50 Muhteşem ön çit fikri

Ahşap, alüminyum veya çelik bir çitle evinize hoş ve sıcak bir karşılama yaratın.

İlk izlenimlerle ve mülkünüze gelince, ön bahçede ve dahası, ön çit bir eve ilk bakışta çok şey anlatabilirsiniz. Bu nedenle, ön çitinizin harika görünmesi, düzgün ve iyi tasarlanmış olması gerçekten önemlidir. Ama neye bakıyorsun? İşte bu yüzden tüm farklı ev türleri için en sevdiğim 50 ön çit fikrini bir araya getirdim.

Bahçe çiti fikirleri
,
Ağaçtan çit yapımı
,
Kendin yap bahçe çiti
,
Paletten çit yapımı
,
Ucuz Bahçe çiti yapımı
,
Bahçe etrafı çevirme yöntemleri
,
Bahçe Çit Önerileri
,
Palet çit,

Ayrıca, ön çitlerin eviniz için güvenlik sağladığını, size biraz mahremiyet sağladığını ve mülkünüzün sınırlarını çizdiğini de unutmayalım. Yani bir yandan tasarımınız var, diğer yandan işlevselliğe sahipsiniz ve ön çitiniz için malzeme seçerken kullanılabilecek birçok farklı kaplama var.

Kereste

Kereste, yıllarca modayı koruyacak harika bir doğal kaplama olduğu için harika bir yüzeydir. Ahşabın doğal cilası nedeniyle, mülkünüzdeki diğer tüm kaplamalara büyük olasılıkla güzel bir şekilde uyacağını göreceksiniz.

Alüminyum / Çelik

Alüminyum veya çelik, sağlam olduğundan ve kurulduktan sonra çok az bakım gerektirdiğinden veya hiç bakım gerektirmediğinden, ön çit için mükemmel bir kaplamadır.

Taş

Taş, özellikle farklı şekil ve renklerde taş kullandığınızda, gerçekten çok fazla karaktere sahip olduğu için, bir ön çit için en sevdiğim yüzeylerden biridir.

…ve dahası! Bir sonraki yapınız için düşünmek üzere bu 50 ön çit fikrine göz atın.

1. Modern ön çit

İlk olarak, bu çok modern ve modaya uygun ön çite sahibiz! Bir ön çit yapmayı düşünüyorsam, bu kesinlikle istek listemin en üstünde olacak bir tasarım. Ahşap dikey çıtalarla tamamlanan beyaz kaplamanın sadeliğini seviyorum. Posta kutusu, duvarla aynı hizada oturan çok minimalist ve moderndir.

2. Yatay ve dikey

İşte ahşap çitin başka bir akıllı kullanımı . Dikey çıtalar ‘çit’ olan alanı gösterir ve yatay düzenleme kapının nerede olduğunu gösterir, böylece bu eve giderken herhangi bir karışıklık olmaz. Kereste her zaman moda olacak ve diğer tüm tasarım seçeneklerinizle uyumlu olacaktır.

3. Eskrim varyasyonları

Bu klasik çit stili, bir çitin güvenliğini istediğinizde, aynı zamanda bahçenizin dışını görebilmek istediğinizde harika bir tasarımdır! Gri beton sütunlar evin dış cephesi ile mükemmel uyum sağlar ve siyah çelik çit, tasarımla biraz yaratıcılık getirir, ancak yine de yaklaşımı ile çiti güzel ve basit tutar.

4. Karşılayıcı beyaz

Dekoratif beton bloklarla karıştırılmışbu beyaz ahşap çiti seviyorum. Bu süit, sahildeki bir golf sahası!

Beyaz ahşap basit ve klasikken, blokların tasarımı ilgi uyandırıyor ve biraz farklı bir şey katıyor. Kapının, son derece kusursuz bir tasarım oluşturan çitle aynı beyaz ahşap tasarımla bitirilmiş olmasını seviyorum.

