Bahçe Yolu Fikirleri , Bahçe yol modelleri

40 Muhteşem bahçe yolu fikri

Mükemmel asfalt yol ile ön bahçenize sıcak bir karşılama yaratın.

Bahçe yolları, herhangi bir bahçeyi, istediğiniz kadar veya az çabayla ve istediğiniz kadar sıkıcıdan fabrikaya taşıma gücüne sahiptir. Bir bahçe yolu döşemek, Çim bahçede yürüme yolu , Villa Bahçe yürüyüş yolu , Bahçe Yolu Fikirleri , Bahçe yol modelleri , Bahçe patika taşları , Bahçe düzenleme , Pratik Bahçe Yolu Yapımı , Çakıl taşı yol yapımı,bahçenizi toplamak için de bütçeye uygun bir çözümdür ve genellikle minimum sarf malzemesi gerektirir. Bahçe yollarının çoğu beton basamak, çakıl veya taş, tuğla, taş veya hepsinden oluşabilir. Bir bahçe yolu inşa etmenin gerçekten sonsuz yolu var ve tasarım gerçekten kendi (veya peyzaj mimarlarınıza) hayal gücünüze bağlı!

Bahçe yolları, bahçenizdeki insanların bahçenizde dolaşmasına ve bitkilerinizi doldurmasına gerek kalmadan dolaşması için bahçenizdeki en iyi yerlerin tanımlanmasında da işe yarar! Eklemek için modern bir alanınız veya daha fazla yazlık tarzı alanınız varsa, bahçe yolları her stille çalışabilir!

İster basit bir DIY projesi ister biraz daha ilgili bir şey arıyor olun, o zaman doğru yere geldiniz! Yaratıcı meyve sularınızın akışını sağlamak için bu 40 bahçe yolu fikrine göz atın!Bahçe Geçitinizi Büyülemek için 8+ Bahçe Yolu Fikirleri 

1. Çakıl bahçe yolu

Vay canına, başlamak için ne kadar güzel büyük bir bahçe! Bu bahçe yolu, bir kır evine mükemmel bir giriş olacaktır. Bahçe yolunun kendisi, taşları bahçe yataklarından ayıran bir bordüre sahip küçük taşlardan yapılmıştır. Küçük yuvarlak bir çit barındırıyormuş gibi duran stantta saksının özelliğini seviyorum. Çok şirin!

2. Yeşillik basamak taşları

Yeşillik, bahçe yolunuz boyunca gerçekten çok fazla doku oluşturabilir. Bazı bitkilerin yükseltilmiş bahçe yataklarının kenarlarını örtmesini seviyorum , bu da onların neredeyse su gibi ve alttaki yeşillik bir göletmiş gibi dökülme etkisini yaratıyor. Basamak taşları üzerinde adıma sağlam yolu sağlar.

3. Kırmızı sardunyalar

Bu bahçe yolu ne kadar özel! Kendi yetiştiricilerindeki kırmızı sardunyalar gerçekten cesur ama güzel bir ifade veriyor. Bu bahçe yolunda dolaştığımı ve geçerken tatlı sardunyaların ince kokusunun tadını çıkardığımı hayal edebiliyordum. Bu mülkteki bahçelerin geri kalanının kutsal olduğunu zaten biliyorum!

4. Kır bahçesi

Oh, kır bahçesine bayılırım. Bu güzel alan, bahçe yolunu mükemmel bir şekilde çevreleyen mor tonları ve mavinin ipuçlarıyla doludur. Yolun kendisi, bahçelere yönelmek ve hatta bahçelerde eğlenmek için sağlam bir yüzey olarak harika çalışan küçük tuğlalardan oluşmuştur!

5. Her köşede sürpriz

Bu bahçe yolunun her köşede bir sürprizi olduğunu hayal edebiliyorum. Yaptığınız her fırsatta yeni bir dünyayı, koklayıp öğreneceğiniz yeni bir çiçeği keşfedersiniz. Ne kadar büyülü. Bitkilerin biraz fazla büyümesini ve gerçekten organik ve çirkin bir çekicilik yaratan bahçe yolunda basamaklı olmasını seviyorum.

