35+ Palet bahçesi fikirleri

Bu çılgın mevsimde bahçenizi renklendirmenin yeni ve yaratıcı yollarını mı arıyorsunuz? Palet bahçeleri sadece havalı görünmekle kalmaz, aynı zamanda onlara yeni bir hayat vererek yukarı dönüştürülmüş malzemeleri kullanmanın harika ve sürdürülebilir bir yoludur! Paletler genellikle malların taşınması için kullanıldığından, sağlam işlenmiş sert ağaçtan yapılmıştır ve uzun ömürlüdür! Her yıl binlerce istenmeyen palet çöp sahasına düşüyor, bu nedenle harika görünen yenilikçi bir bahçe çözümü yaratmanın yanı sıra, hepimiz için daha iyi bir ortama katkıda bulunacaksınız – bu nedenle paletlerle bahçe yapmak hiç akıllıca değil!

Son zamanlarda hepimiz evde fazladan zaman geçirdiğimizden, evin içinde bazı işleri halletmek için harika bir fırsat! İşte evde sıkışıp kaldığınızda deneyebileceğiniz 35 palet bahçesi fikri.

1. Etli ekran

Dikey ahşap paletler, bu güzel sulu meyveleri sergilemek için mükemmel bir yoldur. Tabanda sessiz yeşil sulu meyveler dikmek ve aynı rengi saçmak, bu bahçe simetrisini ve biraz düzeni sağlarken, yine de parlak renkler ve ilginç şekillerle çok sayıda yaratıcılığa izin verir.

Etli ekran

2. Saksılar

Yani yeşil baş parmağınız yok mu? Problem yok! Çiçekli saksı bitkileri ve sevimli beyaz saksılar satın alın ve bitkileri gerektiği gibi değiştirin. Paletinizi beyaza boyayın , tencere ve işinize bakın – anında bir bahçe paletiniz var. Bu vay faktörü için sarmaşığınızı ortaya asın!

Palet bahçesi

3. Sebzeli yama paleti

Paletinizi düz bir yere koyarsanız, toprak ve fide eklemeye hazır basit dikim sıraları ile mükemmel bir sebze bahçesine sahip olacaksınız! Muhteşem bir drenaj elde edeceksiniz ve zaten yükseltilmiş yataklar, sert zeminde kazma anlamına gelmez. Sadece toprağınızı ekime hazır hale getirin. Kendi mutfak bahçenizde kendi kendinize yetiştirdiğiniz şeyi yemekten daha iyi bir şey yoktur.

Palet bahçesi

4. Boyalı palet

Bir araya getirilen ve bir çite sabitlenen birkaç palet, bitkileriniz için ideal bir saksı oluşturur. Üç katlı, daha fazla ekim odası ve çok yönlülük anlamına gelir. En iyi şey, bitkilerinizi toplarken ve ekerken minimum eğilmektir. Fırtına pişirirken ve otlarınızı hazır bulundururken bu büyük bir artı olmalı!

Palet bahçesi

5. Çit üzerinde

Hiç kimse bir çit bakıcısını sevmez… Saksı bitkileri tuttukları zamanlar dışında tabii ki. Paleti çitinizle aynı gölgeye boyarsanız, her zaman oradaymış gibi görünecektir. Saksılar, palet rafına mükemmel bir şekilde sığar ve çok sevimli bir renk ve yaşam patlaması ekler.

Palet bahçesi

6. Küçük aynalı ışıklar

Güzel bir palet bahçesi gün boyunca eğlenceli ve muhteşem görünebilir, ancak biraz aydınlatma ekleyin ve güneş battığında onu başka bir seviyeye taşır. Aydınlatılmış bahçenizle akşam yemeği misafirlerinizi etkileyin. Bir dizi ampul kesinlikle bu vay faktörünü buraya ekler. Ve bu parlak beyaz bahçe duvarının gri ahşap çiti süslediğine hiç şüphe yok.

Palet bahçesi

İşte evin dışında (ve içinde) olacak bir dizi başka peri ışık fikri.

7. Pastel pozlar

Palet bahçenizi yeşile boyayın ve rengarenk sarı ve mor hercai menekşe ile doldurun. Ahşap çitin kahverengisine karşı çok güzel görünecek. Turkuaz boya ile patlayan bu küçük palet, bu şirin yazlık bahçeye çok fazla mutluluk ve sevgi katıyor.

Palet bahçesi

8. Akıllı dağcı

Tırmanmayı seven bitkiler, bir veya iki palet üzerinde bunun gibi mükemmel çalışır. Meraklı dallarını kafes üzerine dikey ve yatay olarak tırmanmak için eğitebilirsiniz. Akıllı tırmanıcılarınızın optimum büyümesi için paletinizi güneşe doğru çevirin.