5. Gizlilik alüminyum

Bu mahremiyet çiti, çitinizden dışarıya hala bir bakış atmak istiyorsanız çok iyi bir fikir! Alüminyum çapraz bir açıyla yerleştirildi, hepsi aynı şekilde güzel ve modern görünüyor ve sadece mahremiyet için değil, aynı zamanda geçen insanların arsız bir görüntüsünü de sağlıyor.

Benzer bir çit arıyorsanız, alüminyum çit söz konusu olduğunda size doğru yönde rehberlik edecek bir profesyonel bulun .

6. İlginç ülke

Bu ön çit bana tüm tuhaf taşra hislerini veriyor. Beyaz çit, gri vurgularla ve sevimli kırmızı çit süsleriyle eşleştirilmiş çok tatlı görünüyor. Tüm misafirlerinize gölge ve sıcak bir karşılama sağlayan o güzel çiçek ağacını özellikle çok seviyorum.

7. Minimal modern

Bu sahne ne kadar minimal ve modern! Ön çit, evin cesur kutulu şekillerinin bir uzantısıdır. Yenilikçi siyah posta kutusu tasarımı sayesinde kenarı sarıyormuş gibi görünen yan bloğu seviyorum. Siyah rengin, tüm tasarımı uyumlu bir şekilde bir araya getiren çitin alüminyum çıtalı kısmına taşınmasını da seviyorum.

8. Klasik beyaz çit

Bu, yüzyılın başındaki bu Amerikan kulübesine uyacak en özlü beyaz çit. Çite taşınan tek renkli dış boya, anında kaldırım çekiciliği olan çok iyi bir araya getirilmiş bir ev ile sonuçlandı.

Kaldırım çekiciliğinizi yenilemek istiyorsanız, bu ön bahçe fikirlerine de kesinlikle bir göz atmalısınız .

9. Şık sokak çekiciliği

Bu çit, yürüyen herkese harika bir sokak çekiciliği sağlar. Bu çit tasarımı, bazı açılardan bakabileceğiniz için çok akıllıdır, oysa diğer açılardan bloke edilmiş gibi görünür. Gizlilik için mükemmel!

10. Özel kumtaşı ön çit

Bir tepede yaşadığınızda, bu kumtaşı gibi öğelerin mülkünüzün tam ölçümlerine uyacak şekilde özel olarak kesilmesi gerekeceğinden, özel özellikler bir zorunluluktur. Bu girişin hoş bir özelliği olan kumtaşından geçen tasarımın karakterini seviyorum!

11. İnce tasarım

İnce ama etkili. Bu ön çit tasarımının pek çok dikkate değer ve düşünceli özelliği vardır. Yan parmaklıklar, bir esintinin akmasına izin vermek için çok basit tutuldu. Ve üzerinde basamak benzeri bir tasarıma sahip olan kapının ince tasarımını seviyorum. Ev numarası beyaz arka plana karşı koyudur.

12. Taş duvar ön çiti

Bu taş duvar ne kadar harika! Tüm karakteri ve kişiliği seviyorum! Finişin doğal nitelikleri nedeniyle, zaman geçtikçe bu duvar gerçekten yaşlanacaktır. Kaba taşla mükemmel bir kontrast oluşturan beyaz ahşap kapıyı seviyorum. Posta kutusu ve ev numarası alanı kapıya çok iyi uyuyor.

13. Parke kır evi

İşte mülkün sınırlarını belirleyen başka bir amaca yönelik tasarım olan tipik bir parke kır ön çiti. Bu çitin, mülkünüzün yoldan görülmesini isteyeceğiniz bir dönümlük bir ev için mükemmel olacağını hayal edebiliyorum, aynı zamanda ek güvenlik ile.

14. Eski hisler

Bu mülkten tüm eski hisleri alıyorum. Bu tür bir tasarım 60’larda popüler olurdu, ancak yaratıcı çitler kesinlikle geri dönüş yapıyor! Çok tatlı ve kadınsı olan vintage tarzı mektup kutusunu seviyorum. Ön alan, beyaza iyi gelen büyük cesur yeşilliklerle tamamlanıyor.

