Ahşap ve taştan yapılmış güzel kırsal ev


Ev tamamen doğa ile bağlantılı bir yapıya sahip, tik ağacı ve taş, bu güzel kır evini kuzey Vietnam’da sert bir iklimde çam ağaçlarıyla çevrili çevreyle bütünleştiren baş kahramanlar.

Ahşap ve taş kırsal ev modeli

Modern oturma odası iç tasarımı

İç tasarım, ahşabı hem zemine hem de tavana veren sıcaklığa sahip olup, ahenkli iç duvarları rustik dokulu taş kaplama ile tamamlar.

Mobilyaların tasarımı İskandinav tarzında, sade ve modern çizgilerden oluşan bir tarza sahip, kanepeler gri deriden sehpalar ve ahşap sandalyeler ile bazıları sadece yüzeylerinde cilalanmış ağaç gövdelerine özgü rustik yüzeylere sahip. kesmek.

Modern ahşap merdiven tasarımı

Evin ekolojik özellikleri var, yapımında kullanılan tik ağacının kullanımı sürdürülebilir yönetimle ormanlardan geliyor, iç mekân fotoğrafında da görüldüğü gibi, konutun ortasında bir canlı ağaç korunmuş ve dekoratif çalışmalar yapılmıştır. ağacın etrafına küçük taşlar gibi unsurlar ekleyerek bahçe ile.

Hem cephede hem de iç mekanda büyük oranda cam kullanılmış, bu, doğal çevrenin güzel manzaralarının yanı sıra mükemmel iç aydınlatma sağlar.

İkinci katta, ışığın kesintisiz geçmesine izin veren yarı saydam bir geçit (merdiven boşluğunun üzerinde yer almaktadır) yerleştirilmiştir.

Beton evin yapısal bir parçasıdır ve bazı duvarlarda, kolonlarda ve kirişlerde açığa çıkar, bulaşık makinesinin gittiği mutfağın bölücü öğesi betondur ve bir mutfak adasına entegre edilmiştir. Beton yapısal olarak mevcut olmasına rağmen, ahşap ve taş cephe ve iç kaplamalarda yapıcı unsurlar olarak öne çıkıyor.

Güzel kır evi planları

Tasarımcı mimarlar tasarımlarını “kültür ve çevre arasında etkileşime giren mimaride güzellik arayışı; rafine ve sürdürülebilir bir ev inşa etmek için yapının, iç mekanların ve malzemelerin uyumu arandı ”dedi. Amacına ulaştıklarına inanıyoruz.

Diseño arquitectura: Pham Thanh Huy

Alan: 460 m2

Fotoğraflar: Quang Tran

Via: ıssız