45+ Hamptons tarzı yatak odası fikirleri

Hamptons stili, yıllar boyunca pek çok ev tasarımcısının kalbini fethetti. Long Island’ın doğusunda South Fork’ta bulunan Hamptons, New York City sakinlerinin şehirden kaçıp deniz kenarında biraz dinlenmenin tadını çıkarmaları için birincil tatil yeri olarak bilinir. Dolayısıyla bu tarzın kıyı lükslerinden biri olması ve Hamptons tarzı yatak odasının dünya çapında en popüler iç dekorasyon tasarımlarından biri olması şaşırtıcı değil.

Bir Hamptons görünümü elde etmek için mobilyalarınızda nicelikten çok kaliteye gidin. Ve renk için, bol beyazlı nötrleri ve rahatlatıcı kıyı mavisi dokunuşlarını tercih edin. Mercan ve diğer sahil süsleri de dekor olarak güzel bir şekilde çalışacaktır.

Bu yüzden daha fazla uzatmadan, bir sonraki yatak odanızın yenilenmesine ilham vermek için bu 45+ Hamptons tarzı yatak odası fikirlerine göz atın!

1. İkisi bir arada

Hampton’ın yatak odaları kesinlikle lüks ve her zaman tatilde olduğunuzu hissettiriyor. Bu nedenle, ikisi bir arada en-suite banyolu odaya sahip olmak gerçekten otel hissini veriyor. Büyük banyo, çok fazla ışık getiren büyük pencerenin yanında otururken çok davetkar görünüyor. Ve mobilyaların ve kaplamaların çok az ve beyaz renk düzeninde tutulmasını seviyorum.

Hamptons ebeveyn yatak odası ve ebeveyn banyosu

Penceredeki beyaz panjurlara bayılıyorum. Bu günlerde çoğu evde şık sadeliklerinden dolayı var. Ancak herkese uyan tek beden kadar basit olmadığı için panjurlarınızı takmak için kesinlikle bir profesyonele ihtiyacınız var.

2. Dokular ve deniz mavisi

Bu yatak odasındaki tüm dokular ne kadar muhteşem! Gümüş dokulu başucu çekmecesini tamamlayan yatak takımlarının dantelli dokusunu seviyorum. Ve deniz mavisi, beyaza karşı yumuşak tonlarıyla çok kıyı görünümü veren bu yatak odasına mükemmel bir ektir.

Döşemeli deniz mavisi yatak başı, beyaz duvar ile beyaz yatak takımı arasında mükemmel bir ayrımdır. Ve tüm renkleri güzelce bağlamak için yatağa bir özellik yastığının dahil edilmesini seviyorum.

hamptons tarzı yatak odasında desenler ve dokular

3. Hafif siyah ve güzel beyaz

Bu yatak odası, siyah beyaz bir yatak odasına sahip, hafif ve havadar bir Hamptons tarzıdır. Siyah ince ve yumuşaktır ve beyaz net ve güzeldir. Duvardaki neredeyse ağaç veya çalı gibi görünen mercan izlerini seviyorum. Ve katlanabilir tarzdaki başucu masası çok rahat bir görünüm verir. Gerçekten ne güzel bir alan!

Siyah ve beyaz hamptons tarzı yatak odası

4. Mavi, beyaz ve bej

Bu özellik halı ne kadar harika? Ağır desenli bir halı, bu sahil yatak odasına çok boho bir görünüm verir. Ve sanki odanın tüm renk düzeni halıdaki mavi, beyaz ve bej renklerle oluşturulmuş gibi görünüyor. Bej tonları döşemeli yatak başlığıyla uyumludur ve mavi ve beyaz yatak takımları, mobilyalar ve dekordan görülebilir.

Hamptons yatak odası halısı

5. Koyu ahşap

Koyu renkli ahşap mobilyalarınız varsa ancak açık ve havadar bir Hamptons stili elde etmeye çalışıyorsanız endişelenmeyin çünkü bu yatak odası koyu renkli mobilyalarınızın yine de güzel görüneceğini kanıtlıyor! Tek yapmanız gereken, çıplak mobilyalarınızı açık renkli yatak takımları ve güzel çiçeklerden oluşan bir vazo gibi zarif dekorla eşleştirmek.

