45+ Çiftlik Evi Yatak Odası Fikirleri

Rustik çiftlik evi yatak odaları, konfor ve basit pratikliğe verdiği önem sayesinde uzun zamandır popülerdir. Ancak son yıllarda stil, modern çiftlik evi denen bir şeye dönüştü. Rustik için taze bir dönüş ve dekoratörler sözde “köylü şıklığı” na doyamayacağımızı söylüyor.

Bu stile nasıl kolayca ulaşılacağına dair ipuçlarımızla birlikte, her tarafında “çağdaş ama kır evi” yazan favori 45 çiftlik evi yatak odasına göz atın.

1. Beyaz ve parlak

Mükemmel bir çiftlik evi elyafı olan tersane duvarları, bir çiftlik evi yatak odasına düzgün çizgiler ve doku ekler ve ona anında ahır aroması verir. Bu yatak odası, yumuşak gri ve beyaz renkte deniz kenarı duvarları ve plaj nevresimleriyle kontrast oluşturan sade bir ahşap yatak ile güzel, düzenli bir minimalist çiftlik evi tarzına sahiptir. Alan kilimiyle daha fazla doku getirilirken, küçük siyah metal duvar aplikleri ince bir endüstriyel dokunuş katar.

Shiplap ile Scandi çiftlik evi yatak odası
Kaynak: BHG

2. Karanlık modern çiftlik evi

Beyaz badanalı palet en çok çiftlik evi yatak odaları için yaygın olsa da, çiftlik evine aşağıdaki yatak odası gibi dramatik koyu duvarlarla çağdaş bir dönüş yapın. Karanlık özellikli duvarın ağırlığı, açık renkli yatak takımı ve siyah beyaz alan kilimiyle dengelenirken, deri minderler, yıpranmış ahşap bank ve altın tonlu orta yüzyıl modern atomik duvar aplikleri ile sıcaklık ekleniyor. Siyah bir abajur, hepsini birbirine bağlar ve hoş bir çağdaş unsur ekler.

rustik dokunuşlarla modern
Kaynak: Sadece Ev Hanımı Değil

3. Ahşap, ahşap ve daha fazla ahşap

Ahşap yatak odası mobilyaları, bir çiftlik evi yatak odası için eşittir. Ama kesinlikle tamamen uyumlu olması gerekmiyor. Çeşitli ahşap kaplamalar ekleyerek ton değişiklikleri oluşturarak ilgi ekleyebilirsiniz. Ve odun ister soluk ister koyu ister arada bir yerde olsun, ahşap taneleri her zaman birbirini tamamlayacaktır.

Aşağıdaki yatak odası ahşabı güzel bir şekilde karıştırıyor ve çiftlik evi temasını duvara monte edilmiş boynuzlarla daha da vurguluyor.

boynuzlu modern çiftlik evi
Kaynak: Casa De Valentina

4. Eski mobilyalar

Bir çiftlik evi yatak odasına giden en hızlı yol, kendinize antika veya antika tarzı bir ahşap yatak bulmaktır; bu zengin oymalı yatak, Fransız kırsalı aromalı bir çiftlik evi yatak odasında bir açıklama yapar. Ardından, nötr renklerde rahat yastıklar ve yastıklarla rahatlayın, bazı eski hatıralar, belki duvara basit bir baskı ve başucuna taze çiçeklerden oluşan bir vazo ekleyin.

Bu küçük beyaz yatak kenarlarını Cabriole bacaklarıyla seviyorum – geçmiş yılların cazibesi ile dolu ve taze beyaz, koyu renkli yatak takımları, yumurta kabuğu beyazı duvarlar ve güvercin gri halı üzerinde gerçekten beliriyor.

