Alçı Tavanlar veya Tavanlar Nasıl Boyanır


Nasıl boyanır , İç mekanların boyanması

Yüzey hazırlığından son boyamaya kadar, bir evin tavanını veya tavanını boyamak için bazı ipuçları, püf noktaları ve öneriler.Dökülen tavan nasıl boyanır , Sararmış tavan nasıl Boyanır , Tavan boyası neden dalgalı olur , Rulo ile tavan boyası nasıl yapılır , Tavan boyası ile kartonpiyer Boyanırmı , Pütürlü tavan boyası nasıl yapılır , Damlatmadan boya nasıl yapılır , Banyo tavanı nasıl boyanır,

Dökülen tavan nasıl boyanır , Sararmış tavan nasıl Boyanır , Tavan boyası neden dalgalı olur , Rulo ile tavan boyası nasıl yapılır , Tavan boyası ile kartonpiyer Boyanırmı , Pütürlü tavan boyası nasıl yapılır , Damlatmadan boya nasıl yapılır , Banyo tavanı nasıl boyanır,

Tavanları veya tavanları ıslık çalmak, iç duvarları boyamaya çok benzer , ancak hesaba katılması gereken daha fazla sorun var. Bir tavanı boyamaya başladığınızda, boyasız yeni olanlardan, daha önce boyası olanlardan farklıdır, çünkü her ikisinin de farklı bir muamelesi olacaktır. Onları yeni tavanlara ve eski resimlere böleceğiz.

Yeni tavanlar asma tavan boyama modelleri

Sıva yeniyse, kirleri büyük bir spatula ile ancak zarar vermeden temizleyin ve çatlak ve kusurları onarmadan önce bile bir kat astar, sızdırmazlık maddesi veya astar uygulayın. BOYALI DEĞİLSE SIVAYI ASLA ZIMPARALAMAYIN. Bu, boyayı uyguladığınızda zımpara kağıdının neden olduğu çiziklerin ön plana çıkmasına neden olacak ve çıkarılması çok zor olacaktır.

Alçı levha, MDF veya DM levhalar gibi diğer malzemelerden yapılmış tavanlarda, astar katından önce derzlerin üzerinden geçebilir, kusurları onarabilir ve sabitleme vidaları yapabilirsiniz. Zımparalama yoluyla yüzeyi düzleştirip düzleştirdikten sonra … ilgili kaplama ve boya kaplamaları için hazırdır.

Önceki resimlerle tavanlar asma tavan boyama modelleri

Belki eski boya katmanları çok fazla ise veya tavanda nem varsa, bir spatula ile çıkarmanız gerekecek kabarcıklar veya “pullar” oluşacaktır. Elbette, su ve deterjanla çıkarmanız gereken küçük lekeler, mantar, duman veya küf de olacaktır, aksi takdirde boyadıktan sonra çıkacaktır.

Yüzey hazırlığı asma tavan boyama modelleri

Yeni tavanlarda dolgu macunu sabitleyiciyi zaten uyguladıysanız veya daha önce boyası olanları iyice temizlediyseniz , bir spatula ve ilgili malzeme ile olabilecek çatlak ve delikleri tamir etme zamanı gelmiştir . Ardından, yalnızca boyanmışsa boyanın yapışması için yamaları ve tüm tavanı tek tek zımparalamanız gerekecektir. Ve son olarak tozu bir fırça ile temizleyin.

Seçilecek boya asma tavan boyama modelleri

Boyayı seçerken en iyisi bir iç mekan lateks veya plastik boyadır , farklı fiyatlar ve nitelikler vardır. Belirli bir markayı seçerken mağazadan tavsiye isteyin.

Renkler veya “Beyaz” asma tavan boyama modelleri

Genelde tavanlar odaya netlik getirdiği ve geniş veya yüksek tavan hissi verdiği için beyaza boyanmaktadır, özellikle küçük apartmanlar içindir . Tabii ki seçtiğiniz ve duvarların, zeminin ve mobilyaların renklerine uyan diğer renkleri de kullanabilirsiniz.

Bu “BEYAZ” ın saf olması tavsiye edilmez, çok az miktarda siyah ve koyu sarı toneri ekleyerek onu “kirletmeliyiz”, böylece kırık bir beyaz renk oluşturmalıyız . Bu, eski boyaları daha az katla daha kolay örtmenize yardımcı olacaktır.

Boyama … asma tavan boyama modelleri

Fırça ve merdane ile ilgili deneyiminiz olmadığında yukarı doğru boyamak zordur çünkü ellerinizi boyayla kirletirsiniz, ancak birkaç dakika içinde aletlerin kontrolünü ele geçirmiş olursunuz.

Kat sayısı, tavanın yeni veya eski olmasına ve çok koyu veya farklı bir renk olmasına bağlı olacaktır. Örtmek için genellikle 2-3 kat uygulanır, ancak daha fazla da olabilir. Kap üzerindeki talimatlara göre boyanın katlar arasında kurumasını bekleyin.