40 Güzel banyo duvar kağıdı fikirleri

Tamamen beyaz banyo asla çıkmayacak olsa da, daha cesur, daha renkli banyolara doğru yükselen bir eğilim var. İnsanlar, rahatlamak için bir sığınak olan banyolar yaratmanın yanı sıra, dikkatleri üzerine çeken ve sahibinin zevki ve kişiliği hakkında bir hikaye anlatan bir açıklama yapma alanı tasarlamaya isteklidir. Ve bunu başarmak için, banyo duvar kağıdı gerçekten popüler bir dekorasyon seçeneği haline geliyor.

Duvar kağıdı, banyonuza kolay ve ucuz bir şekilde renk, doku ve karakter eklemenizi sağlar. Uygulaması son derece kolaydır ve modern duvar kağıtları da kolayca çıkarılabilecek şekilde tasarlanmıştır; bu göreceli süreksizlik, daha cesur tasarımları deneyebileceğiniz anlamına gelir.

Banyo duvar kağıdı
,
Modern banyo duvar kağıtları
,
Çizgili banyo duvar Kağıdı
,
İkea banyo Duvar kağıdı
,
Banyo için duvar kağıdı kullanıcı yorumları,

Yeni duvar kağıdı koleksiyonları her zaman tasarımcılar tarafından yayınlanır, bu nedenle hiçbir zaman herhangi bir estetiğe veya bütçeye uyacak stil sıkıntısı olmaz. Ancak şu anda özellikle popüler olan kağıtlar, cesur renkler, büyük boy desenler, güzel çiçek ve doğa tasarımları, karmaşık geometrik tasarımlar ve parıltılı metalik yüzeyler.

Banyoda duvar kağıdı kullanabilir misin?

Evet kesinlikle! Duvar kağıdı teknolojisi uzun bir yol kat etti ve şu anda sunulan vinil son derece dayanıklı ve banyolar için bile çok uygun.

Ancak, duvar kağıdının banyonuzda çalışmasını sağlamaya yönelik bazı ipuçları:

  • Buharın duvar kağıdına sızmasını önlemek için iyi bir banyo fanına sahip iyi havalandırılmış bir banyonuz olduğundan emin olun. Fanlar genellikle sonradan düşünülür, ancak aslında odanın büyüklüğü için doğru olana ihtiyacınız vardır, bu nedenle banyo aspiratörünüzün kurulumunda yardımcı olacak bir profesyonel bulun .
  • Neme dayanıklı duvar kağıdı alın ve kağıdı uygulamadan önce duvarda küf tutmaz bir duvar kağıdı astarı kullanın.
  • Lavabo ve küvetin yanında yalnızca su sıçramasına dayanıklı, silinebilir duvar kağıtları kullanın.
  • Tipik olarak ovalanabilen ve soyulabilen (yani, kolay çıkarılmak üzere tasarlanmış) ve neme ve neme karşı çok dayanıklı olan sağlam vinil, kumaş destekli vinil veya kağıt destekli vinil duvar kağıtlarını seçin.
  • Yapıştırılan kağıtlar için küfe dayanıklı duvar kağıdı macunu kullanın. Duşa yakın alanların altında ekstra macun kullanın.
  • Duvar kağıdınızı neme, ısıya ve lekelenmeye karşı koruyan, kapatan ve artıran şeffaf, akrilik dekoratör verniğiyle kaplayın.
  • Sadece banyonuzun veya tuvaletinizin üst yarısını duvar kağıdıyla kaplamayı ve alt yarısına veya sıçramaya eğilimli alanlara döşeme yapmayı düşünün.
  • Banyoda duvar kağıdı kullanma konusunda hala endişeliyseniz, duvar kağıdını etkileyecek buhar olmayacağından bunun yerine küçük tuvaletinizdeki veya makyaj odanızdaki duvar kağıdına gidin.
  • Özel ihtiyaçlarınız hakkında banyo su yalıtımı konusunda yerel bir uzmanla da görüşebilirsiniz .

