40+ Banyo aydınlatma fikirleri

Banyo aydınlatma fikirlerimizle banyonuzu yorgunluktan dinginliğe dönüştürün.

Bu çoklu ışıklardan birini tavanın ortasına merkezi ısı ışığı ile yerleştirdiğiniz ve bununla işinizin bittiği günler geride kaldı. Şimdi, banyo aydınlatmasını seçmek, sunulan çok sayıda seçenek sayesinde aslında biraz bunaltıcı olabilir. Ancak bazı basit yönergeleri izlerseniz, eğlenceyi, gerçekten sıçrama yaratan banyo aydınlatma armatürleri ve armatürleri ile işlevselliğe sokacaksınız – işte bir sonraki ladin için en sevdiğim banyo aydınlatma fikirleri.

Karanlık banyo aydınlatma
,
Banyo aydınlatma Fikirleri
,
Banyo aydınlatması Nasıl Olmalı
,
Banyoda sarı ışık Mı beyaz ışık Mı
,
Banyo Sarkıt AYDINLATMA
,
Banyo aydınlatması kaç watt olmalı
,
Banyo aydınlatma IKEA
,
Banyo Tavan AYDINLATMA,

Banyo aydınlatması hakkında biraz

Banyo aydınlatma uzmanları, aydınlatma armatürlerinin bir karışımını oluşturmak için “üç ışık katmanı” nı kullanmaktan bahsetmeyi sever. Birden fazla ışık kaynağına sahip olmak, bir banyoyu çok genel görünmesini önlemek için geliştirir. Mekanın farklı bölgelerinin farklı işlevleri vardır, bu nedenle makyaj masası, küvet ve duş alanları için çeşitli aydınlatma seçeneklerine ihtiyaç vardır.

Örneğin, küvet alanında rahatlatıcı bir ortam yaratmak için, duvar aplikleri lehine baş üstü armatürlerden kaçınmak isteyeceksiniz. Ve makyaj masasındaki ışıklandırmanız doğru yapmak için çok önemlidir. Makyajınız, tıraşınız ve diş bakımı ihtiyaçlarınız için ihtiyacınız olan gurur verici, gölgesiz aydınlatmayı size vermelidir.

Banyo aydınlatma tasarımı

 1. Ortam aydınlatması (genel veya ortam aydınlatması), ışığı odaya eşit olarak dağıtan “dolgu” ışığı olarak düşünülebilir.
 2. Görev aydınlatması, günlük bakım ve güzellik işleri için işlevsel, pratik ve gereklidir. Genellikle ekstra görünürlük gerektiren aydınlatıcı alanlar bulunur (yani ayna ve makyaj masası çevresinde).
 3. Vurgulu aydınlatma (özellik aydınlatması), özel dekor özelliklerine dikkat çeker, ancak aynı zamanda görev aydınlatması olarak da kullanılabilir. Kişilik ve atmosfer katan gösterge ışıkları, bir vurgu aydınlatma şeklidir.

Peki, ışığı nasıl katmanlara ayırırsınız ve banyo aydınlatma armatürlerinin mükemmel karışımını nasıl yaratırsınız?

Bir aydınlatma planı oluşturmak

İyi bir aydınlatma planı oluşturarak başlayın. Öncelikle ihtiyaçlarınızı değerlendirmeniz gerekecek. Örneğin, şunları düşünün:

 • Banyoyu en çok ne zaman kullanıyorsun?
 • Ne için?
 • Orada ne kadar doğal ışık var?
 • Yaratmak istediğiniz ambiyans nasıl?
 • Vurgulamak istediğiniz herhangi bir özellik var mı?
 • İstediğiniz tarz veya görünüm nedir?
 • Banyonuzun tavan yüksekliği ve ölçeği nedir?

Ardından, armatürlerin ve donanımların, pencerelerin ve kapıların, ışık düğmelerinin ve çekmecelerin vb. Konumlarıyla bir zemin planını işaretleyin. Çalışabilir çözümler bulmak için elektrikçinizle birlikte çalışın ve ampul tipi, rengi veya sıcaklığı gibi tüm ayrıntıları tartışın. Bunu profesyonelce yaptıklarını ve harika bir bilgi kaynağı olabileceğini unutmayın.

