Ahşap mobilyaların emaye ile boyanması


Ahşap boyama,ahşap mobilya yenileme,ahşap mobilya nasıl boyanır,ahşap mobilya boyama,rulo ile boyama yapma,ahşap mobilya beyaza boyama,ahşap boyama nasıl yapılır,ahşap boyası,sprey boya ile dolap boyama,rulo ile boyama,robotlu ahşap boyama,cadence ile cam boyama,ahşap makineleri,ahşap boyama tekni̇kleri̇,i̇zkim boya plastik yüzeylerin boyanması saray tavan boyama,ahşap boya çeşi̇tleri̇,sprey boya ile,ahşap oymacılığı,ahşap spray,ileri dönüşüm atölyesi,ahşap,evde mobilya boyama nasıl yapılır

Her şeyden önce, eğer mobilya pahalı ve kaliteli ise, her zaman söylediğim gibi, bir ticaret profesyoneli tarafından işlenmesinin daha iyi olacağını tavsiye etmek tavsiye edilir.

Mobilyaların rengi neden değiştirilir?

Tamamen farklı ortamlar ve dekorasyonlar yaratarak mobilyanıza yeni bir görünüm kazandırmak için boyayabilirsiniz. Bazı iç mekanlarda ahşabın rengi ve şekli güzel görünse de, çok fazla para harcamaya gerek kalmadan eski mobilyaların geri dönüşümü imkanı vardır.

Ham ahşapta şeffaf olmayan düz bir renk için doğaldan başka bir renk vermek istiyorsanız, önce şunları yapmalısınız:

Yüzeyi hazırlayın

Yarı ince bir zımpara kağıdı ile, sahip olabileceğiniz tüm düzlemleri ve kalıpları yaklaşık 180 kadar zımparalayın. Tüm çapakları, fazlalığı veya pürüzleri ortadan kaldırmaya çalışarak bunu her zaman ahşabın damarları lehine yapmanız gerektiğini unutmayın.

Bir fırça ile iyice tozunu aldıktan sonra, özellikle köşelerin etrafını ve süsleyin, boyayamayacağınız kısımları bile mobilyayı iyice temizleyin. Ardından temizliği terebentin içinde nemli bir bezle bitirin ve her son toz parçacığını temizlemek için tüm yüzeyin üzerinden geçirin.

ahşap boyama,ahşap mobilya yenileme,ahşap mobilya nasıl boyanır,ahşap mobilya boyama,rulo ile boyama yapma,ahşap mobilya beyaza boyama,ahşap boyama nasıl yapılır,ahşap boyası,sprey boya ile dolap boyama,rulo ile boyama,robotlu ahşap boyama,cadence ile cam boyama,ahşap makineleri,ahşap boyama tekni̇kleri̇,i̇zkim boya plastik yüzeylerin boyanması saray tavan boyama,ahşap boya çeşi̇tleri̇,sprey boya ile,ahşap oymacılığı,ahşap spray,ileri dönüşüm atölyesi,ahşap,evde mobilya boyama nasıl yapılır

Kusurları plastik dolgu veya herhangi bir ahşap macun ile kapatmayı unutmayınız çünkü ahşabın tonuna sahip olması gerekli değildir, beyaz ise çok daha iyidir.

O zaman malzemeyi uygulamalısın

Önce baz olarak bir kat sentetik zemin ve ısınmak için kurumasını bekleyin.

İstediğiniz parlaklığa ve renge bağlı olarak sentetik emaye veya biraz akrilik emaye, görevi tamamlamak için kullanacağınız şey olacaktır. Çok fazla katman olmayacak ve sadece kaplayana kadar boyamanız gerekecek (2 veya 3 kat).

Mobilyaları eski boyayla boyamak

Boyanın önceki katmanlara yapışması için boyanacak alanı kazıyarak 100-180 zımpara kağıdı ile sertçe zımparalayın. Önceki kaplama bir vernik, cila veya plastikleştirici ise, bunu bir “kimyasal sıyırıcı” veya “boya çıkarıcı” veya zımpara kağıdı ile çıkarmak en iyisidir.


Mobilyadaki pervazlara veya rölyeflere zarar vermemeye dikkat edin. Bunlar için zımpara köpüğü veya çelik yün kullanabilirsiniz.

Sökücü veya sıyırıcı uyguladıktan sonra yüzeyi terebentin veya suyla (ürünün belirtilerine göre) iyice temizlemeyi ve 24 saat kurumaya bırakmayı unutmayınız.

Tozu alın ve yeni boyayı karar verdiğiniz renk ve parlaklığa göre uygulayın, tozu daima eller arasında zımparalayın ve temizleyin.

Bitişi iyileştirin

Saten ve mat bir yüzeyde, mobilyaya mükemmel bir yumuşaklık kazandırmak için, sentetik emaye uygulaması sırasında yapışmış olan boya veya tozdaki kirleri çıkarmak için ÇOK Kibarca, 1500’den daha büyük bir son kat zımpara kağıdı uygulayabilirsiniz.

İlgili konular:
Bir fırça ile vernik mobilya
Shellac’ı krank pimi ile uygulayın
Boyama boyaları