Ahşap boya, mobilya, kapı ve zemin boyama

Uygulaması Ahşap boyama birkaç yüzyıldır yürürlüktedir. Kaya zamanlarından modern zamanlara, çeşitli yüzey türlerine göre bir dizi özel pigment ve boya kullanılmıştır. Boya yüzeyi veya tuval olarak kullanılan ana malzemeler arasında ahşaptır.

Ahşap boyama

İçin ahşap boya Başarı ile, farklı ahşap yüzeyler ve farklı boya markaları konusunda deneyime sahip bir ahşap uzmanından tavsiye almak önemlidir.evdeki sehpaları boyama , eskitme dolap boyama , ağaç ev boyama , agac boyama , tahta vernik renkleri , spreyle ahşap boyama , ahşap ev boya renkleri , ahşabı beyaza boyama , akrilik ahşap , ahşap yağlı boya ile boyanır mı , ahşap gri boya , ahşap vitrin boyama , mobilya boyama vernikleme,

Yüzey Hazırlama, Baz Kat ve Ahşap Boya Çeşitleri

Mümkünse boyanın diğer hassas yüzeylere uygulanmasıyla ilgili olarak daha da önemlisi, yüzey hazırlığının önemini vurgulamalıyız. Boyanacak yüzeyin tesviye veya düzleştirilmesine atıfta bulunuyoruz.

İşlem başlangıçta temizlemeye yönelik elemanlar veya aletlerle gerçekleştirilir, diğer durumlarda ahşabın cilalanması ve mükemmelleştirilmesi için zımpara kağıdı kullanılır. İşleme devam etmeden önce bu parçaları iyileştirmek için bariz çatlakların veya yamaların olduğu yerleri belirlemek de önemlidir.

Temizleme ve tesviye aşamasından sonra astarlama aşaması başlar. Bu aşamada, ahşap için boya uygulaması yapılacak yüzeyin, boyanın akışkan olacak şekilde uygulanmasına yetecek kadar düz bir yüzey elde etmesi için bir bileşik kullanılarak aranan şeydir. .

Astarın nihai amacı, mikro gözenekler gösterebilecek alanları kapatmayı bitirmektir. Bu tabaka aynı zamanda sızdırmazlık tabakası görevi görmesi, yani verdiğimiz boya kaplamalarının birkaç gün içinde düşmemesi veya çatlamaması için çok önemlidir.

İçin özel çözümler var ahşap üzerine boya astarı. Daha sonra kullanacağımız boya bir baz, bir bağlayıcı ve bir pigmentten oluşmaktadır. Yağ bazlı boyalar tavsiye edilir. Etkisinin daha uzun sürdüğünü, ancak bunun karşılığında boyayı uyguladıktan sonra kuruma işleminin biraz daha uzun sürdüğünü unutmamalıyız.

Su bazlı boyalar da ahşap için mevcut boyaların bir parçasıdır ve ana avantajları arasında hızlı kuruma ve hızlı temizleme yeteneği vardır.

Ağaç türlerinin yapısı ve analizi

Ahşabı boyamak için hem yağlı hem de sulu boyalar kullanılır. Bağlayıcı bazlı boyalar, bileşiğin pigmentini güçlendiren boyalardır ve en popüler olanları akrilik ve vinil bazlı olanlardır; Yağ bazlı olanlar da vardır ve doğal yağların yanı sıra sentetik reçinelerle sonuçlanırlar. Bağlayıcı, cilaya stil kazandırdığı için ahşap üzerine genel boyama sürecinde önemli bir rol oynar.

Boyanacak ahşap yapının türünün de bir analizi yapılmalıdır, bunlar iç veya dış mekan mobilyaları olabilir veya yağmura ve yoğun güneşe maruz kalacak yapılar olabilir.

Çoğu zaman evin içinde ahşap nesneler boyamak isteriz ve en yaygın hata eski boyayı kaldırmamaktır. Ahşabın üzerindeki boya katmanlarının ince olması çok önemlidir; Verilecek her el, boyanacak ahşap nesnenin olacağı yer olarak belirtilen parametrelere göre verilecektir.

Astarlama aşamasında belirtilmeyen bir diğer ipucu, bu alt katın yapılmasından önce yüzeyin tamamen kuru olması gerektiğidir. Boyanacak ahşap yapının durumuna ve boyutuna bağlı olarak, boyanacak elemanın işlenebilir boyutlarda olması durumunda elektrikli zımpara veya kağıt zımpara gibi mükemmel yardımcı aletlerin kullanılması tavsiye edilir.

