7 Mutfak Dekorasyon Fikirleri

Baharatlı tatlı aromaların erime noktası, tungur çatalı ve tencerelerin merkezi , tadkas ve kadhais’in köpüren sıcak zemini : bir mutfak, bir evin kalbi. Bir yemek veya kiler yerine çok, çok daha fazlası. Ve böylece, evinizin dekoruna koyduğunuz aynı olağanüstü bakımı gerektirir, aslında bundan daha fazlası. Aşağıda, başlamanız için yedi harika fikir var. Okumaya devam etmek.

Mutfak Dekorasyonu

Mükemmel bir mutfak dekoru her seferinde büyük bir yatırım gerektirmez. Sadece zaten sahip olduğunuz her şeyi, doğru şekilde kullanırsanız, dekor çok iyi çalışabilir. Örneğin, neredeyse her mutfakta tencere, tava, tencere ve tava var. Bu eşyaları saklamak için bir dolabınız veya rafınız da olmalıdır. Şimdi, onları başka şekilde saklamayı deneyin. Neden bir peg rayını backsplash üzerine sabitlemeyin ve bu öğelerin orada sallanmasına izin vermeyin. Backsplash’ınıza dekoratif bir görünüm verirken, aynı zamanda size çok fazla depolama alanı kazandıracak. Alternatif olarak, bir çubuğu bulaşık makinesi lavabonuza sabitleyebilir ve bu eşyaları kancaya asabilirsiniz. Aynı şekilde, çatal bıçak takımları ile yenilik yapabilirsiniz.

Modern Mutfak Dekor Fikirleri

Kapı tokmağı ve çekmece çekimleri eskiden cehaletti. Günümüzde insanlar, düğmeler kadar az olan her şeyin dekorda çok önemli olduğunu biliyorlar. Bu yüzden bazı şık ve süslü kapı kollarına , dolap çekmelerine veya çekmece topuzlarına yatırım yapın . Günümüzde, parıldayan kristal düğmeler, ışıltılı jeot çekimleri, süslü metalik kapı kolları, çiçek topuzları, parlak mantar topuzları vb.Gibi piyasada çok çeşitli düğmeler ve çekmeler var. ceplerinizde, çevrimiçi ve çevrimdışı olarak piyasada bulunan çeşitli düğmelerin ve çekmelerin sonu yoktur.

Organize Mutfak

Klişe göründüğü gibi, ancak mutfağınıza anında bir artış sağlayacak en iyi ve en kolay kesmek. Büyük olasılıkla, tezgah üzerinde fazladan yer kaplayan şeyler olabilir. Onları tezgahtan temizleyin. Tuz püskürtücü veya diğer baharat kutuları açık ve etrafa yayılmış olabilir. Bu baharat kutularını birkaç çekmeceye veya dolaplara koyun. Soba çakmak, tatma kaşık, el havlusu veya peçete servis etmek gibi bir günde tekrar tekrar ihtiyacınız olan bazı şeyler olabilir. Onlar için ayrı bir önemsiz çekmece veya küçük bir 24 × 7 depolama alanı yapın. Bir grup eski kaşık veya yalnız kavanoz kapakları veya lastik bantlar olsun, organize etme ve dağınıklığı giderme zamanı!

Mutfak Kullanımı Rafı

Sadece mutfakta raflar ve dolaplar değil, aynı zamanda yönleri de gereklidir. Bir marangoz veya iç mimardan raflarınızın doğru hizalanıp hizalanmadığını ve istiflenip toplanmadığını kontrol edin. Bir mutfak yükseltmesi için iseniz, bazı müthiş fikirler var. Bardaklar için katmanlı raflara, kaseler ve daha küçük eşyalar için köşeli raflara ve çatal bıçak takımı, tabak takımı, somun kutuları ve baharat kutuları için iç içe çekmecelere yatırım yapın.

Cam

Cam gibi bir mutfak, klas bir mutfaktır. , genel ambiyansa ince bir parlaklık katarken ek alan yanılsaması verir. Dolap önlerinizi cam önlerle değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Raflara cam yarıklar eklemek harika bir fikir. Yazlık tarzı bir görünüm için, dolap, açık raflar, duvarlardaki çekmece kafaları için vitray paneller seçebilirsiniz. Mutfakta ahşap zemin veya beyaz mermer işiniz varsa plan daha da iyi çalışır.

Mutfak Dekoru Fikirleri

Önemli bir yenileme cebinize uymuyorsa, bu sizin için bir hack’tir. Mutfağınızı sanat eserleri, duvar askıları, renkli halılar, sarkıt aydınlatma veya hatta rüzgar çanları gibi süslemek için öğelerinizi ekleyin. Evinizde çocuklar varsa, duvar veya buzdolabında yapışkan mıknatıs işaretleri, suratlar veya notlar alabilirsiniz. Backsplash öğelerine öğeler için mozaik karoları veya parlak renkli duvar kağıdını deneyin.

Mutfak Boyası

En basit ve uygulaması en kolay! Ayrıca, küçük boyutlu bir mutfağınız varsa, bunu kendiniz yapabilirsiniz. Sadece seçtiğiniz renklerde bazı fırçalar ve boya kovaları satın alın ve başlayın. Bir fikir, belirli alanları boyamak ve mutfağın geri kalanının aynı kalmasına izin vermektir. Örneğin, rafların iç kısımlarını, dolapların iç kısımlarını, backsplash panelleri veya diğer küçük alanları boyayabilirsiniz. Veya tek bir ton için gitmek isterseniz, beyaz, mango, gümüş grisi, açık kahverengi, turkuaz veya zeytin yeşili arasından deneyebilirsiniz.

Bir cevap yazın