Palet boyunca ve çitin tepesinde ilerlerken balkabağı asmanızın ne kadar gür görüneceğini hayal edin. Ve eğer şanslıysan … Jack’i fasulye sapının sonunda bile bulabilirsin !!

Palet ekranı

9. Çiçekler bol

Oh, bu benim bahçem – bir anlık! Bu rustik görünümü vermek için paletinizi ham haline getirin. En sevdiğiniz bahçe merkezine gidin ve bir dizi çarpıcı ve zıt renkte saksı çiçekli bitkiler satın alın. Masa üstü olarak bir palet kullanma ve bahçe raflarınız için başka bir paleti dik kullanma fikrini seviyorum.

Palet bahçesi

10. Kullanışlı otlar

Bitkileriniz için tahta palet kullanmanın güzelliği, mutfağınızın yakınına yerleştirebilmenizdir. Bir palet istediğiniz kadar kalıcı veya geçici olabilir. Bitkilerinizin koyduğunuz yerde gelişmediğini fark ederseniz, paleti farklı bir konuma taşıyabilirsiniz. Ne kadar güneş ışığı ve ne kadar gölgeye ihtiyaç duyduklarını görmek için etiketleri okuduğunuzdan emin olun… Ve onları suladığınızdan emin olun!

Palet bahçesi

11. Etiketli palet

Palet bahçenize ektiğiniz otların ne olduğunu unutmak biraz sakıncalıdır! Dışarıdaki çok organize insanlar için, işte sizin için mükemmel bir çözüm – paletinizi etiketleyin! Etiketlerinizle istediğiniz kadar yaratıcı veya temiz olun. Sous şefinizden biraz kekik almasını istediğinizde, fesleğen yemeyeceksiniz.

Palet bahçesi

12. Dikim kutusu

Paletinizi yıkın ve çivi tabancanızı alın. Kendinize seçtiğiniz yükseklikte bir kare oluşturun. Toprağınızı atın ve bitkilerinizi dikin. Onlara iyi bir sulama yapın ve kendinize harika drenajı olan ve aynı zamanda çevre dostu olan rustik, bütçe dostu bir saksı kutusuna sahip olun.

Palet bahçesi

13. Bitki çubuğu

Bu sevimli bitki barını yol kenarındaki bir durakta görebiliyorum. Bir veya iki bitki alın ve paranızı dürüstlük kutusuna atın! Zeki bir kişi paletin yarısını çıkardı ve bitkileri tutmak için rafa koydu, üst kısmı ise tabela için kullanıldı. Gerçekten “The Garden Bar” ın anlamını başka bir seviyeye taşıyor.

Palet bahçesi

14. Evde yetiştirilen ürünler

Kendi kendinize yetiştirdiğiniz ürünleri yemek çok tatmin edici. Sadece sizi daha sağlıklı hissettirmekle kalmaz, aynı zamanda sürdürülebilir bir seçim yaptığınızı bilmek harika hissetmenizi sağlar. Ahşap palet, kendi sebze bahçenize ulaşmanın en kolay ve en hızlı yollarından biridir. Organik ve sağlıklı tutun ve o yeşilleri içinize getirin!

Palet bahçesi

15. Palet rafları

Bir bahçe için sınırlı alanınız varsa veya bir apartman dairesinde yaşıyorsanız, ahşap bir palet, saksı bitkileriniz için mükemmel bir raf çözümü oluşturur. Bitkilerinizi balkon zeminine veya avluya dağıtmak yerine, onları bir raf paletinin üzerine yerleştirin. Pişmiş toprak her zaman toprakla, bitkilerle ve odunla iyi gider, bu yüzden bu basit fikirle yanlış gidemezsin.

Palet bahçesi

16. Yüzer tencere

Saksılarınızı ahşap bir palet çitinden asmak, onların düzenli ve düzenli görünmelerini sağlar. Bitkileri değiştirmeniz gerektiğinde veya farklı bir görünüm istediğinizde saksıları değiştirmeyi gerçekten kolaylaştırır. Buraya ve oraya kancalar eklemek, ek bir bahçe sanatı parçasıyla çarpıcı bir bahçe duvarı oluşturur. Bu aynı zamanda oldukça gizlilik duvarı olarak ikiye katlanabilir.

Palet bahçesi

Bahçenize bir palet yerine biraz daha fazla mahremiyet eklemek istiyorsanız, işte evinizde kullanabileceğiniz mahremiyet çit fikirleri.

