7 Her Türlü Mutfak Dekorasyonunda İlham Verici Fikirler

Eski mutfak dekorunuzdan sıkıldınız mı? Biraz tavsiye ve ilham almanız mı gerekiyor? Doğru yerdesiniz.

Mutfak, evin en işlek odalarından biridir. Hemen hemen herkes mutfağı kullanıyor.

Bazılarınız mutfağınızın büyüklüğü, depolama alanı eksikliği, çok fazla dağınıklık, ışık eksikliği veya hareketlilik ile mücadele ediyor olabilirsiniz. Bazıları için mutfağınızı yepyeni bir şahesere dönüştürmek için doğru ilhamı arıyorsunuz!

Farklı kaynaklar aradık ve mutfağınız için rahat bir yer haline getirirken rahatlamak için rahat bir yer haline getirebilecek bu kısa dekor fikirleri listesi ile geldik.

  1. Mükemmel Depolama Fikirleri

Depolama muhtemelen mutfağın temel unsurudur. Depolama için yeterli alan yoksa, tüm eşyaları yerinde tutmak zordur. Etrafta keskin nesnelerin de bulunması tehlikelidir, çünkü kazaya neden olabilirler.

Kolay Erişim

Geri çekilebilir rafları takın, böylece doğru kapları ve tavaları sorunsuz bir şekilde çıkarmanız daha kolay olur. Çıkarılabilen bir dolap boynunuzda ve omuzlarınızda çok daha kolay olacaktır.

Çanak çömlek çekmeceleri, herhangi bir boyuttaki tabakları kırma tehlikesi olmadan saklamanızı sağlar, bu yüzden deneyin. Ayrıca, daha küçük kaplar, kap askıları takılarak dolap kapısının içinde saklanabilir.

Renk Koordinatı

Doğru olanı aramaya zaman kazanmak için tabaklarınızı ve fincanlarınızı daima renk koordinasyonunda saklayın. Ayrıca, bu organizasyon stratejisi mutfağınızın estetiğini artıracaktır.

Ekstra Alan Yaratın

Ayrıca, sayacınızın kenarlarını önemli öğeleri depolamak için dönüştürebilirsiniz. Açık raf karmaşasını önlemek için her şeyi aynı renk ve şekildeki kutulara düzgün bir şekilde yerleştirmeniz gerekir.

Küçük bir mutfağınız varsa, kullanılmadığında tezgahın altına gizleyebileceğiniz salıncak araçları edinin. Bu şekilde hareket etmek için daha fazla alan olacak. Ayrıca, küçük mutfağınız daha temiz görünecektir.

Ayrıca, dışarıya çekilebilen bir kesme tahtası, normal bir kesme tahtasıdan daha ferahlatıcı görünüyor. Bir deliği bile var, böylece artıkları doğrudan çöp kutusuna atabilirsiniz. Artık karmaşa yok!

  1. Parlak Aydınlatma

Mutfakta aydınlatma şarttır. Pencerelerin eksikliğini telafi etmek için iyi bir ışığa ihtiyacınız var. Ayrıca, özellikle misafirlerinizi etkilemek istediğinizde porselen eşyalarınızın parlamasını istiyorsunuz.

Uzun pirinç kolyeler, mutfak alanınızı ultra modern ve sofistike hale getirebilir. Mutfak iç mekanınızın ne kadar benzersiz olduğuna bağlı olarak, ilahi görünmesini sağlamak için bir avize takabilirsiniz.

Küçük alanların daha belirgin görünmesini sağlamak için düz, nötr renklere sadık kalın. Ayrıca, alanın daha parlak görünmesini sağlamak için beyaz perdeler ve beyaz duvar boyası kullanın. Köşelerdeki peri ışıkları odanın ısınmasına yardımcı olabilir.

  1. En İyi Renk Kombinasyonları

Mutfağınız sadece yemek hazırlamak için bir yer değil; Aynı zamanda arkadaşlarınızla ve ailenizle akşam yemeği yiyebileceğiniz, bir fincan kahve veya çay ile rahatlayabileceğiniz bir yerdir. Yani, mümkün olduğunca rahat ve huzurlu hale getirmek istiyorsunuz.

