Adalı Bir Mutfak İçin Bar Tasarımları – Kansei Mutfaklar


Mutfakta kahvaltı etmek ve yemek yemek, mutfak yenilenirken aranan önceliklerden biridir. Ve bir diğeri, alan izin veriyorsa, bir ada ile dağıtım. Yenilenecek yeni mutfakları düşünerek, bir ada mutfağı için bar tasarımları. Çünkü bar, aynı zamanda mutfak tasarımının bir parçasıdır, istenen işlevselliğe ek olarak estetik bir artı sağlar.

Adada Bir Bar

Akılda tutulması gereken ilk şey barı olan bir ada tasarla, tabureye rahat bir şekilde oturabilmek için bırakılması gereken boş alandır. Yani, tezgahın altındaki delik. Tezgahtan en az 25 cm mesafe bırakarak. Kansei’de mümkün olduğunca 40 cm tavsiye ederim.

Bir diğer önemli konu ise çubuğun yüksekliğidir. Normal olan, mutfak mobilyası ile aynı olmasıdır (87/95 cm). Çünkü taburelerin yüksekliğini seçerken iki yükseklik olduğunu bilmelisiniz. Temel birimler ve bar sayacı için ölçümle bu daha yüksektir (110/125 cm). En yüksek tabureleri seçmek ve bacaklar için çok az yer olması ciddi bir hatadır…. Bunu birçok mutfakta gördüm.

Daha teknik kısım çözüldüğünde, mutfağın işlevselliğine sahip olmalısınız. Depolama alanına ihtiyacınız olacaksa, barla paylaşmak veya tam tersine adanın bir yanına sahipseniz, daha fazla yemek yiyebilmek için. Tüm bunlar çubuğun tasarımını etkileyecektir.

En yaygın mutfak barı, adanın cephelerinden birinde bulunan bar. Tezgah ile aynı malzemeden veya mobilyaların geri kalanıyla aynı olan kenarlarla bu daha ucuz bir seçenektir. Ama hayal gücünü de açığa çıkarabileceğimizi ve yaratabileceğimizi bilmelisiniz. özgün bir bar tasarımı. Destek için bir demir yapı ve çubuğun üst kısmı için başka bir renk, kalınlık veya malzeme gibi diğer unsurları içerir. Mutfak modülleriyle oynamanın yanı sıra, hatta adadan çıkıp diğer formlarla oynamanın yanı sıra.

Bir mutfak projesinde tüm unsurlar ve hiçbir şey şansa bırakılamaz. Bu nedenle, barı tasarlarken alanı ve ihtiyaçları incelemelisiniz. Nasıl oturmak istediğimizi, nerede doğal ışık alacağımızı, yemek yerken nereye bakacağımızı bilin…. Bara vermek istediğimiz işlevin yanı sıra hızlı bir kahvaltı veya tapas ya da tam tersine ailece her gün yemek yenecek bir yer. Çünkü tüm bunlar, çubuğun boyutlarını ve tasarımını etkileyecektir.

Bir mutfağın başlangıcı, mutfakta reform yapma ve eğlenebileceğiniz bir alan kazanma yanılsamasına sahip olduğunuzda evde başlar. Bu prensip için her zaman size ilham veren ve hayal kurmanızı sağlayan mutfak resimlerini görmenizi tavsiye ederim. Bu durumda Ada Mutfağı için birçok Bar tasarımına bakın, daha sonra bir profesyonel tam size göre gerçek bir tasarım yaratacaktır.

Kansei’den bir hizmete güveniyorum On Line Mutfak Tasarımıhepsi evden çıkmadan. İşimin nelerden oluştuğunu öğrenmek ve diğer müşterilerin deneyimlerini öğrenmek için Buraya tıklayın.

Üzerinden: Pinterest.