5 Küçük Mutfak Dekorasyon Fikri

Ne yazık ki, bazen küçük bir alanınız varsa, evinize gelince, klostrofobik hissedebilirsiniz. Böyle yaşamak zorunda değilsin. Evinizde, özellikle modern çağın evlerinde son derece küçük olabilen mutfak alanında, alan hissini iyileştirmek için çalışmanın birçok yolu vardır. Ve bu çözümlerin bazıları şaşırtıcı derecede basittir.

Bunu göz önünde bulundurarak, küçük mutfak alanınızı dekore etmek için kullanabileceğiniz en dahi hacklerden bazıları.

Mutfakta küçük bir alana sahip olmak, yemek söz konusu olduğunda zorlaştırabilir. Ayrıca, yemek yemek için oturma söz konusu olduğunda da biraz eksik olacaksınız. Bu nedenle, mutfağınız ne kadar küçük olursa olsun, bir kahvaltı barı yapmaya çalışın. Sorununuza düzenli bir çözüm sağlamanıza yardımcı olabilir. Bu, alanı ve mutfaktan yemek alanınız yoksa, alanı iki kez kullandığından özellikle ideal bir çözüm olduğu anlamına gelir.

Bar ayrıca şovda bazı tasarım taburelerine sahip olabileceğiniz anlamına gelir , aksi takdirde küçük bir odada stilistik bir vurgu sağlamak için mükemmeldir. Etki yaratacak fazla yeriniz yok. Bunu yapmak için elinden geleni yap.

  1. Karışıklığı Azaltın

Dağınıklık, küçük mutfak alanlarının en büyük düşmanıdır.

Tezgahlardaki birçok gereksiz şey alanın kalabalık görünmesini sağlayabilir ve bu da alanın görünümünü azaltabilir. Yani, daha az alanınız olması gerekmez. Ama kesinlikle çok daha azaltılmış görünüyor ve bu gezinmek zor olabilir. Bu nedenle, tezgahlarınızdan mümkün olduğunca fazla dağınıklığı kaldırmanız gerekir.

Her gün kullanmadığınız eşyaları kaldırın. Tezgah karmaşasını en fazla ekmek kutusu, kahve makinesi, ekmek kızartma makinesi ve mikrodalga ile sınırlamaya çalışın. Diğer her şey düzgün bir şekilde dolaplara yerleştirilmelidir. Ve bunun için yeriniz yoksa? ‘A bir tür raf eklemeye çalışın (aşağıda daha fazla araştırılmıştır).

  1. Duvarları Kullan

Bir yüzeyin yatay yerine dikey olması, özellikle küçük bir mutfak alanında kullanamayacağınız anlamına gelmez. Her inç hayati öneme sahiptir ve bu yüzden mümkün olduğunca ekonomik olarak kullanmanız gerekir.

Raflar, kancalar ve hatta bir çeşit tel raf, mutfağınızın geri kalanında yer tasarrufu için harikalar yaratabilir. Bu nedenle, alanınızı daha güvenli hale getirmek için bu DIY öğelerinden birkaçını mutfağınıza eklemekten korkmayın.

  1. Aydınlatmak

Karanlık, karamsar, renkler sizi karanlık bir romantizm romanının kahramanı gibi hissettirebilir. Ama aynı zamanda çok daha sıkışık hissettiren küçük alanınızı yaratabilirler. Bu yüzden, bir palamarda daha az Heathcliff ve daha fazla Bay Mutlu Bay Man düşünün.

Renk ve mekan algısının arkasında bir bilim var, bu yüzden kullanın!

Sarılar, beyazlar ve diğer parlak renkler bu görünüme ulaşmak için mükemmel bir yoldur. Bir duvara sarı bir örnek veya parlak bir sanat eseri bile tercihlerinize bağlı olarak işe yarayabilir. Beyaz, çok parlak veya estetik açıdan hoş olmayan başka renkler bulursanız her zaman güvenli bir seçenektir.

  1. Köşelerden Yararlanın

Küçük mutfağınızda dar bir köşe alanınız varsa, çoğunlukla kullanılmaz. Ancak bu göz ardı edilen alan, elinizdekilerden en iyi şekilde yararlanmak için faydalanmanız açısından son derece yararlı olabilir.

Köşeyi kolayca güzel bir raf ünitesine veya hatta bir köşeye dönüştürebilirsiniz. Kimse bebeği köşeye koymaz, ama oraya bir şey koyamazsın.

İşte buyur! Küçük mutfağınızı yerden tasarruf sağlayacak şekilde süslemek için en dahice kesmek. Bugün çalışmaya başlayın ve küçük mutfağınız hiçbir zaman bir devin mutfağı gibi hissedebilir.

Bir cevap yazın