Seçebileceğiniz sakinleştirici renk kombinasyonlarından bazıları açık gri ve nane, beyaz ve gümüş, deniz mavisi ve porselen veya şeftali ve kremadır. Mutfağınızın daha parlak ve daha geniş görünmesini sağlayacağından, farklı beyaz tonlarını da deneyebilirsiniz.

Sadece nötr renkleri seçerek mutfak dekorunuzun bardaklara, tabaklara ve diğer mutfak gereçlerine uymasını sağlarsınız. Piyasada nötr renklerde perde ve mobilya bulmak da daha kolaydır.

  1. Doğayı Eve Getirin

Buzdolabınızı organik ve doğal gıdalarla doldurmuş olabilirsiniz, ancak mobilyalarınız için doğal ürünler kullanmayı düşündünüz mü? Organik olmak istiyorsan, neden sonuna kadar gitmiyorsun?

Evet, mutfağınıza doğa dostu bir görünüm vermek için buraya bazı bitkiler ekleyebilirsiniz. Ancak, ahşap veya bambu mobilyalar, dolaplar ve özelleştirilmiş çekmeceler alarak doğayı da eve getirebilirsiniz. Mutfağın iç kısmına uygun ahşap ve bambu mutfak eşyaları da mevcuttur.

  1. Yeni Teknoloji

WiFi özellikli espresso makinesi bir aydır sepetinizde oturuyor olabilir. Mutfağınıza bu mükemmel makineyi ‘kontrol etmeye devam et’ ve kurma zamanı!

Şu anda mevcut olan çok sayıda mutfak aleti var ve mutfağınızı onlarla yenileme fırsatını kullanmalısınız. Kabindeki kırık meyve suyu üreticisini biriktirdiyseniz, onu atmanın ve ileri teknolojiyi kullanan yeni bir tane almanın zamanı geldi.

adresinde hızlı bir arama yaparsanız , mutfağınızı yükseltebilecek farklı harika araçlar bulacaksınız. Bazıları akıllı içme suyu filtreleri, yumurta raf ömrü dedektörleri, karbon monoksit monitörleri veya bir iç mekan ızgara makinesidir.

  1. Desen Ekle

Küçük bir mutfak alanı bile mutfağın genel görünümünü iyileştirmek için hafif desenler içerebilir . Çekici desenler için yüzeyde duvar kağıdı, boya veya fayans kullanabilirsiniz.

Dantel, şeritler ve örgüler mutfağınızda uygulayabileceğiniz yaygın kalıplardır. Mutfağın sadeliğini ve ferahlığını korumak için bu basit tasarımlara sadık kalmak daha iyidir. Nötr tutmayı unutmayın, böylece mutfağın diğer kısımlarını tamamlar.

  1. Çeşitli

Mutfağınızı dekore etmeye başlamadan önce, her şeyi gereksiz yere attığınızdan emin olun. En iyi mutfak temiz bir mutfak. Gereksiz dağınıklık işleri daha da kötüleştirir.

Küçük eşyaları saklamak için saklama kutuları satın alın ve dolaplara yerleştirin. Ayrıca, kolayca bulabilmeniz için etiketleyin. Kuruyemiş, baharat ve atıştırmalık tutmak için DIY yeniden kullanılabilir kapları kullanın.

Güzel bir halı, özellikle kış mevsiminde mutfağınıza sıcaklık katabilir. Kokulu mumlar ve duvar sanatı yemek alanınıza boyut katacaktır.

Paket Servisi

Mutfak, herkesin takıldığı yerdir – yemek, yemek pişirmek veya dinlenmek. Ne yediğimiz ve ne yediğimizi nasıl hazırladığımız, refahımızı tanımlar.

Kullandığınız mutfak aletleri temiz ve tekrar kullanılabilir olmalıdır. Haşere bulaşmayı önlemek için mutfağınızı da kontrol eder.

Mutfağınızı süslemek için lütfen zehirli maddeler kullanmayın. Doğal içeriklerden yapılmış toksik olmayan malzemeleri seçmeye çalışın.

Son olarak, pişirme ve dekorasyon her ikisi de etkili yaratıcı yerlerdir. Bu eşsiz alanı yenilediğinizde ve yeniden düzenlediğinizde iç sanatçılarınızı dışarı çıkarın. Genel olarak, mutlu dekorasyon!

Bir cevap yazın