40 Rahat Salon Dekorasyon Fikirleri


Evinizde ziyaretçileri rahat bir oturma odasından daha fazla davet eden bir şey yoktur. Aynı zamanda evin en çok kullanılan odalarından biridir. Rahat ve fonksiyonel bir oturma odası arasında bir denge bulmak , dekorasyon fikirlerinde biraz deneme yanılma gerektirebilir. İlk seferde doğru yapmak için bu önerileri kullanın.

Rahat oturma odanızı nasıl dekore edebilirsiniz

Peki bir alanı rahat hissettiren nedir? Stil hakkında daha az ve bir duygu hakkında daha fazla – davetkar ve bir kadeh şarap veya iyi bir kitapla kıvrılmak ve rahatlamak istediğiniz sade bir atmosfer. Bir oturma odası, oranları nedeniyle değil, aynı zamanda birçok rahat koltukla döşenmesi nedeniyle rahat hissedebilir. Sıcak renkler ve ahşap tonları ile dekore edilmiş veya yumuşak dokular ve yastıklar ile katmanlı olduğu için olabilir. Belki de alan, kitap, fotoğraf ve kişisel nesnelerle dolu olarak sahibinin kişiliğini vurgular. Herkes için çalışan tek bir tarif yoktur – hepsi kişisel zevkinize bağlıdır.

Geleneksel mi modern mi? Genellikle geleneksel oturma odaları konfor ve aşinalık üzerine odaklanır. Örneğin, bir dizi vintage mobilya, büyük bir rahat deri sandalye, el yapımı ahşap bir masa, sıcak renklerde bir yün halı, güzel bir şöminenin üzerinde vintage bir ayna – hepsi hem pratik hem de rahat olan sıcak ve davetkar bir ortam yaratır. Aynı zamanda, modern bir tasarım hala rahat olabilir. İskandinav tarzı bir oturma odası düşünün – yumuşak dokular ve nötr renklerle eşleştirilmiş sadeliği, işlevselliği ve hafifliği de hoş ve rahat bir alan yaratır.

Battaniye Atın

Oturma odanıza bir veya iki atış battaniyesi koyarak herkesi kıvrılmaya ve rahatlamaya davet ediyorsunuz. Bu, en rahat oturma odalarının sahip olduğu bir unsurdur. Yoksaymayın, yerinizi gerçekten değiştirebilir.

gruplandırma

Oturma gruplarını kullanan geniş oturma odalarında odanızı daha rahat hissedebilirsiniz. Birisi ile konuşmak için oda arasında bağırmak hakkında rahat bir şey yok.

Kitabın

Süslemek için kitap kullanmak insanları rahatlamaya davet etmenin bir geri dönüş yoludur. Kindle ve diğer e-okuyucuları kullanarak şimdi daha fazla insan okumasına rağmen, gerçek kitaplar hakkında rahatlatıcı bir şey var.

Fotoğraflar

Kişisel veya aile fotoğrafları, oturma odanızı daha samimi hale getirmenin harika bir yoludur. Yan tabloya bir fotoğraf grubu eklemek veya bunları eşleşmeyen çerçevelerde duvara asmak, dekorunuza kişisel bir dokunuş katar.

Lambalar

Aydınlatma her dekorun önemli bir parçasıdır. Rahat bir his için odanın estetiğine eklerken ince bir aydınlatma ekleyin. Bu, en rahat oturma odalarının bir başka unsurudur.

Rahat köşe

Bu, oturma odanızı daha rahat hissetmek için harika bir ilk adım. Kolay ve ekonomiktir. Kabarık bir halı ve ahşap bir sehpa ile uyumlu rahat oturma yerleri kullanarak TV’nin etrafında bir izleme alanı oluşturarak başlayabilirsiniz. Başka bir seçenek, ideal olarak bir pencere tarafından, sadece bir pencere tezgahı, yumuşak bir atma battaniyesi ve sıcak renklerde yastıklar kullanarak rahatlatıcı bir okuma noktası yapmaktır. Kumaşlarla yaratıcı olun – neden zıt bir suni kürk atışı ile eşleştirilmiş bir deri koltuk denemiyorsunuz?

Bitkiler

İç mekan bitkileri, evinizi daha rahat ve misafirperver hissetmek için en kolay ve en uygun fiyatlı yoldur. Çeşitli boyut ve tarzlarda iç mekan bitkileri için birçok seçenek vardır – birçoğuna bakmak çok kolaydır. Yaşamınızda kendi mini ormanınızı yaratın ve saniyeler içinde uzay dönüşümünüzü görün. Yeşil, özellikle ahşap tonları ve daha nötr tonlarda hemen hemen her estetik ve tasarımla çalışan harika bir renktir.

Sizin için daha rahat dekor fikirleri

Tabure

Tabure olarak kullanılabilecek tonlarca şey var. Takviyeli şapka kutuları, içinde bir yastık bulunan yığılmış Pepsi kasaları ve diğerleri. Dekorunuza uymadıkça, büyükannenizin eskiden sahip olduğu eski vinil kare olanları kullanmak zorunda değilsiniz.

Yalancı Sehpalar

Eski buharlı gövdeler veya aşırı büyük tabure büyük sehpalar yapabilir. Sehpa olarak kullanılacak diğer öğeleri seçerken yüksekliğin doğru olduğundan emin olun.

Yerden Tavana Perdeler

Valances ve şeffaf perdeler, uzun kalın perdelerle aynı hissi vermez. Bunun bir avantajı, ısıtma ve soğutma faturalarınıza yardımcı olmak için iyi olmasıdır.

Biblolar

Bu küçük eşyalar iletmeye çalıştığınız hissi yaratabilir ya da kırabilir. Oturma odanıza rahatça yerleştirmek için doğru tchotchkes’i bulmak zor olabilir. Ayrıca aşırı kullanımları da kolaydır. Kaç tane kullanmak istediğinize karar verin ve bu sayıyı ikiye bölün.

Kilimler

Halı kaplı zeminlerde bile halılar alanınızı tanımlayabilir. Ayrıca gruplarınızı bir araya getirmenin eksik bağlantısı da olabilir.

duvar Sanatı

Kişisel damganızı oturma odanıza koymak için bir başka harika fırsat. Buradaki seçenekler sonsuzdur – size neşe getiren ve her gün görmeyi seveceğiniz sanat için gidin. Çok sayıda uygun seçenek var, yerel bir galeriyi veya baskı satan bir dükkanı ziyaret edin veya sevdiğiniz bir poster kullanın. Yaratıcı hissediyorsanız, kendiniz yaptığınız bir şeyi çerçevelendirin veya ailenizle veya tatil hatıralarınızla kolaj yapın. Sana kalmış!

Bu ipuçlarından herhangi birini kullanmak rahat oturma odaları oluşturabilir! Sıcak ve davetkâr olarak soğuk ve soğuktan gidin! Yine de, elinizde bulunan alan miktarını unutmayın. Rahat bir atmosfer için gitmek kolaydır, ancak karşılama daha abartılı bir oda ile rüzgar.