28 Salon Duvar Renkleri

Oturma odası bir evin odak noktasıdır. Ön kapıdan evin ana bölümüne geçiş görevi görür, mutfağa veya yatak odasına sorunsuz bir şekilde akar ve yeni konuklar için bir giriş alanı olarak işlev görür. Bir oturma odası, ailenizin ömür boyu sürecek anılar yaratma tarzını belirler ve bu nedenle oturma odası renkleri önemlidir.

Bir oturma odası seçerken bunalmış hissetmeyin renk uyumu. Hangi boya rengini veya mobilyayı seçerseniz seçin, klasik, zamansız bir tasarımla asla yanlış gidemezsiniz. Bu 27 seçenek, bir oturma odası için mükemmel duvar renkleri ve sadece evinizin hissini yansıtmak için ev dekorasyonu, sanat eseri ve biraz sevgi gerektirir.

1. Kül Grisi

Gri çeşitli tonlarda gelir ve her odaya derinlik katabilir. Küçük bir oturma odasını hayattan daha büyük göstermek istediğinizde bu nötr ton idealdir. Hakim bir görünüm için mavi-gri tonu koyu mavi mobilyalarla dengeleyin.

Kahverengi kanepe ile Boho modern oturma odası.Kahverengi kanepe ile Boho modern oturma odası.

2. Yumurta Kabuğu Sarısı

Soluk sarı, son yıllarda geri dönüş yaptı. Bu neşeli renk, mutfağınıza renk katacak. Her şeyi çağdaş ve parlak tutmak için parlak bir lake kabin kaplaması ekleyin.

3. Puslu Leylak

Tozlu bir Paskalya zambağı moru, oturma odasında yumuşak ve rahatlatıcı bir hava yaratabilir. Zengin macenta vurgularla ve kanvas baskılar için altın vurgulu çerçevelerle bu rengi çarpıcı hale getirin.

4. Derin Erik

Lüks derin erik tonları bir oturma odası için idealdir. Mücevher tonları derin sohbetler, lezzetli yemekler ve resmi eğlenceler için zemin hazırlar. Bu görünümü tamamlamak için beyaz veya açık kahverengi vurgular deneyin.

5. Peygamber Çiçeği Mavisi

Oturma odası duvar renklerinin karmaşık olması gerekmez. Peygamber Çiçeği mavisi, en güzel şekilde yaşayan Midwest. Oturma odanıza rahat ve rahat hissettiren güncel bir görünüm kazandırın.

Mavi oturma odası duvar dekoru ile.

6. Chartreuse Limelight

Dışarıdaki pek çok oturma odası fikrini dolaşmak yok. Renk seçmek çok zor olabilir, ancak sınırda yaşamayı seviyorsanız, açık yeşil ve turkuaz mükemmel bir kombinasyon olabilir!

  Ev Dekorasyonu banner reklamı

7. Deniz Yeşili

Derin yeşil renkler bir oturma odası duvarına hayat verir. Bir odaya kontrast getirmek için açık altın armatürlerle eşleştirilmiş açık yeşil veya parlak mavi renkler gibi çeşitli düzeylerde çalışan boya renklerini kullanın.

8. Çikolata Kahve

Düz çizgili zengin çikolata kahveleri kullanın ve beyaz süslemeli vurgu yapın. Açık renkli ahşap çerçeveler, davetkar ve sıcak bir yaşam alanı yaratmaya yardımcı olur.

9. Antik Beyaz

Oturma odasının klasik bir görüntüsünü kendinize getirin. Dramatik bir görünüm için parlak elma şekeri kırmızı vurgulu duvar veya koyu maun kahverengiyle eşleştirin. Siyah beyaz oturma odaları, işleri canlandırmanın eğlenceli bir yoludur.

Asma salıncak ile bohem oturma odası dekoru.

10. Açık Yeşil

Oturma odanızı eğlenceli ve canlı açık yeşil renklerle canlandırın. Bu rengin açık veya koyu yeşil tonlarıyla veya şık bir yaklaşım içeren hemen hemen her renkle eşleştirilmesi kolaydır.

11. Kalaylı Gri

Sessiz, arduvaz grisi oturma odası fikirleri boldur. Çok renkli kırlentler, herhangi bir alanı renklendirebilir. Arka planda kaybolmayan vurgu parçaları eklerseniz, tek bir duvar rengi seçmek harika bir yoldur.

12. Yaprak Dökmeyen Ladin

Oturma odası duvarları için renkler davetkar olmalıdır. Yeşil ladin rengine sahip bir odayı canlandırın, ardından şömine rafına taze yaprak dökmeyen bitkiler ekleyin. Eskimiş ahşap, ideal resim çerçeveleri görevi görür ve bir odaya özgünlük hissi verir. Bu görünüm ormandaki bir kulübe için mükemmel.

