50 Veranda fikri

Rahatlamak ve eğlenmek için mükemmel olan veranda fikirlerimizle açık alanınıza aşık olun

Bahçe veranda modelleri
,
Yazlık veranda Dekorasyon
,
Veranda Modelleri
,
Balkon Veranda modelleri
,
Veranda balkon
,
Bahçe verandası
,
Balkon Dekorasyonu
,
Veranda Nedir
,

Kim bir verandayı sevmez? Kışın samimi, rahat bir açık hava mekanı haline gelen yaz aylarında serin, sakin bir alan olan bir veranda, kişisel yaşam alanınızı genişleterek, esasen elementlerden korunan bir dış mekan odası yaratır. Bir veranda, evinizin çevre alanının işlevselliğini artırmanın yanı sıra, evinizin görünümünü gerçekten dönüştürür ve mülkünüzün değerini artırır. Veranda fikirleri söz konusu olduğunda, ister basit, kapalı bir güverte isterse tamamen yalıtımlı, panjurlu pencere perdeleri veya ayarlanabilir çatıya sahip perdeli bir yapı seçin, bunlar gerçekten istediğiniz kadar basit veya karmaşık olabilir. Verandanız tüm evinizin etrafını sarabilir veya sadece bir uzunluk boyunca genişleyebilir ya da eğlenmek için mükemmel olan geniş bir arka veranda planlayabilirsiniz.

Her şey sizin tercih ettiğiniz estetik tarzınıza ve verandanızın amacının ne olacağına (rahatlatıcı? Yemek? Eğlence?) Bağlıdır. Ve elbette, ne kadar alan ve parayla çalışmanız gerekiyor! Ancak düz bir veranda alanını biçimlendirmek için yapabileceğiniz çok sayıda ucuz küçük ayarlamalar da var.

Burada, tasarımcının dokunuşuna sahip, güzelce tasarlanmış 50 dış mekan örneği topladım. Bazı muhteşem veranda fikirlerine bir göz atalım!

1. Doğal görünüm

Çekicilik ve karakter açısından, kamış oturma yeri ve çarpıcı bir rattan abajur ile bu ahşap masa gibi doğal malzemelerden yapılmış basit yıpranmış ahşap ve dekoratif öğelerle yanlış gidemezsiniz. Bir Byron Bay evindeki bu geniş verandanın beyaz korkuluk ve çatısı ile doğal ahşap karışımını seviyorum.

Bu Bohem oturma odası fikirlerinden birinden çıktığınızda bu mükemmel görünecektir .

2. Tüm odun sıcaklığı büyüler

Bu kapalı veranda gibi sağlam bir ahşap görünüm de tercih edebilirsiniz. Basit, minimalist bir tasarım, tüm ahşap sayesinde çok rahat ve rahat hissediyor ve şık tavan lambaları gece ambiyansı artıracak.

3. Surf shack titreşimleri

Burada, tüm sahil evi titreşimlerine sahip olan doğal, yıpranmış verandanın başka bir örneğini görüyoruz. Yumuşak mobilyalar, konteyner bitkileri ve ilginç asma fenerler aracılığıyla soluk boyaya ince renk patlamalarının eklenmesini seviyorum. Ve tuğlalardan ve bir keresteden yapılmış basit bir rustik bank oturağı yapılmıştır.

4. Modern çiftlik evi karakteri

Bu çağdaş beyaz çiftlik evi, beyaz badanalı duvarları ve tavanı ile endüstriyel aydınlatma armatürleri ve zemin kaplaması ve parmaklıklarda soluk, doğal ahşap bir pop ile bol miktarda rustik İskandinav cazibesine sahiptir . Beyaz sallanan sandalyelerin ve büyük siyah yer halısının denge hissini seviyorum.

Bu görünümü seviyorsanız, bu çiftlik evi banyo fikirlerini ve çiftlik evi mutfak fikirlerini de seveceksiniz !

5. Güzel oturmak

Bu kapalı veranda bir yağmur ormanı manzarasına bakmaktadır – eğer onu alırsanız fena değil! Bu veranda, burada yaşayan aile eğlenmeyi sevdiği için sosyalleşmek için bolca alan içerecek şekilde tasarlanmıştır. Yüzyıl ortası tarzındaki küçük sehpanın önünde zincirlere asılı bu küresel kamış sandalyeleri seviyorum.

