Ahşap süpürgelikler nasıl boyanır


Yeni boyanmış ahşap süpürgelikler, her ortama son dokunuşları ekler.

  1. Rengi seçtim. Süpürgelikler genellikle duvarlarla aynı renkte olmalıdır. Daha koyu renkli süpürgelikler mekanlarınıza daha modern ve çağdaş bir görünüm verirken, daha açık renkler küçük odaların daha büyük görünmesini sağlayacaktır. Hala şüpheleriniz varsa, dikkatli olun ve saf beyazı seçin.
  2. Fırçayı seçtim. Çoğu süpürgelik için ideal fırça 5 cm’dir. Su bazlı boya kullanıyorsanız, sentetik kıllı bir fırça kullandığınızdan emin olun.
  3. Yüzeyi zımparalayın. Bu, boyanın yapışmasına izin verir ve gelecekteki pullanmayı önler. Boya ve tozu temizlemek için yumuşak, kuru bir fırça kullanın.
  4. Temiz bir temel oluşturun. Süpürgelikler yontulmuşsa veya kirliyse, sıcak sabunlu su çözeltisiyle iyice temizleyin (deterjan veya kostik soda kullanabilirsiniz).
  5. Kenarları bantla koruyun. Profesyonel bir görünüme sahip temiz hatlar elde etmek için süpürgelik panelinin kenarlarını maskeleme bandı ile kapladım. Zemin halıyla kaplıysa, bandın ucunu batırmak için bir macun bıçağı kullanın. Bu, boyanın bandın altında “kaymamasını” sağlayacaktır.
  6. Boyamaya başlayın. Yüklemek için fırçanın alt yarısını boyaya batırın, fazla boyayı çıkarın. Boyayı, bir metre uzunluğundaki bölümleri kaplayacak şekilde süpürgelik üzerine eşit şekilde uygulamaya başlayın. Her zaman son fırça darbesini tüm süpürgelik boyunca uygulayın.
  7. İkinci katı uygulayın. Solvent boyalar 24 saat içinde kurur ancak su bazlı boyalar daha az zaman alır, bu nedenle ikinci katı uygulamadan önce kutu üzerinde yazılı olan tavsiyelere uyun. Katlar arasında zımparalamaya gerek yoktur.
  8. Bandı çıkarın. İkinci kat boyanın tamamen kurumasını bekleyin ve maskeleme bandını dikkatlice çıkarın. Halıya maskeleme bandı yerleştirdiyseniz, “soymak” için bandın kenarına bastırın ve çıkarın, mükemmel şekilde boyanmış ahşap süpürgeliklerinizi ortaya çıkaracaksınız.

süpürgelik,süpürgelik boyama,lake süpürgelik,boyama,duvar boyama,süpürgelik yapıştırma,lake süpürgelik boyası,pvc süpürgelik,süpürgelik fiyatları,fayans boyama,süpürgelik montajı,mobilya boyama,süpürgelik yenileme,süpürgelik köşe kesimi,lake süpürgelik modelleri,dolap boyama,ev süpürgelik,süpürgelik kırma,masif süpürgelik,beyaz süpürgelik,6 cm süpürgelik,mimari süpürgelik,lamine süpürgelik,yapıştırma süpürgelik,seramik süpürgelik,laminat süpürgelik,velo süpürgelik,10 cm süpürgelik