Bu arada, çarpıcı banyo ışıklarına sahip muhteşem banyo koleksiyonumuza göz atın. Banyodaki sarkıt aydınlatmadan apliklere ve avizelere kadar her şeyi kapladık.

Doğal banyo aydınlatma fikirleri

Banyo aydınlatması söz konusu olduğunda, içinden akan doğal ışıkla başlayın. Elinizden geldiğince ortam ışığı kaynağı olarak gerçekten maksimize ettiğinizden emin olun. Ardından onu diğer aydınlatma katmanlarınızla destekleyin.

1. Işığın etrafında zıplayın

Tamamen beyaz bir görünüm ışığı en üst düzeye çıkarmak için iyidir çünkü beyaz ışığı yansıtmada harikadır. Bu nedenle, küçük alanları çok daha büyük gösterebilir, bu nedenle küçük banyolu olanlar için mükemmel bir renk seçimidir. Yenilenmiş miras işçilerin kulübesindeki bu dar banyo, orijinal ahşap tavana ve ortam ışığı ve gece vakti için aerodinamik vurgulu aydınlatmaya sahiptir.

Beyaz + ahşap, modern banyolarda klasik bir kombinasyondur ve size biraz daha çarpıcı beyaz banyoları aşağıda göstereceğim.

2. Güneşlenin

Bu Zen cenneti, kömür mermeri duvarda hipnotize edici bir desen oluşturmak için güneş ışığından yararlanıyor. Buna ek olarak, gömme siyah ışıklar ve geniş bir tepe ışığı, doldurma, ortam ışığı ekler. Sonuç, temiz ve minimalist bir görünümdür.

3. Uyarı

Yenileme yapıyorsanız, mümkünse bir ışıklık takmayı düşünmelisiniz. Işıklıklar, çok fazla parlamaya veya gölgeye neden olmadan çok fazla ışığın içeri girmesine izin verir. Kesinlikle uygun fiyatlı olabilirler, bu yüzden etrafa bir göz atın. Bu banyonun tavan penceresi, daha sonra ayakta durmanız (veya meditasyon yapmanız) için halının üzerinde bir noktayı ısıtırken küvet alanında güneş ışığı şelaleleri oluşturur. Sanırım burada eksik olan tek şey, bazı doğal yapraklar gibi biraz yeşillik.

4. Tüm ışığın içeri girmesine izin verin

Bu ev, güzel doğal ışık selleri için orijinal şelale pencerelerini korudu. Böyle pencereleriniz varsa, devam edin ve onları keyifli bir şekilde yıkanan benliğiniz gibi çıplak bırakın.

5. Boho’ya mumlarla gidin

Beyaz bir banyoyu güzel bir şekilde aydınlatmak için en sevdiğim seçeneklere dönmeden önce, size enerji açısından verimli son bir seçenek bırakacağım: mum ışığı.

Klasik mum ışığında banyo için mumlarla doldurmak üzere muhteşem kaplar toplayın. Mum ışığının hafif aydınlatması dinlendirici bir ortam yaratır ve rahat, romantik bir ton oluşturur. Ortam ışığını eşitlemek için gömme (koy) ışıklar da ekleyebilirsiniz.

6. Parlak kolye uçlarıyla beyaz vurgu

Her türden beyaz banyoya ve beyazla iyi çalışan bazı aydınlatma stillerine dönersek, bu sakin ve minimalist beyaz banyoyla başlayalım. Pirinç kolye lambaları ve tapware sayesinde çok fazla kör edici katılıktan kurtuldu.

7. Şeffaf kolye

Bu beyaz ve ahşap banyo, halıdan yukarı doğru, hoş siyah vurgulara sahiptir. Siyah gölgeler yerine aynanın üzerindeki kolye çiftinin düşük profilli şeffaf gölgelere sahip olmasını seviyorum. Sevimli ortak lavabo da.

8. Beyaz üzerine beyaz

Siyah ve ahşap desenli ağırlıklı olarak beyaz bir banyo, bu sefer sıradışı, beyaz bir kolye ucu içeriyor. Daha fazla döşeme seçeneği görmek istiyorsanız, pürüzsüz metro döşemesinin terrazzo döşemeyle nasıl tezat oluşturduğunu seviyorum, burada başka 50 banyo karosu fikri var .