Artık teknik özellikleri ortadan kaldırdığımıza göre, duvar kağıdı içeren bazı güzel, ilham verici banyolara bir göz atalım.

1. Siyah beyaz botanik

Botanik ve doğa temalı duvar kağıtları günümüzde birçok şık modern banyoda görünmektedir. Yine de parlak çiçek veya bahçe renkleriyle dışarı çıkmanıza gerek yok – nötr banyo tasarımıyla sorunsuz bir şekilde uyum sağlamak için nötr tonlarda bol miktarda botanik baskı mevcuttur.

2. Kuşlar

Duvar kağıdı seçiminiz, onu her gördüğünüzde sizi gülümsetmelidir. Soluk nane zeminli bu tatlı kuşlar benim için hile yapardı!

3. Siyah ve beyaz vurgulu duvar

Odak noktası olarak banyonuzun tamamını veya sadece bir aksan duvarını kaplayabilirsiniz. Bir duvar kağıdını duvar kağıdıyla kaplamayı seçerseniz, odaya girdiklerinde insanların dikkatinin doğal olarak odaklandığı bir duvar seçin.

4. şeker pembe çiçek

Aşk rengi? Bu parlak pembe orman florası ve faunası gibi cesur bir duvar kağıdına gidin (minik maymunları ayırt edebilir misiniz?). Rengin şokunu dengelemek için banyonun geri kalanını beyaz tutun – duvarın yarısına kadar uzanan beyaz metro karoları bu baskının ezici olmasını engeller.

Beyaz döşemenizin bozulmamış göründüğünden emin olun – döşemenizi ve harçınızı temizlemeye yardımcı olması için birini işe almanın ne kadara mal olduğunu öğrenin .

5. Terrazzo etkisi

Duvar kağıdının faydalarından biri, yüksek kaliteli malzemeleri çok daha az maliyetle taklit edebilmenizdir. Mermer, granit, cam mozaik veya terrazzo gibi lüks malzemeleri seviyorsanız, ancak bütçeniz yoksa – her zaman banyo duvar kağıdını taklit edebilirsiniz.

6. Büyülü yeşil bahçe

Çarpıcı, çiçekli duvar kağıdının kişiliği ve çekiciliği vardır. Çiçekler, duvar kağıdı baskıları için klasik bir seçimdir ve çok çeşitli motiflerle gelirler, bu nedenle her zevke uygun bir şeyler vardır.

7. Büyük boy çiçekler

Büyük boy bir desen mi yoksa küçük desenli bir şey mi seçmelisiniz? Tasarımcıların pratik bir kuralı vardır, yani gerçekten takdir edebilmek için bir deseni 3 veya 4 kez tekrar edebilmeniz gerekir. Bu nedenle, 12 inç veya daha az tekrarla desenler en iyisidir.

Küçücük odalardaki büyük ölçekli desenlere özellikle dikkat edin çünkü tüm deseni tekrarlamak için yeterli yer yoksa garip görünebilir. Söyledikten sonra, kesinlikle büyük ölçekli, dramatik desenlere doğru bir eğilim var ve burada gördüğünüz gibi kesinlikle görsel bir yumruk atabilirler. Ve hey, kuralların çiğnenmesi gerekiyor, değil mi?

8. Altın coğrafya

Tasarımcılar küçük bir pudra odası duvar kağıdının bir “mücevher kutusu” gibi görünmesini öneriyor. Genellikle penceresiz bir oda, yansıtıcı, metalik tasarıma sahip duvar kağıdıyla dönüştürebilirsiniz, bu nedenle ışığı yakalamak için pırıltılı, pırıltılı veya parıltı efektli bir kağıt seçin. Tavanın duvar kağıdıyla kaplanması da “mücevher kutusu” etkisini artırabilir.

9. Bol miktarda beyaz olan büyük çiçekler

Beyaz zemin üzerine çiçek tasarımı her zaman taze ve parlaktır. Buradaki sıra dışı ayna çerçevesini ve dekorun geri kalanında bol miktarda beyazın kullanılmasını seviyorum.