15. Bahçe yatakları

Ön çitinizi çeki düzen vermenin bir başka yolu da yükseltilmiş bahçe yatakları eklemektir  Bu mülkteki bahçe yatakları, ifade ağaçları ile iyi çalışan yer örtücü bitkilerden oluşur. İyi korunmuş yeşillik her yere her zaman misafirperver bir his verecektir. Siyah çelik çıtalarla birlikte gri beton, cennette bahçe yatakları ile uyuşuyor

16. Siyah alüminyum

Bu siyah alüminyum çit basittir, ancak mülkün ihtiyaç duyduğu ek bir güvenlik sağlar. Girişin diğer unsurları oldukça az ve minimaldir, bu da çitin düzgün görünmesini sağlar. Elektronik kapı, arabalarınızı kolayca içeri ve dışarı sürebilmek için harika bir fikirdir. Bu yerle gerçekten karışıklık yok!

17. Taze yazlık hisler

Oh, burayı çok seviyorum. Bu, beyaz bir çitin modern bir yorumu. Alçak zemin kaplayan bitkiler, beyaz çit ve çitin arkasındaki beyaz gül çalıları ile bu yerin taze yazlık hislerini seviyorum. Bu çit süper basit ama gerçekten öne çıkıyor ve bir yumruk atıyor!

18. Dikey parke

İşte çit olarak sert ağacın bir başka harika örneği. Bu tasarım, sert ağacın ötesinde ne olduğunu gerçekten göremediğiniz için gerçekten çok fazla gizlilik ve güvenlik sağlar. Gazete için hazır büyük yuvarlak bir deliğe ve mektuplarınız için hazır küçük bir deliğe sahip posta kutusunu seviyorum!

Mahremiyete sahip olmak sizin için önemliyse, aslında bakmanız gereken gizlilik çiti fikirleri üzerine tam bir makalemiz var .

19. Beyaz çit

Beyaz bahçe çiti ne kadar tatlı! Bana tüm rüya gibi kır evi duygularını veren bu yeri seviyorum. Beyaz çit, gri evi ve beyaz vurguları tamamlamak için mükemmel bir seçimdir. Aynı zamanda çit görevi gören temiz bahçeyi de seviyorum.

20. Özel oymalı paslanmaz çelik

Vay canına, bu her gün görmediğiniz bir tasarım! Biraz farklı bir şeyin ve başka kimsenin sahip olmadığı bir şeyin peşindeyseniz, belki de özel bir oymalı paslanmaz çelik çit almanız gerekir! Kapılı alan daha düz bir stile sahiptir, ancak yine de üzerinde yaratıcı bir tasarıma sahiptir. Ve yan parmaklık, içinde ilginç bir eğriye sahip olmasının yanı sıra, uyum sağlamak için kapıya benzer bir tasarıma sahiptir.

21. Uyumlu kibrit

Oh, bu mülk çok tatlı. Bu eve doğru yürürsem, kesinlikle tüm güzellikte heyecanla ‘Oooohing’ ve ‘Aaaaahing’ olurdum! Beyaz çitin, çok uzakta olsalar bile, iki alanı gerçekten bir araya getiren evin sundurma çitiyle mükemmel bir şekilde eşleşmesini seviyorum!

22. Modern kaplama

Sadece modern bir görüntüyü seviyorum. Bu yarım ön çit, evin sınırını tutmaya ve aynı zamanda inşaat işinin geri kalanını tamamlamaya yeter. Siyah çatı çıtalarının, beyaz kaplamanın yanında harika görünen ön çite dahil edilmesini seviyorum. Bu genel olarak çok uyumlu bir görünüm!

23. Güzel pastel renkler

Biraz daha renkli bir şeyin peşindeyseniz, o zaman bu tam size göre! Bir tarafta nefis bir pastel dondurma görünümü veren güzel pembeler, portakallar ve maviler var, diğer tarafta beyaz ve gri bir görünüm var! Hangisini seçerdin?