9. Yatay ışık çubuğu

Tavana ve duvardan duvara aynanın yanlarına uzun, ince bir ışık çubuğu yerleştirmek, bu minimalist bembeyaz banyonun temiz, doğrusal görünümüne katkıda bulunur.

10. Sıcaklık için pirinç bağlantı parçaları ekleyin

İkiz mini kolyelerdeki pirinç dokunuşlarla daha yetişin hissetmeniz için çağdaş bir banyo yapılmıştır. Sade bir odaya biraz zarafet katmanın yanı sıra, göz alıcı yaldızlı aydınlatma armatürleri, çok fazla taş içeren alanları gerçekten ısıtır.

11. Kişisel dokunuşlar ekleyin

Doğal malzemelerle tamamen beyaz karo kaplı sade bir banyoyu ısıtın ve kişiselleştirin. Bu DIY çalışmasında sepet kolye uçları kıyı havasını canlandırıyor.

Karanlık bir banyoyu aydınlatmak

Beyaz banyolar kesinlikle temiz ve davetkar görünüyor ve sonsuz çekiciliğini anlayabiliyorum.

Ancak son yıllarda karanlıktan siyaha banyo paletlerini keşfetme yönünde büyük bir hareket oldu. Ve tahmin ediyorum ki trend yakın zamanda tükenmeyecek.

Neden? Çünkü aşağıda göreceğiniz gibi, karanlık bir palet çok rahatlatıcı olabilir ve “erkekliği” genellikle çekici gelir. Doğru şekilde yakarsanız, bu görünüm işe yarayabilir. Bu çok karanlık banyo örneklerine ve nasıl aydınlatıldıklarına bakın.

12. Beyaz ışıklar, karanlık duvarlar

İç mimarlar, banyonuzun odak noktası olması için çarpıcı bir parça – makyaj masası, lavabo, küvet – seçmenizi ve diğer her şeyi geri almanızı önerir. Bu minimalist modern banyoda mükemmellik için yapıldı.

Tüm bu mat siyah taşlar, küvetin pürüzsüz, kavisli formuna karşı ilahi görünüyor. Doğal ışığın duvarı ve küçük beyaz ışık demeti de uyumlu bir yin / yang etkisi yaratmaya yardımcı olur.

13. Sağlam siyah ve gri

Çok karanlık bir banyodan hoşlanıyorsanız, daha hafif olanlar da dahil olmak üzere çeşitli doku ve tonlar sunarak zindan gibi görünmesini önleyin. Ve tabii ki, hem doğal hem de yapay olarak bol miktarda ışık getirin. Burada, mat siyah musluk takımı, camdan yapılmış bir kolye ile yumuşatılmış, Spartalı bir estetik için mermer ve fayansı vurgular.

14. Gömme ışıklarla aydınlatın

Minimalist bir görünüme gidecekseniz ve karanlık duvarlar fikrini seviyorsanız, aşırı mağara bir his vermemek için daha açık renkli bir çatı kullanmayı düşünün. Tavandaki gömme tavan lambaları, eşyaların mükemmel şekilde aydınlatılmasını sağlayacaktır.

15. Arkadan aydınlatmalı tavan

Bu modern siyah banyoda çağdaş dikey paneller, gizli bar tavan lambaları ve arkadan aydınlatmalı makyaj aynaları bulunmaktadır. Yukarıdan gelen yaygın sıcak ortam ışığı yeterli aydınlatma sağlar ve renk şemasının ve taşın ağırlığını kaldırır. Küvet ne kadar sersemletici!

Eğer bir varsa modern ev tasarımı , bu ruh panosu için inspo bir iyi bir oyun.

