35 Çarpıcı lüks banyo fikirleri

Evde spa esintili lüks bir banyo yaratmak

Lüks sizin için ne ifade ediyor? Çok alan mı? Pahalı malzemeler? Gösterişli dekor? Son teknoloji dijital akıllı ürünler? Bir otel spa havası mı? Lüks gerçekten her birimiz için farklı bir şey ifade ediyor, ancak ortak payda, banyonuzu huzur ve rahatlama için kaçacak bir yere dönüştürme sanatı ile ilgili olmasıdır.

Sakin bir lüks atmosferiyle cennet gibi bir banyo sığınağı yaratmak, genellikle bir gösterişli küvet veya ifade makyajına odaklanan minimalist bir alan anlamına gelir ve zenginlik öneren üst düzey armatürler ve armatürlerin eklenmesiyle lavabolar. Her şeyden önce, lüks banyolar çarpıcı doğal malzemelerin kullanımına dayanır.

Haydi gelin ve evde sağlıklı yaşam veya günlük spa hissini nasıl uyandıracak konusunda ustalaşmış 35’ten fazla lüks banyo örneğine bir göz atalım.

Modern banyo modelleri
,
Lüks banyo modelleri
,
Küçük banyo dekorasyonu
,
Döşenmiş banyo modelleri
,
Banyo modelleri
,
Şık banyo modelleri
,
Banyo Dekorasyon
,
Ünlülerin banyo dekorasyonu,

1. Basitlik

Daha az gerçekten daha fazladır. Banyolarda lüks her zaman aşırılık anlamına gelmez. Aslında, lüksü ifade eden genellikle görsel dağınıklığın olmamasıdır ve bu nedenle, bu kadar çok sayıda lüks banyo, son derece sade bir tasarıma sahiptir ve yalnızca bir lüks özelliğe odaklanır.

Bu tipik olarak wow faktörüne sahip bağımsız bir küvettir, ancak bir özellik makyajı veya özellikli karo duvar da popülerdir. Amaç, temiz çizgilerle sade, minimal bir alan yaratmak ve lüks malzemelerin ve şık detayların görkemli bir hava taşımasına izin vermektir.

2. Konfor

Lüks bir banyo yaratmada en önemli faktörlerden biri, ciddi konfora odaklanmaktır. Ultra rahat bir küvet ile başlayın, yerden ısıtma ve ısıtmalı havlu askıları gibi rahatlatıcı unsurlar ekleyin, kokulu mumlar ve çiçekler veya bitkiler gibi küçük organik dokunuşlarla tüm duyuları harekete geçirin.

Son olarak, ıslanırken her şeyin erişilebilir olduğundan emin olun – bu keyifli kişisel bakım inzivasında, küvetin üzerindeki uzun çıkıntı, havadar ve düzenli görünmesini sağlarken banyonuz için ihtiyaç duyabileceğiniz her şeyi tutar.

3. Genişlik

Çalışmak için geniş ve cömert bir alana sahip olmak kesinlikle banyo lüksünün ayırt edici özelliğidir. Ancak, yeterince yeriniz yoksa, daha büyük format veya döşeme karoları kullanarak bir şekilde sahte olabilirsiniz. Bunlar daha az harç çizgisine sahiptir ve alanınızı genişletmeye yardımcı olan görsel dağınıklığı azaltır.

4. Zanaatkar

Lüksü aktarmanın doğrudan bir yolu, “ateşli yapımı” benimsemek ve çarpıcı bir zanaatkarlık ifadesi küvet veya leğen kurmaktır. Birçok lüks banyo markası, kişiliği ve tutkuyla zengin ürünler yaratmak için zanaatkarlar ve sanatçılar ile yakın işbirliği içinde çalışır; burada genellikle bir zanaatkâr bir ürün üzerinde baştan sona çalışır, yüksek kaliteli, otantik bir ürün üretmek için el zımparalama ve el bitirme ve parlatma ürün.

