Ahşap Lambiri Nasıl Boyanır


Lambiri Boyama

Odalarınızdaki ahşap panele renk katın. Ahşap panellerinize yeni bir renk kat uygulamak,

lambiri boyama
,
lambiri boyası fiyatları,

evinize farklı bir dokunuş katmanıza olanak tanıyan kolay bir projedir.

Optimal Sonuç İçin:

Panelli duvarlarınızı boyarken size rehberlik edecek nasıl yapılır videolarımıza göz atın.

 1. Aşama 1
  İyi karıştırılmış boyayı bir kaba dökerek başlayın, ardından kaliteli 2 “-2½” genişliğinde bir naylon / polyester fırçayı boyaya batırın.İPUCU:  Bir galondan fazla boya kullanırken, en iyi renk bütünlüğü için kapların içindekileri birleştirin. Bu işleme “karıştırma” adı verilir.
 2. Adım 2
  Fırça ile panelin çevresini boyayın (kenarlarını çizin). Üst köşeden başlayın ve tavana ve süpürgeliklerin çevresine doğru ilerleyin.İPUCU:  Çevreyi çizerken, oluklar arasında biriken fazla boyayı fırçaladığınızdan emin olun.
 3. Aşama 3
  Alanın üstünden başlayın ve panel yuvaları arasını boyayın. Panelin yönünü takip edin.İPUCU:  Düzgün bir yüzey elde etmek için fırçanın ucunu oluklardan nazikçe geçirin. Çalışırken boyayı karıştırın.
 4. 4. adım
  Boyayı bir boya tepsisine dökün ve silindiri ürüne tamamen yüklenene kadar daldırın. En iyi sonuçlar için ½ “-¾” rulo kullanın.İPUCU:  Daha geniş alanlar için, 5 galonluk bir kap ve bir kap süzgeci kullanmayı düşünün.
 5. Adım 5
  3 ‘lik bir bölümün üst köşesinden başlayın, paneli yukarıdan aşağıya rulo ile boyayın.İPUCU:  Düzgün bir uygulama için, sınırlı alandan 3 “-4” başlayın.
 6. 6. Adım
  Kenarlık alanını da boyadığınızdan emin olun. Tavandan zemine bir sütun oluşturarak, bir öncekinin hemen altında bulunan sonraki 3 ‘bölümünü boyayın.İPUCU:  Pürüzsüz bir yüzey için 3 ‘bölümleri birleştirmek için yeni boyanmış alanı hafifçe döndürün.
 7. 7. Adım
  Tüm yüzey kaplanana kadar kolon oluşturma ve bölümleri birleştirme işlemini tekrarlayın. Panellerin rengi değişecek ancak oluklu tasarımları kalacaktır.İPUCU:  Renk kalitesi ve bitiş açısından en iyi sonuçları elde etmek için ikinci bir kat uygulayın.