16. Ne zaman hafife alacağınızı bilin

İşte doğal ışığından tam olarak yararlanan, yalnızca minimum düzeyde, abartısız çalışma aydınlatması gerektiren muhteşem bir banyo. Güneş ışığı, metal kaplamalarla yankılanan ve mütevazı makyaj aplikleriyle güçlendirilen sıcaklığın el yapımı, rastgele siyah ve gri fayanslar üzerinde muhteşem ışıltılı yansımalar yaratır. Basit, sakinleştirici renk şeması, sıra dışı kömür taşı küvetin ön plana çıkmasını sağlar. Gece aydınlatma durumunun ne olduğu görüntüden net değil, ama belki bir gündüz spası olarak tasarlandı!

Bu karo görünümünü beğendin mi? Kusursuz bir görünüm için bu tonal karoların döşenmesi en iyisi profesyonele bırakılır .

Renkli banyoları aydınlatma

Yeterince karanlık taraf var mı? Aşağıdaki renk doygunluğuna sahip banyolara ve ışık kaynaklarını nasıl harika bir etki için kullandıklarına geçelim.

17. Pembe banyo

Bu kadınsı banyo, makyaj alanını vurgulayan muhteşem bebek pembesi döşemelere sahiptir. Yumuşak gri tonlu mermer ve ahşap vurgular, ayna çerçevesi ve cam gösterge ışıklarındaki pirinç vurgularla eşleştirilmiştir. Küçük beyaz spot ışıklar, duvarlarda vurgulu ışıklar gibi davranır. Ne rüya gibi ve romantik bir alan.

Daha renkli seçenekler arıyorsanız, işte tek bir noktada her türden banyo fikrinin tam koleksiyonu .

18. Şampanya donanımı

Bu banyonun duvarlarında ne muhteşem sessiz bir deniz mavisi gölgesi. Fırçalanmış deniz mavisi yer karosu ile cennette yapılan bir eşleşme ve bitkiler hayat katıyor ve kereste ile iyi bir bağlantı kuruyor. Bu arada, makyaj masası, şampanya tonunda metal kaplı buzlu cam kürelerle aydınlatılıyor.

19. Sahte ahşap ışıklar

Minimalist, kıyı aromalı bir banyo, aydınlatma armatürlerini ahşap dolaplarla aynı tonda tutar. Aynanın yansımasında, odaya bol miktarda doğal ışık geldiğini de anlayabilirsiniz.

20. ışık

Bu menekşe çatılı banyoda olduğu gibi sade, tercihen gömme merkezi aydınlatma armatürleri seçerek odağı bir tavan üzerinde tutun. Tavanı boyamak boyunda gerçek bir acı olabilir ve hiç utanılacak bir şey yok Tavan boyama zaten olduğu gibi boyun kıran bir faaliyettir, onu bir banyonun özelliği haline getirmeyi unutmayın. Bu yüzden banyo resminizle ilgili yardım almaktan çekinmeyin .

21. Bir açıklama yapın

En önemli banyo aydınlatma fikirlerinden biri, bir açıklama veya ışık özelliği eklemektir. Bu şekilde döşenmiş veya duvar kağıdıyla kaplı bir banyo, güzel mimari tavan aydınlatması için mükemmel bir zemin sağlamak için bol miktarda dokuya sahiptir.

Yukarıdaki ve altındaki makyaj, göz alıcı aydınlatma tasarımıyla birlikte gördüğüm en eşsiz iki makyaj. Ama peşinde olduğunuz makyajlarsa, işte orada en iyi banyo makyaj fikirlerinden bazılarının bir koleksiyonu .

22. İşte sana bakıyorum evlat

Pembe mermer, şeker pembesi duvarlar ve bir dizi buzlu beyaz ampul? Elbette herkesin zevkine göre değil. Ancak bu toz odası, farklı bir vintage sinema havasına sahip.

23. Retro git

İlginç, eski bir plastik aydınlatma armatürü ekleyerek parlak bir şekilde döşenmiş banyoya nostaljik bir selam verin.

24. Sanayiye gitmek için ışıkları kullanın

1980’lerin romcom’ları ve tüm çarpıcı “New York et paketleme bölgesindeki apartmanları” tarafından benimsenen ve yeniden popüler hale getirilen bir yüzyıl ortası tarzı olan endüstriyel tarz iç tasarım, yeni milenyumda hala güçlü bir şekilde ilerliyor. İşte birçok eve uyan hoş bir stil.

