Altın balık bakımının altın kuralları

Altın balıklar harika evcil hayvanlar yapar – tasasızdırlar ve bakımı genellikle kolaydır. Karşılık vermiyorlar ve gerçekten tek bekledikleri biraz yiyecek ve Evcil Hayvan bakımı karşılığında. Hayat bir altın balığınkinden çok daha kolay değildir.

İlk evcilleştirilmiş akvaryum balıklarından biri olan bu adamlar, artık evcil hayvan dükkanlarında bir turtadan daha çok bir smoko kamyonuna göre daha yaygındır.

İnsanlar genellikle uygun bakımları için gereken ilgiyi hafife alırlar; bu, temel bilgileri doğru yaparsanız genellikle oldukça kolaydır.

İşte altın balık bakımının altın kuralları

1. Tank boyutu

Yaygın bir yanlış anlamanın yanı sıra, bu balıklar küçük kaselerde tutulmaktan mutlu değildir. Yüzey alanı kavisli cam tarafından sınırlandırılır ve bu da balıklar için daha az oksijen sağlar ve filtre barındıracak hiçbir yer yoktur.

Akvaryum balığı

80 litrelik bir akvaryum, tek bir balık için ideal boyuttur. Her ilave balık için tank boyutunu 35 litre artırın.

Altın balık etkileyici boyutlarda büyür ve çok fazla atık madde üretir. Uygun miktarda su içeren bir tank, bunların gelişmesini ve sağlıklı kalmasını sağlayacaktır.

2. Filtreleme

Balıklar, yiyecek alımlarından ve tanklarının etrafındaki fosillerden hem mekanik hem de biyolojik atık üretirler. Su kalitesini korumak için kaliteli bir filtreye sahip olmanız gerekir. Tank boyutuna göre tasarlanmış bir dalgıç veya kanister filtre, altın balık tankları için uygundur. Çalışma koşullarını korumak için filtreyi en az ayda bir temizleyin.

3. Su bakımı

Her akvaryum için düzenli su değişimi gereklidir. Altın balıklar için her hafta% 25 su değişimi yapılması önerilir. Bu değişiklikler atık maddelerden, amonyaktan, nitratlardan, fosfordan kurtulur ve düzenli olarak taze, besin açısından zengin su sağlar.

4. Balık tankına eklenecek öğeler

Altın balık tanklarının dibinde balık tankı çakılı gibi bir alt tabaka bulunmalıdır. Balık arkadaşlarınızın sığınması ve dinlenmesi için kayaları, sürüklenen odunları veya bir yeri ekleyin.

Balık tankınızın bir kapağı ve bir balık tankı ışığı olmalıdır. Altın balıklar için bir ısıtıcı gerekli değildir, ancak daha soğuk havalarda balıklarınızın rahat etmesine yardımcı olur.

Tanka canlı bitkiler eklerseniz, altın balıklar canlı bitkiler için zor olduğundan Java Fern gibi doyurucu bir seçenek seçin.

5. Altın balık yemi

Altın balığınıza uygun bir balık yemi diyeti sağlamak önemlidir. Hem hayvansal hem de bitkisel maddeleri yiyecekler ve günlerinin çoğunu atıştırmalık arayarak geçirecekler. Evcil hayvan dükkanlarından özel altın balık yemi satın alabilirsiniz.

Balığınızı günde iki kez besleyin ama fazla yemeyin. Salamura karidesi de altın balıklar için tercih edilen bir muamele.

İyi bir kural, balıklarınızı 2 dakika içinde tüketecekleri kadar yiyecekle beslemektir.

Doğru evcil hayvan bakımı sağlanırsa, altın balıklar her yaştan aile üyeleri için doyurucu, renkli ve etkileşimli bir evcil hayvandır. 20 yıl yaşayabilirler ve evinizin sevilen bir üyesi olurlar.

Evcil hayvanları olan bir eviniz mi var? Bir dahaki sefere gittiğinizde kaliteli evcil hayvan oturması için bir Airtasker kiralayın.

Bir cevap yazın