10. Siyah-beyaz çiçekli toz odası

Bir makyaj odası da sevilmeli ve ana banyoda ve makyaj odasında aynı duvar kağıdını kullanarak, aynı alanda olmasalar bile odaların birbirine bağlı olduğunu göstermiş oluyorsunuz.

11. Siyah beyaz özet

Cesur, soyut desenler, karakterleri veya farklı görüntüleri içeren baskılar kadar dikkat dağıtıcı olmamakla birlikte dinamik görsel ilgi eklemek için iyi çalışır.

12. Bir parça kağıt

Banyonuzun tamamını duvar kağıdına dökmenize gerek yok – sadece küçük bir alan bile etkili olabilir. Manzaranızı vurgulamak için banyo aynalarınızı stratejik olarak yerleştirin.

13. Mavi zemin üzerine beyaz çiçekler

Düz mavi bir arka plan üzerinde beyaz çiçek tasarımı burada rahat bir etki yaratır. Florals, son derece kadınsı görünme eğiliminde olabilir, ancak bu tasarım, mütevazı ölçek ve nötr renk sayesinde daha üniseks bir etki yaratmayı başarıyor.

14. Büyük yeşil yapraklar

Büyük ölçekli tropikal yaprak baskısı, yeni bir klasik haline geldi. Sakinleştirici ve aynı zamanda dramatik olan bu duvar kağıdı tasarımları, sizi bir orman sulama deliğine götürüyor gibi görünüyor.

15. Mavi Animalia özelliği

İşte tonlarca kişiliğe sahip cesur bir hayvan modeline başka bir örnek. Yarım kiremit, alanın temiz görünmesini sağlarken, organik aksesuarlar cesur rengin ve baskının dramasını dengelemek için yumuşaklık sağlar.

16. Karo ve kağıt

Bu banyo, iç mekan bitkileri ve güneşli altın vurgularla güçlendirilmiş doğa temasıyla pastel pembe bir arka plan üzerinde yumuşak yeşil yapraklara sahiptir. Alışılmadık turkuaz dolabı seviyorum! Bunun gibi ısmarlama dolapları seviyorsanız, arzu ettiğiniz orijinal görünümü elde etmenize yardımcı olacak bir banyo dolabı üreticisi bulabilirsiniz .

17. Yarım duvar kağıdı, yarım lambri

Yarım kiremit / yarım duvar kağıdına bir alternatif, toz odanızın alt yarısına panel veya lambri yerleştirmektir. Küçük bir oda için güçlü bir desen seçmek, duvarların çekilmesine yardımcı olmanın yanı sıra derinlik katar.

18. Yabani kuşlar ve ağaçlar

Bir cennet dokunuşu getirin ve bunun gibi makyajın üzerinde canlı bir baskı ile başka türlü düz bir duvarı canlandırın. Bunun gibi yoğun, canlandırıcı bir baskı ile banyonun geri kalanını sade tutun ve bol miktarda beyaz ekleyin.

19. Art deco

Yine de duvar kağıdının cesur ve renkli olması gerekmez. Piyasada doku sağlayan ve desen arzumuzu tatmin eden çok sayıda ince, abartısız duvar kağıdı var. Bu balık pulu baskı, art deco tada sahiptir ve mermer tezgahın damarını nazikçe alır. Yarım ayna çerçevesinin balık ölçeğinde estetiği nasıl tamamladığını seviyorum.

Daha fazla art deco ilhamı arıyorsanız, bu  deco banyo fikirlerine göz atın .

20. Mavi zemin üzerine altın avuç içi

Tavus kuşu mavisi zemin üzerine altın palmiyeler, burada tropikal tatil havası yayar. Tapware ve duvar apliklerindeki altın vurgular, duvar kağıdını tamamlarken, basit beyaz makyaj, kağıdın ilgi odağı olarak kalmasına izin veriyor.

21. Izgara

Bu düzgün ve düzenli coğrafi ızgara desenli duvar kağıdı, sıkıcı ve küçük bir alana bir doz desen enjekte eder. Geo tasarımın son derece doğrusal kalitesi, dekorun başka yerlerindeki organik formlar ve yuvarlak şekillerle güzel bir tezat oluşturuyor.

