35 Pastel yatak odası fikri

Pastel kelimesini duyduğunuzda aklınıza ne geliyor? Şekerli tatlılık, şerbet ve gelato, bebek kreşleri, pasta kreması, hatta kawaii tatlılığı? Bir daha düşünün, çünkü pastel renkler büyüdü ve bu günlerde pastel yatak odaları ciddi şekilde sofistike olabilir.

Modern pastel estetik, bu yatıştırıcı ve yumuşak tonları yaşam alanlarınıza eklemenin daha çağdaş yollarını bulmak için beklenmedik eşleştirmelere ve sıra dışı renkler ve malzemelerle deneylere dayanır.

İstediğiniz herhangi bir rengin pastel bir versiyonunu bulabilirsiniz – tayfın her rengi için sonsuz sayıda pastel vardır. Renk tonları olarak da bilinen pastel renkler, bir temel renge beyaz eklendiğinde oluşan renklerdir ve bu bazın daha açık, daha yumuşak ve pudralı, daha soluk ve daha yumuşak bir versiyonunu oluşturur. Ve ne kadar beyaz eklediğinize bağlı olarak sonsuz tonlarda gelirler – menekşeye biraz beyaz eklerseniz leylak rengi alırsınız veya kırmızıya çok beyaz eklerseniz peri ipi alırsınız.

Yatak odanıza tam bir makyaj yapmayı veya sadece tekstillerinizi yenilemeyi düşünüyor olun – bu karşı konulamaz tonları yatak odanıza eklemek kolaydır. 35 şık pastel yatak odası seçimimizde gezinin ve yatak odanızı pastel bir cennete dönüştürün.

1. Leylak, lacivert, yanmış kereste

If you want to rock a modern pastel aesthetic, try to choose a unique palette. Venture beyond the traditional baby blues, icy mints and sweet pinks to find more unusual, unique tones that are fresh and surprising. Marry your pastels with organic materials for texture, warmth and Boho bedroom vibes!

pastel yatak odasında leylak leylak yanmış umber tonları
Source: Pinterest

2. Peach, purple and pink

An array of beautiful, barely-there, dusty tones will lift your space out of the ordinary as well as add a calming, dreamy vibe—ideal for your bedroom. On the walls below, the prettiest peach I ever did see, contrasting with the accents of heathered lolly pink, sapphire, mustard and violet. I also love the peach bedding, spiky aloe vera tree and omg, those tassels.

pastel yatak odasında leylak turuncu mavi
Source: Homes To Love

3. Pale sand and teal

İşte şekerden başka bir şey olmayan pastel bir yatak odasına harika bir örnek. Sessiz kum ve allık tonlarında ince tonlar içeren, azaltılmış nötr bir palettir. Derinlik ve sıcaklık eklemek yeterlidir. Ve derin deniz mavisi yeşil yastık ve saksının zeytin yaprakları bu tonlarla ne kadar iyi görünüyor?

pastel yatak odasında soluk kum ve turkuaz
Kaynak: Pinterest

Yatağın üstündeki resimler de mükemmel! Yatak odanız için benzer bir şey için, sanat eserini asmakla ilgilenecek bir uzman bulun.

4. Sıcak pastel griler

Temiz, akıcı bir görünümle birlikte gri, her zaman bu sofistike çağdaş titreşimleri verir. Ve gri ve pastel, beyazın bir karışımını paylaştıkları için her zaman iyi bir kombinasyondur, gri de bir tondur. Aşağıda, sıcak gri yarım duvar pudra pembesi ve parlak beyaz ile dengelenmiştir.

sıcak pastel griler
Kaynak: Style Me Pretty

5. Kayısı ve gri

Yatak odanızda nötr bir renk düzenine sahipseniz, sakin bir monokrom vibe için vurgu olarak sadece birkaç pastel dokunuş ekleyin – döşeme tahtalarını yumuşak pastel bir ton bile boyayabilirsiniz. Bu soluk kayısı yatak takımını sessiz gri ile birleştirmeyi seviyorum. Burada da rattan yatak, halı ve desenli örtülerle çok fazla doku var. Basamaklı bir bitki tam da doğru son dokunuş.