6. Dekoratif bahçe yolu

Bu küçük bahçe yolu, retro dekoratif blokların kullanıldığı basamak taşlarına akıllıca bir yaklaşımdan oluşuyor . Bloklar birbirlerinden tam olarak doğru genişlikte aralıklarla yerleştirilmiş ve altlarında karanlık toprakta başka ilginç detaylar yaratan küçük taşlar var gibi görünüyor. Bitkiler temizdir ve hatta bloklarda seksek oynamak için yeterli alan sağlar.

7. Çift kemerli bahçe yolu

Ah kemerler o kadar büyülü değil mi ?! İlk kemer, mor hercai menekşelerin bu şekilde büyümek için eğitilmesi yoluyla büyük bir sabırla yapılmıştır. Ve arkasındaki kemer de çit tasarımıyla çok akıllı.

Kemerler, bahçe yollarınızı iyileştirmenin ve ziyaretçilerinizi bahçenizin yeni alanlarıyla tanıştırmanın harika bir yoludur. Bu bahçe yolunu keşfetmek çok eğlenceli olurdu.

8. Pergola yolu

İşte altından geçilecek şeylerle yolların geliştirilebileceği başka bir yol. Bu çardaklar, bitkilerin yukarı ve etrafına tırmanabilmesi için etkili yapılar olarak çalışacaktır. Ve yolun sonunda beni bekleyen o küçük koltuğa bayılıyorum.

9. Yaylı ampuller

Bu ne kadar çarpıcı bir bahçe yolu! Bahar, bu sahnede, yol boyunca bir açıklama yapan uzun beyaz ampullerle kesinlikle ortaya çıktı. Çeşitli mevsimlik bitkiler kullanmak, bahçenizin tüm yıl boyunca farklı görünmesini sağlayacaktır. Yolun pürüzsüz betonu sağlam görünüyor ve gerçekten dayanacak şekilde inşa edilmiş.

10. Modern yol

Fazla bahçesi olmayan bir alanda bile bahçe yolunuz olabilir. Bu patika, çimenli alanları böler ve insanların çimi bozmadan çardağa doğru yürümesine izin verir. Genius! Üzerine basmak için beton bloklar kullanılmış ve blokları sıralamak için taşlar kullanılmıştır. Ne harika bir etki!

11. Tuğla aksanı

Bu bahçe yolu ne kadar güzel! Bana Oz Büyücüsü’ndeki sarı tuğlalı yolu hatırlatıyor ama beyaz! Kare ve dikdörtgen bloklar, tuğlaya benzer bir görünüm vermek için kullanılmıştır. Daha samimi ve organik bir görünüm sağlayan çimlerin arasından kıvrılma şeklini seviyorum.

12. Aşırı büyümüş ve organik

İşte çok büyümüş ve organik görünümlü bir bahçe! Bahçe yolu, tamamı doğal haliyle korunmuş gibi görünen büyük taşlardan yapılmıştır. Neredeyse orada doğal olarak oluşmuş gibi görünüyorlar… neredeyse!

Hareketli bir sabah mükemmel bir cuppa noktası olacak yolun sonundaki küçük oturma açık hava alanını seviyorum .

13. Sade dokunuşlar

Bu küçük bahçe çok yaşanmış görünüyor ve çok çirkin. Düzgün bir yolun ileri geri yürümesine olanak tanıyan çimlerin kenarından geçen bahçe yolunu seviyorum. Açık hava yemek alanının altında da aynı kaplamalar kullanılmış gibi görünüyor, bu da buranın tasarımını süper tutarlı ve uyumlu hale getiriyor.

14. Siyah ahşap bahçe yolu

Bu şık yol ne kadar havalı ?! Boyalı siyah yol, başka türlü geleneksel görünen bir bahçeye modern bir dokunuş sağlar.

15. Kemerli sınır

Kemerler, bahçe yollarınızı sınırlamanın harika bir yoludur. Özellikle içini görebildiğiniz ve evin yanında büyüyen muhteşem yeşillikleri görebileceğiniz bunu özellikle seviyorum. Görünüşe göre kemerlerde büyüyen bazı sarmaşıklar var, bu yüzden sonunda bahçe yolunda tam bahçe kemerlerinin olması planlandığından şüpheleniyorum.