22. Büyük siyah çiçekli kıyı görünümü

Bu kıyı tarzı banyoda öne çıkan sade siyah beyaz gül baskısı gibi, acelenizden sıkılmayacağınız biraz daha klasik bir şey tercih edebilirsiniz.

23. Stilize gri çiçekler

Bu grafik monokrom çiçekler gibi cesur bir desen tercih ediyorsanız, banyonun diğer yerlerindeki dokuların minimumda tutulduğundan emin olun. Burada basit siyah beyaz vurgular ve pirinç aksesuarlar her şeyin uyumlu olmasını sağlar.

24. Mavi geo

Renkli geometrik desenler, yeni on yılda çok popüler. Bu tuvalet odası, karmaşık coğrafi yapısı ile çok çekiciliğe sahiptir. Küçük çerçeveli baskı, göze tekrarlayan desenden biraz rahatlama sağlar ve eğlence katar.

25. Teal mavisi sahte kiremit

Geo kağıtlar modern ve taze bir his yaratır. Bu sahte karo, beyaz metro karosu ve pirinç aydınlatma armatürleri ve ayna çerçevesi ile mükemmel şekilde çalışan muhteşem bir koyu deniz mavisi içindedir.

Metro döşemeniz için yardıma mı ihtiyacınız var? Uzman bir banyo döşeme ustası bulun . Ve metro dışındaki döşeme seçeneklerini keşfetmek istiyorsanız, banyo fayansı fikirleri hakkındaki bu makaleye göz attığınızdan emin olun .

26. Mavi kaktüs ve papatyalar

Bu papatyalar ve kaktüsler gibi güzel arka planlara basılmış muhteşem çiçeklerle banyonuzun dramını güçlendirin.

27. Siyah üzerine beyaz benek

Yumuşak benekli siyah beyaz duvar kağıdı, bu banyoya doku ve incelik katarken, aynı zamanda makyajın tek renkli görüntüsünü ve duvardaki resmi de alıyor.

28. Çam temyiz

Bu ananas baskısıyla daha fazla tropikal his. Elbette, herkes için değil, ama kesinlikle sevimli ve renkli ve bu sade beyaz tuvaleti canlandırıyor.

29. Bambu

Avangart efsanevi Avustralyalı duvar kağıdı tasarımcı Floransa Broadhurst tasarımları kendi parlak geometrik ve büyük boy doğa temaları ünlü bulundu. Harika tasarım arşivi artık dijital teknolojiyle yeniden çalışıldı ve Materialized şirketi aracılığıyla kullanıma sunuldu. İşte, bu deniz mavisi ve ahşap banyoya bolca heyecan katan bir doğa motifi sunan bir bambu baskı.

30. Soyut optik

Nötr desenleri vahşi, cesur baskılara tercih ediyorsanız, bu ince tasarım gibi basit bir op-art esintili soyut seçin. Duvar kağıdının, optik illüzyonun derinlik katan üç boyutlu bir kalite oluşturduğu bir “göz yanılgısı” efekti vardır.

31. Mozaik

Bir başka sahte karo örneği, burada çini çini görünümünü taklit ediyor. Bu tasarımın karmaşıklığını ve duvar kağıdının uyandırdığı vintage efektini seviyorum, aynı zamanda modern görünmeyi de başarıyorum.

32. Geo ve beyaz

Büyük ölçekli, altın metalik coğrafi baskı, bu temel beyaz banyonun atmosferini tamamen değiştiriyor. Altın musluk takımının sağladığı vurguyu ve çerçevesiz duş perdesinin sağladığı hafifliği seviyorum.

Küvetinizin mutlak en iyi şekilde görünmesini ister misiniz? Banyo yenileme konusunda uzmanlaşmış birini bulun .

33. Gri geo sahte kiremit

Bu yumuşak, kömür altı altıgen sahte karo gibi yapılandırılmış, simetrik coğrafi baskılar, bir banyonun anında modern görünmesini sağlar. Çokgenler, kareler, üçgenler veya ızgaralar içeren bir coğrafi desen için gidin, baskı dekordaki herhangi bir doğal yuvarlak şekil veya organik malzemeye hoş bir kontrast sağlayacaktır.