Bu rüya gibi taç yaprağı şeklindeki kozanın içinde yorgun kemiklerinizi ıslattığınızı hayal edin? Doğadan ilham alan deneyim, aynı zamanda odanın beyaz alanını görsel olarak dengelemeye de hizmet eden ağaç büyüklüğünde bir iç mekan bitkisi ile doğanın cesur enjeksiyonu ile zenginleştirilir.

5. Akıllı banyolar

Duşunuzu daha yataktan kalkmadan başlaması için komut vermek ve tam olarak ideal sıcaklığınıza ayarlamak; elleriniz doluyken sıcaklığı veya ses seviyesini değiştirmek; banyonuza en sevdiğiniz şarkıları entegre hoparlörlerde çalması talimatını vermek; suyun renginin değişmesini izlerken kendinizi eğlendirmek; Sensörle etkinleştirilen, kendi kendini temizleyen ve koltuk ısıtıcısına sahip bir tuvalet kullanarak… bugün piyasada bulunan çeşitli sesli ve dijital kontroller, uygulamalar ve LCD ekranlar ile banyo deneyiminizi geliştirmek kolaydır.

Bonus olarak, akıllı duşlar, küvetler ve tuvaletler de ekstra su tasarrufu sağlayacak şekilde tasarlanmıştır, bu nedenle akıllı bir yatırımdır. Aşağıda, koyu monokrom banyodaki parlak döşemeyi ve küçük Perspex taburenin ek renk patlamasını seviyorum.

6. Sürdürülebilir banyolar

Tasarımda sürdürülebilirlik seksidir ve banyo eşyalarınızı mühendislik ve üretim süreçlerinde ve ürünlerinde yeniliği kutlayan lüks markalardan seçmek de öyledir. Sadece lüks görünmek, denklemin yalnızca yarısıdır – en iyi markalar, parçaya benzeyen yüksek kaliteli ürünler sunarken göze çarpan bir şekilde emisyonsuz, düşük etkili, çevre dostu yöntemler ve malzemeler peşinde koşmaktadır.

7. Altın banyo

Lüks bir banyonun kesinlikle altın rengi bir tuvalete sahip olması gerekmese de, bazı metalik dokunuşlar eklemek her zaman zengin bir atmosfer yaratmanın kesin bir yoludur. Aşağıdaki modernist banyoda, tasarımcılar bu lüks altın özellikli duvarı şık ayaklı küvetin arka planı olarak birleştirerek “özel, şaşırtıcı anlar” yaratmayı hedeflediler.

8. Sakız Adası

Lüks karanlık banyolar , ışık ve gölge arasındaki kontrast ve dengenin daha fazla ışık yanılsaması yarattığı Rembrandt, Caravaggio ve da Vinci gibi sanatçılar tarafından kullanılan klasik yöntem olan chiaroscuro tekniğini genellikle etkili bir şekilde kullanır.

Burada, mozaik döşeme ve siyah bağımsız küvet ile birleştirilmiş koyu ve karamsar bir renk paleti, chiaroscuro tekniğinin görsel olarak çarpıcı minimalist çağdaş bir banyoyu nasıl yarattığını gösteriyor.

9. Nötrler

Lüks banyolar, odağın zengin malzemeler ve dokular üzerinde kalmasına izin veren nötr bir renk paleti kullanma eğilimindedir. Taşın, ahşabın veya diğer doğal malzemelerin renklerini alan tamamen beyaz veya yumuşak doğa tonlarında olsun, ferahlatıcı bir yeşil kontrast için biraz bitki yaşamı eklediğinizden emin olun.

10. Organik

Modern lüks banyoların bir başka özelliği de organik, düzensiz şekilli unsurların birleşimidir. Bu, sağlıklı yaşam trendi ve Dünya gezegenine ve onun süreçlerine atıfta bulunan sakinleştirici, doğadan ilham alan dekoru dahil etme arzusuyla bağlantılıdır. Örneğin, Rogerseller tarafından üretilen, volkanların neden olduğu krater şekillerini taklit eden bu Carrara mermer lavabo gibi uzatılmış, asimetrik şekilli banyo malzemeleri yelpazesi.