16. Bahçe yolu çitleri

Beyaz bir çitin yanına çeşitli renkli çiçekler diktiğinizde bu kadar yumuşak olması gerekmez. Yeşilliklerle değişen parlak mor çiçeklerin eklenmesi gerçekten iyi çalışıyor ve çok fazla renk getiriyor. Bu bahçe yolunda bir gezintiye çıkmayı çok isterim ve evinize kendi çitli çitinizi yaptırmak o kadar da zor değil .

17. Yuvarlak çardak

Misafirlerinizi bahçenizde ağırlamak istiyorsanız, o zaman bir çardak çok işe yarar! Peki ya her gün görmediğiniz bir çardak ?! Bu yuvarlak çardak kesinlikle işe yarıyor! Cidden bir peri masalından çıkmış bir şeye benziyor ve arkasındaki bahçe eşit derecede rüya gibi.

18. Bahçe erişimi

Bir adım, iki adım, üç adım, dört. Bu basamak taşları rengarenk bahçeden geçerken çok tatlı. Pek çok farklı bitki çeşidine sahipmiş gibi görünen ve bahçenin geri kalanının harika bir uzantısı olan açık hava bahçe evine nasıl çıktıklarını seviyorum.

19. Çakıllı bahçe yolu

Düzensiz şekilli bir bahçeniz varsa, özel şekilli bir bahçe yolu tam da ihtiyacınız olan şeydir. Bu patika küçük çakıl taşlarından oluşuyor, eminim üzerlerinden geçerken çok tatmin edici bir çıtırtı sesi verecektir. Bir veya iki çakıl taşının yerinden çıkması durumunda kullanabileceğiniz ahşap yapıya yaslanan kürek ilavesini seviyorum.

20. Akdeniz tasarımı

Buradaki bahçe yolu geniştir ve bahçeyi keşfederken veya bahçeye bakarken çok fazla alan sağlar. Ve bahçe yolunun renk şeması, sarmaşıkların büyümesine hazır olarak işaretlenmiş istinat duvarı ile mükemmel bir şekilde çalışıyor. Bahçenin düzgün olmasına rağmen, insan yapımı öğelerin görünümünü yumuşatan yola ince bir şekilde sürünerek devam etmesine bayılıyorum.

21. Simetrik uzay

Simetrik olan her şeye bakmak cidden o kadar tatmin edicidir ve bu bahçe yolu bir istisna değildir. İnsanların karşı tarafa geçmek için bahçenizden düz bir şekilde yürümek zorunda kalmamalarını sağlayan bir U şeklinde sarmayı seviyorum!

Aynı zamanda çok tatmin edici ve simetrik görünen çeşitli temel yüksekliklerine yardımcı olmak için merdivenler de eklenmiştir.

22. Evin bahçe yolunun yanı

Evin yan tarafının stile ihtiyacı olmadığını kim söylüyor? Tesisin önündeki muhteşem pembe çiçekli ağacın tonlarına uyan pembe boyalı ahır benzeri kapıyı seviyorum.

Bahçe yolu, pürüzsüz bir yüzey için harika olan kare beton plakalara sahiptir ve doku oluşturan küçük çakıl taşları ile kaplanmıştır. Ayrıca yolu kaplayan ve çok düşünceli yerleştirilmiş küçük saksıları da seviyorum. Çok fazla değil, doğru.

23. Küçük ampuller

Bu bahçe yolunu kaplayan bu güzel ampullere bir göz atın! Gerçekten böyle bir açıklama yapıyorlar ve bir yolu çizmenin güzel bir yolu. Ampullerin yuvarlak şeklinin de evin girişine bir açıklama görevi gören iki ağaca uygulanmış olmasını seviyorum. Yolun taş işi sağlam görünüyor, uzun süre dayanacak şekilde inşa edilmiş ve uzun zamandır oradaymış gibi görünüyor!

24. Kraliyete uygun

Bu bahçe yolu kesinlikle kraliyet ailesine (veya en azından güzel bir mülk) uygundur. Köprünün taret tarzı bitişi, bu sahneyi gerçekten yan tarafta bir kale varmış gibi gösteriyor. Ve kenarlarda büyüyen yeşilliği seviyorum.