17. Yer tasarrufu

Biraz uzun bir yol kat edebilir. Dikim kutusu olarak kullanılan ahşap paletler, üç seviyede ekim alanı sağlar. Küçük bir alanda en sevdiğiniz çiçekli bitkilerin tadını çıkarmanın mükemmel bir yolu. Palet bahçeniz ister bahçenizde ister balkonda olsun, bitkilerinizi sergilemek için kolay bir yoldur.

Palet bahçesi

18. Seçimini yap

Bitkilerinizi sergilemenin bir başka harika yolu da onları dik bir ahşap palet içinde yetiştirmektir. İsimlerini kalıcı olarak ahşap tahıllara kazımadan önce bitkilerinizin nasıl büyüdüğünü görmeyi düşünebilirsiniz. Unutmayın, üst rafınız için seçtiğiniz bitkilerin güneş severler olması gerekirken, orta ve alt rafta olanlar biraz güneş ışığı ve gölgenin tadını çıkarabilir.

Bahçe paleti

19. Bitki bahçesi

Bu havalı ahşap palet, çoğundan daha sağlam görünüyor. Aslında, neredeyse bu güzel bitki bahçesi için inşa edilmiş görünüyor. Kendi özel bölgenizde ve ikliminizde neyin en iyi sonuç verdiğini biliyorsanız, daha az bitki türü yetiştirmek daha başarılı olabilir. Ayrıca, beyaz isim etiketi düzgün ve trendlidir.

Ahşap paletler

20. Bahçe yatağı

Şimdi burada zekice bir kelime oyunu var … Kocanıza arka bahçede bir bahçe yatağı istediğinizi söylediğinizde, tam anlamıyla aldı! Yükseltilmiş bir bahçe yatağına ilginç ve eğlenceli bir çözüm. Bahçeye yapılan bu küçük ekleme çok fazla yorum ve ilgi yaratacaktır.

Hamak

21. Şişeleri asmak

Çılgın, zekice fikirlerin sonu yok. Bitkileri yetiştirmek için şişenin altını kesip, ters çevirip pislikle doldurmayı kim düşünebilirdi? Bunları tahta paletinize asın ve kendinize bir çilek bahçesi ve bitki bahçeniz olsun. Kahvaltıda evde yetiştirilen çilekleri toplamaya başladığınızda ne kadar eğlenceli.

Palet bahçesi

22. Rustik ekiciler

Bu dik ahşap bahçede tahta palette asılı olan bu küçük saksılara bayılıyorum. Eşleşen beyaz kaplar her zamankinden daha temiz. Görünümü tamamlamak için soğuk bir su kabı asın. Pek çok yeşil bitki, bu serginin taze ve canlı görünmesini sağlayacaktır. Ve ham rustik ahşap, çevredeki doğaya güzel bir şekilde uyum sağlar.

Bahçe paleti

23. Renkli özellik

Neden yaratıcı olup ahşap paletinizi renklendirmiyorsunuz? Ana renklerin çarpıcı kullanımı, bu pişmiş toprak saksı bitkilerini sergileyen kesinlikle bir açıklama yapar. Bunun gibi bir özellik bir konuşma noktası oluşturacak ve başkalarına yaratıcı fikirler verecektir.

Palet bahçesi

24. Kat paleti

Bu resme baktığımda, babamın ektiği olgun, sulu çilekleri toplayarak çocukluğumun anılarını gerçekten alıyorum. Çilekler olgunlaşırken o yeşil yaprakların arasından kırmızı patlamayı görmek o kadar temiz, çok hassas ve heyecan verici. Toplanmaya ve yemeye hazır – nefis!

Bu çilek bitkilerinin tahta paletlere yerleştirilmesi ve konumlandırılması üzerine çok düşünülmüş. Ve mükemmel şekilde dizilmişler ve en iyi meyveyi vermeye hazırlar.

Palet bahçeleri

25. Kırmızı, sarı, yeşil

Şifalı bitkilerinizi renklendirmek ve adlandırmak çok güzel! Ancak, üzerlerine biraz su serpme veya tamamen taze otlar ekme zamanının geldiğini unutmayın. Bitkiler mevsimlik olabilir, bu nedenle onları gençleştirmek için hemen kesmek ya da yeni bir bitki ile değiştirmek, bitki bahçenizin her zaman en iyi şekilde görünmesini ve mutfak becerilerinizi geliştirmesini sağlayacaktır.

