45+ İskandinav yatak odası fikri


İskandinav tarzı hepimizin duyduğu bir şey, ancak stili tanımlayan şey, pek çok farklı yoldan elde edilebilmesidir. İskandinav şemsiyesi altında yer alan ülkeler arasında, stilin asgari düzeyde kalırken işlevsel olduğu Norveç, İsveç ve Danimarka gibi yerler var. Hafif ve havadar, sade ve temiz, stili tanımlamanın sadece birkaç yolu, bu da İskandinav yatak odasını çok aranan bir şey haline getiriyor.

İskandinav yaşam tarzı, işlevsellikle işleri kolaylaştırmak, ancak yine de güçlü bir stil ve kişilik duygusunu korumakla ilgilidir. İskandinav tarzı basit ve zahmetsizdir, ancak çekici ve estetik açıdan son derece hoştur. Karmaşıklığı en aza indirerek alanınızdan çıkarmak ve İskandinav varoluş tarzından biraz ilham almak, kesinlikle herhangi bir alanı yükseltecek ve kendinizi daha organize ve sakin hissetmenizi sağlayacaktır.

Size daha minimal yaşama ilhamı verecek 45’ten fazla İskandinav tarzı yatak odası içeren bu özenle hazırlanmış koleksiyona göz atın!

1. Rahat bir görünüm

Bu yatak odası minimalist yaşamın tanımıdır. Yatak basit, ancak birçok yastık, yumuşak doona ve battaniyeyle çok davetkar. Duvara monte edilen hafif ve küçük ahşap komodin hem işlevsel hem de modaya uygun. Duvara bir dizi kitap veya dergi ve çerçeveli bir baskı eklemek, her zaman minimal bir alanın daha samimi ve yaşanmış görünmesine yardımcı olacaktır.

Sade dekorlu İskandinav yatak odası
Kaynak: Scandinavian Interior

2. Scandi başucu masası

Evet, yatağınızı odanızın özelliği yapmak kesinlikle önemlidir, ancak komodininizin stili de aynı derecede önemlidir ve bu Scandi başucu masasına stil vermek için seçilen dekoru kesinlikle seviyorum! Yuvarlatılmış vazo içi boş ortası ile serin bir illüzyon yaratır, mum dinginlik ve sıcaklık yaratır ve kitaplara ayrılan alan, okuma materyalinizin asla çok uzakta olmamasını sağlar.

Scandi yatak odasında keten yatak başı
Kaynak: Scandiholic

3. Keten nevresimler

Pinterest veya Instagram’da herhangi bir zaman geçirdiyseniz, keten bezinin şu anda tüm öfke olduğunu bilirsiniz. Keten giysiler, keten çantalar… ama özellikle keten yatak takımları! Bu yatak çok yumuşak ve davetkar görünüyor ve duvarda güzelce oturan eski Marilyn Monroe baskılarını seviyorum.

Taş ve gri keten yatak takımı
Kaynak: Bloktan Jenny

4. Özellikli halı

Minimal bir alana biraz desen eklemek istiyorsanız, o zaman bir özellik halısı kesinlikle işe yarayacaktır. Ayrıca bir halı, yataktan kalktığınızda ayaklarınızı koymanız için daha yumuşak bir iniş sağlar. Krem rengi ve siyah olan ve pek çok desenle dolu bu halıyı seviyorum.

Yatak odasında yatağın altında halı
Kaynak: Dorn Evi

5. Yumuşak yeşil, filtrelenmiş ışık

Bu İskandinav tarzı yatak odası, pencere sancılarından ve yatak alanına süzülen o muhteşem ışıkla ne kadar çarpıcı. Üstte otururken ihtiyacınız olan her şeye sahip basit üç ayaklı başucu sehpasını seviyorum: geceleri okumak için parıltı sağlayan bir dergi, okuma gözlüğü ve başucu lambası. Ayrıca bu açık yeşil yatak takımının rengi ne kadar muhteşem!

minimalist İskandinav yatak odası
Kaynak: Nordic Bedroom

6. Yuvarlak ayna

Yuvarlak aynalar şu anda çok moda ve bu büyük ahşap yuvarlak ayna bu İskandinav yatak odasında çok iyi çalışıyor! Aynanın ahşap çerçevesinin, ahşap döşemenin yanı sıra dolapların tepesinde kullanılan ahşapla mükemmel uyumunu seviyorum. Alanınızı yükseltmek için asılı bir bitki, etli ve büyük bir avuç içi ile bir yeşillik patlaması getirin!