25. Kafes kemer

İşte tatlı bahçe yolu ile mükemmel bir eşleşme olan başka bir güzel çardak. Bahçe yolunun bir tarafında tuğla döşeme kesikleriyle, diğer tarafında ise çok tatlı görünen minik beyaz mikro çiçeklerle kaplı. Beyaz kafes kemerli yol, sarmaşıklar her yerde büyümeye devam ederse, bahçenin bir uzantısı gibi görünüyor!

26. Plantasyon tarzı

Bu, ABD’nin güney eyaletlerindeki plantasyon tarzı bir eve aitmiş gibi görünüyor Yeşil bahçe, beyaz dekoratif eve mükemmel bir şekilde bakılıyor ve bu nedenle hafif tuğla döşeme, sade ve mükemmel bir bahçe yolu.

Yolu yaşayan küçük çitlerin yanı sıra çiçekli bahçe yatağı, biraz daha uzun çit ve ardından tüm aranjmanın arkasına yerleştirilmiş geniş çalılar gibi simetrik diğer özellikleri de seviyorum.

27. Aşırı büyümüş güzellik

Oh, bu büyümüş güzelliğin bahçesi ne kadar tatlı! Bu alana girerken gizli bir bahçeye giriyormuş gibi hissederdim. Kendine has bir aklı varmış gibi görünen ve bahçe yolunun diğer tarafındaki çiçek arkadaşlarına ulaşmak için ellerinden geleni yapan büyük pembe çiçekleri seviyorum.

28. Yaratıcı tasarım

Bu bahçe yolu kesinlikle bazı akıllı tasarım ve düşünceli bir süreç içerecektir. Açılar ve eğriler o kadar tatmin edicidir ki, bu alan gerçekten samimi ve davetkar hissettirir. Bu tasarım bana dolaşıp düşüncelerinizin, hayallerinizin ve hayal gücünüzün çılgına dönmesine izin verebileceğiniz bir labirenti hatırlatıyor. Sevimli küçük kedicik bile maceranın tadını çıkarıyor.

29. Sakin mahremiyet

Bu sakin alan bana gerçekten de tüm gür yeşillikler ve fantastik özelliklerle bir masal kitabından çıkmış bir şeyi hatırlatıyor. Özellikle en muhteşem şarkıları üreten birçok kuş çeşidini çekeceğinden emin olduğum küçük kuş evini çok seviyorum. Bahçe yolunun çıktığı, sandalyelerin ve masaların beklediği küçük özel koyu da çok seviyorum.

30. Miras modern ile buluşuyor

Burası mirasın modernle buluşmasının mükemmel bir örneğidir. Evin kendisi çok miras bir yazlık hissi veriyor, ancak çevre düzenlemesi alanı gerçekten modernize ediyor ve burayı aynı zamanda klasik ve modaya uygun hale getiriyor. Sağdaki bahçe yolu, görüntünün solundaki daha büyük bahçe yolu gibi temiz ve minimaldir.

31. Tudor yolu

Bu muhteşem Tudor evine göz atın! Sadece bu mülkün arkasındaki inanılmaz tarihi hayal edebiliyorum! Mülkiyete çıkan küçük bahçe patikası basamaklarını seviyorum. Gözünüzü ve dikkatinizi gerçekten evin muhteşem mimarisine getiriyorlar ve konuklara mekana girmenin mükemmel yolunu gösteriyorlar. Bu mülkün arkasındaki hikayeyi daha fazla öğrenmek isterim.

32. Bahçe yolu basamakları

Binanıza bir bahçe yolu eklemenin bir başka yolu da bahçe yolunuzu basamaklara dönüştürmektir! Mülkünüzde bir eğim varsa, merdivenler yerinize koymak için harika bir fikirdir. Bu bahçe patikası basamaklarını kaplayan bitkileri seviyorum. Bölgenizin organik ve doğayla iç içe görünmesini istiyorsanız, kullanılan doğal taş malzeme de harika bir seçimdir.