çiftlik evi yatak odasında vintage tarzı ve atar
Kaynak: Eklektik Yaşam

5. Kremsi ve rüya gibi

Bu modern çiftlik evi yatak odası ne kadar rahat? Beyaz duvarlar ve yıpranmış ahşabın klasik çiftlik evi unsurlarının yanı sıra beyaz metal sarkıt lamba gibi modern unsurları içerir. Güzel katmanlı bir alan yaratmak için çeşitli dokuları ve yüzeyleri nasıl kullandıklarını seviyorum. Ama bence buradaki kahramanlar, mekanı çok sıcak ve davetkar kılan zengin tıknaz örgü atkılar, yastıklar ve osmanlılar.

kremsi beyaz
Kaynak: Decocrush

Çiftlik evi tarzının evrimi

Klasik çiftlik evi tarzı, geçmiş günleri taklit eder ve ilhamını erken Amerikan yerleşimcilerin çiftlik evlerinden alır. Sıcak, rahat ve pratik doğası ile karakterize edilen, birçok doğal ve yıpranmış ahşap içerir: duvarlar panelli, zeminler geniş tahtalara, tavanlar açık kirişlere sahiptir ve çok sevilen eski ahşap mobilya ve aksesuarlar bol miktarda bulunur.

Modern çiftlik evi ise klasik bir çiftlik evinin konforunu daha şık çağdaş unsurlarla birleştiriyor. Dekor daha az rustik, daha cilalı: tuhaflığı geri çekin ama çekiciliği ve karakteri koruyun.

Her iki estetik de kaba, yıpranmış veya geri kazanılmış ahşap ve ahır tarzı unsurların yanı sıra, basit desenlerde doğal liflerde bol miktarda tekstil içeren katmanlı dokuya dayanıyor. Her ikisi de minimal, nötr bir renk paletini tercih ederken, modern yatak odaları, klasik çiftlik evi yatak odalarından daha fazla renk denemesi ve daha fazla parlaklık içerir.

Çiftlik evi yatak odalarının temel unsurlarından biri, özellikle aydınlatma armatürlerine endüstriyel metal dokunuşların dahil edilmesidir. Modern çiftlik evi yatak odaları ile aydınlatma çok daha çağdaş ve dramatik olabilir.

Another key difference is that with modern farmhouse, you mix and match vintage and modern materials and elements—this gives you the authenticity of the vintage pieces combined with the added functionality and style of contemporary design.

6. Natural palette

A modern farmhouse bedroom usually has either a timber bed or a vintage-style metal frame bed, often in black. Here, a modern farmhouse bedroom styled with a black metal bed frame, which contrasts nicely against the white walls. Soft furnishings in chocolate tones complement the bedsides, bench and timber floors, while the natural colours also help give the space farmhouse flavour.

I love the Sputnik chandelier for those mid-century modern vibes that go so well with farmhouse bedrooms. And the lush plant hanging in a corner adds just the right pop of freshness.

çiftlik evi yatak odasının doğal paleti
Source: Frances Loom on Instagram

7. Coastal flavoured palette

This classic farmhouse bedroom has a coastal feel to it, or perhaps it simply brings to mind a field of blue flowers. Either way, there’s lots of fresh white paired with powder and baby blues. A blue bed makes a refreshing change from natural wood tones, and it harmonises beautifully with the lamp here. A still on-trend fiddle leaf fig brings the room into the contemporary age and adds a burst of life.

kıyı aromalı çiftlik evi
Source: House of Turquoise

8. Rustic palette

Basitçe beyaz badanalı duvarlarla başlayın ve bu modern çiftlik evi yatak odasında çikolata ve arduvaz yatak takımı gibi yumuşak, doğal tonlarda yumuşak mobilyalar ekleyin. Ardından, eski bir çuval bezi yastığı ve başucu olarak eski ahşap tabure gibi kurtarılmış öğeleri ve çarpıcı bir asılı metal sarkıt lamba gibi endüstriyel öğeleri katmanlayın. Resim korkuluğuna dayanan portreler, bu oldukça minimalist ortama çok fazla kişilik ve karakter katıyor.

rustik palet
Kaynak: Pinterest

9. Kıyı çiftlik evi blues

Bir başka kıyı çiftlik evi yatak odası, bu sefer daha güncel, modernize edilmiş bir versiyon. Çiftlik evi, çok farklı unsurların küçük bir setini bir araya getirerek kolayca elde edilebilecek bir stildir.