Palet bahçesi

26. Sevimli küçük köşe

Beyaz boya ve yeşil yapraklar… Trend ve tazelikten daha fazlası ne olabilir? Burada, gününüzü düşünürken sabah kahvenizle oturmak için kendi sakinleştirici, sakin bir alan yaratabilirsiniz. Burası en sevdiğiniz şeyleri koyabileceğiniz bir yerdir: bitkiler, mumlar, kalpler ve hatta bitkiler çay fincanlarına.

Palet bahçesi

27. Kademeli Çiçek Sergisi

Bu çiçekliklerin simetrisi bu dik bahçeye bir düzen verir. Ahşap paletler, ön plandaki çiçek kutusu için güzel bir zemin oluşturur. Çiçek ve bitkilerin akıllıca bir karışımı var. Pratikliği ve güzelliği yan yana yaşamayı kim sevmez?

Palet bahçeleri

28. Kırsal hisler

Bu boşluğa bakar mısın? Kırsalda bir kır evi hayal etmemi sağladı. Beyaz boyalı paletler, saksı çiçeklerini mükemmel bir şekilde sergiliyor. Bahar kesinlikle bu canlı kırmızılar ve ince leylak rengi tonlarla ortaya çıktı. Renkli ülke cazibesinin ne sevimli bir köşesi!

Kereste serası

29. Balkon kolaylığı

Temiz, cesur ve çok sağlam. Dayanıklı ve uzun ömürlü düşünün. Bu palet dayanacak şekilde yapılmıştır. Apartman yaşamına bahçe hissi veren bir balkona ne harika bir katkı. Her bir bahçe yatağının önüne mini bir yazı tahtası koymak da harika bir fikirdir, böylece her bitki tebeşirle etiketlenebilir ve bitki değiştirildiğinde ovalanabilir.

Ahşap palet

30. Renkli saksılar

Bir tuğla duvara yaslanmış bu ahşap paleti, renkli kaplar gerçekten aydınlatıyor. Otların hepsi yeşilin tonları olduğunda, farklı renklerin kontrastı göze çok hoş geliyor. Dikilecek birkaç bitki daha ve bu tamamlanacak!

Bahçe paleti

31. Kurutulmuş otlar

Kuru otlar hiç bu kadar ilginç görünmemişti! Tavandan tahta bir palet asmak, bitkileri kurutmak veya gerçekten bir muz elini olgunlaştırmak için asmanın mükemmel bir yoludur. Bir sürü kanca, tüm güzelliklerinizi asmak için bolca yer sağlar … Asılı bir sarımsak dizisi işe yarayacak ve istenmeyen ziyaretçileri engelleyecektir!

Palet

32. Zarif detaylar

Bu palet bitkileri bahçesinin sadeliğini seviyorum. Bu sevimli küçük ekici, telaşsız bir özümdür – karmaşık değildir ve estetik açıdan hoştur. Arkadaki çitle mükemmel bir uyum içinde, beyaz kalpler ve hayat ağaçları biraz sevgi dolu bir dokunuş katıyor.

Gri palet

33. Palet tablosu

Bebek mavisi ile boyanmış bu dönüştürülmüş palet uzun masa, bu arka bahçeye akıllıca bir ektir. Tezgah masasının kenarından sarkan bahçe aletlerini seviyorum – ne kadar kullanışlı! Burası biraz saksı değişimi yapmak için mükemmel bir yer, yerleşik yeşil baş parmağınız için harika.

Bahçe paleti

34. Düzleştirilmiş bahçe

Paletlerinizi oluşum gibi bir adımda sıralayın. Bitkiler düşünceli bir şekilde yerleştirildi, böylece gelişmek için bolca alan olacak şekilde büyüyorlar. Bahçe yatağının arkasındaki kafes de sürüngenleri cesaretlendirecektir. Bu o kadar çok güzel olacak ki, çiçek açmış halde!

Palet bahçesi

35. Şık ek

Dik ahşap paletlerden sarkan tenekeler kova şeklindedir ve rustik bir dokunuş katar. Otların yeşilliği ve ahşap kalasların topraklığı ile inanılmaz bir tezat oluşturuyorlar. Bu mükemmel ilginç sahneyi tamamlamak için hiçbir şey ev bahçesini otantik bir sulama kabı kadar haykırmaz!

Palet bahçesi

Ve bu, 35 paletli bahçe fikrimizi tamamlıyor! Otlar veya çiçekler içeren paletleri ve 13 numaradaki havalı ve yaratıcı ‘Plant Bar’ı kesinlikle seviyorum … Ne düşünüyorsun? Hangi fikri deneyeceksin? Aşağıdaki yorumlarda bana bildirin!

Bir cevap yazın