33. Damlayan morsalkım

İşte Gelin geliyor… Düğün töreninden sonra bu bahçe yolunun girişinde vals yapan bir gelin ve damat hayal edebiliyorum! Gökyüzünü kaplayan salkım, kara benziyor ve neredeyse buz sarkıtları gibi patikaya damlayacak. Bu çok büyülü ve keşfetmek istediğim başka bir bahçe yolu!

34. Mükemmel konumlandırılmış

Bu bahçe yolu, muhteşem manzaraya bakmak için o kadar mükemmel bir şekilde konumlandırıldı! Basit beton stepler, uzaktaki eski ve tarihi binalara karşı gerçekten modern ve minimal bir görünüm sağlayan aynı şekil, yükseklik ve boyutta oldukları için eşit ve tekdüze görünüyor. Bahçenin eski ve yeniyi çok güzel bir şekilde birleştiren o büyümüş görünüme sahip olmasını seviyorum.

35. Tuğla yolu DIY

İnşaat işlerinizden kalan tuğlalarınız varsa, neden özel bir bahçe yolu yapmıyorsunuz ?! Bu, geri dönüştürülmüş malzemeden DIY yapmak çok kolay olurdu. Bir seferde iki tuğla alın, deseni değiştirin ve işte kendi bahçe yolunuz var. Tatlı küçük bahçe yatağını güzelce sıralayan kayaların kullanımını da seviyorum.

36. Çit boyunca

Çitlerle çevrili girişten geçen bu bahçe yolu ne kadar tatlı! Yolun kendisi, merkeze rastgele yerleştirilmiş tuğlalardan ve yolu hizalamak için daha belirgin ve hatta tuğlalardan oluşur.

Bahçe yolunu ve bahçe alanlarını ayırmak için iyi çalışan her iki tarafa yerleştirilmiş daha büyük kayalar da vardır. Ve bu parlak kırmızı laleler ne kadar çarpıcı!

37. Çit astarı

İşte çitleri bahçe yolu tasarımınıza dahil etmenin başka bir yolu. Yol, birçok farklı renkli tuğlaya sahip tuğla tasarımıyla süper temiz ve zamansız görünüyor. Ve çit astarı, tuğlaların kırmızı ve kahverengilerine karşı çok güzel görünüyor. Çit düzenli ve doğru yükseklikte.

38. Renkli fiesta

Bu bahçe yolu ne kadar havalı, yaratıcı ve renkli! Bana bir Meksika festivalinde göreceğiniz tüm renkleri hatırlatıyor! Kırmızı giyinmiş güzel bir salsa dansçısının bu yolda bir aşağı bir yukarı dans ettiğini hayal edebiliyorum. Patika aynı zamanda abartılı bir katedraldeki güzel renkli vitray pencereyi andırıyor gibi görünüyor.

39. Mozaik bahçe yolu

Bahçe yolunuz için biraz daha yaratıcı bir şey eklemek istiyorsanız, ancak renk gerçekten size göre değilse, tamamen tek renkli bir desen getirebilirsiniz. Bu mozaik karolar, karışık renkli çakıl taşlarına ve evin kahverengi yüzeyine karşı harika görünüyor ve bu alana gerçekten yaratıcı ve modern bir dokunuş getiriyor.

40. Tepeye

Ve son olarak, bir kırsal vadiye bakan bu güzel gün batımı manzarası var. Eğimli bir yüzeyde bile bir bahçe yolunun kullanılmasının başka bir yolu. Yolun sonunda bu muhteşem çardağa açılan sarı, pembe ve mor çiçeklerden yola koyulan tüm renkleri görmeyi seviyorum . Uzun bir günün ardından dinlenmek için mükemmel bir yer!

İşte bir sonraki arka bahçe projeniz için 40 bahçe yolu fikrine sahibiz! Özellikle bahçe çardağı olan bahçe yollarını çok seviyorum ve her zaman bir patikayı çizen rengarenk çiçeklere bayılıyorum. Ne düşünüyorsun? Hangi bahçe yolu fikirlerini denemek istersiniz? Aşağıdaki yorumlarda bana bildirin!

“40 Muhteşem bahçe yolu fikri” için 1 yorum

  1. Geri bildirim: Villa bahçe yürüyüş Yolu | EIpaRs 2021

Bir cevap yazın