Burada, çarpıcı bir büyük boy hasır abajur, komodin olarak basit bir kurtarılan ahşap tabure ve gece gök mavisi ve beyaz yatak takımı renk şeması var. Genel etki sıcak, rahat ve rahatlatıcıdır. Beyaz badanalı katedral tavanı da ne kadar muhteşem? Burada ciddi tavan kıskançlığım var. Beyaz tavanlar ve beyaz duvarlar, yatak odanızın alanını daha büyük gösterdikleri için her zaman iyi bir kombinasyondur – tavan boyamanız için yardım alın.

kıyı çiftlik evi blues
Kaynak: Adore Magazine

10. Soğuk beyazlar

Parlak beyazlar ve soluk griler, alanın rahatça aydınlık ve havadar olduğu anlamına geldiğinden, bu soğuk tonlu çiftlik evi yatak odası, sıcak iklimlerdeki evler için ideal olacaktır. İskandinav aromalı, minimalist bir alan, soluk ahşap döşeme tahtalarından beyaz çarşaflara ve yumuşak örme yastıklara kadar çok sayıda doğal malzemeye sahiptir. Ve küçük ahşap tepsi masası ve beyaz lamba ince, çağdaş dokunuşlardır.

tamamen beyaz çiftlik evi yatak odası
Kaynak: Planete Deco

11. Tahta ve çıta duvarlar

Tahta ve çıta kaplama, bir çiftlik evi yatak odası için gerçekten popüler bir duvar kaplama seçeneğidir. İnsanlar bunu seviyor çünkü kolay ve hızlı bir kendin yap ve anlık ahır titreşimleri – tekniğin ortaya çıktığı çiftlik evleri.

Levha ve çıta dış cephe kaplaması, basitçe, eşit aralıklarla dikey olarak uzanan ahşap çıtalara sahip büyük kontrplak tabakalarıdır, ancak etkisi, karakteri ve ayrıca görsel ilgi için ilginç gölge çizgileri yaratmaktır. Çiftlik evindeki yatak odalarında sık sık beyaza boyandığını göreceksiniz, ancak bu modern çiftlik evinin kömürle kaplı olmasını seviyorum.

ahır kapısı ve çıta siyah özellikli duvar
Kaynak: Cottonwood and Co

12. Rustik tavanlar

Beyaz ve ahşap tonlarının bolluğu ve özellikle tavana rustik açık kirişlerin eklenmesi sayesinde bu loft yatak odasında güçlü bir klasik çiftlik evi estetiği. Bu çam kirişler, ham, organik görünümlerini iyileştirmek için bitmemiş durumda tutuldu ve tepede yaratılan sıcaklık, odaya çok fazla rahatlık katıyor.

modern çiftlik evi yatak odasında rustik tavan dokusu
Kaynak: BHG

13. Pratik bir şeyler ekleyin

Aşağıda, koyu lekeli ahşap döşeme tahtaları ve koyu doğal tonlarda birkaç ücretsiz yumuşak mobilya dışında ağırlıklı olarak beyaz bir palete sahip sevimli küçük bir çiftlik evi yatak odası. Biraz parlak renk parıltısı ve sıcak metal vurgular, canlı patlamalar sağlar. Yatak odasında basit bir yatak, çirkin el örgüleriyle dekore edilmiştir; bu arada, yatak üstü raf, çiftlik evinin işlevsellik sevgisine uygun olarak oldukça pratiktir.

küçük beyaz tavan arası çiftlik evi yatak odası
Kaynak: Brit Co

14. Rahat kilimler

Konfor ve rahatlığa vurgu yapan çiftlik evi yatak odalarında genellikle odanın vurgu renklerinden birini alan büyük bir alan kilimi bulunur. Renkli, sofistike İran halıları idealdir ve düz bir alana ekstra desen ve doku ekler.