Kumaş şerit yatak başı

6. Hamptons lüks

Bu yatak odası kesinlikle lüks ile sızıyor! Üzerinde ünlü “CC” monogram logosunun bulunduğu Chanel battaniyesi, bu alanın çok yüksek görünmesini sağlıyor. İçinden gümüş ve nane izleri olan duvar kağıdı da öyle. Ve bazı desenli yastıkların eklenmesiyle yatak takımlarının oldukça basit tutulmasını seviyorum.

Hamptons ilham yatak odası duvar kağıdı

Bu sizin tarzınız değilse ve başkalarının da bakmasını istiyorsanız, bu yatak odası duvar kağıdı fikirlerine göz atın.

7. Derin lacivert

Hampton tarzı bir yatak odasına ne koyacağınızı seçerken mavi her zaman iyi bir fikirdir. Okyanusun derinliklerinden gelen koyu mavi renkleri anımsatan bu mavi yatak odasındaki koyu lacivert tonlarını kesinlikle seviyorum. Ayrıca, çok plaj hissi uyandırmaya yardımcı olan orta tonlu ahşap başucu çekmeceleri ne kadar güzel!

Donanma ve beyaz Hamptons yatak odası

8. Konsol stili

Hamptons tarzı alanınızı tamamlamak için yatağınız sadece kıyı tarzında bitirilmeli, aynı zamanda etrafındaki mobilyalar ve dekor öğeleri de bunu yansıtmalıdır! Bu konsol için seçilmiş dekor parçalarını seviyorum. Hamptons tarzında trend oluyorlar, ancak aynı zamanda klasikler ve gelecek yıllarda moda kalacaklar.

Hamptons dekoru ve stili

9. Sakinleştirici ve taze

Bu güzel ve kumsallı yatak odası ne kadar sakinleştirici ve tazedir ?! Duvarlar beyaz tutuldu, böylece içeriye giren tüm doğal ışık yansıyacak çok sayıda ışık yüzeyine sahip. Ve yatak başlığının beyaz olmasına rağmen, mekana biraz tanım kazandıracak bir yapıya sahip olmasına bayılıyorum.

Yatağın üstüne bazı özellikli yastıklar, mavi ve beyaz çizgili bir örtü ve tatlı çerçeveli bir baskı ekleyin ve kendi minimal ve sorunsuz Hamptons tarzı yatak odanız var!

Yatak odasında soluk mavi

10. Yastık dağı

Bir yatak üzerindeki kabarık yastık yığını bana her zaman bir otel yatak odasını hatırlatacak ve bu da bana daha önce bulunduğum birçok dinlendirici ve unutulmaz tatili hatırlatacaktır. Bu nedenle, herhangi bir yatak odasına bir yastık dağı eklemek kesinlikle bu etkiyi verecektir. Günün sonunda yatağınızı hazırlamanız ve hatta yatağa girmeniz biraz daha uzun sürse de buna kesinlikle değecek!

gri ve beyaz Hamptons tarzı yatak odası

11. Mercan ve güller

Yatağın bir yatak odasının odak noktası olması gerekse de, başucu masalarınız da aynı derecede önemlidir ve başucu sehpalarınızın temasının tüm mekanın genel temasıyla eşleşmesini sağlamak için dikkatli seçimler yapılmalıdır. Kıyı ve feminen bir his veren bu odaya parlak pembe güllerin ve mercanların eklenmesini kesinlikle seviyorum.

Hamptons tarzı başucu masaları

12. Yumuşak nötr tonlar ve lacivert

Herhangi bir alanda baskın renk şeması olarak yumuşak nötr tonları kullanmakta asla hata yapamazsınız. Nötrler klasiktir ve her zaman moda olacaktır. Bununla birlikte, mekanın samimi ve davetkar görünmesi için bir çeşit renk patlaması eklemek de harika bir fikir. Bu yüzden, Hamptons tarzı bir yatak odasına donanma eklemek kesinlikle aradığınız görünüme ulaşacaktır!

Modern nötr Hamptons tarzı yatak odası

13. Yıpranmış halı

Bu halı, başka türlü basit yatak odasına gerçekten çok fazla desen ve doku getiriyor! Halının yıllardır çok sevilen eski bir parça gibi görünmesini sağlayan sıkıntılı tarzını seviyorum. Ve özellikli yastık, halıyla çok iyi eşleştiği ve zemini ve mobilyaları bir araya getirdiği için alana mükemmel bir ektir.