Odanızda hangi bitkinin hayatta kalacağını bilmek istiyorsanız, bu yatak odası bitki fikirlerine baktığınızdan emin olun.

kayısı ve gri
Kaynak: Dürüstçe WTF

6. Duvarlara biraz pastel ekleyin

Büyük bir pastel daireyi ‘başlık’ olarak boyamak, alanı tamamen doyurmaya gerek kalmadan bazı sakin tonları getirmenin basit bir DIY yoludur. Veya şık bir ombre özellikli duvar veya hoş dokulu pastel duvar kağıdını deneyebilirsiniz. Ve pudra mavisi yatak odasını veya balerin pembesini seviyorsanız, sorun değil, başka şekillerde yetişkin görünmesini sağlayın (veya küçük kızların yatak odası titreşimlerine çok fazla sapabilirsiniz).

pastel-daire-yatak odası-duvar
Kaynak: ev derecelendirmesi

7. Doygunluk noktası isabet

Güçlü bir monokrom ifade yaratmak için duvarları boyayarak ve pastel uyumlu pastel yatak takımlarına geçerek yatak odanızı pastel ile doldurun. Aşağıda, adaçayı ve beyaz karışımı doğal malzemeler ve gençleştirici bitki yaşamı ile.

pastel yeşil
Kaynak: Köşedeki Clem

8. Veya sadece ince bir dokunuş ekleyin

Veya aksanlarınıza ince bir pastel dokunuş ekleyin. Bu minimalist, Scandi tarzı yatak odası, başka türlü parlak beyaz bir alanda, açık yeşil ve kot mavisi ile biraz alışılmadık bir kirli pastel gül içerir. Keskin temiz çizgilere ve sade mobilyalara rağmen, bu odayı olgun ve modern hissettiren bol miktarda doku var. Türünün tek örneği soluk ahşap lamba / masa kombinasyonunu seviyorum!

gül ve açık yeşil
Kaynak: Saygılarımızla et Maisons

9. Daha açık ahşap ve pastel renkler

Soluk veya beyaz ahşaplar, beyaz ve pastel bir yatak odası estetiğiyle güzel bir şekilde çalışır ve parlaklığı yoğunlaştırır. Aşağıda, soluk ahşap mobilyalar ve beyaz duvarlar ile rahat bir kayısı ve beyaz renk düzeni. Burada pek çok dokusal vurgu var: kabarık atma, dokuma abajur, yemyeşil yatak odası bitkileri. Resimdeki pastel tonlar alanı birleştirmeye yardımcı olur.

kayısı ve beyaz pastel yatak odası
Kaynak: Erika Carlock Instagram’da

10. Hardallı pastel mavi

Pastel mavi kadife yatak, allık ve hardal vurgularla dengelenmiş, buranın en önemli parçası. Kadife yataklar hala trend ve belki de sadece bir klasik. Ne düşünüyorsun? Geçici bir heves mi? Yoksa hem rahatlığa hem de kalıcı bir stile sahipler mi? Aşağıdaki yorumlarda bana bildirin.

hardallı pastel mavi
Kaynak: West Elm Instagram’da

11. Pastel mavi tonlar

Burada rahat bir Scandi çiftlik evi tarzında, soluk mavi ve beyazların karışımıyla çok sade, sade bir yatak odası var. Beyaz ahşap panellere mükemmel bir şekilde uyan zar zor, beyaz eski aydınlatma armatürlerini, İtalyan keten yatak takımlarını ve yün kilim ve halıyı seviyorum.

pastel mavi tonlar
Kaynak: Tasarım Dosyaları

12. Allık gül ve turkuaz

İdeal yatak odası tarzınız ister minimalist ve modern, ister eklektik ve Boho olsun, mükemmel çalışan bir pastel tonu bulabilirsiniz. İşte 3/4 boyalı duvar trendini kucaklayan başka bir allık Boho güzelliği. Pastel duvarın tepesinde bu ekstra beyaz bloğun olması, onu daha parlak hale getirir ve tavanların daha yüksek görünmesini sağlar.

gül ve turkuaz hamurlu yatak odası
Kaynak: Instagram’da 19:00 Keten

13. Pastel kareli

Pastel ve ekoseler birlikte çok iyi çalışır ve taze, temiz bir çiftlik evi havası yaratır. Mavi ve yeşil renklerde ekose yatak takımlarını sık sık görürsünüz, ancak pastel mor tonları da ürüne benziyor. Ardından, mor tonlu yatak takımınızı soluk limon çarşaflarıyla karıştırın, mor ve sarı renk tablolarında zıttır, böylece mükemmel bir tamamlayıcı renk çifti oluştururlar.