Here, a farmhouse bedroom aesthetic is easily achieved with a gorgeous timber bedframe over a beautiful midnight blue and rose-toned rug. The rustic ladder and yarn wallhanging are just the right farmhouse décor touches needed to complete the look.

çiftlik evinde yatak odasında kilimler
Source: Hunker

15. A little bit fancy

Farmhouse style is all about nostalgia for days gone by, so you really can’t go wrong with an ornate vintage timber bed if you want to signal this aesthetic. Contrast it with white shiplap walls and generous layers of white linen, and add colour pops with floral and paisley cushions. Extra points if your pillows are handmade from recycled vintage fabric!

süslü antika yatak
Source: Shades of Blue Interiors

16. Mix timbers

Rustik ham ahşap, bir çiftlik evi yatak odası için standart olsa da, çeşitli ahşapları ve kaplamaları karıştırmaktan korkmayın. Çiftlik evi yatak odalarının zaman içinde evrim geçirmiş gibi görünmesi gerektiği için, el yapımı antikalardan Ikea temellerine, op-shop veya fleamarket bulgularına kadar farklı ahşap türlerini dahil etmek mükemmel bir sorun.

Burada, zarif sivriltilmiş ayaklar üzerinde çağdaş bir ceviz yatak, altın ahşap döşeme tahtaları, koyu ahşap süpürgelikler ve yatağın üzerinde soluk ahşap bir raf ile yan yana yerleştirilmiştir.

ceviz çiftlik evi yatak odası
Kaynak: Remodelista

17. Renkli Pops

Klasik çiftlik evi yatak odalarında genellikle sıcak, doğal, nötr tonlar bulunur, ancak görünümü canlı renk sıçramalarıyla modernize edebilirsiniz. İşte oldukça basit alana enerji ve ilgi katan grafik kırmızı, beyaz ve siyah bir halıyla tasarlanmış basit bir çiftlik evi yatak odası. Doğal, ham ahşap bir tabure, şık bir endüstriyel tarz metal lambayı tutmak için bir başucu görevi görür ve duvardaki peyzaj sanat eserleri, çiftlik evi tonunu oluşturmaya yardımcı olur.

bir çiftlik evinde yatak odasında kırmızı pop
Kaynak: Casa House

18. Sadece antika ekleyin

Bu yatak odası, esasen ekstra bir zarafet, incelik ve kadınlık ile aşılanmış klasik çiftlik evi tarzı olan Fransız country tarzını simgeliyor. Antika yataklar (özellikle belirgin şekilde Fransız kabriole ayakları olan), süslü aynalar ve süslü avizeler bu estetiği kolaylıkla sunar. Bol otantik olde-worlde çekiciliğine sahip hoş ve karakterli bir yatak odası tarzı.

antika tek kişilik yataklar süslü ayna
Kaynak: The Visual Vamp

19. Yalnızca doğal

Sahipler bu yatak odasını “yüzyıl ortası modern ağaç ev” olarak tanımlıyor, ancak aynı şekilde modern bir çiftlik evi olarak da görülebilir. Aydınlık, nötr bir palet, süper rahat bir yatak, bir tutam sıcak, koyu ahşap, doğal sadelik ve tabii ki beyaz badanalı tavan kirişleri var.

Yüzyıl ortası ağaç evi
Kaynak: Biz Ruhuz

20. Dev bir jüt halısı ekleyin

Zeminden olabildiğince çok doğal lifi katlayın. Birçok modern çiftlik evi yatak odasında, yatağın altında büyük boho aromalı jüt kilimler bulunur. Kayınvalide’nin Dilini içeren bu ekiciler gibi birkaç metalik unsurla rafine edebileceğiniz temiz bir rustik dokunuş katıyorlar.