Yatak odasında koş

14. Kıyı evi

Bu yatak odası kıyıdan kır eviyle buluşuyor. Böyle bir stil vermek, Hamptons ve kıyı tarzı bir evde veya hatta kırsaldaki bir kır evinde mükemmel olurdu. Koyu komodin, duvar, masa lambası ve yatak takımı gibi tüm ışık özellikleriyle güzel bir kontrast oluşturur. Ve yatak başı ile çok ilginç ama şık bir görünüm veren özellikli yastıklar arasındaki çatışmayı kesinlikle seviyorum.

başucu duvar aynaları

15. Büyük usta

Hamptons eviniz savurganlık ve boşluktan biriyse, bu büyük ana düzen tam size göre. Ya da çalışmak için daha küçük bir alanınız varsa, bundan yine de ciddi bir şekilde ilham alabilirsiniz.

Ayrıca, yatak odanızdan güzel bir manzaraya sahip olacak kadar şanslıysanız, yatağın konumlandırılması, mekanın genel hissi için çok önemlidir, bu nedenle yatağınızın daima manzaraya baktığından emin olun. Uyanmak için ne güzel bir manzara!

Büyük hamptons ana yatak odası

16. Karıştırma modeli

14 numaraya benzer şekilde, bu güzel Hamptons yatak odası, farklı desenleri mümkün olan en iyi şekilde karıştırdı. Merdivenli bir raf, herhangi bir odaya harika bir ektir, çünkü üzerine tüm battaniyelerinizi asabilir ve sergileyebilirsiniz ve rafta asılı olan, hepsi benzer bir renk paletinde olan ancak birbirine karşı çok iyi görünen üç farklı deseni seviyorum.

Hamptons tarzı yatak odası soluk mavi

17. Panelli Duvarlar

Panelli duvarlar, basit boya veya duvar kağıdına harika bir alternatiftir. Mekanınıza ilginç bir etki yaratan tanım ekleyebilirler. Daha küçük çerçeveler için mükemmel çerçeve olan bu duvarları seviyorum. Ayrıca, altta mavi ve üstte beyaz olan yarım duvar harika görünüyor!

Duvar panelli yatak odası

18. Güzel simetri

Simetri, göz için çok kolay ve tatmin edicidir. Ve bu yatak odası simetrisi ve kıyı dokunuşlarıyla çok fazla huzur yaratıyor. Her iki tarafında da yeşillikler, uyumlu masa lambaları ve fotoğraf çerçeveleri bulunan kahverengi katlanabilir başucu masalarını çok seviyorum. Ve yatağın üzerindeki, uzaya biraz desen ve renk veren baskıyı seviyorum.

Hamptons yatak odası

19. Şekiller ve desen

Bu güzel Hamptons yatak odası, minderlerde, hepsi farklı ama benzer olan çeşitli şekil ve desenlere sahiptir. Yatakta ana özellik olan yastık, uzun dalları ile adeta bir ağaca benzeyen sulu boya tarzında mavi mercan ve duvardaki parçanın şekli çok benzer.

Yatak odasında mercan tasarım

20. Okyanuslar çağırıyor

Bu güzel sanat eserine her baktığımda okyanus adımı çağırıyormuş gibi hissederdim. Dalgalar kıyıya kuvvet ve güçle çarparken tuzlu denizin serpintisini neredeyse duyabiliyor ve koklayabiliyorum. Bu odadaki dekor ve mobilyalar, güzel sanat eserlerine uyum sağlaması için çok sade ve minimalist tutulmuştur.

Sahil yatak odası

21. Oturma alanı

Geniş bir yatak odası alanıyla çalışıyorsanız ve sadece bir yatak alanı doldurmuyorsa, neden yatak odanıza bir oturma alanı eklemiyorsunuz ?! Burası sabahları bir fincan kahve içmek için güzel bir yer olabilir veya çocuklar yattıktan sonra ebeveynler geri çekilebilir. Yatak alanınıza benzer tarzda mobilyalar ve renkler eklemek, iki alanın bir arada çalışmasını sağlayacaktır.