6. Esintiyi vur

Biraz yenilikçi ve bir şekilde yeniden beğenildi, kıyı evlerini dekore etmek için kullanılan bu oyuk beton bloklar (diğer adıyla havalandırma blokları). Günümüzde daha da çeşitli stillere sahipler ve genellikle gizlilik ekranları olarak kullanılıyorlar.

Mimari bir unsur olarak, en sade küçük veranda alanına görsel bir ilgi katarlar ve hoş miktarda güneş ve rüzgarın geçmesine izin verirler.

7. Güncellenmiş vintage hisler

Ulladulla yakınlarındaki bu yenilenmiş fibro sahil kulübesi, sade, ham güzelliği ile bizi temellere geri götürüyor. Oluklu çinko aluminyum kaplama, ahşap çıtalar ve dikey boyalı levhalar gibi orijinal stilinin unsurlarını içerir. Bu minimalist veranda, çocuklukta sörf ve balık tutma gezilerini çağrıştıran klasik, rahat ve rahat bir havaya sahiptir.

8. Rahat olun

Küçük bir verandayı nasıl şekillendirebilirim? Kolay, sadece bir kamışla asılı sandalye, Fas tarzı bir yer kabartması, bir halı, bazı eski fenerler ve sevimli bir saksı ekleyin. Et voila! Boho dokunuşuyla anında açık bir köşe. Burada daha koyu tavan rengini seviyorum, bu da rahatlık hissine katkıda bulunuyor.

9. Tüm ahşap veranda fikirleri

Bu 1927 av kulübesine bitişik iki seviyeli bir güverte ile ahşap bir veranda ile burada daha fazla sörf kulübesi titreşimi var. Nötrler ve beyazın karışımı, bu rahat alana yumuşak ve güneşte ağartılmış bir görünüm verir. Bu kadar çok kereste ile, bir zemin kaplaması uzmanına ihtiyacınız olacak veya sadece biraz güverte zımparalama ve boyama ile yenileme yapıyorsanız .

10. Badana Yapın

Bu havadar verandaya geleneksel bir görünüm, ahşap ve beyaz badanalı tuğlaların bir arada yaşandığı, kır evi tarzında bir çekicilik yaratan. Badanalı tuğlalar, bir alanı aydınlatmanın ve aydınlatmanın ve sıkıcı eski kırmızı tuğlalara modern bir görünüm kazandırmanın harika bir yoludur.

Dış mekan ahır ışıklarının çiftlik evi lezzetine nasıl katkıda bulunduğunu seviyorum.

11. Dramatik çatı

Bu lüks Bali konukevindeki bu muhteşem bambu verandalı çatıya ne dersiniz? Tamamen ferahlık, alanı çok havadar ve serin hissettiriyor. Geniş bir yemek ortamı için yeterince yer var ve bu tropikal veranda hisleri için, bazı güzel oyma ahşap dış mekan mobilyalarına yatırım yapmayı düşünün.

12. Ekranın yıldızları

Ekranlı bir veranda, dış mekan alanınızı korumak ve daha soğuk aylarda kullanılabilirliğini artırmak için mükemmel olan başka bir seçenektir. Ekranlı verandalar bazen perdeli pavyonlar olarak da bilinir (eğer daha bağımsız iseler).

Burada tamamen ahşap bir muhafaza, Teksaslı sakinlerini aşırı sıcaklıklardan korur. Ve kapalı verandaların tamamen kapalı olması sayesinde, dış mekan mobilyaları için seçimleriniz çoğalır. Eski bir kamış dekoru, pirinç kağıdı fener ve avcılık ödüllerinin eklektik bir karışımı gibi.

13. Küstah yemek

Bu şık küçük arka veranda, mükemmel bir açık hava mekanına dönüştürüldü. Bir pencere sundurmasının önüne yerleştirilmiş birkaç bar taburesi ve bir duvar boyunca uzanan mini bir dış mekan mutfağı ile alanı gerçekten maksimize ediyor.

Kabul edelim, eğlenmeyi seviyorsunuz, açık hava mutfağı muhtemelen dilek listenizde zaten var! Ama bir tanesini bunun gibi oldukça küçük bir alana nasıl sığdırabileceğinizi fark etmemiş olabilirsiniz.

