7 Zamansız Yatak Odası Tasarım Fikirleri

 

Doğru yatak odası tasarımını seçmek oldukça zor olabilir. Yatak odası, insanların zamanlarının çoğunu evdeyken geçirdikleri yerdir. Doğal olarak mükemmel olmasını istiyorlar.genç oda dekorasyonu tumblr, ikea yatak odası düşünceleri

Bu nedenle, burada kontrol edilmesi gereken uzun bir kutu listesi vardır – hoş karşılanmalı, işlevsel olmalı ve en önemlisi, aynı zamanda bir sakinlik duygusu uyandırmalıdır. Ona değişen eğilimleri ve kişisel tercihleri ​​ekleyin ve işte orada – önemli bir tasarım zorluğu.

Her yatak odası tasarımı benzersizdir. Bununla birlikte, yatak odalarının her zaman taze ve çağdaş görünmesini sağlayacak bazı geleceğe dönük tasarım fikirleri vardır.

7 Zamansız Yatak Odası Tasarım Fikirleri ve İlhamları

Asla eskimeyen yatak odaları için zamandan bağımsız tasarım fikirleri.


Ayrıca Oku:


Daha Yumuşak Şekillerle Oynayın

Yatak odaları ve yataklar genellikle dikdörtgen şeklindedir. Bu keskin geometrik şekiller gözler için kolay değildir. Odanın görünümünü yumuşatmanın püf noktası, yuvarlak şekiller eklemektir. Osmanlı tezgahı, silindir çiçek vazolar, yuvarlak yan sehpalar gibi modern yatak odası mobilyalarının yuvarlak şekilleri, mekanlara şıklık katıyor ve onları daha samimi hale getiriyor.

Yuvarlak aynalar aynı zamanda yatak odaları için klasik bir aksesuardır. Göze hoş gelmesinin yanı sıra odanın daha büyük görünmesini sağlarlar. Stratejik olarak yerleştirilmiş aynalar – yatak odası kapısının karşısına veya yatağın önüne – olağanüstü bir alan yanılsaması yaratabilir.

Parlamayı önlemek için ayna doğrudan güneşe bakacak şekilde yerleştirilmemelidir. Yuvarlak aynalar, her odaya çağdaş bir ektir ve küçük alanlar için harika bir aksesuardır.

Daha Yumuşak Şekillerle Oynayın
genç oda dekorasyonu tumblr, ikea yatak odası düşünceleri


Çeşitli Dokular Ekleyin

Bir yatak odası tasarlarken, dokulara çeşitlilik katmak çok önemlidir. Sadece pürüzsüz yüzeylerle dolu bir oda tek boyutlu bir hava verir ve arzulanan çok şey bırakır. Trendler ve zamanlardan bağımsız olarak, dokularla oynamak her zaman moda.

Yastık kılıfları, uzaya doku eklemenin popüler bir yoludur ve yatak odası mobilyaları, perdeler vb. Üzerindeki farklı yüzeyler de öyle. Aynı şekilde pamuklu çarşaflar kadife yastıklarla eşleştirilebilir, yan sehpalara pürüzlü bir görünüm verilebilir ve liste devam eder. Tüm bu farklı dokular hemen görünmüyor, ancak varlıklarını hissettiriyorlar.

Odadaki doku farkı, yatak odası tasarımına abartısız bir karmaşıklık katar. Her yatak odasının karaktere ihtiyacı vardır ve çeşitli dokular sunmak bu karakteri oluşturur.

Renk Uyumu Yaratın

Yatak odasında uyum yaratmak için yatak ve komodinleri aynı renkte boyayın. İster ahşap ister metalik yatak olsun, renklerini komodinle eşleştirmek, odayı temel alan sağlam bir özellik oluşturmaya yardımcı olur.

Duvarlar için daha açık tonlara veya bej tonlarına sadık kalmaya çalışın. Bu gölgeler stressiz ve açık bir ambiyans yaratır. Alan bir renk sıçraması gerektiriyorsa, bir renk seçin ve bununla bir özellik duvarı boyayın.

Özellik duvarı tek blok renginde veya bir renk gradyanı ile boyanabilir. Modern yatak odası mobilyaları ve aksesuarları, duvarlarla oynamadan odaya biraz renk katmanın harika bir yoludur. Her halükarda yatak odasında çok fazla renk kullanmayın. Çok fazla renk, yatak odasını gürültülü hissettirebilir ve bu da yatak odasının amacını bozar.

Renk Uyumu Yaratın

Alanı Böl

Yatak odasında ayrı uyku ve oturma alanları oluşturmak onu daha işlevsel hale getirir. Odada bir TV veya büyük bir pencere varsa, oturma alanı olmazsa olmaz hale gelir. Bununla birlikte, iki alanın uygun şekilde ayrılmasını sağlamak için, sandalyelerin ve yatağın altına alan kilimlerini eklemek iyi bir fikirdir.

Bu, odayı sert bir sınır oluşturmadan böler, bu iyi çünkü İyi Ruh Halindeki Dudes sert sınırlar odayı daha küçük gösterebilir.

Az ama öz

Bir yatak odası tasarlarken temel amaç evde sakin ve dinlendirici bir yer yaratmaktır. Bir alanı daha rahatlatıcı göstermenin en iyi yolu, onu düzene sokmaktır. Dışarıdaki kaotik dünyada işte zor bir günün ardından, insanların çoraplarını atıp gevşeyebilecekleri dingin bir alana girmek paha biçilemez olabilir

Şatafatlı perdeler, çok sayıda yatak odası mobilyası, çoklu halılar ve küçük bir mekana 100 aksesuarı doldurmak huzurundan uzaklaşacaktır. Bu nedenle, klasik bir yatak odası tasarlarken, bu temel kurala sadık kalın – Az Daha Çoktur.

Nötr Renkler Kullanın

Nötr renk paleti, modern yatak odası mobilyaları için en iyi seçimdir. Bazı insanlar paletten uzak durur çünkü bunun sıkıcı olduğunu düşünürler. Hiçbir şey gerçeklerden uzak olamaz. Nötr palet, binlerce olasılığa bir yatak odası açar. Boş bir tuval gibi çalışır. Herhangi bir yeni trend veya çılgın aksesuar için mükemmel bir arka plan işlevi görebilir.

Nötr tonların da sakinleştirici etkisi vardır. Kitap okuyarak veya Pazar günü tembellik yaparak sakin bir öğleden sonra geçirmek için mükemmel olan davetkar bir atmosfer yaratırlar.

Nötr Renkler Kullanın

Son düşünceler

Yatak odaları özel alanlardır ve içinde yaşayanlara hitap etmek için kişisel dokunuşlar gerektirir. Bununla birlikte, bu klasik tasarım fikirleri, ev sahiplerinin hayallerindeki yatak odasını yaratmak için çalışabilecekleri geniş bir çerçeve sağlar.

genç oda dekorasyonu tumblr, ikea yatak odası düşünceleri

Bir cevap yazın