11. Malzemeler

Lüks banyolarda dikkatinizi çeken en belirgin şeylerden biri, güzel malzemelere vurgu yapmasıdır. Diğer dekor unsurları genellikle hemen arkaya doğru sıyrılır, böylece göz çarpıcı malzemeleri çok az dikkat dağıtarak kolayca alabilir. Aşağıdaki banyo mükemmel bir örnektir – sade minimalizm, ancak cömertçe cam, taş, fayans ve sıcak metal kullanımı.

Ayrıca , tüm ana banyolarda önemli bir tasarım özelliği olan banyosunun harika bir örneğidir .

12. Mermer banyo

Mermer doğal olarak lüks bir malzemedir ve özellikle de büyük taş plakaları kullanıldığında. Burada beyaz bir küvet, duvar boyunca devam eden yüksek bir Carrara mermer platformu üzerinde durmaktadır. Küvetinizin veya duş alanınızın bir podyumda veya böyle bir basamağın üzerinde, zemine monte edilmiş bir musluğa sahip olması, lüks banyo için mükemmel olan bir kraliyet duygusu getirir.

Mermer özellikli duvar, oymalı nişler ve deri çerçeveli ayna için fon görevi görüyor. Buradaki sepet bile, tezgah oturağı olarak ikiye katlanabilmesi için bir Carrara mermerine sahiptir.

13. Beton

Beton banyolar , çağdaş yeniliğe lüks bir odaklanma için gerçekten iyi çalışıyor. Bu modern malzeme şimdi küvetler, lavabolar ve bâtıla gibi çok çeşitli ürünlere dökülüyor. Özellikle modern, minimalist bir banyo için uygundur, beton, karo ve mozaik ile güzel bir kontrast oluşturur ve çağdaş doğası, şık, duvara monte musluk takımlarının eklenmesiyle yansıtılır.

Aşağıda, bunun gibi sipariş üzerine el yapımı beton havuzlar çok çeşitli renklerde yapılabilir ve sözde endüstriyel lüks estetiği anında iletebilir.

14. Kiremit

İster porselen, ister seramik veya mermer fayans olsun, görkemli renk ve desende duvarlar, ifadelerinize zengin dokulu bir zemin sağlar. Buzdağı tonlarında mat porselen-mermer duvar karosu ile kombine edilmiş bu parlak nane renkli seramik metro karosu ne kadar muhteşem?

Daha bir sürü çini inspo için, bu banyo karoları fikirleri görmek ve zaten fayans dışarı yakalanması, ayrıca bir bulabilirsiniz banyo kiremitçi .

15. Kereste – duş

Gerçek ve doğal malzemelere vurgu yapan lüks banyolarda ahşap, lüks bir spa / sauna atmosferi yaratmak için mükemmel bir seçimdir, özellikle ekolojik olarak onaylanmış ahşap veya ahşap kaplama (yani, su bazlı veya doğal yağlar ve cilalar kullanılarak). Gelen ahşap banyo aşağıda, ahşap hatta gösterisi aşağı patlatmalı kepenkleri-beyaz ve krom ilave gevrek vurgular yıldızı.

16. Kereste – küvet

Bu banyo cennet gibi bir huzur dilimi değil mi? Sakinleştirici organik dokunuşları ve dokunsal malzemeleriyle, bir ormanın neredeyse derinliklerinde olabilecek rahatlatıcı bir ıslanma için mükemmel bir şekilde tasarlanmıştır. Buradaki ‘Shell’ küvet, mimar Nina Mair’e aittir ve bilgisayar destekli bir freze makinesi kullanılarak sağlam bir ceviz bloğundan yontulmuştur. Küvet elle cilalanmış ve “birçok kez” yağlanmış ve burada bakır boru ağzı ile eşleştirilmiştir.