14. Fırça İşleri

Geleneksel veranda tarama seçeneklerinizin yanı sıra, rustik bir fırça çit ekranı, bu güneşten arındırılmış dış mekan zemin kaplamasına tropik bir dokunuş katıyor. Büyüleyici filtrelenmiş ışık ve mahremiyet yaratan, ancak elementlerden sadece hafif bir koruma sağlayan bu görünüm, esas olarak estetik amaçlıdır.

15. Hampton’s + mirası

Tipik geniş sarmal verandasıyla kadar muhteşem bir yenilemesi. Zamansız stiliyle güncellenen veranda, beyaza bürünmüş ve aqua zemin halısı ve uyumlu grafik saksı bitkisi sayesinde renkli patlamalara sahip. Eski bir ahşap masa, sahiplerinin tüm yıl boyunca kullanıldığını söylediği bir açık alan yaratmak için, kopya Eames sandalyelerle eşleştirildi.

Hamptons, tarafsızlığı nedeniyle en popüler trendlerden biridir, işte onu evinizdeki diğer odalara nasıl getireceğiniz

16. Beyaz sıcak

Modern bir veranda stili için, bu küçük alanda yapıldığı gibi tamamen beyaz bir estetikle gidin. Verandanızda sonsuz bir yaz yaratmak için parlak ve mat unsurlar bir araya geliyor. Sadece son derece rahat şezlonglar ve birkaç grafik saksı bitkisi ekleyin ve son derece çağdaş olan şık bir minimalist verandanız var.

17. Minimalist monokrom

Basit bir estetik çok hoş olabilir – sadece bir taş bank, bir veya iki bitki içeren bu temel doğal görünümlü ortam ve bundan başka pek bir şey değil! Siyah kirişlerin ve pencere çerçevesinin beyaz duvara karşıtlığını seviyorum, sadece küçük bir dram için.

18. Doğru muhafazayı seçin

Alanınız ısındığı için kapalı bir verandaya meraklıysanız veya ekstra gizlilik ve / veya güvenlik istiyorsanız. Ancak sabit bir ekrandan daha fazla esneklik istiyorsanız, açılan veya katlanan ekranlar için birçok seçeneği düşünün.

Örneğin, tam kapsamlı açılır paneller, eğimli latalı paneller, ikiye katlanmış latalı paneller veya açılır kanatlı paneller elde edebilirsiniz. Bunların hepsi, sizi rahat bir şekilde özel köşenizde tutarken esintiye izin vermek için idealdir.

19. Kıyı verandası

İşte bir Hampton’ın slash Avustralya sörf barakası dekor stilini oluşturmak için lacivert ve siyahlarla birlikte beyaz kirpikleri olan güzel bir monokrom verandanın başka bir örneği.

Bu veranda, Byron Bay’deki çok Instagramlanmış The Atlantic konukevine aittir. Miras niteliğindeki bina, etrafını saran beyaz ahşap verandası, çizgili tenteleri ve plaj tarzı yumuşak mobilyalarıyla farklıdır.

20. Klasik beyaz

Virginia’daki tarihi bir arazinin bu aydınlık sundurması, beyazın kullanımıyla göz kamaştırıyor ve tamamen beyaz masa ayarı, günlük eşyalardan renkli patlamalar için boş bir tuval görevi görüyor. Ayrıca siyah eski fener ve duvar aplikleri ile sadece bir kontrast dokunuşu var ve klasik beyaz büst eklektik, vintage lezzete katkıda bulunuyor.

21. Siyaha dönüş

Bu sahil evinin arka verandası, karanlık duvarları, sıcak ahşap bank koltukları ve serpilmiş rahat minderler sayesinde çok rahat ve davetkar görünüyor. Sahil evinin iç kısmı beyazdır, bu nedenle dış koyu kömür boyası burada gerçekten güzel bir kontrast sağlar.

22. Monokrom karışık

Ön verandanızın dramını artırmanın popüler bir yolu, hem onu ​​hem de kapıyı siyaha boyamak veya boyamaktır. Siyah bir kapının bu kadar etkileyici görünmemesi için, onu aydınlatmak için her iki tarafta da cam panellerle en iyi şekilde çerçevelenmiş görünüyor.