Konsollu yatak odasında yuvarlak ayna
Kaynak: Minimalin Güzelliği

7. Boho Scandi yatak odası

Yatak odalarının her zaman simetrik olması gerekmez. Aslında asimetri de bir o kadar güzel ve çarpıcıdır. Komodinler aynı olsa bile bu yatak odasındaki dekorun her iki tarafta farklı olmasını seviyorum. Belki solda uyuyan kişi yeşili tercih ediyor ve sağdaki kişi pampa otunun görünümünü seviyor. Bu hoşunuza giden bir tarzsa, bu Boho yatak odalarına da hızlıca göz atın.

Scandi boho yatak odası
Kaynak: Home Blossom

8. Boho, Scandi ile buluşuyor.

Bu yatak odası tamamen boho’nun Scandi ile buluşmasının tanımıdır. İskandinav unsurları minimal ve temiz yüzeyler. Ve boho yönleri dokuma tarzı mandala kilim ve deri osmanlı ile getirildi. Bu yatak odasını kesinlikle seviyorum!

Yatak odası
Kaynak: Room Nordic

9. Gri tonlar

Gri olan herhangi bir oda her zaman sınıf ve zamansızlık yayar. Neredeyse beton gibi görünecek şekilde boyanmış gri duvarı seviyorum. Ve mükemmel bir okuma ışığı olacak basit siyah duvara monte lamba. Sadece birkaç basit yatak takımı, mobilya ve dekor ekleyin ve kendi gri İskandinav yatak odanız var.

Gri İskandinav yatak odası
Kaynak: Phil Cohen

10. Bir dokunuş yeşillik

İç mekan bitkileri için büyük bir savunucuyum. Sadece güzel görünmekle kalmazlar, aynı zamanda evinizdeki havayı temizlemeye yardımcı olabilirler ve bu da hava kalitesini artırır. Ayrıca, bakımı çok kolay olan ve çok fazla ihtiyaç duymayan birçok iç mekan bitki çeşidi vardır. Yeşillik dokunuşu, her alanda her zaman memnuniyetle karşılanan bir katkıdır!

Küçük scandi yatak odası
Kaynak: Happy Deco

11. Bebek mavisi tonları

İskandinav yatak odası tarzı, sınırlı bir renk paleti ile çoğunlukla nötrlerle ilgilidir. Ve renk söz konusu olduğunda, renkler genellikle çok yumuşak ve ince renklerdir. Yani bu yatak takımındaki bebek mavisi tonu mükemmel bir ektir! Ayrıca, Scandi tarzına bohem bir his veren makrome duvar askısı ne kadar çarpıcı!

İskandinav yatak odasında mavi yatak takımı
Kaynak: Cotton ball

12. Çağdaş ahşap

Bu karyola, neredeyse bir palet yatağı gibidir, ancak biraz daha rafine edilmiş ve bu alan için özel olarak yapılmış gibi görünüyor! Yatağın sadeliğini ve etrafındaki en gerekli şeylerin olduğu mobilyaları seviyorum. Ve büyük beyaz top şeklindeki sarkıt ışık, geceleri bu yatak odasına çok güzel bir sıcak parıltı getirecekti.

Modern İskandinav yatak odası
Kaynak: Hanehalkı

13. Sıcak hardal tonları

Minimal bir renk paleti İskandinav tarzının tam anlamıdır ve bu yatak odası bunun mükemmel bir örneğidir! Özellikli yastıklardan çıkan sıcak hardal tonlarının ahşap komodin ve altın renkli duvara monte lambaya benzer renkte olmasını seviyorum. Ayrıca yosun yeşili örtü, düzeni tamamlamak için mükemmel bir kontrast renktir!