24. Ahşap karakter

Bu küçük ahşap ön çitin çok fazla karakteri var! Ahşap çıtaların içinden geçen doğal doku ve desenin nasıl korunduğunu seviyorum ve kesinlikle bu çitin bir özelliği. Çok iyi çalışan daha hafif parçaların yanına yerleştirilmiş daha koyu parçalar var! Mülkünüz bir tepe üzerindeyse, çit kenarlarınızın yüksekliğini değiştirmek de genel taksiti dengeleyecektir.

25. Gri taş çit

İşte başka bir sevimli taş çit! Gerçek ev yapısının tasarım boyunca herhangi bir taş içermemesine rağmen, taş hala çit kısmı olarak kullanılıyor. Ve gerçekten çok iyi çalışıyor. Özellikle taşın tonları ev ile aynı renk paletinde olduğu için. Ne kadar zekice!

26. Çit duvarı

Mülkünüzün önünde geleneksel görünümlü bir çit istemiyorsanız, çit duvarı denemeye ne dersiniz? Çitler, doğru yapıldığında ve korunduğunda çok etkili görünür. Çitiniz yeterince doluysa, normal bir çitin yapacağı gibi güvenlik ve mahremiyet de sağlayacaktır.

27. Beton ve ahşap ön çit

Rustik ve kasıtlı olarak bitmemiş. Bu beton ve ahşap çit, çağdaş veya kentsel tarzdaki bir mülkle çok iyi çalışacaktır. Betonun bitmemiş görünümü, tasarımcı tarafından modaya uygun bir görünüm vermek için özel olarak yerleştirilirken, ahşap çıtalar tek tip ve güzel bir şekilde tamamlandı. Ne kadar akıllı ve yaratıcı bir tasarım!

28. Özel lazer kesim çit

İşte ön girişinizi gerçekten özelleştirmenin başka bir yolu; özel bir lazer kesim çit. Bir lazer kesiciyle tasarımınız hakkında konuşurken, seçenekler gerçekten sonsuzdur! Yucca’dan ilham alan bu tasarımı özellikle seviyorum çünkü gölgesi yere düştüğünde, gerçekten de avize dolu bir bahçeden kaynaklanmış gibi görünüyor – ne kadar havalı!

29. Esinti duvarlar

Esintili, kolay ve modaya uygun. Bu esinti duvarları şu anda çok moda! Karmaşık tasarımın, evin çok sade ve basit yapı işlerine karşı gerçekten ilginç bir yan yana gelmesini seviyorum. Bu duvarlar güvenlik ve mahremiyet sağlarken aynı zamanda cesur bir ifade verir. Aşk!

30. İki ton

Bu iki tonlu ön çit ne kadar harika! Çitten gelen sessiz donanmanın ev sütunlarının, pencere kenarlarının ve ön kapının detayları ile mükemmel bir şekilde eşleşmesini seviyorum; doğal ahşap kaplama ise evin yan tarafındaki ve merdivenlerdeki açık tuğlayı güzel bir şekilde tamamlıyor. Güzelce uygulanmış akıllı bir tasarım.

31. Minimal kalın çit

Oh, burası kalbimi mutlu ediyor. Temiz çizgiler, beyaz üzerine beyaz, minimalizm ve sadelik. Burası estetik olarak göze çok hoş geliyor! Evle aynı beyaz kaplama olan ön çiti ve ev numarasıyla mükemmel uyum sağlayan siyah yan çiti seviyorum. Ayrıca ev numaranızı yana çevirmek için ne harika bir fikir!

32. Peyzaj tasarımı

Bu bitki sevenler için! Bitkileri ön bölgenize dahil etmek istiyorsanız, başka yere bakmayın – burası tam size göre! Ev hafif bir tepede olmasına rağmen, ön beton ekici düz yüzey ve eğimli patikanın kusursuz bir şekilde buluşmasını sağladı. Bahçe yatağı, görülebilecek kadar aralıklı olan ana çit alanının önünde harika görünüyor.