Perspex mobilyaların kontrastını ve halının yumuşak çizgilerini seviyorum. Ve küçük su askılı ışık, yine karamsar şamdanlarla tezat oluşturarak, biraz modernite katıyor.

17. Beton ve mermer

Peri ipi pembe beton lavabolar, oldukça çağdaş bir banyo için siyah musluk takımı ve iki çeşit karo (deniz kızı ve geniş format mermer duvar karoları) ile tezat oluşturuyor . Soğuk yüzeyler, betonla kaplı olmasına rağmen pembe renk tonları ve ahşap makyaj masasıyla ısınır. Bu incelikli lüks alanda temiz çizgileri, yumuşak pastel tonları ve geometrik formları seviyorum.

Özel bir makyaj masasıyla ilgili yardım için neden uzman bir banyo dolabı üreticisiyle konuşmuyorsunuz ?

18. Cam ve beton

Okyanus renklerinde yanardöner cam karolar ve duş alanında mahremiyet için buzlu cam bloklar, dökme beton bir bankla birlikte, bu tamamen cam ve betondan oluşan bu Kanada evinde işlevsel, ferah ve aydınlık bir alan yaratmak için bir araya geliyor.

Geniş bir gömme montajlı tavan duşu ve yağmur duşu, lüks bir banyodan beklendiği gibi cömert, tamamen sürükleyici bir duş deneyimi sağlar. Duş başlığı veya egzoz fanı kurulumunda uzman yardımına mı ihtiyacınız var ?

19. Antik

Bu İskoç otel banyosunda görüldüğü gibi geleneksel tarzın, eski pirinç eşyaların, ayaklı küvetin, antika aynaların, mobilyaların ve ışık aksesuarlarının klasik lüks bir atmosfer yaratacağı evrensel olarak kabul edilen bir gerçektir. Bu Deco banyoyu kullanırken tarihi bir aşk romanında yaşıyormuşum gibi hissediyorum .

20. Modernist

Karamsar karanlık duvarları tasarımcı lavabosuyla minimalist donanımla birleştirerek lüks bir incelik duygusu yaratın. Bu şişe yeşili gibi zengin bir renkte içbükey mozaik duvar karosu kullanarak havalı, avangart bir dokunuş ekleyin. Lüks banyolarda, üç boyutlu ‘kabartma’ desenli fayanslarda veya diğer dokulu fayanslarda giderek daha popüler hale geliyor, alanınıza derinlik ve ilgi katıyor.

21. Süslü lüks banyo

Burada ve ölçeğin diğer ucunda minimalizm için biraz daha fazla olan bir banyo. Renk düzeni basit ve tek renkli, ancak antika tarzdaki mobilyalar ve klasik ayaklı küvet bol miktarda lüks ve zarafet sunuyor. Yaldızlı avize ve heykel, bu mekanın Paris cazibesine gerçekten katkıda bulunuyor. Peki o devasa kemerli aynaya ne dersiniz?

22. Sofistike lüks banyo

Anında lüks bir görünüm için lavabolarınızı ve tapware’lerinizi güncelleyin. Renkli tezgah üstü lavabolar bir açıklama yapmak için popülerken, tapware’i değiştirmek, karmaşıklık ve cazibe katmanın nispeten uygun fiyatlı ve kolay bir yoludur. Mat siyah tapware anında modernliği ifade eder, ancak fırçalanmış nikel ve pirinç veya sıcak altın tonlu armatürler de işe yarar.

Buradaki şık gri paneli ve bu koyu tonlu alana tam olarak doğru miktarda ışık ekleyen arkadan aydınlatmalı aynayı seviyorum.

23. Avangart

Modern bir estetiği seviyorsanız ve deneysel tasarımın ön saflarında yer almaktan hoşlanıyorsanız, İtalyan şirketi antoniolupi tarafından yaratılan yoğun renklere ve beklenmedik şekilde şekillendirilmiş lavabo ve küvetlere bayılacaksınız.