çiftlik evinde yatak odasında jüt halı
Kaynak: Omysa on instagram

21. Moody griler

Beklenen renk paletini değiştirerek klasik çiftlik evi görünümünü güncellemek de çok popüler. Aşağıda, koyu bulut grisine boyanmış duvar kaplaması, krem ​​püsküllü yatak başlığına karşı güzel görünüyor. Döşemeli ahşap bank şeklindeki çiftlik evi dekoru ve doğa tonlarında yumuşak mobilyalar çiftlik evi görünümünü desteklemektedir. Küçük manzara resminde tüm renkler akıllıca bir araya getirilir.

çiftlik evinde yatak odasında karamsar griler
Kaynak: Moxie and Mint on instagram

22.Mavi patlamalı yatıştırıcı beyaz

Bu çarpıcı ama çok minimal çiftlik evi yatak odası, beyaz tersane duvarların ve güzel ahşap zeminlerin klasik çiftlik evi unsurlarını, döşeme tahtalarının çizgilerini güzel bir şekilde tamamlayan çıtalı duvar işlemesinin çizgilerini içerir. Parlak beyaz alan, siyah endüstriyel duvar apliği ile noktalanan alanla ferahlatıcı denim mavisi atımından gerçekten faydalanıyor.

beyaz şömine ve kot
Kaynak: Decocrush

23. Palet vurgulu duvar

Neden bunun gibi paletlerden yapılmış özel bir duvar düşünmüyorsunuz? Çok rustik ve şüphe götürmez bir çiftlik evi. Bu alanın geri kalanı basit ve düzenli, ancak bunun gibi tamamen doğal bir iç mekanın çok ham ve pürüzlü görünmesini önlemek için, bu şık çağdaş dokunuş için çelik veya demirden endüstriyel aydınlatma armatürleri ekleyin. Yatak takımlarına gelince, el yapımı bir yorgan çok sayıda ülke cazibesine sahiptir.

palet vurgu duvarı
Kaynak: Pinterest

24. Bir ahır kapısı ekleyin, ancak onu modern hale getirin

Siyah bir ahır kapısı, beyaz olandan daha modern bir kenara sahiptir. Aşağıda, kapının zarif hatları, karmaşık bir şekilde oyulmuş eski yatak ve sade, kır tarzı nevresimlerle tezat oluşturuyor. Göze çarpmayan beyaz toz boya kaplı çelik aplikler, beyaz duvarlara karışarak her şeyin düzenli olmasını sağlar.

Annnnd…wreaths. To some, wreaths are quaint and charming. To others—me–they veer into kitsch and cheesy. What do you think? Have your say in the comments below!

avizeler ve ahır kapıları
Source: The Nest

25. Boho modern farmhouse

Boho and farmhouse style bedrooms share a love of organic fibres and a natural-hued palette but modern farmhouse bedrooms tend to have cleaner lines and less clutter. Below, space rich in texture and natural Boho vibes made farmhouse with brilliant whites, woods and shiplap. It’s given a modern edge thanks to the slimline black steel four-poster.

boho modern famrhouse yatak odasında rattan sandalyeler
Source: Style Me Pretty

26. Beam with sheer curtains

Ortaya çıkaracak ahşap kirişleriniz olmasa bile, aşağıdaki yatak odasında olduğu gibi romantik saf beyaz perdeleri asabileceğiniz tek bir özellikli kiriş takmayı düşünebilirsiniz. Nötr bir renk şeması, bu alanın bol doğal ışığından yararlanırken, tüm ruhani parlaklık siyah vintage tarzı yatak ile topraklanmıştır.

şeffaf perdeli kiriş
Kaynak: Farmhouse Living

27. Sayvanlı yataklar ve yel değirmeni fanları

İşte klasik çiftlik evi damarında daha çok olan bir çiftlik evi yatak odası, bu de rigeur tersane duvarları ile geleneksel nötr bir ortamda antika (veya belki de üreme) bir sayvanlı yatağa sahip . Ahşap yel değirmeni tavan vantilatörünün eklenmesi, çiftlik evi estetiğinin altını çiziyor, eşyaları hoş bir şekilde serin tutmanın yanı sıra.