Hampton's tarzı ana süit

22. Kıyı çiçekleri

Çiçeklerinizi seviyorsanız ama yine de kumsal bir görünüm istiyorsanız bu tam size göre. Hala güzel çiçek özellikli yastıklarınıza, baskılarınıza ve taze çiçeklerden oluşan bir vazoya yatağın yanında sahip olabilirsiniz, ancak Hamptons hissini vermek için açık mavi ve beyaz nevresimler eklemek çok işe yarayacaktır. Sadece bir plaj dokuma şapka ekleyin ve kıyıdaki çiçekli yatak odanız tamamlansın!

Çiçek yatak odası dekoru

23. Okyanusta

Vay canına, her sabah bu manzaraya uyandığınızı hayal edin. Ve siz yatakta yatarken çarpan dalgaların inanılmaz sesini hayal edebiliyorum. Bu yatak odasına sabah erken bir fincan çay içmek için harika bir yer ya da gözden uzak bir yerde okumak için harika bir yer olacak rahat sandalyenin eklenmesini seviyorum. Beyaz her zaman işe yarar ama özellikle okyanustan mavi tonları içeri getiren beyaz ve mavi çizgili perdeyi çok seviyorum.

Su manzaralı yatak odası

24. Dört direkli yatak

Sayvanlı yataklar sadece lüks ve çekiciliği yansıtır. Yatağın ucundaki açık renkli osmanlıya ve yumuşak renkli yatak takımlarına ve dekora çok yakışan bu karyola çerçevesinin açık renkli ahşap kaplamasına bayılıyorum. Ayrıca, Hamptons’da kesinlikle lüks bir hayat yaşayan, yatağın üstünde oturan tatlı küçük, tüylü arkadaşa bir bakın!

Dört direkli yatak

25. Yuvarlak ayna

Yuvarlak aynalar şu anda sadece moda değil, aynı zamanda bir tekne penceresini anımsatıyor, bu nedenle kıyıdan esinlenilmiş bir odaya yuvarlak bir ayna veya yuvarlak bir pencere eklemek kesinlikle çok denizcilik hissi verecektir. Ve bu aynanın, aşağıda oturan dikdörtgen çekmeceleri tamamlayan çapraz açılı bir desene sahip olmasını seviyorum.

Katedral tavan yatak odası

26. Sarkıt

Bu yatak odası süper rustik, ancak yine de çok şık ve kıyısal. Çekmeceli sandığın çok yıpranmış ve sıkıntılı görünmesini seviyorum, bu da çok kumsal bir görünüm veriyor. Ve dokuma yatak çerçevesi bana bir yelkenli geminin her tarafına bağlanacak halatları hatırlatıyor! Ayrıca, alanınızın üzerinde asılı duran bir özellikli sarkıt lamba ile gerçekten yanlış gidemezsiniz!

Rustic Hampton'ın tarzı yatak odası

27. Üçlü gruplar

Tarzınızı güzel gösterme söz konusu olduğunda, iç tasarım dünyasındaki en önemli kurallardan biri, eşyaları üçlü gruplar halinde eşleştirmek ve bu yatak odası bunun mükemmel bir örneğidir! Sol taraftaki komodin üzerinde üç farklı büyüklükte vazo, diğer komodin üzerinde ise bir kitap yığını ve iki mum, ortada da üç adet dekor parçası üçlüsü var.

Yatak odası

28. Mavi çiçekler

Bu yatak odası en güzel ve sakinleştirici açık mavi tonlarla doludur. Çok detaylı ve desenli minderler, lamba, kumaş perde ve sandalye için mükemmel bir zemin oluşturan açık mavi doona örtüyü ve duvarı seviyorum. Desenler biraz farklı olsa da, yine de çok uyumlu bir görünüm yaratırlar.

Çok mavi yatak odası

29. Muhteşem rattan

Bu yatak odasında uyumayı kesinlikle çok isterim. Muhteşem rattan yatak, kıyı yatak odasına mükemmel bir ektir. Ve kesinlikle çok büyük mercan duvar süslerini ve çok kumsal bir görünüm veren büyük boy palmiye yapraklarını seviyorum. Renk düzeninize ve işinize biraz yumuşak mavi ve net beyaz ekleyin!