Hardal ve zeytin yeşili yatak odası dekoru
Kaynak: Nordic Bedroom

14. Dokuları karıştırma

Desenleri karıştırmaya benzer şekilde, dokuları karıştırmak da çok etkili bir görünüm sağlıyor ve bu normalde basit olan bu Scandi yatak odasında bu kadar çok farklı doku olmasını seviyorum. Komodin, farklı renkte ahşaptan ince şeritler, içinden geçen bir kafes dokusu olarak halı ve yatak odası için çok fazla sıcaklık getiren güzel ve kabarık görünüyor.

yatak odası tasarımında doku ve desenler kullanmak
Kaynak: Hild Decor

15. Galeri rafı

Galeri duvarları tüm öfke, ama bir galeri rafı duydunuz mu ?! Bu görünümü elde etmenin harika bir yolu, duvarınıza herhangi bir yer kaplamaması için uzun bir raf takmaktır. Ardından, farklı boyutlarda çok sayıda farklı baskı ve çerçeve alın ve bunları rafa yerleştirin. Onları üst üste koyun veya tek başlarına durmalarını sağlayın, bir galeri rafı söz konusu olduğunda gerçekten hiçbir kural yoktur!

İskandinav yatak odasında yatağın üzerinde asılı rafta resim çerçeveleri
Kaynak: Happy Deco

16. Yüzer kitaplık

15 numarada çerçeveler için yüzen bir galeri rafından bahsettik, peki ya kitap rafı dışında aynı konsept ?! Okumak için bir sonraki kitabınızı seçmek istediğinizde tüm kitapların üst üste yığılmasına ve yatağın üzerinde her zaman hazır olmasına bayılıyorum! Ve Scandi tarzı minimal yatak odası eşit derecede güzel.

İskandinav yatak odasında yatağın üstünde kitaplık
Kaynak: Sümbül Kargoları

17. Mantar allık

Bu rengi boya ile yapacak olsaydım, taban olarak açık kahverengiye sahip olurdum ve içinden küçük bir pembe dokunuşla geçerdi. Bu yüzden bu rengi tarif etmenin en iyi yolunun ‘mantar allık’ olduğunu düşünüyorum. Nötr olmasını seviyorum ama yine de bir renk olarak kabul edilir. Artı, köşede oturan keman yaprağı incirinin yeşilliği ile çok iyi gidiyor!

Mantar grisi ve allık yatak odası renk düzeni
Kaynak: Hanna N Kotona

18. Tıknaz örgü

Bu İskandinav yatak odası stili, sadece doğru dokunuşlarla çok minimal. O geceler biraz soğuduğunda ve bir doonadan daha fazlasına ihtiyacınız olduğunda, büyük tıknaz bir örgü ile kim yanlış gidebilir? Ayrıca, duvarlardaki ve özellik yastıklarındaki ince bej tonlar, tüm beyazı kırmak için odaya biraz boyut katıyor.

Yatak odası duvar lambaları
Kaynak: Love Nordic x

19. Tatlı ve basit

Vay canına, bu İskandinav yatak odası ne kadar tatlı ve sade! Bu alanın görünümünü kesinlikle seviyorum ve bu yatak odasına kendim sahip olmayı çok isterim. Odanın köşesindeki ağaç ve arka yapraklarıyla asılı üç bitki, yumuşamaya ve uzaya hayat vermeye yardımcı olur. Ve şapka ve ayakkabıların giyilmeye hazır şekilde oturduğu sade ve minimal yatak takımlarını seviyorum.

Cilalı beton zeminli yatak odası
Kaynak: Homebody Interior

20. Minimalist monokrom

Tek renkli olan her şeyi seviyorsanız, bu alan tam size göre! Bu yatak odası son derece minimalisttir ve çerçeveli baskı bile üzerindeki ‘Minimalizm’ kelimesiyle uyumludur. Başucu lambasını yukarı kaldırmak için bir yığın kitap kullanıldı ve yatağın altından sarkan halıyı seviyorum.

Tek renkli yatak odası
Kaynak: The Interiors Lady

21. Hat sanatı

Hat sanatı şu anda oldukça trend ve herhangi bir minimalist İskandinav mekanı için mükemmel bir eklentidir. Ve kalem sayfadan çıkmadan tek seferde çizilmiş gibi görünen bu çizgi sanatı ne kadar tatlı. Ve geniş kenarlı şapka giyen kadının görüntüsü çok zarif ve kadınsı.