In keeping with the farmhouse spirit of salvaging vintage items to use as décor, the owner has created a small feature above the bed, repurposing an ornamental piece of a vintage metal screen door belonging to her grandparents.

dört direkli yatak
Source: Homebunch

28. Modern four-poster beds

If you’re keen on the four-poster bed concept but prefer a modern farmhouse aesthetic, you could also go for a more contemporary spin on this piece of furniture, like this simple, linear dark timber frame. I like the contrast with the white bedside here, which keeps the space light and airy and the focus on the bed. Pendant lights either side of the bed also cleverly create the illusion of the ceiling is higher than it really is.

modern dört direkli yatak
Source: My Domaine

29. Super cosy

Farmhouse bedrooms are ideally warm, welcoming and inviting spaces. How cosy is this casual, fresh modern farmhouse bedroom with its raw timber bed and snuggly sheepskin? Whitewashed plank floorboards contrast nicely with the old metal stool doubling as a bedside and the industrial-style hanging pendant to create a timelessly modern look.

süper rahat modern çiftlik evi yatak odası
Source: Coffee Stained Cashmere

30. Plain bed + vintage commode

Farmhouse bedrooms typically mix old and new items, so it’s neither necessary nor desirable to have a matchy-matchy bedroom suite. If you decide to go with a contemporary bed, contrast it with a retro commode which will instantly bring all the farmhouse flavour. This intricately carved piece with mirrored doors is so elegant and delicate, and its polished nature also contrasts beautifully with the rough-hewn jute rug.

düz yatak eski komodin
Source: Elle

31. Clean lines

Birkaç ahşap vurgu ile ezici bir çoğunlukla beyaz olan bu minimalist çiftlik evi yatak odası, sade, temiz ve lüks bir alandır. Keskin beyaz çarşaflarla giydirilmiş, fırfırla sarılmış ve lacivert minderlerle vurgulanmış, bu çok sevilen dekorasyon tarzına çok modern bir yorum getiriyor.

basit nötrler
Kaynak: Pinterest

32. Modern bir desen seçin

Klasik bir çiftlik evi yatak odası için geleneksel tekstiller genellikle çizgiler, ekoseler ve çiçeklerle desenlenir, ancak buradaki soyut coğrafi tasarımlar gibi daha çağdaş desenler seçerek görünüme modern bir hava katabilirsiniz. Bu alan, güncellenmiş bir modern çiftlik evi estetiği için ham ahşap döşeme tahtalarının kırsal unsurlarını ve monte edilmiş geyik heykelini uyku çağdaş gümüş lambalarla harmanlıyor.

boynuzlu erkeksi
Kaynak: Decocrush

33. Geniş modern çiftlik evi

Bu modern çiftlik evi yatak odasının açıklama yapma özelliği, buradaki büyük ahır tarzı tonozlu tavan. Minimalist ve İskandinav tarzı oda sadece ışıkla doludur – böyle pencereli perdelere gerek yoktur. Ham keresteden yapılmış uzun, geniş pencere çıkıntısı hem pratik hem de güzel bir dokunuş. Siyah renkli modern yatak odası mobilyaları mekana derinlik katar.

geniş modern çiftlik evi yatak odası
Kaynak: Minted

34. Canlı maviler ve çizgiler

Bununla daha klasik bir çiftlik evi havasına geri dönersek, net beyaz ve mavi çizgili renk şeması, ona sanat eseri ile güçlendirilmiş bir kıyı tadı veren. Duvarlardaki retro beyaz badanalı geniş tahta paneller, antika bir ahşap yatak ve bir jüt halıyla birlikte, hemen kırsal bir his uyandırıyor. Siyah ahır tarzı lambalar, bir çiftlik evi yatak odası için doğal olarak doğuştan uygun bir dekor unsurudur.

net blues
Kaynak: Lily Pad Cottage

35. Buffalo

Çiftlik evi yatak odalarının çoğunda göreceğiniz bir başka baskı, büyük boy çek baskısı, bufalo ekose. Özellikle flanelden yapılmışsa ve yün örtüler ve örme minderlerle birleştiğinde, hemen taşra hissi veriyor. Bembeyaz keten her şeyi tazeler. Bir sürahi taze çiçek ekleyin ve Nanna’da öğleden sonra şekerleme vakti gibi hissedin.