pastel yatak odasında gingham blues
Kaynak: Bolig Magasinet

14. Kayısı pastel yatak odası

Tek renkli bir şema uyumlu, sakinleştirici bir vibe verir. Aşağıda, tozlu gülleri, kayısıları ve yulaf ezmesini karıştıran yatıştırıcı pembe renk şeması, sakinleştirici pembe bir sığınak oluşturuyor. Son zamanlarda gördüğüm pastel yatak odalarının çoğu gibi, bunda da döşeme tahtaları ve sıcaklık için bir halı var. Ancak halılarınız varsa her zaman kilim ekleyebilirsiniz.

kayısı tonları
Kaynak: Pinterest

15. Pasteller ve koyu renkler

Karanlık ve dramatik bir yatak odası tercih ediyorsanız, bazı güzel pastel renkleri kullanmak kontrast oluşturmanın yanı sıra onu aydınlatacak ve çok kasvetli hissetmesini önleyecektir. Davetkar bir pastel pembe yatağın altında, kömür duvarıyla çarpıcı bir kontrast oluştururken, uyumlu bir pembe masa ve siyah bir sandalye, basit bir kolye ışığıyla tamamlanıyor.

kızarmak ve griler
Kaynak: Banarsi Designs

16. Şeftali gibi sahil Boho

Bu mandalina rüyası, benzer tonlardaki sanat eserleri (biri eğilmiş, biri asılı) tarafından güzelce birbirine bağlanmış yumuşak, solmuş portakallarla dolu. Fısıltı pembesi boyayı ve özellikle Fas tarzı halıyla eşleştirildiğinde anlık Boho titreşimleri getiren kamış tavuskuşu yatak başlığını seviyorum.

şeftali gibi sahil boho
Kaynak: Pinterest

17. Isınma grileri

Nötr bir renk şemasını seviyor musunuz? Gri tonlamalarınızı ısıtmak için, duvarların dumanlı griye ince mor alt tonlarla boyandığı sakin minimalist yatak odasında olduğu gibi, bir miktar renk tonu ekleyin. Açık meşe ahşap başucu ve altın endüstriyel stil kolye, beton başucu masasını dengelemek için sıcaklık katıyor.

Yüzer bir etki sağlamak için bölmenin altındaki bu şeffaf perdeler ne kadar çarpıcı. Daha fazla inspo istiyorsanız, işte en iyi yatak odası perde fikirlerimiz veya ne istediğinizi zaten biliyorsanız, sizin için perde kurulumuyla ilgilenecek bir profesyonele sahip olun.

pastel morumsu gri
Kaynak: Leibal

18. Leylak rengi ve gri

Bu çağdaş yatak odasına ilgi eklemek için, iki tonlu yumuşak pastel kullanıldı – yarım duvar için tozlu bir gül ve sahte yatak başı için bulut grisi. Koyu gri ve siyah vurgular olgunluk ve kontrast katarken, doku muhteşem abajur ve desenli tasarımla eklenir.

leylak rengi ve gri pastel yatak odası düzeni
Kaynak: Planete Deco

19. Pastel pembe yarım duvar

Burada başka bir yarım duvar boyama işi, bu sefer bakır yatak çerçevesini tamamlayan ve gelişen saksı bitkisi için güzel bir zemin oluşturan yumuşak soluk pembe. Yarım duvar, her şeyi taze ve parlak tutmak için bir alanda bol miktarda beyazı korurken renk katmanın harika bir yoludur. Buradaki ilginç sumo dağılım yastığını seviyorum!

pastel pembe yarı boya
Kaynak: The Nordroom

20. Mükemmel durum

Bu nane sarkıt aydınlatma armatürü gibi, yumuşak mobilyalarınızda veya dekorunuzda sadece biraz pastel vurgularla tamamen beyaz yatak odanıza bir miktar pastel güzellik katın. Yeni bir renk şemasıyla uğraşmak, birkaç hafif armatürü değiştirir ve şeker renkli nevresimler eklerseniz çok daha uygun maliyetli ve düşük taahhüt demektir.

pastel yatak odasında nane aydınlatması
Kaynak: Pinterest

21. Leylak ve toprak tonları

Doku, içinde çok fazla pastel olan bir yatak odası tasarlarken önemli bir unsurdur. Bol miktarda organik, dokuma dekor (rattan, hasır, kamış, jüt) ve yün ve pamuktan yapılmış tekstiller ekleyin. Bitkiler de her zaman hoş bir dokusal dokunuştur.