Yatak odası
Kaynak: Lost Suite

22. Sade uzay

Bu sade alan tamamen pratiklik ve sıcaklıkla ilgilidir. Dekor parçalarını, bitkileri ve sanat eserlerini sergilemek için mükemmel bir temel olan yatağın üzerindeki yüzen rafı seviyorum. Ve çantaları asmak ve onları yerden kaldırmak için harika olan duvara monte asılı düğmeleri de seviyorum. Ayrıca çantanın sıcak rengi, yataktaki özel yastığa mükemmel uyum sağlar.

Yatak odasında yüzen bir rafta bitkiler
Kaynak: Iinastina Design

23. Kemerli duvar resmi

İlk bakışta bu duvarın, yatağın içine yerleştirilebilmesi için kemerli bir oyuğa oyulmuş olduğunu düşündüm, ama ne yazık ki aslında sadece kemer şeklinde bir duvar resmi. Ne kadar zekice!

Ve rafların, bitkilerin ve çerçeveli baskının da kemerin sınırları içine yerleştirilmiş olmasını seviyorum. Bu, duvarlarım için kesinlikle dikkate alacağım yenilikçi ve yaratıcı bir boya stili.

Yatak odası
Kaynak: Happy Deco

İskandinav yatak odanız için daha fazla özellikli duvar fikirlerinden ilham alın.

24. Mutlu küçük köşe

Bu mutlu küçük köşeye bir bakın! Çalışmak için çıplak bir köşeniz varsa, neden köşeye tatlı bir sallanan sandalye eklemiyorsunuz ?! Onu gerçekten kullansanız da kullanmasanız da, İskandinav tarzı odalara yine de çok hoş bir katkı olacaktır. Bu odadaki diğer pratik dokunuşları, sepetteki katlanmış battaniyenin yanı sıra içecekler ve kitapların oturabileceği yatak tepsisi gibi seviyorum.

Boho İskandinav yatak odasında siyah sarkıt lamba
Kaynak: Rawdon On The Grove

25. Yatak odasında özel duvar

Yorgun bir yatak odasını kolayca çeki düzen vermek istiyorsanız, bir duvar her zaman iyi bir fikirdir! Ve bu duvarda kullanılan ince allık rengini seviyorum! Duvarınızı boyarken, duvarın etrafına, işiniz bittiğinde özellik duvarının etrafına beyaz bir kenarlık oluşturacak bir bant kenarlığı bile ekleyebilir ve bandı çıkarabilirsiniz. Ne kadar havalı!

Yatak odasında duvar özelliği
Kaynak: Başka bir Pias Görünümü

26. Yumuşak tonlar

Tek renkli siyah ve beyaz tonları seviyorsanız, ancak yine de o yumuşak İskandinav görünümünü istiyorsanız, o zaman bu yatak odası kesinlikle biraz ilham almanız gereken bir yatak odası. Duvarlardaki, baskıların yanı sıra yastık ve battaniyeye sahip yumuşak ve ince gri, beyaz yatak takımı ve siyah asılı lamba ile uyumlu mükemmel bir gölge.

Grey Scandi yatak odası
Kaynak: Any Interior Design

27. Asılı bitki

Alanınıza biraz yeşillik katmakla asla yanlış gidemezsiniz. Asılı bitkilerin görünümünü seviyorsanız ancak onları asacak yeriniz yoksa, o zaman başka yere bakmayın. Bu duvara monte bitki askısı bana eski bir mağaza tabela dirseğini hatırlatıyor ve basitliğini seviyorum.

Yatak odası
Kaynak: Nordic Industrial Furniture

28. Kontrplak duvar

Bu görünümü duvar kağıdıyla elde etmek veya kullanmak için biraz kontrplak kullanmak isteyip istemediğinize göre, bu kontrplak duvar çok güzel bir fikir ve yatak odasına çok fazla doku getiriyor. Ve artık kontrplağın raf olarak kullanılan istiflenebilir gölge kutuları oluşturmak için nasıl kullanıldığını da seviyorum. Dahi!