çiftlik evi yatak odası için manda ekose kontrol
Kaynak: Bir Evden Diğerine

36. Gri çiftlik evi

Siyah desenli gri renk düzeni, klasik çiftlik evinin topraksı doğal tonlarına veya parlak mavi ve beyazlara modern bir yaklaşım getiriyor. Bu siyah beyaz yatak odası, modern çiftlik evi hislerini sadece ekose minderler, yumuşak halı, sade lamba ve vazodan ve tabii ki ayrıntılı vintage ferforje avizeden alıyor.

gri çiftlik evi
Kaynak: Pinterest

37. Basit ve temiz

Yatak odası ne kadar basitse, gerçekten o kadar iyi. Çiftlik evi yatak odaları genellikle temiz, düzenli ve pratik alanlardır. İdeal olarak, çiftlik evinizin yatak odası, rahat ve küçük bir yuva yaratmak için gerekli olan şeylere sahiptir: kabarık yastıklar, nefis temiz ve yumuşak beyaz çarşaflar, lambalı kullanışlı bir başucu, ahşap zemini ısıtan bir halı ve parlak beyaz kirişler. Dekor için gereken tek şey basit bir resim dizisi, bir bitki ve bir kendir çantasıdır.

Basit ve temiz
Kaynak: Polly Rowan

38. Taze çiftlik

Çiftlik evi tarzının ayırt edici özelliklerinden biri, genellikle gök mavisi patlamalarıyla birlikte beyazın cömert kullanımıdır. Canlı mavi ve beyazın karışımı o kadar taze ve yazlık ki, geleneksel çayırların geniş gökyüzünden ilham alıyor. Beyaz veya açık renkli duvarları düz beyaz bir ahşap yatakla eşleştirerek ve ideal olarak ekose veya çizgili buruşuk mavi ve beyaz keten katmanları ekleyerek bir çiftlik evi yatak odasını kolayca biçimlendirin.

çiftlik taze
Kaynak: Pinterest

39. Scandi modern çiftlik evi yatak odası

Klasik çiftlik evi sayvanlı yatakta modern bir ince ayar olan bu ham ahşap yatak, sade, temiz çizgilerle Scandi tarzını çağrıştırıyor. İlgi eklemek için, yatağın çağdaş tasarımı, kırsal tarzdaki eski çekmeceli dolaplarla tezat oluşturuyor, bu arada, nötr palet, muhteşem ifade yatak odası bitkileri için mükemmel bir fon.

hafif ahşap dört afiş
Kaynak: Evet Lütfen Günlük

40. Hayvan duvar sanatı ekleyin

Bu çiftlik evindeki yatak odasındaki basit siyah beyaz at baskısı gibi güzel at, boğa veya koyun resimleri ile toprağın doğal güzelliğini çağrıştırın. Buradaki doğa tonlarındaki desen karışımını ve o vintage tarzı endüstriyel masa lambasını seviyorum. Hepsi basit, sade ve modern bir çiftlik evi yatak odasına katkıda bulunuyor.

modern çiftlik evi Boho 2
Kaynak: Designing Vibes

41. Çıplak tuğlalar

Çiftlik evi estetiğiyle ilgili harika olan şey, onu sadece üç veya dört klasik öğenin dahil edilmesiyle canlandırmanın mümkün olmasıdır. Aşağıda, “çiftlik evini” iletmek için siyah çelik bir karyola ile kontrast oluşturan bir duvar ve rustik ahşap tavan için çıplak tuğlaya dayanan bir çiftlik evi yatak odası.