Burada, koyu siyah lekeli veranda zemini ve basamaklar, güvercin grisi dış cephe ve beyaz ahşap çatı ve korkuluklarla güzel bir tezat oluşturuyor. Hepsini birbirine bağlamak için seçtiğiniz ekicilerle monokrom temaya sadık kalın.

Evinizin önündeki verandayı planlıyorsanız, tüm işleri yenilemeyi düşünüyor olabilirsiniz. Ön sundurma fikirleri söz konusu olduğunda en iyi seçimlerimiz veya bu ön bahçe fikirleriyle bahçede de çalışabilirsiniz .

23. Siyah demir işi

İşte geleneksel tarzda olmasına rağmen renk paleti ile modernize edilmiş bir verandaya başka bir örnek. Orijinal ferforje cephesini, mavi taş duvarlarını ve terrazzo taş döşemesini koruyan muhteşem bir miras evi, aynı zamanda şık, basit bir ön bahçe ekiminden yararlanıyor.

24. Scandi verandası

Şimdi hem doğal hem de siyah lekeli, bol ahşap kullanımı olan rustik minimalist bir ev için. Birçoğu için siyah, yeşiller ve doğal nötrler arasında çok iyi gittiği ve onları gerçekten göz alıcı hale getirdiği için arzu edilen bir renktir.

Bu Scandi tarzı kamış sandalyeleri ve küçük masa / tabureyi seviyorum! Yumuşak bir yün atkı ekleyin ve serin bir sabah geçirmek için çok rahat bir yeriniz var.

25. Boğucu genel gider

Siyah çatılar şu anda veranda tasarımında oldukça aranıyor ve anında modern bir estetik yansıtıyor. Bu cesur arka veranda havuza doğru genişler ve bir ucunda bir odun ateşi fırını içerir. Çatı ve direkler için siyah kullanımı, döşeme ve mobilyalarda daha yumuşak, soluk renkli ahşaplarla dengelenmiştir.

26. Kapalı veranda saksı kulübesi

Hevesli bir bahçıvan için şık, küçük bir kapalı saksı kulübesine dönüştürülen bu kapalı veranda / sunroom ne kadar sevimli? Bol güneş ışığı ve minimal bir dekor var, yeni bebeklerinizi saklamak için biraz sakin zaman geçirmenin sadece temelleri.

Sahibinin kontrast için siyahı nasıl tanıttığını ve Danimarka tasarımı arabada yankılanan çağdaş bir dokunuşu seviyorum. Pişmiş toprak kaplar ve sürahideki toprak tonları sayesinde monokromatik alana sıcaklık da katılmıştır. Ve çerçeveli botanik sanat eserleri, küçük dış mekanın amacını gerçekten tamamlıyor.

27. Basit sersemletici

Beton döşeme, siyah boyalı ahşap ve soluk ahşap pergola yapısının harika bir karışımı ile burada bir başka mükemmel Scandi minimalist verandası . Dış mekan alanınızın yaşanabilirliğini artırmak için yapabilecekleriniz, sadece dar bir veranda şeridi olsa bile gerçekten şaşırtıcı.

28. Ahşap yığınlı siyah

İşte hepsi doğal tonlarda ve yığılmış ahşap, bir sandalyenin üzerine dökülmüş koyun postu ve sisal zemin minderleri içinde bol miktarda dokuya sahip güzel, rahat, rustik bir verandanın başka bir örneği.

Sahibi, tahmin edebileceğiniz gibi, aslında Scandi tarzından ziyade Japon estetiğinden etkilenmiştir. Bununla birlikte, iki kültür temiz çizgileri, ham, doğal malzemeler, yumuşak nötr renk paletleri ve dokunsal malzemelere odaklanma açısından bazı benzerlikler paylaşıyor. Genel duygu, sert, soğuk yüzeylerde vurgulanan yumuşaklık ve sıcaklıktır.

29. Sadece büyük bir tencere ekleyin

Bu sofistike ön veranda, yenilenmiş bir Viktorya dönemine ait terasa aittir. Mekana şık bir cesaret katan çarpıcı, sıra dışı kapıyı seviyorum. Ve bir ifade bitkisi içeren büyük boy bir saksı ile gerçekten yanlış gidemezsiniz – ne kadar büyükse o kadar iyidir!

