Ağaç ev tasarımları, yapılara hayran kalacaksınız


Ağaç ev sadece içinde birkaç saat geçirmek için kullanılamaz, ağaç tepelerinin arasına inşa edilmiş, daha uzun süre kalmanızı ve en güzel doğa manzaralarına sahip olmanızı sağlayacak, inşa etmeye cesaret edeceğiniz ilham verici bir evin tasarımlarını keşfedeceksiniz. a ?. Hadi başlayalım:

Mimari tasarıma sahip bir ağaç ev

Ağaçların gövdeleri arasına inşa edilen bu ilk ev modelinde, yapının yapısını dengelemek için kasnaklar ve gergiler kullanılarak teknik ve mimari tasarım esas alınmıştır.

Günlük sütunlarla iki hikaye

İki katlı ağaç ev
Montana Treehouse Retreat near Glacier Park (vía: Airbnb)

Temel görevi gören dört ağaç arasına inşa edilmiş güzel ve konforlu ev. Yapısı ve şekli sayesinde hem yaz hem de kış tatillerinde kullanılabilir. Kiralanmış bir ev olmasına rağmen benzer bir yapı büyüklüğünden dolayı yıl boyunca çok yıllık bir ev haline gelebilmektedir.

Bu güzel ağaç evinin kışın nasıl göründüğüne bakın:

Kış evi

Tek katlı bir alternatif

Sadece birkaç saat değil, sezonluk kullanılabilecek faydacı bir ev düşünüyorsanız, o zaman bir mutfak, kanepe ve bir yatak odası uygulanacak temel unsurlardır; tavanlar için, aşağıda göreceğimiz gibi, üçgen veya yarı saydam olsun, değişkenler vardır!

Doğayla bağlantılı DIY ağaç ev

DIY ağaç ev
Fısıldayan Rüzgar Ağaç Evi (vía: Airbnb)

Küçük bir bütçeyle bir ağaç ev inşa etmek çoğumuzun aradığı şeydir, bunun için yapıyı tahtalarla birleştirmek için zamana ve biraz beceriye sahip olmalıyız. Tasarım, ahşap ve yarı saydam bir tavana dayalı hafiftir. Onu inşa etmeye cesaret edebilir misin?

Bu ağaç evin aydınlatılmış iç mekanını aşağıda keşfedin:

Ağaç ev iç
Dışarıyla daha fazla entegrasyon için yarı saydam tavan

Orman içinde modern yapı

Orman içinde ev
Bitki örtüsü arasında yaşamak (Via: Airbnb)

Ağaçların arasında yaşamak ve muhteşem orman manzarasının tadını çıkarmak, birkaç günlüğüne kiralanabilen bu ev tasarımı ile gerçekleştirilebilecek bir hayal. Düz çatılı modern bir yapıya ve tüm konfora sahiptir.

Gölün güzel manzarasına sahip bir oturma odası, yemek odası, mutfak ve yatak odası var, görelim:

Göl manzaralı yatak odası

Rustik doğada uyumludur

Ağaçlar arasındaki ev
Bir Adirondack Ağaç Evi İnziva Yeri (Vía: Airbnb)

Rustik yapısı ve eğimli tavanları ile karakterize edilen, çevreyle son derece bütünleşmiş bir ağaç ev.

Ağacın tepesindeki eve ulaşmanızı sağlayan merdivenler gibi yapıcı unsurlar rustik tarzda dallar ve gövdelerle inşa edilmiştir.

Rustik merdivenler

Yaratıcılığı keşfetmek

Oval yapısı ağaç tepelerinin arasında süzülüyor gibi görünüyor, ışıklar bilim kurgu filmlerinde gördüğümüz kaçırma etkisini vermeye yardımcı oluyor ama bir ağaç ev! inan ya da inanma. Çelik gergi halatları, yapının dengelenmesine yardımcı olur ve ayrıca destek için tabandaki ince çelik borular.

Kuşlardan ilham almak

Bir ağaç, kuşlar tarafından inşa edilmiş farklı yuvalar barındırır, neden bunlardan bir ev yapmak için ilham almıyorsunuz, iç mekan çok modern ve sizi şaşırtacak, görelim:

Kuş yuvası evi
Bir kuş yuvasından ilham alan ağaç ev (Via: Treehotel)

Daha fazla fikir için lütfen şunu girin: planlı kabinler.