Bir yatak odasında duvar kağıdı
Kaynak: Lona’dan Interior

29. Siyah ve beyaz

İşte siyah beyaz harika bir İskandinav alanı. Alçak yatağın sadeliğinin yanı sıra minimal mobilya ve dekor, gerçekten bu basit Scandi hissini veriyor. Ve odaya harika bir katkı sağlayan açıkta kalan ampulleri seviyorum. Ayrıca kalıcı bir izlenim bırakacağı kesin olan cam ve siyah panelli kapı ne kadar havalı!

siyah ve beyaz scandi yatak odası
Kaynak: My Bedroom Space

30. Soyut sanat

Bu yatak odası, bitkilerin getirdiği beyaz gevrek çarşaflar, beyaz komodinler ve yeşilliklerle son derece basit ve işlevseldir. Yani soyut sanat eseri, her yerdeki basit özelliklerden dolayı gerçekten odanın odak noktasıdır.

İskandinav yatak odası
Kaynak: Jostina Josten

31. Şapka duvarı

Bir şapka duvarını kesinlikle seviyorum ve elde etmesi çok kolay! İhtiyacınız olan tek şey duvara birkaç kanca eklemek ve ardından tüm favori şapkalarınızı asabilirsiniz. Kancaları duvara eklerken, tuhaf bir şekilde üst üste binen şapkalar almamak için şapkanın duvara nasıl oturacağını da tahmin ettiğinizden emin olun.

Yatak odası duvarındaki şapkalar
Kaynak: Internie Design’dan Francesca

32. Ten rengi tonlar

Bu alan, havalı, şehirli ve İskandinav havasıyla gerçekten İsveç veya Finlandiya’da bir yerden çıkmış gibi görünüyor. Sandalyedeki taba tonları, pencere etrafındaki kuru çiçekler ve ahşap çerçeveye mükemmel bir uyum sağlıyor. Ayrıca ekstra uzun koluyla yer lambasını ve rahat bir görünüm vermek için özellikle yere yerleştirilmiş baskıyı seviyorum.

Yüzyıl ortası tarzında bronz yatak odası
Kaynak: Liat Amos

33. Taze bir çiçek demeti

Hiçbir şey bir odayı bir demet çiçek kadar tazeleyemez. Ve bu alana eklenen çiçeklerin hala nötr renk şemasına ve modaya uygun İskandinav tarzına uygun olmasını kesinlikle seviyorum. Beyaz çiçekler, beyaz vazonun yanı sıra beyaz mumlar ve yatak takımları ile birlikte güzel görünüyor. Sadece çarpıcı!

komodin nasıl yapılır
Kaynak: Sissi Wes Deco

34. Depolama alanı

Daha fazla yatak odası depolama alanına şerefe! Asla çok fazlasına sahip olamazsın. Yatak odası renk düzeninde olmayan dağınıklığı ve eşyaları gizlemeye yardımcı olan rattan sepetlerle estetik olarak hala hoş kalan bu yatak odasındaki raf duvarını seviyorum.

Yatak odası depolama
Kaynak: İyileştirme Odası

35. Sabah ışığı

Gerçekten çok günaydın. Bu yatak odasında her gözlerimi açtığımda, böylesine güzel bir yerde uyanmaktan ezici bir mutluluk duygusu hissediyordum. Özellikle komodinin üzerinde sıcak bir fincan kahve ile karşılanırsam! Tüm yumuşak tonların yanı sıra kurutulmuş yapraklar da bu İskandinav alanını gerçekten tamamlıyor.

Yatak odası
Kaynak: New Flat New Home

36. Yatak tezgahının sonu

Daha fazla dekor sergileyecek bir yer eklemek veya hatta sabah ayakkabınızı giyerken oturmak istiyorsanız, yatak tezgahı her zaman iyi bir fikirdir. Ve yatak odasındaki pampa otu ve diğer mobilyalarla iyi uyum sağlayan bu dokuma ve ahşap tarzı son bankı seviyorum.

Yatak odası
Kaynak: Radika Home Design

37. İnce detaylar

Seramikler şu anda çok revaçta ve İskandinav tarzı yatak odanıza bazı seramikler eklemek İskandinav yatak odalarının bilindiği çok temiz ve dingin bir görünüm elde edecek. Ve yatakta güzelce oturan özellikli yastıklarla aynı renk paletindeki duvardaki baskının sadeliğini ve zarif görünümünü seviyorum.