Ahşap boya satın al

EN ÇOK SATANLAR No. 2

Uniproa'dan suya. Arazi astarı.

Uniproa’dan suya. Arazi astarı.

 • Çok yapışkanlı astar.
 • Her yüzeye mükemmel yapışma.
 • Off-road astar ve kaplama.
 • Metal, ahşap, galvanizli, cam, fayans, çimento, PVC vb. İçin
 • Ürün suya

EN ÇOK SATANLAR No. 7

La Pajarita 103337 Dekorasyon ve Kendin Yap için Boyama, Tebeşir, 1, Pembe Capricho

La Pajarita 103337 Dekorasyon ve Kendin Yap için Boyama, Tebeşir, 1, Pembe Capricho

 • Bir şişe Chalk Paint Cp-07 Rosa Capricho 175 ML içerir
 • Ultra mat kaplamalı, kullanımı çok kolay, yüzey hazırlığı veya astar gerektirmeyen, tebeşir efektli su bazlı boya
 • Çok örtme özelliği, yüksek pigmentasyon ve birçok yüzeye mükemmel aderans.
 • Fırça izi bırakmaz. Zamanın geçişine ve neme çok dayanıklı
 • Yüksek Performanslı Boya: 75 ml: 0.8-1 m² 175 ml: 1.5 – 2 m² / 500 ml: 5 – 6 m²

EN ÇOK SATANLAR No. 8

Akrilik Boya, Gifort 21 x 20 ml Premium Akrilik Boya Kiti, 10 fırçalı, Toksik Olmayan, Çocuklar İçin Mevcut, Zengin Pigmentler, Kanvas Kağıt, Ahşap, Kumaş, Seramik ve El Sanatları için

Akrilik Boya, Gifort 21 x 20 ml Premium Akrilik Boya Kiti, 10 fırçalı, Toksik Olmayan, Çocuklar İçin Mevcut, Zengin Pigmentler, Kanvas Kağıt, Ahşap, Kumaş, Seramik ve El Sanatları için

 • 【Olağanüstü performans】 İyi bir akrilik boya, sanatsal yaratımınızı çok daha kolay hale getirir. Boyamız, renkleri karıştırmayı ve eşleştirmeyi kolaylaştıran kalın, tereyağlı bir kıvam ortaya çıkarmak için özel olarak formüle edilmiştir. Parlak renkler solmaya karşı dayanıklıdır ve çabuk kurur.
 • 【Kalıcı canlı renkler】 Çalışmalarınızda çekici bir spektrum oluşturmak ve rengi canlı ve uzun ömürlü kılmak için zengin pigmentli boyaların karıştırılması kolaydır: taş, duvar, ahşap, cam, kumaş, plastik, kil , kağıt vb. .
 • 【Premium Malzemeler】 Yüksek kaliteli hammaddelerden üretilen su bazlı akrilik boya toksik değildir, kokusuzdur ve tamamen güvenlidir, bu yüzden çocuğunuza vermekten korkmayın. 21 eğlenceli, parlak renk, tüm el sanatlarınızı ve tuvallerinizi hayata geçirmenize yardımcı olur.
 • 【Yeni Başlayanlar ve Profesyoneller için】 Fırçalı akrilik boya seti, sadece yeni başlayanlar için küçük tuvaller üzerinde pratik yapmak için değil, aynı zamanda herhangi bir sanatçının koleksiyonuna harika bir katkı sağlamak için saatlerce eğlence için yeterli çeşitlilik sağlar. Hem yetişkinler hem de çocuklar onu seviyor!
 • İçindekiler: Akrilik boya aşağıdaki bileşenleri içerir: su içeriği% 50 -% 65, boya içeriği% 3-15

SatışEN ÇOK SATANLAR Nº 9

Sanatsal Çalışma ve El Sanatları için Nazca Akrilik Boya Seti - 16 Renk x 30ml - Akrilikler Tuval, Ahşap, Kağıt, Karton, Plastik üzerinde kullanım için mükemmel - Her Seviyedeki Sanatçılar için İdeal

Sanatsal Çalışma ve El Sanatları için Nazca Akrilik Boya Seti – 16 Renk x 30ml – Akrilikler Tuval, Ahşap, Kağıt, Karton, Plastik üzerinde kullanım için mükemmel – Her Seviyedeki Sanatçılar için İdeal