Mavi yatak odasında Rattan yatak başı

30. Kıyı minimalizmi

Hamptons’dan ilham alan yatak odanız, istemiyorsanız karmaşık desen veya rengi birleştirmek zorunda değildir ve bu yatak odası bunun mükemmel bir örneğidir! Bu yatak odasını bir sahil kulübesi gibi gösteren beyaz ahşap panelli duvarları seviyorum. Ve duvar baskısında bulunan cankurtaran kulesinin eklenmesi mükemmel bir dokunuş!

Yatak odası

31. Çocuk odası

Bir çocuk odası da güzel Hamptons tarzını tamamen birleştirebilir! Ve bu yatak odasının birçok cinsiyetten bağımsız renk ve ton kullanmasını seviyorum, böylece herhangi bir çocuk bu alanda takılmaktan çok mutlu ve rahat hissedecek. Yerleşik özel raflar, kıyıdan ilham alan birçok oyuncağı sergilemek için harika bir ektir. Ve mükemmel bir okuma ya da şekerleme noktası olacak pencerenin yanındaki koltuğu seviyorum!

Yatak odası

32. Bir çift avuç içi

Bu alan ne kadar etkileyici! Bu yatak odasının bu kadar basit olmasına bayılıyorum, ancak belli ki çok düşünceli bir şekilde bir araya getirildi. Yatak takımları ince desenlere ve renklere sahiptir ve komodin, kıyı alanını yükseltmeye yardımcı olan minimum miktarda dekor parçasına sahiptir. Duvarda güzelce oturan bir çift avuç içi varken kim yanlış gidebilir ki ?!

Boho hamptons yatak odası tarzı

33. Ranza odası

Hamptons evinizi ziyaret eden çok sayıda insan varsa, tüm misafirlerinizi ağırlamak için bir ranza odası harika bir fikirdir. Bu ranzaların alt kısmında çift kişilik yatak ve üstte tek kişilik yataklar bulunmaktadır. Yani ebeveynler aşağıya, çocuklar yukarıdan! Ve Hamptons tarzı herhangi bir eve mükemmel bir şekilde uyan dekorun ne kadar denizci olduğunu seviyorum.

Nautical Hamptons Çocuk Yatak Odası

34. Mavi Bank Koltuk

Yatağınızın sonunda bir yeriniz varsa ve onu boş bırakmak istemiyorsanız, o zaman bir oturma yeri mükemmel bir şekilde çalışacaktır. Günün başında oturup ayakkabılarınızı giyebileceğiniz bir yer oluşturmak için üzerine dekor veya sadece bir yastık bile stil verebilirsiniz. Ayrıca Hamptons tarzı söz konusu olduğunda, mobilyalarınız için yumuşak bir mavi ile gerçekten yanlış gidemezsiniz!

Hamptons tarzı osmanlı

35. Basit sahil stili

Bu yatak odası sade ve minimaldir, ancak deniz kenarı tarzı bir alan yaratmak için tüm doğru dokunuşlarla. Açık mavi yatak çerçevesi, açık bej duvarlara ve döşemeye karşı çarpıcı görünüyor. Ve yatak sırasının ucundaki altın detaylara, çerçevelere ve mobilya topuzlarına bayılıyorum.

Soluk mavi Hamptons tarzı yatak odası

36. Lazer kesim bölücü

En-suite banyolu bir yatak odasına sahip olmak ne rüya ve iki oda birbiriyle kusursuz bir şekilde birleşiyormuş gibi hissettirmek istiyorsanız, lazerle kesilmiş bir bölücü gitmenin yolu! Ekran sadece biraz mahremiyet sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda her şeyin çok daha açık ve havadar hissetmesini sağlayacak şekilde banyoya girip çıkabileceksiniz. Güzel bir deniz meltemi gibi.

Modern Hamptons yatak odası

37. Denizden toplanmış

İşte çok kıskandığım bir başka görüş daha! Böyle bir manzara olsaydı asla yatağımı terk etmek istemezdim. Bu yatak odasının dekoru ve mobilyaları çok sade tutuldu, böylece tüm odak noktası muhteşem manzaraya odaklandı. Ama yatağın üzerinde denizden toplanmış bir şeye benzeyen duvarı kesinlikle seviyorum.