Ayrıntılı bir aydınlatma armatürü iki sıcak malzemeyi biraz parçalıyor, bu arada bir çelenk beni klasik çiftlik evi kategorisine daha fazla yerleştirmemi sağlıyor çünkü Pinterest’teki tüm klasik çiftlik evi yatak odaları çelenk eklemek için çizilmiş gibi görünüyor! Şahsen ben biraz fazla olduklarını düşünüyorum. Ya sen?

modern çiftlik evinde yatak odasında antika siyah yatak
Kaynak: Tarnished Jewel Blog

42. Beyaz + mavi + turuncu

Turuncu ve peygamber çiçeği mavisinin neşeli patlamalarıyla vurgulanan, bol miktarda parlak beyaza sahip bu klasik çiftlik evi yatak odasında taze, temiz çiftlik hisleri. Hırpalanmış eski bir tezgah ve bir ahır kapısı, çiftlik evini temsil ederken, hafif bir montaj ona modern bir his verir. Yatak odanızın boyası yeni bir hayata ihtiyaç duyuyorsa, neden onu süsleyecek yerel bir yatak odası ressamı bulmuyorsunuz?

mavi beyaz ve turuncu çiftlik evi yatak odası
Kaynak: BHG

43. Taze beyaz + açık kirişler

Tamam, hepimizin böyle katedral tavanlarına sahip olamayız, ama eğer varsa, kesinlikle devam edin ve gösteriş yapın! Mümkünse, açıkta kalan tavan kirişlerini bir alana böylesine güçlü çiftlik evi titreşimleri verdiklerinden gösterin — aşağıdaki muhteşem modern çiftlik evi yatak odasına bakın.

Eski ve yeniyi, çağdaş mobilyaların bir karışımı, ince dört direkli çerçeve, rahat beyaz koltuk ve antika tarzı bir bank ile harmanlamış olmalarını seviyorum. Havadar görünümlü bir avize, gözü daha da yukarı çekerken, alttaki beyaz halı bütünlük yaratıyor.

modern çiftlik evi yatak odasında bol miktarda taze beyaz
Kaynak: Hunker

44. Soluk mavi ahır kapısı

Bu yatak odası, bir ahır kapısı ve beyazın liberal kullanımı gibi farklı klasik çiftlik evi unsurlarıyla, ancak soluk mavi bir ahır kapısı ve monokromatik özellikli duvar, perde ile çağdaş bir renk grubunda ince ayarlarla gerçekten “modern çiftlik evi” tarzının özüdür. ve yatak takımları. Warmth, doğal ahşaptan yapılmış ve dokuma koltukta organik lifler içeren bir tasarımcı koltuğu ile tanıtıldı.

soluk mavi ahır kapısı
Kaynak: Domino

45. Sade çiftlik evi dokunuşu

Çiftlik evi tarzıyla tüm domuza gitmek istemiyorsanız, yatak odanıza modern bir çiftlik evi havası vermek isteyebilirsiniz. Aşırı düşünmeye gerek yok – bunu basitçe her şeyi geri çekerek, mümkün olduğunca fazla ışığa izin vererek, altın renkli ahşap tonları getirerek ve taze beyaz ve çiçekli yatak takımları ekleyerek başarın.

sade çiftlik evi dokunuşu
Kaynak: Decocrush

Ve bu, hem klasik çiftlik evi hem de modern çiftlik evi tarzında bu estetiği çok iyi yansıtan 45 çiftlik evi yatak odası seçimimin bir parçası. Daha çok bir klasikçi misiniz yoksa çiftlik evi estetiğinize modern bir hava katmak mı istiyorsunuz?

Kesinlikle modern çiftlik evi kampındayım – çağdaş tasarımın faydalarından ve estetiğinden yararlanırken rahat, pratik ve zamansız bir ülke görünümü yaratmanın harika bir yolu. Aşağıdaki yorumlarda en sevdiğiniz çiftlik evi yatak odasının hangisi olduğunu bana bildirin!

Yatak, divan, şifonyer, gardırop, yatak odası masası veya başka bir şey olsun, yeni yatak odası mobilyalarının montajında ​​yardıma mı ihtiyacınız var? Veya yatak odası gömme dolapları kurmak için doğru yardımı bulun.

Bir cevap yazın