucit ve şirket yatak oyununu değiştirmeye çalışıyor. Bu nedenle, daha iyi ürünler arıyorsanız, sektörde neler olup bittiğine dikkat edin.