leylak ve toprak tonları
Kaynak: Pinterest

22. Pastel mavi, beyaz ve siyah vurgular

Soluk bir pastel düzeni modernize etmek için dekora biraz siyah vurgu ekleyin. Siyah sarkıt aydınlatma, burada tamamen beyaz ve soluk mavi bir estetiğe karşı mükemmel çalışır. Siyah, biraz sofistike ve şıklık katıyor. Ve burada siyah kirişlere sahip olmak beyaz badanalı döşeme tahtalarını güzelce dengeler.

pastel mavi beyaz siyah aksan
Kaynak: Essential

23. Retro bir havaya gidin

Pastel pembe ve turuncunun karışımı, özellikle karışıma desenli bir duvar kağıdı eklerseniz, güçlü retro hislere sahip olabilir. Tüm pembe ve turuncu, pastel gök mavisi ve beyazın dozlarıyla güzelce dengelenmiştir. Çıkarılabilir duvar kağıdı size ek esneklik sağlar, bu nedenle mekanınıza şeker renklerini hızlı ve uygun bir şekilde getirmenin bir yolu olarak düşünmeye değer. Daha fazla yatak odası duvar kağıdı fikri alın veya duvar kağıdı kurulumunda bir uzman bulun.

pastel çiçek duvar kağıdı
Kaynak: Apartman Terapisi

24. Bir ton yarım duvara sahip olun

Yarım duvarlar, yatak odanızda renkle oynamanın basit ve kolay bir yoludur; burada, birleşik bir alan oluşturmak için iki tonlu pastel mavi bir araya gelir. Bu odadaki tüm katmanlı dokuyu seviyorum; benzersiz bir eklektik görünüm yaratmak için kiraz kuşu, saksı yeşillikleri, pratik ve ilginç kurtarılmış ahşap çıkıntılar ve çok sayıda diğer eski unsurlar var.

pastel mavi yarım duvar
Kaynak: The Nordroom

25. Çeşitli renk tonlarına sahip olun

Pastellerle dekorasyon yaparken, seçtiğiniz rengin tonlarının yoğunluğunu değiştirerek uyumlu tek renkli bir görünüm elde edebilirsiniz. Dolayısıyla, aynı rengin bir dizi daha koyu tonuyla noktalanmış, size doygun, katmanlı bir etki veren çok soluk pastellere sahip olabilirsiniz. Aşağıda, ahşap ve jüt kilimdeki sıcaklıkla dengelenmiş, hafif, havadar, pastel mavi tonlu bir yatak odası.

pastel mavi ve ahşap
Kaynak: Ahırlar

26. Pastel leylak ve gri

Açık ve havadar, şık ve çağdaş bir görünüm için berrak beyaz duvarlar ve beyaz ahşap mobilyalarla dengelenmiş iki ton pastel mor buruşuk çarşaflar burada. Beyaz ponpon kirazkuşu ve küçük bir fotoğraf galerisi duvarı, düz duvara biraz ilgi katar ve görünümden yorulursanız kolayca değiştirilebilir.

pastel leylak ve gri
Kaynak: Pinterest

27. Olgun pastel limon

Sarı, iç mekanlarda çekilmesi zor bir renk olabilir – çünkü o kadar canlı ki, normalde duvarlarınızın her tarafında vurgu rengi olarak kullanmak daha iyidir. Ancak kadranı yoğun parlak sarıdan daha sofistike, sessiz limon sarısına düşürürseniz, yatak odanızın alanına bir miktar mutlu pozitiflik katmak işe yarayabilir. Aşağıda, doymuş bir pastel sarı, yumuşak doğal nötrlerle dengelenmiştir.

olgun pastel limon
Kaynak: Italianbark

28. Dünyevi pastel renkler

Pastellerin her zaman beyaz badanalı gökkuşağı parlaklığı olması gerekmez. Örnek olarak: bu pastel yatak odası sıcak, soluk sarı renklerle dekore edilmiştir. Doğa tonları, özellikle hasır abajurlar ve sepetler ve beyaz ahşap kaplamalarla rahat ve sıcak bir his verir. Bir yatak başı çıkıntısı da her zaman kullanışlıdır – daha fazla yatak odası tasarım fikri bulun.