13. Titanyum Gri

Titanyum grisi gibi koyu griler, oturma odasına zengin ve sofistike bir his verir. Portreler, sanat eserleri veya kanvas baskılar için koyu renkli çerçeveler kullanın.

Gri oturma odası duvar ve kanepe dekoru.

14. Koyu Orkide

Gizemli ve güzel bir şekilde karmaşık olan koyu orkide karışımı, en derin moru en açık siyahla birleştirir. Parlak fuşya vurgularla ve soyut sınırlar çizen duvar sanatı ile her şeyi değiştirin.

15. Regal Kırmızı

Derin, zengin kırmızı, her oturma odasına cesur bir tat katar. Enerjik, canlı bir his için daha açık tonlarla veya bir odaya gizemli bir his vermek için koyu koyu vurgularla eşleştirin.

16. Şeftali Çiçeği

Şeftali duvarlarla her şeyi nötr tutun ve sarı, turuncu veya mavi mobilyalar ve vurgularla vurgular ekleyin. Konukların kendilerini evlerinde hissetmelerini sağlamak için aile fotoğraflarınızı duvarda çerçeveleyin.

17. Yeşim Yeşili

Oturma odaları sohbete ilham verir ve resmi bir kalabalığı eğlendirmek için bir numaralı alan. Yeşim yeşili oturma odası için vurgulu duvar renkleri, mor, kırmızı veya koyu yeşil gibi mücevher tonlarını içerir.

Doğal ışıklı oturma odası kanepe.

18. Polo Mavisi

Derin mavi oturma odası renkleri resmi ve hakim bir his yaratır. Aksan olarak cesur kırmızı güller ve pirinç şamdan tutucular ve en sevdiğiniz sanat eserini saklamak için altın veya pirinç çerçeveli fotoğraflar ekleyin.

19. Sarımsı Altın

Sarımsı altın, donuk olması gerekmediğini kanıtlayan oda dekoru için altın standarttır. Altın çerçeveli fotoğraflar ve ahşap mobilyalar eşyaların hafif kalmasına yardımcı olur.

20. Soluk Mavi

Soluk mavi duvarlar, bir oturma odasını hafif ve havadar tutarken kolonyal bir hava verir. Alanı daha da birbirine bağlamak için koyu mavi vurgulu yastıklar ve beyaz bir halı kullanın.

21. Kombu Yeşili

Derin zeytin yeşili renkler, konuklarınızla anlamsız bir şekilde konuşur. Önemli konularda entelektüel konuşmayı teşvik edin.

Dekorlu koyu yeşil oturma odası duvar.

22. Çöl Adaçayı

Her oturma odasına hayat veren romantik bir adaçayı rengiyle dış mekanı getirin. Tozlu bir gül, mükemmel bir vurgu parçası olarak hizmet eder. Bir odaya otantik bir his vermek için yerel sanatçıların sanat eserlerini kullanın.

23. Kırmızı Şarap

Koyu kırmızı duvarlar, herhangi bir odanın öne çıkmasına yardımcı olabilir. Bu bordo temelli renk hem rahat hem de samimi ya da güce dayalı olabilir – hepsi mobilyalarınıza ve sanat eserlerinize bağlıdır!

24. Gül Kurusu

Nötrleri seviyoruz ama aynı zamanda zarif pastelleri de kucaklıyoruz. Tozlu gül, bir oturma odası duvarı için ideal bir renk seçimidir. Altın rengi bir aydınlatma armatürü ve dekoratif atış, mükemmel vurgular oluşturur.

25. Kayrak Grisi

Derin, nötr renkler bir odayı birbirine bağlamak için idealdir. Odayı canlandırmak için açık renkli vurgu parçaları, bitki dekoru ve koltuk yastıkları kullandığınızdan emin olun.

Gri oturma odası dekoru.

26. Pembe Şampanya

Pembe duvarlar, uygun mobilyalar ve duvar dekoruyla eşleştirildiğinde “kız gibi” hissetmez. Vahşi batıyı düşünün ve güneybatı hissi odayı aydınlatacak.

27. Alabaster Beyazı

Sarı ve altın tonları, bunu herhangi bir oturma odası duvarı ve tavanı için mükemmel bir nötr haline getirir. Bu rahatlatıcı renk karşısında öne çıkacak altın çerçeveli portreler ve parlak sanat eserleri ekleyin.

Boho dekorlu beyaz oturma odası.

Son düşünceler

Hayalini kurduğunuz bir oturma odasını renklendirmenin birçok yolu vardır ve hiçbir şekilde yanlış değildir. İster kırmızı ve altın gibi parlak bir renk paleti, ister beyaz ve ten renginin nötr tonlarını seçin, tarzı basit vurgular ve duvar sanatı ile değiştirebilirsiniz. Bir renk şeması, ailenizin tarzını ve yaşam alışkanlıklarını temsil etmelidir.

Bir cevap yazın