Beachside Hamptons yatak odası

38. Trend rattan

Rattan kesinlikle şu anda oldukça trend olan bir bitiş. Ve onu kıyı temalı bir yatak odasında bulundurmak, gitmenin en iyi yoludur. Rattan yatak çerçevesi, her iki taraftaki dokuma ve rattan başucu çekmeceleriyle harika görünüyor. Lacivert ve beyaz yatak takımları ve baskılar tüm görünümü tamamlamaya yardımcı olur.

Hamptons tarzı yatak odası

39. Yumuşak tonlar

Yumuşak tonlara sahip bir oda gerçekten çok sakinleştirici ve davetkar. Bembeyaz nevresimler ve minimal mobilyalar ile bu alanın ne kadar basit olduğunu seviyorum. Ve oturma alanında duvarda ve yerde oturan sepet çantada görülebilen dokuma detaylarda gerçekten yanlış gidemezsiniz. Üstelik bu yüksek tavanlar ne kadar muhteşem!

Yüksek tavanlı yatak odası

40. Krem kıyı

Tarafsızları seviyorsanız, bu yatak odası tam size göre. Komodinlerin aynalı yüzeyleri ve geometrik dairesel aynalar o kadar zarif ki krem rengi nevresimler ve açık bej yatak çerçevesi bana çok açık renkli kumlu bir plajı hatırlatıyor. Ne kadar güzel!

White Hamptons tarzı yatak odası

41. Kıyı çağdaş

Bu yatak odası, kıyı çağdaşının özüdür. Bembeyaz nevresimlerle asla yanlış gidemezsiniz. Ve özellikli yastıklar ve battaniyenin eklenmesi bana güzel bir otel odasını hatırlatıyor. Ayrıca, alanın kıyı hissini gerçekten tamamlayan büyük sarkıt ışık ne kadar güzel.

Beachy Hamptons tarzı yatak odası

42. Monstera Duvar Kağıdı

Duvar kağıdı gerçekten bir yatak odası yapabilir ve üzerinde monsteras veya benzeri büyük bir avuç içi bulunan ince bir duvar kağıdı, Hamptons tarzı bir odada kesinlikle harika görünecektir. Yeşillik ayrıca bu yatak odasına bir renk patlaması eklemeye yardımcı olur. Duvar kağıdını geliştirmek için odanın köşesine büyük bir canavar bile ekleyebilirsiniz!

Yatak odası

43. Misafir odası

İşte misafir odası veya çocuk odası olarak ikiye katlanabilen başka bir harika oda. Dokuma rattan yatak başlıkları, yatağın mavi tonlarına karşı çarpıcı görünüyor. Ve duvarda bir sanat eseri olarak hizmet veren iki cevherin üzerinden ne kadar havalı!

Deniz hamptons tarzı yatak odası

44. Ördek yumurtası mavisi

Ördek yumurtası mavisi, Hamptons tarzı herhangi bir yatak odası için mükemmel bir seçimdir. Şüpheniz varsa, ördek yumurtası mavisine gidin! Lamba ve dekor parçalarıyla güzelce giden döşemeli yatak başlığının rengindeki yumuşaklığı seviyorum. Sadece desenli yastıklar ve taze çiçeklerden oluşan bir vazo ekleyin.

klasik Hamptons tarzı yatak odası

45. Yeşiller ve maviler

Ve son olarak, bu muhteşem yeşil ve mavi desenli oyun odası. Yeşil ve mavinin birleşimi bana deniz mavisi Akdeniz okyanusunda mükemmel bir günü hatırlatıyor. Ve bu yatak odasındaki renkler kesinlikle bunu anımsatıyor! Ayrıca, çok iyi çalışan muhteşem desen karışımına ve eşleşmesine de göz atın!

desenli hamptons yatak odası fikirleri

İşte karşınızda – 45+ Hamptons tarzı yatak odası fikirleri. Çok sayıda nötrle dolu ve çok fazla ışık alan aydınlık ve havadar odaları ve bu kıyı hissini gerçekten vermek için maviyi içeren alanları kesinlikle seviyorum. Favori Hamptons tarzı yatak odası fikirleriniz nelerdi? Aşağıdaki yorumlarda sohbet etmeyi bekliyor olacağım!

Bir cevap yazın