33. Klasik tuğla

Klasik ve geleneksel. Renderin şu anda tüm öfke olduğunu biliyorum, ancak maruz kalan tuğla çit sadece, satın alınabilirliği nedeniyle gerçekten görmezden gelemeyeceğimiz bir sınıf. Bu tuğla çit kurulumu her zamankinden daha temiz ve düzenli. Ve siyah çelik korkuluklar daha fazla görünürlük sağlayan harika bir dokunuş.

34. Sofistike siyah çelik

Dar bir girişte bile, ön çitinizle yine de çok sofistike bir görünüm yaratabilirsiniz! Doğru miktarda aralıklı olan ve içeri bakan veya dışarı bakan herhangi bir görüşü rahatsız etmeyen bu siyah çeliği seviyorum. Beyaz ve çevreleyen yeşilliğe karşı siyah çelik de çok şık bir görünüm veriyor.

35. Yaratıcı ve kadınsı

Bu yaratıcı ve kadınsı ön çit ve kapı ne kadar sevimli! Kapıda küçük beyaz çiçekler, daireler ve geometrik desenler bulunurken, çit daha fazla Fas hissine sahiptir, ancak yine de kapının temasına uymaktadır. Bu küçük kapının, evinizi ziyaret eden konuklar için sohbet konusu olduğunu hayal edebiliyorum!

36. süslü bir şey

Düz ahşap bir çitten biraz daha gösterişli bir şeyin peşindeyseniz, bu tasarım fikri tam size göre! Kapının her iki tarafında, girişi gerçekten güzel bir şekilde çevreleyen siyah beyaz yaprak tasarımını seviyorum. Kereste ayrıca tüm çıtaların çok düzgün görünmesini sağlayan bir cila ile bitirilmiştir.

37. Yarı ve yarı

Hala çitinize bakmak ve yine de biraz mahremiyete sahip olmak istiyorsanız, bu sizin için! Yarım beton ve yarı korkuluk çite sahip olarak, mahremiyetin yanı sıra dış dünyayı görebilmenin tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca kapının her iki yanındaki çağdaş tuğla tarzı ve renk düzenine mükemmel bir şekilde uyan sütunları da seviyorum.

38. Dünyevi ve zamansız

Peki ya mülkümün her tarafında bir çit istemiyorsam? Pekala, sormana çok sevindim! Bağımsız bir taş taksit sadece hile yapacak. Bu dünyevi ve zamansız parça, yalnızca mülkünüzün sınırlarını tanımlamakla kalmaz (tıpkı bir çitin yapacağı gibi), aynı zamanda bir posta kutusu olarak da ikiye katlanır. Ne kadar uygun!

39. Taş özelliği düşüşü

İşte yapınıza taş eklemenin bir başka harika yolu! Bu taş duvarın iki ahşap çit tesisatı arasında bir özellik olarak kullanılma şeklini seviyorum. Aynı zamanda bir bahçe yatağı için harika bir zemin! Ahşap çıtalar toprakla mükemmel uyum sağlar. Ve kapılı girişteki büyük ahşap kulpu seviyorum.

40. Dikey titreşimler

Vay canına, burası kesinlikle türünün tek örneği! Bu, ön çitinizi evinizle mükemmel şekilde eşleştirmenin harika bir örneğidir! Görsel bir fark yaratmak için değişen genişlikler kullanılmıştır. Evin alt katında en ince ve en yayılmış olan ahşap, üst kat tamamen birbirine temas eden en kalın ahşaptır ve ön çit, sınır boyunca daha kısa ve daha uzun parçalarla ikisinin arasındadır.

41. Lazer kesim karakteri

Bu ön çitin ne kadar karakteri var ?! Lazer kesim tasarımı gerçekten çok fazla kişilik katıyor. Diğer özellikler ise beyaz beton bölümlerden yatay ahşap çıtalara kadar çok basit. Lazer kesim tasarımıyla sıcak ve davetkar evi görmenizi çok seviyorum!

