Adım adım bir duvar nasıl cilalanır. Boyama ve süsleme teknikleri.

cilalama tekniğiBelki de orada uygulanması en karmaşık olanlardan biridir, çünkü diğer şeylerin yanı sıra duvarın mükemmel bir şekilde hazırlanmasını gerektirir. Ancak doğru şekilde yapıldığında bitiş muhteşemdir. Duvarlar renkli aynalara benziyor. Boyanmış yerin tamamı görkemli ve zarif bir ton alır.

Dekorasyon ve resim JS şirketi tarafından sağlanan fotoğraf.

Bir duvarın nasıl boyanacağını ve gerekli malzeme ve araçları adım adım göreceğiz.

Malzemeler:

-Lac (nitroselüloz) istediğimiz rengin

-Nitro çözücü

-Aguaplast veya macun

-Sağlayıcı

-Evrensel çözücü

Araçlar:

-Kompresör, hortum ve emaye tabancasından oluşan ekipman

-Spatulas

-Lijas

– Gövde bandı, kaplama kağıdı ve plastik kaplama

-1 rulo, 1 fırça

-Lace cila filtresi

-Koruyucu maskeler

Bir duvarı boyamak için ihtiyacınız olan tüm malzemeler ve aletler bunlar.

İlk adım:

İlk adım duvarı hazırlamaktır. Bu en önemli adımdır. Duvarı nasıl terk ettiğimize bağlı olarak, bu nihai sonuç olacaktır. Duvar kalmalı tamamen pürüzsüz ve çatlak veya kusursuz. Bunu yapmak için, duvarda olabilecek herhangi bir çatlak, yonga, çarpma veya çiziği onarmak için macun ve spatula kullanıyoruz. Macun kuruduktan sonra zımparalanır ve duvar ve toz boyadığımız tüm alan mükemmel bir şekilde temizlenir.

Şimdi duvar kağıdı yapıyoruz. Cilayı püskürtme tabancası ile uygularken, mükemmel duvar kağıdına ihtiyacın varsadece boyanacak duvarı plastik ve kağıttan arındırmak, çünkü yoksa, ortaya çıkarılan her şey cila ile toz haline getirilecektir.

Duvar tamamen pürüzsüz hale geldikten ve duvar kağıdını tamamen doldurduktan sonra ikinci adıma geçin.

İkinci adım:

Sızdırmazlık maddesini duvara uygulayın. Sızdırmazlık maddesi, diğer şeylerin yanı sıra, cila için bir astar görevi gören, duvar yüzeyini kapatan, sıkıştıran ve sertleştiren ve her türlü nem lekesini örten bir üründür.

Sızdırmazlık maddesini bir rulo ve çözücüde seyreltilmiş bir fırça ile uygularız. Kuruduktan sonra (en az 6 saat) duvarı zımparalayarak tamamen pürüzsüz hale getiririz ve sızdırmazlık maddesi ile ortaya çıkabilecek kusurları gideririz.

Zımparalama ile oluşan tüm tozları tekrar temizliyor ve duvarı cilalıyoruz.

Üçüncü adım:

Duvarı cilalayın. Şimdi iyi şeyler için. Zaten mükemmel durumda pürüzsüz duvarımız var ve her şey cilayı uygulamak için hazır.

Cilayı hazırlıyoruz. % 20’ye kadar nitro solvent ile karıştırıyoruz kadar. İyice karıştırıyoruz ve bir filtre ile boyayı tabancanın kabına döküyoruz.

Cilayı duvara uyguluyoruz. Cilayı duvara uygulamanın yolu, eli hareketsiz bırakmadan yukarıdan aşağıya paralel ellerinizi yatay olarak vermektir (çünkü bu, duvarda belirli bir noktada fazla cila üretecek ve bir “damlama” oluşmasına neden olacaktır). tamamen duvarı kapladı.

Duvara fazla cila uygularsak portakal kabuğu ve muhtemelen damlama olur, az cila uygularsak duvar donuk olur. Bu nedenle, hiç bir silaha dokunmadıysak veya cila ne olduğunu bilmiyorsak, işin bir profesyonel tarafından yapılması tavsiye edilir. Aksi takdirde sonuç beklendiği gibi olmayacaktır.

Not: Eğer koyduğum malzemelere bakarsanız, cila nitroselülozdur. Başka bir şekilde verniklenebilir. İlk önce duvarı örneğin sentetik emaye ile renklendirerek ve ardından iki bileşenli verniği (cila ve katalizör) zaten kuru olan boyaya uygulayarak. Ancak nitroselüloz cilalarla hepsini aynı anda yapıyoruz. Boya halihazırda verniklenmiştir ve bu nitroselüloz verniktir, birçok durumda daha pratik olan tek bileşenli bir verniktir.

Bu makaledeki fotoğraf şirkete aittir Dekorasyon ve Boyama JS. Yüksek dekorasyonda uzmanlar. Tel: 678-412-118