dünyevi pastel
Kaynak: Ensuss

29. Art Deco pastel yatak odası

Bu bebek pembesi, melek mavisi ve sis grisi renkli Art Deco yatak odasında çok sayıda vintage his var. Pudra gibi yumuşak renk şemasına rağmen, oda, bir dizi heykelsi formlar – küresel yastıklar, Kübist aromalı başucu, baklava şekilli lamba tabanı ve soyut sanat eseri – sayesinde bolca olgunluğa ve dinamizme sahiptir. Sanat eserindeki kırmızı ruj çizgisi, bence buradaki kiraz.

art deco pastel yatak odası
Kaynak: Tasarım Dosyaları

30. Pastelleri ve parlakları karıştırın

Pastellerinizi su, güneşli sarı ve pembe gibi canlı, doygun tonlarla vurgulayın. Birkaç parlak renk pastel bir paleti canlandırarak ilgi ve kontrast patlamaları katar. Yatak takımlarında soluk pembe ve turuncu renk kombinasyonunu seviyorum.

pastelleri ve parlaklıkları karıştır
Kaynak: Minted Interiors

31. Turuncu gölge

Yatak odanızın duvarı için bir boya rengi seçerken, ışığın rengin görünme şeklini nasıl değiştirebileceğini düşünün. Aşağıdaki yatak odası gibi, boyanızın parlak güneş ışığına yakın olduğu her yerde, soluk parlayacak – böylece isteseniz de istemeseniz de pastel bir gölge elde edebilirsiniz! Bunun olmasını istemiyorsanız, karartma perdeleri seçin. Aksi takdirde, doğal ombre etkisini kucaklayın!

turuncu pastel yatak odası
Kaynak: Horror Underground

32. Pastel yatak odası duvar sanatı

Yatak odanızın duvar sanatına sürekli değişen pastel tonları getirin. Geometrik baskılar özellikle iyi çalışır ve yumuşak renk düzenine bir grafik kenar ekler. Pastellerin çocuksu sadeliğini tamamlamak için sıra dışı ayrıntılara sahip baskılar seçin. Yatak odası mobilyalarını göze batmayan, şık ve şık tutun. Daha fazla özellik duvarı fikirlerine bakın.

pastel yatak odası duvar sanatı
Kaynak: Behance

33. Mor tonlarda pastel yatak odası

Bu yatak odası, bol beyaz ve sıra dışı mimari özelliklerle Yunan Adaları’nı düşündürüyor. Pastel leylak rengindeki soluk kumlu tonlar, yün halıda ve geniş yayılma yastığında mükemmel uyum sağlar. Bir köşede bulunan birkaç mavi cam amfora vazo, Akdeniz kokusuna katkıda bulunur. Hepsi çok sakin ve atmosferik bir alanda.

pastel mor tonlar
Kaynak: Domino

34. Pastel ve beyaz patlamalar

Canlı beyaz dokunuşlar, pastel renklere klasik bir eşlik eder ve onları güzelce tazeler. Aşağıda, renk düzenini canlandırmak için beyaz başucu lambaları ve yatak takımlarında biraz beyaz olan canlı pembe, turuncu ve mor pastel renk paleti. Kontrplaktan yapılmış el yapımı bir başlık bol miktarda raf sağlar, ayrıca daha fazla fikir için yatak odası depolaması hakkındaki makalemize bakın.

pastel ve beyaz
Kaynak: Just Wanna Have Fun

35. Pastel ve neon

Ve bu arsız olanı bitireceğim. Kanıt pastel bir yatak odasında seksi olabilir: Bu modern yatak odası, alışılmadık ombre duvarında eğlenceli bir pastel dozuna sahipken, neon ışık biraz vay faktörü ekliyor. Bu görünümü elde etmenize yardımcı olabilecek bir ressam bulun.

pastel ve neon
Kaynak: Tasarım Dosyaları

Pastel dekorasyon trendi hakkında ne düşünüyorsunuz – yatak odanıza pastel boya ekleme fikrini seviyor musunuz? Pastelleri seviyorsanız ancak seçebileceğiniz en iyi renk şemasından emin değilseniz, kalifiye bir ev dekoratörüne danışmayı düşünebilirsiniz. Ya da deneyimli bir ressam, döşeme tahtaları uzmanı veya tüm yatak odası mobilyalarınızı (yatağınız, şifonyeriniz, gömme dolaplarınız veya gardıroplarınız) monte edecek biriyle doğrudan pastel yatak odanıza takılıp kalın.

Bir cevap yazın