30. Siyah + doğal

Bu, çağdaş verandalar için çok iyi çalışan bir estetiktir: nötr renkler ve doğal malzemelerle karıştırılmış siyah duvarlar, çatı ve korkuluklar. Bu veranda, dekorla oldukça meşgul ancak hepsi, kamış mobilyaları ve saksı eğrelti otları gibi unsurların sessiz tonları ve tekrarları sayesinde bir araya geliyor. O kamış masası ne kadar muhteşem?

31. Işıkla oynayın

Bu, Kaliforniya restoranı The French Laundry’nin verandasıdır. Taş çiftlik evi, dış mekan misafirlerine mutfakta olup bitenlere ince bir göz atma imkanı veren pencerelerde özel olarak tasarlanmış camdan bir desene sahiptir.“Fritted cam”, çok farklı bir görünüme sahip, üzerine seramik baskılı bir desenle yarı opak cam üretme yöntemidir.

Desenli cam pencereler daha sonra taş zemin üzerinde daha fazla benekli ışık desenlerinin oluşturulmasına izin veren filtreli siyah tente ile tamamlanır. Restoranın, ön kapıya giden yolu güzelce koklamak için badem çardak ağaçları dikmesine bayılıyorum.

32. Yeşil veranda görünümleri

Farklı bir ahşap sevgisi olan bir başka çarpıcı, basit, derli toplu veranda. Bu sedir kaplı evin, sonunda devasa açık penceresiyle sahiplerinin gerçekten faydalandığı güzel bir yönü var.

Deri sandalyeler, ahşapla çok iyi giden başka bir ham, dürüst malzemedir. Minimalist stile uygun olarak, tavan lambaları ince ve göze batmayan. Diğer veranda aydınlatma seçeneklerinizi keşfetmek istiyorsanız, neden peyzaj aydınlatmasında uzmanlaşmış bir yerel bulmuyorsunuz ?

33. İskandinav-Avustralya

Brisbane’nin West End bölgesindeki 1920’lerden tamamen restore edilmiş bu ahşap ve teneke işçilerin kulübesi, birkaç yıl önce modern butik konaklama birimine dönüştürüldü ve sahiplerinin “İskandinav-Avustralya” dediği temiz, gündelik lüks tarzıyla düzenli olarak övgü alıyor.

Rahat, rahat verandası ile geleneksel Queenslander tarzının ayırt edici özelliklerini taşıyan kır evi, aynı zamanda işçiliğe ve muhteşem doğal malzemelere vurgu yaparak klasik geri tepme Scandi tarzını çağrıştırıyor. Tropikal bir bahçe ekimine karşı çok iyi çalışan tek renkli paleti seviyorum.

34. Hampton’s + endüstriyel

Bu hafta sonunun sahibi olan Danimarkalı çift, evleri için bir Hampton’ın New York’la buluştuğu çatı katı tarzını uyandırmaya hevesliydi. Bu yüzden beyaz kereste, meşe masadaki doğal dokular ve sofra seramikleriyle karıştırılmış bol miktarda sahil evi aroması var.

Hamptons stilini daha da belirginleştiren zarif siyah tasarım koltukları, metal çerçeveleriyle ipe (ironwood) zemin kaplaması gibi endüstriyel çatı katı stilini de beraberinde getiriyor.

35. Kilise sıralı rustik

Geçenlerde yerel al-tak-sat sitemizde bir grup eski kilise sırasının satışa çıktığını gördüm ve bir tane kapmadığım için kendimi tekmeliyorum! Her türlü dış mekana çok pratik ve ilginç bir ektirler, metrelerce oturma alanı sunarlar ve tipik olarak güzel sert ağaçlardan yapılırlar.

Dağınık minderler ve eski çiftlik evi dekoru ile stil oluşturun ve anında kişiliğe sahip bir verandaya sahip olacaksınız. Durumlarına bağlı olarak, onları burada yapıldığı gibi doğal (tipik olarak koyu tonlu ahşaplarda) veya badana bırakabilirsiniz.

36. Veranda oturma fikirleri

Verandanız için dış mekan mobilyaları seçerken, hamak, asılı yumurta sandalyeleri veya sallanan aşk koltukları gibi yaz mevsiminin tembelliğini ve ambiyansını anında uyandıran stilleri tercih edin. Yer minderleri veya kabarıklıklar da oturma seçeneklerini artırmak için harikadır ve onlar hakkında her zaman rahat, Boho hissi verirler.