Kolye, ampul veya aplik?

25. Siyah metal kolye ucu ile öne çıkın

Bu banyonun metro döşemesinin endüstriyel havası, siyah metal mini kolye ucu ve ahşap dokunuşlarla güçlendirilmiştir. Işık, parlak beyaz metro döşemesi ile güçlendirilir.

26. Siyah çini ve sarkan kolye

Aşağıda, asılı cam kolye uçları, bu yüzyılın ortalarında modern etkiye sahip banyonun temiz hatlarına katkıda bulunuyor. Işık, bitişik parlak beyaz bir duvar ve aynalı bir dolap tarafından alanın etrafına yansıtılır.

27. İskandinav tarzı ampulleri asın

Aplikler ve gölgeli sarkıtların yanı sıra, açıkta ampul görünümüne de gidebilirsiniz. Açığa çıkan ampul armatürleri, nazik, göze çarpmayan bir ambiyans yaratırken iyi hizmet lambaları sağlar. Bu ahşap ve beyaz mutfakta, klasik ampul, bir Scandi estetiğini ortaya çıkarmak için gerekli basit hamlığa sahiptir.

28. Grup kolye

Lambaların bir kümesini makyaj masasının üzerine asarak cam sarkıt ışığın etkisini çarpın. Burada, bağlantı parçası neredeyse bir avize etkisine sahip ve biraz kitsch el havlusu tutucularla uyumlu olacak kadar ilginç.

29. Görev aydınlatması için aplikler ekleyin

Aynanın her iki yanında bulunan bir çift eski aplik, karmaşık güzellik işleri için en iyi aydınlatmayı sunmanın yanı sıra dekoratif bir etkiye sahiptir. Bir çift eski aplik ile çok fazla kişilik katabilirsiniz. Burada, her iki tarafta da süslü antika bir ayna ve antika aplikler ile geçmişin klasik Paris ihtişamı çağrıştırılıyor. Taze çiçekler ekleyin, biraz Edith Piaf çalın ve işte !

30. Daha tatlı aplikler

İşte, makyajı yumuşak bir şekilde aydınlatan birkaç zarif yana monte aplik ile bir başka romantik, kadınsı makyaj odası düzeni.

31. Minimalist aplikler

Apliklerin aynanızın yanında olması gerekmez. Burada, üzerine bir çift siyah beyaz monte edilmiş. Onların ışığı, yüzünüzde kötü gölgelere neden olmayacak kadar nazikçe dağılır.

Bazı ekstra denetimler

32. Koy sakinleri

Işıkların gömme dolaplara veya çıkıntılara gömülü olduğu koyu aydınlatmayı deneyebilirsiniz. Bu tür aydınlatma, iyi miktarda ortam ışığı üretir, ancak aynı zamanda küratörlü nesneleri vurgulamak için vurgulu aydınlatma görevi de görebilir.

33. İyi Görülmüş

Diğer bir seçenek, spot ışığı tarzı tavan lambaları kurmaktır. Bunlar genel ortam aydınlatması için iyidir ve rahat bir parlaklık seviyesi sunar. Oluşturdukları gölgeler nedeniyle onları doğrudan makyaj masasında veya aynada bulundurmaktan kaçının. Bunu söyledikten sonra, harika bir görev aydınlatması yapabilirler. Burada tuvalet ve duş alanları için güçlü, yönlendirilmiş ışık sağlarlar. Ahşap panelli duşu seviyorum.

34. Aşırıya kaçmaktan korkmayın

Bir ifade ışığı ile biraz vay ekleyin. Bir avizenin yanından geçemezsin. Banyonuza biraz eğlence ve tuhaflık katarlar ve sizi kraliyet ailesi gibi hissettirebilirler. Ne aşk değil? Oldukça yüksek tavanlı banyolar için en iyisidir, ancak tipik olarak büyük boy olsalar da ortam ışığı üretmede şaşırtıcı derecede yetersizdirler. Bu nedenle, doğru miktarda aydınlatmaya sahip olana kadar ışık kaynaklarınızı katmanlandırmayı unutmayın.