Geometri, biçim ve rengi kutlayan küvetler ve küvetler, “sonsuz yansımalar” uyandıran on sıra dışı renkte boyanmış şeffaf bir reçineden yapılmıştır. Göz alıcı ve yaratıcı olan bu benzersiz tasarımlar, gerçekten öne çıkma şansı sunuyor.

24. Vintage

Banyonuzda zarif, göz alıcı bir atmosfer yaratmak istiyorsanız, muhteşem bir vintage makyaj masası veya dolap tedarik edin ve onu kahraman yapın. Onu çağdaş bir lavabo ve aynayla karşılaştırın, güzel duvar aplikleri ve bitki yaşamı ekleyin ve birçok kişilik ve karaktere sahip lüks bir alanınız var.

25. Kıyı

Banyolar çok fazla soğuk yüzey içerdiğinden, bir sıcaklık hissi yaratmak da önemlidir ve bu, bu güzel kumsal mavisi banyoda muhteşem rattan parçalar gibi ahşap, saksı bitkileri ve organik dokuma tekstiller ekleyerek kolayca yapılabilir .

26. Otel lüks

ABD’nin sanayi kenti Williamsburg’da bulunan bu Great Gatsby tarzı otel, klasik silüetler ve eski ve yeni dekor unsurlarının karışımı ile otel lüksüne nasıl ulaşılacağının bir örneğidir. Klasik tuğla döşeli metro karosu muhteşem bir deniz mavisi ve pirinç armatürler ve bağlantı parçaları ve temiz, davetkar beyaz mermer makyaj üstleri ile çok iyi eşleşir.

Geleneksel ve modern unsurları harmanlamak, en iyi otellerin sahip olduğu ve evinizde kopyalayabileceğiniz zamansız bir güzellik ve modern zaman lüksü duygusu verir.

Buradaki zemini seviyor musunuz? Hayalinizdeki banyo zeminini nasıl yaratacağınız hakkında banyo zemini konusunda bir uzmanla konuşun .

27. Cesur lüks banyo

Lüks bir banyonun Insta’ya layık bir alan olması gerekir, yoksa sayılmaz, değil mi? Banyonuza (ve banyo özçekimlerinize) bir sürü kişilik ve stil eklemenin bir yolu, mekana bol miktarda canlı renk enjekte etmektir.

Bu modern banyo, renklerle çılgınca çatışıyor ancak turuncu renkli duş perdesi ve duvarla eşleşen çerçeve ve yine aynı tonu bakır saksı fabrikasında yansıtıyor.

28. Klasik lüks banyo

Mermer duvar karoları, beyaz dolaplar ve altın tonlu musluklar ve armatürlerle klasik lüks bir banyo görünümü oluşturmak çok kolay. Bu musluk mermere karşı ne kadar güzel görünüyor? Bir Yunan heykeli tarzındaki esprili vazoyu da çok seviyorum, klasik stili hafif yürekli bir şekilde pekiştiriyor.

29. Avize

Bu banyo, muhteşem pencerelerden zarif kristal ve altın avizeye kadar saf ışıktır. Evinizde yüksek tavanlara sahip olmak gerçekten başlı başına bir lüks, öyleyse, dramatik bir avize ile dikkatleri yukarı çekerek kutlayın. Bunun gibi minimalist bir banyo, tüm temiz çizgilerle kontrast oluşturmak için büyük boy veya abartılı bir ifade ışığından gerçekten faydalanıyor, burada da renkli bir halıyla dengeleniyor.

30. Depolama

Lüks bir banyoda , aşağıda görüldüğü gibi büyük bir tuvalet masası veya gömme aynalı dolaplar veya açık raflar olsun, bol miktarda banyo deposu olmalıdır . Bu, zemin alanını boşaltır ve eşyaların hafif ve havadar olmasını sağlar. Mobilya, ferahlık duygusu eklemek için ideal olarak yüzer veya duvara monte edilir. Ve lüks hissini ikiye katlamak için, bunlar gibi ayrıntılı, süslü, yaldızlı aynaları seçin.