37. Kaplarla hizalayın

Tarihi Como House, bir süre önce “Como By Design” adında bir enstalasyon düzenledi ve burada iç mimarlar, 21. yüzyıl yaşamı için tek bir mekanın geçici olarak yenilenmesini devraldı. Veranda alanı, Fransız çanak çömleklerine dikilmiş cüce limon ağaçlarının yer aldığı bir “saksılı bahçe şaheseri” haline geldi. Konu konteynır fabrikaları olduğunda ne kadar fazla olduğuna dair harika bir örnek.

Bu veranda kaldırımını seviyor musunuz? Daha fazla yığın bulun asfaltlama fikri .

38. Doğal ve yapraklı

İşte plantasyon tarzında bir veranda örneği. Beyaz duvarlar ve çatı ile yan yana yerleştirilmiş daha koyu ahşap bir zemine ve doku ve görsel ilgi için doğal elyaf dekorun imza kullanımına sahiptir.

Tırmanan sarmaşığın, bahçeyi verandayla sorunsuz bir şekilde kaynaştırarak burada kerestenin içine girmesini seviyorum. Fikirlerle ilgili yardım için, yardımcı olacak yerel bir uzman bahçe tasarımcısı bulun .

39. Tekstillerle şekillendirin

Bambu, hasır, sisal ve rattan gibi bol miktarda doğal malzeme ekleyerek veranda alanınızın rahatlığını artırın. Bitkiler ve yumuşak tekstillerle birlikte etkisi sıcak, toprağa yakın ve davetkâr. Bu sallanan sandalyenin arka plandaki asılı bitkiyi tamamlama şeklini seviyorum.

40. Dolu bitkiler

Bu Amerikalı tasarımcının eklektik Bohem evini seviyorum. Tamamen bitkilerle dolu, duvarlarda, tavanlarda, zeminlerde ve tabii ki verandasının her yerinde.

Hoş bir doğal stil dokunuşu olmasının yanı sıra, sundurmadaki orman, bu evin çevresine mükemmel şekilde yerleştirilmesine yardımcı olur. Ayrıca tüm yeşillikler arasında, hepsi el yapımı olan minderli sedir bankları da var. Neden buranın vakit geçirmek için en sevdiği yer olduğunu söylediğini anlayabiliyorum.

41. Simetrik standartlar

Victoria’daki bu kırsal sığınağın dışında yapıldığı gibi, verandaya giden basamakların her iki tarafına iki saksı dikme yerleştirerek bir ön girişi daha büyük hale getirin.

Konuk evi sahipleri dekor tarzlarını “Hampton’ın ülkeyle buluşması” olarak tanımlıyor. Bunda kesinlikle eski bir Avustralya havası var – Yumuşak, doğal renklerin atmosferi nasıl sakin ve rahat tuttuğunu seviyorum.

42. Basit klasik

Parlak beyazlarla yumuşak grilerden oluşan bir palet, muhteşem ahşap zemin kaplamasını basitçe vurgulamak için çıplak ve minimal tutulmuş verandayla bu ev için güzel ve zamansız bir cephe oluşturur. Geleneksel dış mekan aplikleri klasik temayı devam ettirir ve veranda boyunca çok basit bir alçak çit de işleri modern ve şık tutar. Kendi çit tasarımınız ve ekiminiz için yardıma mı ihtiyacınız var ?

43. Pastel mavi kapalı veranda

Şimdi onu değiştirelim ve tüm doğal görünümlü rahat verandalardan geçelim ve dışarıdaki bazı renkli verandalara bir göz atalım. Bu tatlı görünüme bayılıyorum – beyaz tavanı, pencere çerçeveleri ve döşemeli ördek yumurtası mavisi duvarları, kilimde, minderlerinde ve bitkilerde cesur renkli patlamalar var. Güzel geniş pencere kenarına tünemiş çiçekli saksılar dizisi ne kadar sevimli görünüyor?

44. Nane yeşili veranda

Bir verandada kullanmak için bir başka muhteşem ferahlatıcı yazlık renk nane. Beyaz hasır mobilyalar ve beyaz boyalı tavanla çok güzel gidiyor ve burada nane koyu deniz mavisi halı ve masa lambası ile güçlendiriliyor.

