6 Harika buzdolabı ipuçları ve püf noktaları

Buzdolabını temizlemek ve düzenlemek en az sevdiğiniz işiniz mi? Buzdolabı durumunuzu takip etmenize yardımcı olacak en iyi ipuçları ve püf noktaları için interneti taradık;buzdolabi düzeni  İşte favorilerimizden altı tanesi.

1. Buzdolabınızı temizleyin buzdolabi düzeni

Tam olarak duymak istemediğin şey, değil mi? Buzdolabınızı en iyi durumda tutmak için, düzgün çalışabilmesi için temiz tutmanız gerekir; ve bunu ne kadar sık ​​yaparsanız, o kadar az çaba harcar. Yılda yalnızca bir veya iki kez temizlerseniz, işleri serinletmek için daha çok çalışması gerektiğini fark edebilirsiniz. Asla kullanamayacağınız, süresi dolmuş ürünlerle dolu bir rafa sahip olmak, alan ve enerji israfıdır. Ayda sadece bir kez basit bir temizlik yapın ve buzdolabı işlevlerinizi daha iyi bulacaksınız ve çok daha davetkar görüneceksiniz!

DIY vanilya buzdolabı silme


Kaynak: CHUBBY HUBBY

2. Buzdolabınızı sepetlerle sıralayın

Raflardaki ve kapılardaki (ve hatta dondurucudaki) farklı ürünleri sıralamak için küçük sepetler kullanmak, buzdolabınızda biraz organizasyon yapmanın harika bir yoludur. Sepetleri kullanmak yalnızca buzdolabınızın içeriğini sınıflandırmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda sepetin tabanı herhangi bir dökülmeyi veya yiyecek kirliliğini yakalamak için koruyucu bir katman görevi görür; Süt sızdığında rafın tamamını temizlemek zorunda kalmak yerine sepeti temizleyebilirsiniz. Sağlıklı bir beslenme planı izlemenize yardımcı olacak besleyici atıştırmalıklar için bir sepetiniz bile olabilir.

buzdolabı sepeti


Kaynak: MUTLU şanslı olun

3. Her şeyi etiketleyin

Sepetlerde, raflarda, kapılarda ve çekmecelerde etiket kullanmak, buzdolabı ütopyasına ulaşmak için mükemmel bir yoldur! Ürün kategorisine, yemek türüne veya ‘son kullanma’ tarihine göre etiketleme, popüler buzdolabı organizasyonu fikirleridir. Bunu buzdolabınızda, dondurucunuzda ve kilerinizde yapabilirsiniz!

buzdolabı etiketleri


Kaynak: Daha İyi Evler ve Bahçeler

4. Her şeyi doğru yere koyun

Ürünleri mümkün olan en iyi yerde saklayarak, buzdolabınızın içeriğinin raf ömrünü gerçekten optimize edebilirsiniz. Squawkfox, buzdolabınızın neresinde saklayacağınız konusunda harika bir rehbere sahiptir. Örneğin, sıcaklık çok fazla dalgalandığı için buzdolabının kapısında süt saklamayın. Bunun yerine orta rafta saklayın.


Kaynak: Squawkfox

5. Kapıda içindekilerin bir listesini tutun

Yaptıklarınızı ve sahip olmadıklarınızı tam olarak görmekten daha akıllıca alışveriş yapmanın yolu nedir? Sahip olduğunuz ve ihtiyacınız olan şeylerin bir envanterini tutarak dış buzdolabı kapınızdaki boşluğu kullanın. Bazı popüler fikirler arasında manyetik alışveriş listeleri, beyaz tahta kalemleri kullanmak ve hatta kapıyı kara tahta boyasıyla boyamak sayılabilir.

Bir kara tahta buzdolabı kapısı için DIY eğitimini alın Kurtz Köşesi.


Kaynak: The Kurtz Corner

6. Tembel Susan Kullanın

Ne harika bir fikir; buzdolabınızda dönen bir mini raf! Çeşnilerinizi, konserve ve kavanozlu ürünlerinizi organize etmek için bir Tembel Susan kullanarak, gurme sandviçinizin üstesinden gelmek için elinizde olanı kolayca görebilir ve onlara ulaşabilirsiniz.

Airtasker harika bir deneyimli ağa sahiptir ev temizlikçileri bazı harika buzdolabı ipuçları ve püf noktaları ile! Bırakın buzdolabınızın temizliğini ve organizasyonunu sizin için yapsınlar.

Bir cevap yazın