31. Bitkiler

Bu ilginç hava tesisi aranjmanı gibi abartılı bir sarkıt bitki ile lüks banyonuzu şekillendirin. Düzgün ve derli toplu çağdaş dekorla yan yana gelen bu çılgınca yayılan bitki koleksiyonu, bol miktarda görsel ilgi içeren bir sohbet başlatıcısıdır.

Sıcak ve nemli ortamı seven ancak doğru olanı aldığınızdan emin olan pek çok bitki çeşidi vardır. İşte en sevdiğimiz banyo bitkilerinden oluşan koleksiyonumuz .

32. Lüks ışık

Bol ışık, bir banyoyu gerçekten lüks gösterir. Doğal ışığınızdan en iyi şekilde yararlanın, aynı zamanda havayı ayarlayacak ve lüks bir his getirecek özellik ve görev aydınlatmasını da planlayın. Sarkıt lambalar veya dekoratif duvar aplikleri, LED arkadan aydınlatma ve alt aydınlatma, keşfedilecek seçeneklerdir (ve daha fazla fikir için banyo aydınlatması hakkındaki makalemizi okumak isteyebilirsiniz ).

Burada, bu spa hissi, bazı eterik perdelerle büyük pencerelerin bir özelliği haline getirilmesinden ve büyük bir cam pandantif gösterge ışığı eklenmesinden kaynaklanıyor.

33. Windows

Lüks banyolar bol miktarda ışık alma eğilimindedir. Büyük bir pencereden gelen tüm doğal ışıktan yararlanın (kahramanca bir manzaraya sahipseniz yardımcı olur, ancak arka bahçeniz bile işe yarar). Banyodaki odak noktası olan pencere ile, sadece birkaç çarpıcı öğeye daha ihtiyaç vardır: kristal bir avize, derin bir küvet ve birkaç küratörlü sanat eseri .

34. Işıklık

Lüks bir banyo, hem doğal kaynaklardan hem de kişisel bakım görevleri için ek görev aydınlatmasından ışıkla yıkanmalıdır. Bir çatı penceresi eklemek, o spa havasını yaratmanın ve daha doğal ışık almanın kolay bir yoludur (ve aynı zamanda gece banyosunu çok daha sihirli hale getirir).

35. Abartısız

Basit ve dingin, bu banyoda ihtiyacınız olan her şey var ve daha fazlası yok. Sade, dürüst ve işlevsel, gevşemek, şımartmak ve zihninizi günlük yaşamın dikkat dağıtıcılarından arındırmak için pastoral bir sığınak olarak tasarlanmış lüks bir banyonun mükemmel bir örneğidir.

36. Abartılı

Üst düzey, cesur renkli veya desenli bir banyo, yeniden modellemenin tam olarak ucuz olmaması ve yine de yoğun bir tasarımın daha hızlı yorulabileceği veya daha hızlı çıkabileceği, yani gelecekteki olası yeni modellerde kumar oynamanın basit bir nedenle lüksü ima etme eğilimindedir. Cesur bir estetik, “Umrumda değil, istediğimi istiyorum ve masrafları asarım!” Rüzgarlara dikkat etmenizi, cüretkar ve abartılı olmayı önerir – tam da lüks bir ev sahibinden bekleyeceğiniz gibi.

37. Kabarık elbiseler

Cüppeleri unutma! Ebeveyn banyonuz için otelin lüks estetiğine meraklıysanız, iki beyaz bornozu bir raya asarak güçlendirin ve diğer dekorları otel tarzı ve minimal tutun. Aşağıda, Brisbane’deki Hotel Calile’nin şık çevresi.

Gördüğünüz gibi lüks, bakanın gözündedir. Ve bu gerçekten gösterişli bir şekilde gösteriş yapmakla ilgili değil – dürüst olmak gerekirse, önemli olan tek şey size lüks hissettirmesidir!

Bir cevap yazın