35. Tarihsel bir havayla drama yaratın

Parayı bağımsız bir antika mermer küvete atacaksanız, 18. yüzyıldan kalma muazzam bir tablo ve eski bir İtalyan kristal avize ile tam Medici’ye gidebilirsiniz (şimdi ve sonra kesinlikle Gumtree’de olmalı. ?!).

Bu arada, gerçekte geri dönün – eski bir banyoyu kurtarırsanız , biraz banyonun yüzeyini değiştirmek için yardıma ihtiyacınız olabilir .

2020’deki banyo aydınlatma trendleri

36. Pirinçle cesur olun

Pirinç canlanışı 2020’de de devam ediyor. Anında lüks hissine sahip olan zengin malzemelerden biri. Klasik bir endüstriyel estetik sunarken mermer gibi klasik malzemelerle iyi bir şekilde eşleşir. Bu banyoda, saten fırçalanmış pirinç musluklar, aynaların üzerindeki sade pirinç duvar apliklerini tamamlar.

37. Pirinç + Scandi karıştırın

Basit bir günlük lüks için, fırçalanmış metal aplikleri altın tonunda karıştırın ve ayna çerçevesine uydurun. Bu temiz ve davetkar görünüyor, aynı zamanda sıcak ahşap bir dolapla tamamlandığında biraz da süslü görünüyor.

38. Bakır borular

Asimetrik bakır borulu aydınlatma sayesinde bu basit Scandi banyosuna belli belirsiz bir endüstriyel ton. Rustik kereste ve hasır, gri bir jeo kiremit özellikli duvarla, alanı blah’tan yıldıza yükseltir.

39. Camı kucakla

Bu minimalist banyoda büyük camdan açık ampuller dikkat çekiyor. Açıklama ampulleri, çini deseninin tekrarını kırmaya ve monoton olmasını engellemeye yardımcı olur.

40. Gümüş bildirim ışığı

Gölgelerinizi denemekten korkmayın. Bu büyük, fırçalanmış gümüş, endüstriyel tarz kolye ucu, bu makyaj alanına bol miktarda kişilik kazandırır ve retro stili, vintage dolabına yansır.

41. Ismarlama gidin

Son olarak, bu banyo aydınlatma fikirlerinin ötesine geçin ve bir aydınlatma uzmanıyla çalışarak tam olarak istediğinizi elde edin. Birlikte, kısıtlamalarınız ve hayal gücünüzün sınırları dahilinde özel bir aydınlatma sistemi oluşturabilirsiniz. Banyo aydınlatma fikirlerinizi almak için bölgenizdeki birini çevrimiçi aramanın yanı sıra, elektrikçinizden bir öneri istemeyi deneyin .

Sonuç olarak, banyo aydınlatma fikirlerimiz, ister kiralayın, ister tadilatın veya inşa edin, banyo aydınlatmanızı yükseltmek söz konusu olduğunda göz önünde bulundurmanız gereken bir sürü seçenek olduğunu açıkça kanıtlıyor.

Bu çok şık banyolardan hangisinin bana hitap ettiğini biliyorum, ama size göre – zevkinize en çok hangi banyo aydınlatma fikirleri uyuyor? Aşağıdaki yorumlarda bana bildirin!

Banyomun çalışması gerekiyor, ne kadara mal olacak?

Bu banyo aydınlatma fikirleri size ilham verdiyse ve banyonuzu güncellemeyi düşünüyorsanız, hayalinizdeki banyo yenilemesinin ne kadara mal olacağını tahmin etmek isteyebilirsiniz. Fiyat rehberlerimiz yardımcı olabilir. Örneğin, bakınız:

 • Bir tesisatçının maliyeti nedir?
 • Musluk bataryası kurulumunun maliyeti nedir?
 • Fayans ve harç temizliğinin maliyeti nedir?

Tüm banyonuzu yeniden şekillendirmeyi planlıyorsanız, muhtemelen banyo zemini , su yalıtımı ve tavan vantilatörü kurulumu gibi şeyleri de düşünüyorsunuz .

Önce daha fazla inspoya mı ihtiyacınız var? Modern ev tasarımlarını ve genel banyo tasarımı fikirlerini kapsayan son bloglarımızı deneyin .

Bir cevap yazın