 • YÜKSEK KALİTELİ PİGMENTLER – Nazca Colours akrilik boyalarındaki pigmentler çok iyi örtücülüğe sahiptir ve saten finiş ile hızlı kuruma sunar. Bu boyaların dokusu pürüzsüzdür ve işinizi uzun süre koruyacak mükemmel ışık direncine sahiptir.
 • 16 SOĞUK VE SICAK RENK ARALIĞI – Bu paket, soğuk ve sıcak tonlara sahip 16 renkten oluşan eksiksiz bir yelpaze içerir, bu da onu her seviyeden sanatçı için ideal kılar. Yüksek kaliteli resimler oldukları için renkler birbirleriyle çok iyi karışarak işleriniz için sonsuz yeni tonlar yaratma imkanı sunar.
 • SU BAZLI ÇALIŞMALAR İÇİN MÜKEMMEL – Nazca Colours akrilik boya seti, guaj boya, cilalar, sırlar vb. Gibi sanatsal teknikleri kullanırken size çok çeşitli olanaklar sunar. Harika bir pigmentasyona sahip olarak ve su veya diğer akrilik ortamlarla mükemmel bir şekilde karıştırarak, yaratıcılığınızı ortaya çıkarabilir ve işinize özel bir dokunuş katacak farklı teknikler ve efektler deneyebilirsiniz.
 • ÇOKLU ÇALIŞMA ORTAMI İLE UYUMLU – Nazca Colours akrilikler, tuval, kağıt, ahşap, hava kurumalı kil, karton, plastik vb. Akrilik boyalarla kullanılan tüm olağan destekler üzerinde çalışmak için uygundur.
 • HER SEVİYEDEN SANATÇILAR İÇİN – İster boyama konusunda tutkulu olun ister sanat dünyasına ilk adımlarınızı atın, Nazca Colours Akrilik Boya Seti tam size göre. Bu paket, size geniş bir ton yelpazesi sunan 16 renk içerir. Ek olarak, bunlar 30 ml’lik kutularda gelir, böylece geleneksel tüplerden daha fazla boyaya sahip olursunuz. Nazca Colors akrilik boyalarınızı alın ve yaratıcılığınızı ortaya çıkarmaya başlayın

Video: ahşap mobilya nasıl boyanır.

evdeki sehpaları boyama , eskitme dolap boyama , ağaç ev boyama , agac boyama , tahta vernik renkleri , spreyle ahşap boyama , ahşap ev boya renkleri , ahşabı beyaza boyama , akrilik ahşap , ahşap yağlı boya ile boyanır mı , ahşap gri boya , ahşap vitrin boyama , mobilya boyama vernikleme,

Antik ahşap ve optimum ahşap boya sonuçlarının anahtarı

Eski ahşap kasalar için astar olarak vernik kullanılır; bir fırça veya bir fırça Ayrıca, ahşap boya seti yeni ahşap boyama projeniz için satın almalısınız.

Akrilik esaslı boyaların yanı sıra zanaat amaçlı ahşap boyamada en çok su bazlı boyalar kullanılır.

Ahşap konusunda uzmanlaşmış ressamlar, bu malzemeyi boyamada en iyi sonucu almanın anahtarının, çatlakları zımparalama ve doldurma sürecinde olmasını sağlar. İşlemin bu kısmı sayesinde, ahşap yüzeyin müdahale etmesi ne kadar pürüzsüzse, bağlayıcı temel kaplamaya karşılık gelen sonraki işleme geçmek o kadar kolay olacaktır.

Vernik, ahşaba parlaklık, renk özellikleri verir ve aynı zamanda yalıtkan olarak çalışır ve ahşabı termitler gibi tehditlere karşı korur.

Boyanacak ahşabın düzleştirilmesi ile ilgili bir diğer genel tavsiye, özellikle evinizin veya ofisinizin dış cephesinin bir parçası olacak ahşap elemanlarla ilgili ise, küf oluşturmayan boya elde etmekle ilgilidir.

Benzer şekilde, çok sıcak olduğu bölgeler için güneşten gelen olumsuz ışınlara karşı koruma bileşeni ekleyen çözümler ve boyalar da vardır.

Diğer bir boya türü de lateks bazlı olandır. Genellikle dekoratif ve zanaat seviyesindeki ahşap nesneleri boyamak için kullanılırlar. Bu tip bir boya ile boyamanın temel özellikleri arasında uygulamanın mükemmel bitimi ve dayanıklılığı bulunmaktadır.