Yatak odası
Kaynak: Tytti Kayhko

38. Kitap yığını

İç mekanda kitap yığını her zaman iyi bir fikirdir. İç tasarımınızla aynı stil ve renk düzeninde kitaplar bulabilirseniz, o zaman mekanınızda çok güzel görünecekler! Ayrıca bir odaya kitap eklemek, her zaman öğrenmek ve okumak için parmaklarınızın ucunda bir şeyler olduğundan, tamamen ek bir eğitim hissi verir.

Yatak odasında duvar kaplamaları
Source: Skyla Ollie

39. Beyaz ve ahşap

Beyaz ve ahşap benim en sevdiğim kombinasyonlardan biridir. Beyaz, mekana çok fazla huzur katarken çok net ve temiz görünüyor. Ve ahşap özellikler çok fazla sıcaklık ve yapı getiriyor. Dinlenmek için ne güzel ve sakin bir yer!

Beyaz ve ahşap yatak odası
Kaynak: Arq Aalcorta

40. Orman duvar kağıdı

Bu basit İskandinav yatak odasının peşindeyseniz, ancak yine de biraz cesur ve yaratıcı bir şey istiyorsanız, duvar kağıdı mükemmel bir ek olacaktır! Ve bu orman duvar kağıdının sürekli devam ediyor gibi görünen gri tonlamalı renk şemasını kesinlikle seviyorum.

Yatak odasında orman duvar kağıdı
Kaynak: Gavidec

41. Gün batımı tonları

İşte İskandinav tarzı krallıkta kalırken duvarlarınızı süslemenin başka bir yolu. Burada boya ile kesinlikle biraz yaratıcı olabilir ve duvara yaymak için pastel gün batımı tonlarını seçebilirsiniz. Bembeyaz bir yatak ve iç mekan ağacı için ne kadar güzel bir zemin!

pastel yatak odası
Source: Meltemin Evii

42. Bir fincan kahve ister misin?

Kim bir bardaktan hoşlanır ?! Ben mi! Bu güzel arka alanda sabahları (veya öğleden sonraları) bir fincan sıcak çay veya kahvenin tadını çıkarmak isterim. Köşedeki pampa otu, çıplak bir alanı doldurmak için mükemmel bir ektir. Ve yüzer cam çerçeveli galeri duvarını kesinlikle seviyorum. Çok güzel!

Yatak odası
Kaynak: Kahverengi Ev ve Çay

43. Dokuma özellikleri

Sade beyaz yatak odanıza biraz doku katmak istiyorsanız, o zaman dokuma özelliklere sahip bu güzel yatak odasına göz atın! Dokuma yüzeyler şu anda çok moda ve nötrlerle, özellikle beyazla eşleştirildiğinde çarpıcı görünüyor. Dokuma özellikli yastığın yanı sıra dokuma yer yastığıyla mükemmel uyum sağlayan dokuma sarkıt ışığı seviyorum.

Yatak odası
Kaynak: Radika Home Design

44. Küçük alan, büyük etki

Bu yatak odası, küçük bir alanla çalışsanız bile yine de büyük bir etki yaratabileceğinizi kanıtlıyor! Güzel galeri rafları oluşturan çerçeveler için mükemmel bir temel oluşturan iki hareketli rafı seviyorum. Üstlerinde gelişen yeşilliklerle birlikte şifonyer harika görünüyor!

Yatak odasında boyalı tuğla duvar
Kaynak: Ev İçin Bir Kelime

45. Kişisel dokunuş

Minimal bir İskandinav alanı kişisel dokunuşlar olmadan olmak zorunda değildir ve bu yatak odası bunun mükemmel bir örneğidir! Mekana sahiplik veren M & M harflerini seviyorum ve küçük yumuşak oyuncak bu alanı çok daha kişisel ve sade hissettiriyor.

Yatak odası
Kaynak: Domeek’imiz

İşte orada, 45+ İskandinav yatak odası fikri! İskandinav tarzını kesinlikle seviyorum, bu yüzden favorilerimi seçmek çok zor. Ama özellikle ince renk patlamalarıyla çoğunlukla nötr olan alanları ve mekanı tamamlamak için minimalist sanatı birleştiren alanları seviyorum. Favorileriniz nelerdi? Aşağıdaki yorumlarda bana bildirin!