Bu görünüm, Karayipler’in tüm hissettiği şeylere sahiptir (pembe flamingo dahil – bu klasik su kuşları dünyanın o bölgesine özgüdür). Güneşli sarı koltuk minderleri bu alana daha da fazla güneş ışığı ekler.

45. Rüya gibi suluboya

Bu, Miami’nin en eski mahallesi olan ve geçmişi 1825’e dayanan Coconut Grove çevresinde yer alan pastoral, romantik bungalovlardan biridir. Burada mavinin kullanımını, tavanı süslemeyi ve ötesindeki aqua havuz manzarasında yansımayı seviyorum.

Tavanı ve arka planı maviyi birleştiren küçük boyalı hasır masadır. Şık kamış masa düzeni, açık havada muhteşem bir yemek alanı yaratır.

İster içeride ister dışarıda, çatıya boya sürmek asla eğlenceli bir iş değildir, neyse ki tavan boyamasına yardımcı olacak çok sayıda profesyonel vardır .

46. ​​Çağdaş ama klasik

Bu verandanın bana çok güçlü Avustralya kır lezzetleri var. Siyah kapı ve yıpranmış Adirondack sandalyeler gibi çağdaş dokunuşlarla harmanlanmış pembemsi tonlu çatı kiremitleri ile gri dış cephenin geleneksel hislerini seviyorum. Ve ön tarafa ekilen salkım ne kadar güzel, tenteye doğru tırmanıyor?

47. Serin tutmak

Verandanızın tasarımı söz konusu olduğunda konfor birincil endişedir. Oldukça soluk mavi çatılı bu güzel büyük veranda, bazı şık siyah sallanan sandalyeler de dahil olmak üzere çeşitli oturma seçeneklerine sahiptir. Ve çapraz esintinin olmadığı günlerde , dış mekandan keyif almanızı sağlamak için bir tavan vantilatörü takmak çok kullanışlıdır .

48. Ön kapı rengi çıkıyor

Kireç yeşili bir ön kapı ve perdeye sahip olmak asla aklıma gelmezdi, ama şimdi bir tane istiyorum! Eviniz için daha koyu bir dış cepheye gittiyseniz, bunun gibi vahşi bir renk, güçlü bir kontrast etkisi yaratır ve gerçekten cesur bir tasarım ifadesi oluşturur. Buradaki yeşil, minimalist ekimi tamamlamak için de iyi çalışıyor, tüm beyaz süslemeler her şeyi aydınlatıyor.

49. Renkli veranda mobilyaları

İşte güzel bir yazlık, neşeli bir veranda alanının bir başka örneği. Tüm beyaz ahşap döşeme, parmaklıklar ve masa ile dengelenen canlı deniz mavisi sandalyeleri ve soluk mavi çatıyı seviyorum. Verandanın boya renklerini bunun gibi biraz nötr tutmak, ancak oturma seçimlerinde renkle oynamak, renk düzeninizi yorarsanız kolayca değiştirebileceğiniz anlamına gelir.

50. Palm Springs veranda

Bu yüzyılın ortalarında Palm Springs evi çok sevimli ve klasik esinti blokları ile nane renkli kapalı sundurma, vahşi çöl sıcağını dışarıda tutmak için mükemmel. Muhteşem krom eski aydınlatma armatürünü de seviyorum.

Sıfırdan bir veranda inşa etmek elbette DIY yapmak isteyeceğiniz bir şey olmayacak, bu yüzden veranda kurulumunda bir uzmanın veya tentelerde uzmanlaşmış bir esnafın yardımını alın . Ya da sadece veranda alanınızda basit ayarlamalar yapmak istiyorsanız , yardım için çok yönlü bir esnafın becerilerini kullanabilirsiniz.

Ve orada, açık havada onlar hakkında tüm mükemmel hislere sahip olduğunu düşündüğüm ve evinizin dış mekan çevresinin kullanılabilirliğini kesinlikle artıracağını düşündüğüm 50 verandah fikrim var – kaldırım çekiciliğini geliştirmekten bahsetmeye gerek yok. Tüm doğal minimalist verandaları seviyorum, ama aynı zamanda pastel renkler için de yumuşak bir noktam var – çok neşeli ve yazlık görünüyorlar. Sizin favoriniz hangisi? Aşağıya bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın