8 Kişilik Yemek Masasına Gitmeden Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

8 kişilik bir yemek masası bulma sorumluluğunu taşıyorsanız işiniz kesilir. Şu anda, bu kadar çok çeşitle, bir yemek masası seçmek korkutucu bir iştir.

Bu durumda, anlayabileceğiniz gibi çok yer kaplayacak olan 8 kişilik bir otomobile odaklanıyorsunuz. Bunu zaten bilmiyorsanız, bu tür masaların şekli ne olursa olsun en az 8 fit (96 inç) olması gerekir.

image - 8 kişilik Yemek Masasına Gitmeden Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler
8 Kişilik Yemek Masasına Gitmeden Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bunu okuyorsanız, umarım doğru 8 kişilik yemek masasını seçmek daha az zahmetli hale gelecektir.


Ayrıca Oku:


Alanı Değerlendirin

Bilinçli olun, normal olanlardan daha büyük bir yemek masasına sığmaya çalışıyorsunuz. Bu nedenle, ürünlere göz atmaya başlamadan önceki ilk adım, onu kurmak istediğiniz odayı değerlendirmek olacaktır.

Üstelik amacını değerlendirerek daha iyisini yapacaksınız. Örneğin yemek masasını günlük olarak mı yoksa sadece özel etkinlikler için mi kullanmayı planlıyorsunuz?

Günlük kullanım için bir masa satın almayı düşünüyorsanız, seçim kriterleri görünümden ödün vermeden bakımı kolay mobilyalar olmalıdır.

İhtiyacınız ne olursa olsun, yemek masasını çevreleyen uygun odayı bırakarak emin olmalısınız. Ne de olsa hiç kimse yemeklerden önce ve sonra koltuklarına girip çıkmaya çalışırken rahatsız olmaktan hoşlanmaz.

Yemek Masası Boyutunu Belirlerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İlk kez yemek masası satın alanların akılda tutması gereken, bir kişinin en az 2 fit yemek alanına ihtiyacı vardır.

Buna göre yemek masası 8 kişiyi aynı anda alacak kadar geniş olmalıdır. Üzerine yiyecekleri ve diğer gerekli aksesuarları koymak için yeterli miktarda alan bırakacaktır.

Bu arada, buraya tıklayıp iç mekanınızı renklendirmek için bekleyen en iyi 8 kişilik yemek masalarından bazılarına göz atabilirsiniz.

Sınırlı alanınız varsa uzatma tabloları başka bir iyi seçenek olabilir. Bu tür tablolar genellikle kendi kendine saklanan bir yaprakla birlikte gelir. Ancak yaprağın boşluğunu da ölçmeyi unutmamalısınız.

Bu tür masalar 8 kişiyi rahatlıkla barındırabilir. Kullandıktan sonra yaprağı açabilir ve herhangi bir güçlük çekmeden saklayabilirsiniz.

image - Yemek Masası

Masadan Duvara Açıklık

Alanı ve boyutu ölçmekle meşgulken, masadan duvara alanı gözden kaçırmayın.
Yine, en önemli faktör, yemek yiyenlerin sandalyelerine rahat bir şekilde girip çıkmaları için yeterli alanı değerlendirmekle ilgilidir. Duvarlarla masa arasında 42-48 inç bıraktığınızı hatırlamalısınız.

8 kişilik Yemek Masasının Tercih Edildiği Malzeme

Modern yemek masaları, büyüklüklerinden bağımsız olarak son derece inşa edilmiştir. Genel olarak ahşap, 8 kişilik bir model için en iyi malzemedir.

Ahşap bir yemek masası, üzerine yeterli yüke dayanabilir ve aynı zamanda stil yönünden de ödün vermez. Bu nedenle, 8 kişilik tüm düzenlemeler için ahşap yemek masaları en iyi seçimdir.

Dahası, bu ahşap masalar üzerindeki normal aşınma ve yıpranma veya parmak izlerini asla göstermez. Bundan sonraki en iyi alternatifler beton, mermer ve bambudur.

Bütçeniz kısıtlıysa, cam veya MDF yemek masalarını tercih edebilirsiniz. Bahsedilen varyantlar daha yüksek bakım gerektirir ancak ucuzdur ve çok şık görünür.

8 Kişilik Yemek Masası Seçmek İçin Diğer Önemli İpuçları

Daha fazla çok yönlülük arıyorsanız, genişletilebilir bir masa seçmelisiniz. Daha fazla misafir ağırlama esnekliği ve aile üyeleri için daha geniş bırakma esnekliği kesinlikle iyi bir fikir olacaktır.

Geleneksel yemek sandalyeleri yerine bir tezgah seçmeyi de düşünebilirsiniz.

Şu anda yemek masası takımlarının bir parçası olarak şık görünümlü banklar mevcut olup, aranjmanı muhteşem göstermelidir. Masanın etrafında 8 kişinin rahatça oturduğu bir bankı seçtiğinizi hatırlamanız yeterlidir.

Bir cevap yazın