42. Kereste çıtaları

İşte ön çitiniz için ahşap çıtaları kullanmanın başka bir yolu! Arkadaki açık mavi ev boyasıyla mükemmel uyum sağlayan ahşaptaki koyu kırmızı tonları seviyorum. Ve aerodinamik posta kutusu minimalist ve basittir, aynı zamanda ahşap çıtalara dikkat çekmez.

43. Kalın blok çalışması

Evinizdeki bina işi zaten cesursa, neden ön çitinizde benzer bir şey denemiyorsunuz? Bu yerin ön bahçe yatağı için fon görevi gören geniş bir taş duvarı vardır. Ve büyük boyutlu bir ev numarasına sahip büyük sütunu seviyorum!

44. Çelik dolgulu boyalı tuğla

Bu ön çit, evin tek renkli renk paletine mükemmel bir şekilde uyar. Evin dış duvarlarına uyması için beyaza boyanmış tuğlaları ve ayrıca garaj çatısının boya işine uygun siyah çelik dolguları seviyorum.

45. Griler ve yeşillik

Burası ne kadar tatlı! Ön çit, evle aynı renkte bir kapı ve mekanın sınırını belirleyen küçük bir çitten oluşur. Ayrıca mülkün önünde ve evin girişinin her iki tarafında bulunan simetrik bahçeleri de seviyorum.

46. ​​Kır evi modern ile buluşuyor

Bu kurulum kalbimi şarkı söyletiyor! Siyah modernize edilmiş ilaveli beyaz yazlık tarzı evin bulunduğu tek renkli renk paletini seviyorum. Ve o siyah çit ne kadar havalı! Sık sık beyaz çitleri görüyoruz, ama neden siyaha boyayarak değiştirmiyoruz? Çok havalı!

Resim yapmayı sevmeseniz bile, neden alternatif olarak çit boyamaya bakmıyorsunuz ? Yine de doğal ahşabı o kadar cesur değil vurgulayacak.

47. Büyük giriş

Bu giriş çok büyük ve davetkar. Ön çit ve kapı alanı, misafirler için güvenliğin yanı sıra hoş bir giriş sağlar. Beton döşemelerdeki sıva, evde olduğu gibi bitirilmiştir. Ve ince ama zarif bir tasarıma sahip olan siyah çelik çitin eklenmesini seviyorum.

48. Ferforje

Bu ferforje ön çit ne kadar havalı! Bu yerin nostaljik detaylarıyla İngiltere’de bir yerde olduğunu hayal edebiliyorum. Garaj yolunun kenarlarını çevreleyen üç küçük çiti seviyorum ve sizi bölgeye hoş geldiniz. Çitin ferforje kısımlarında ayrıca başka bir mahremiyet düzeyi sağlamak için arkaya yerleştirilmiş çitlere sahiptir.

Böyle bir çit ister misin? Nedenini anlıyorum ve yakınınızda bir demir eskrim uzmanı bularak bunu kolayca elde edebilirsiniz.

49. Eğimli alüminyum kemer

Vay canına, bu biraz farklı, değil mi! Burası kesinlikle Tokyo’da bir yere sığacak! Kavisli alüminyum kemerli giriş, bir şekilde bir portala giriyormuşsunuz hissi uyandırır. Ve kapının sınır detaylarının kemerle mükemmel bir şekilde eşleşmesini seviyorum.

50. Beyaz ve taş

Ve son olarak, bu sevimli beyaz ve taş ön çit. Beyaz çitli bu işi seviyorum! Ve kesinlikle kapı evi görevi gören ön pergola alanını seviyorum. Taş, yeşilliklerin doğal unsurlarını çit gibi daha insan yapımı unsurlara sorunsuz bir şekilde birleştiren çok hoş bir dokunuş.

Bir cevap yazın