34. Sarı çiçek

Bir çiftlik evi estetiğine iyi uyan geleneksel, oldukça çiçek baskısı. Ve altın vurgularla zenginleştirilen ne muhteşem bir düğün çiçeği sarısı.

35. Mavi keten

Duvar kağıdının desenlendirilmesi gerekmez — çok çeşitli basit, sade tasarımlar arasından seçim yapabilirsiniz. Boyaya göre avantajı, duvar kağıdınızın daha fazla görsel ilgi ve doku sağlamasıdır. Burada, yumuşak keten görünümlü bir duvar kağıdı, güzelce sakinleştirici bir etkiyle tüm banyoyu kapladı.

36. Fırtınalı

Arkanıza yaslanın ve fırtına bulutlarını anımsatan bu etkileyici, soyut duvar kağıdına bakın. Beyaz panellerin yarım duvarından dolayı tavanın duvar kağıdıyla kaplanması burada “bulutları” “gökyüzünde” tutuyor.

37. Karalamalar

Bu duvar kağıdı kesinlikle benzersizdir ve bir açıklama yapar (bu ifade olsa da, birisi küçük çocukların boya kalemlerini bırakmasına izin verdi mi?). Yine de, banyonuzu kullanırken misafirlerinizi eğlendirecek bir şey arıyorsanız, bu Resimden ilham alan kağıt olabilir …

38. İlginç ağaçlar

Bir sürü karaktere sahip olan ve kesinlikle bir çerez kesici banyo ile sonuçlanmayacak başka bir duvar kağıdı. Renkleri ve kaprisli olmayı seviyorum.

39. Turuncu balık baskı

Bu alışılmadık mandalina tonlu balık duvar kağıdını seviyorum. Çok eğlenceli ve ilginç. Yine de zamanın testine dayanır mı emin değilim. Bunun gibi cesur bir baskı duvar kağıdınız olduğunda, basit bir ayaklı lavabo ve zarif, aerodinamik apliklerle burada yapıldığı gibi, ifadeyi yapmasına ve dekorun geri kalanını minimum düzeyde tutmasına izin verin.

40. Ekose

Ekose çok çeşitli renklerde ve kontrol boyutlarında gelir – burada küçük ölçekli nötr, bu geleneksel banyoya erkeksi bir dokunuş katar.

41. Doğa çağırır

Bir toz odasının vurgulu duvarı için klasik bir tasarım sağlayan yemyeşil tropikal yaprak trendinin bir başka örneği. Bahçeye çıkma efekti verir.

42. Güzel ve kadınsı

Edwardian çiçek tasarımları, bir toz odasına güzellik ve kadınlık katmak için her zaman popülerdir. Klozet ve işte bir vazoya muhteşem bir demet çiçek ekleyin – kelimenin tam anlamıyla muslukta Paris şıklığı.

43. Kaprisli

Son olarak, bir havuzdaki stilize yüzücüleri kuşbakışı gören bu ilginç duvar kağıdı tasarımı hakkında ne düşünüyorsunuz? Renkler kesinlikle canlandırıcı ve neşeli ve çekiciliğe sahip, ancak bence bu en iyi çocuk veya genç banyosunda işe yarar.

Öyleyse şimdi size bitti – bu banyo duvar kağıdı stilleri ve tasarımlarından herhangi biri size uyuyorsa yorumlarda bana bildirin! Kendinizi bir sonraki banyo tadilatınızda banyonuza duvar kağıdı yüklerken görebiliyor musunuz , yoksa henüz bu fikre kapılmadınız mı?

Bu arada, banyonuzu yeniliyorsanız ve maliyetlerle ilgili bazı rakamlar almanız gerekiyorsa, bir tesisatçının maliyeti ve musluk bataryası kurulum maliyeti ile ilgili fiyat kılavuzlarımıza bir göz atmak isteyebilirsiniz .

Bir cevap yazın