Alüminyum pencereler veya kapılar nasıl boyanır

Göreceğiz alüminyum pencere veya kapılar nasıl boyanır doğru bir şekilde. Peki, genel olarak herhangi alüminyum yüzey. Neden alüminyum boyanabilir, ancak özel bir boya ve eşit derecede özel bir işlemle biraz daha özel ve hassas bir muameleye sahip, ancak bu herkes tarafından doğru araç ve malzemelerle yapılabilir.

Pencerelerinizi, kapılarınızı veya herhangi bir alüminyum yüzeyi boyayabilmeniz için bu makalede size öğreteceğim şey de budur.

İçerideki ev pencerelerinizin, galeri kapınızın veya sahip olduğunuz herhangi bir alüminyum yüzeyin rengini değiştirmek istiyorsanız bu malzeme ve aletlere ihtiyacınız var.

-Elektrikli zımpara.
Bileşenlerin poliüretan emayesi.
-Poliüretan çözücü
– Püskürtme tabancası. (Fırça ve rulo ile yapılabildiğinden isteğe bağlıdır, ancak mükemmel bir yüzey bıraktığı için şiddetle tavsiye edilir)


hazırlık: Yapacağımız ilk şey, alüminyumun tüm yüzeyini zımparalamaktır.

Nihai sonucun mükemmel olması için en önemli şey zımparalamadır. Boyanın tutuşunu kolaylaştırmak için hiçbir parçayı atlamadan iyice zımparalamalıyız. Bu yüzden malzeme listesine bir zımpara makinesi koydum.

Bu zımpara makinesinin harika bir fiyatı ve performansı var. Yaşam için bir zımpara makinesidir ve onu yalnızca pencereleriniz için değil, gelecekte kapılar, duvarlar, korkuluklar ve merdiven korkulukları veya zımparalamak istediğiniz diğer yüzeyler için kullanacaksınız.

Yıllardır bu işin içindeyim ve size gerçekten söylüyorum, en iyi bitirme iyi zımparalama sayesindedir. Daha sonra dünyanın en iyi boyasını kullanmanız önemli değil. İyi zımparalanmamışsa iyi bir sonuç olmayacaktır.

Bu yüzden bunun gibi iyi bir zımpara almanızı şiddetle tavsiye ediyorum ve iş mükemmel olacak.

Alüminyumun tüm yüzeyini p400 zımpara kağıdı ile zımpara ile zımparalayın. Zımpara makinesinin ulaşmadığı yerde, elle zımparalamamız gerekir.

Zımparalandıktan sonra, tam bir temizlik için tüm yüzeye solventli bir bez geçiririz ve temiz olduğunda duvar kağıdı yapma zamanı gelir.

Ayrıca tavsiye ettiğim bir püskürtme tabancası ile boyayacaksanız, duvar kağıdını iyice boyayın. Sadece pencere değil, duvarlar, zeminler, mobilyalar … Püskürtme tabancası boyayı püskürtür ve atomize eder, böylece iyi duvar kağıdı yapmazsanız, tüm evi boyayabilirsiniz. Ve kullanacağımız bu boya çok güçlü ve son derece tutuşlu. İyi bir şekilde kağıt yapmadan iyi sarabilirsiniz.

Artık alüminyumu zımparalayıp temizlediğinize ve tüm duvar kağıdına sahip olduğunuza göre, boyama zamanı.

İki bileşenli poliüretan emaye tavsiye ederim. Çünkü piyasadaki en sert, en dayanıklı ve en iyi ankraj emayelerinden biridir. Yani iyi uygularsanız yıllarca dayanabilecek bir emaye.

Poliüretan emaye ve katalizöründen oluşan bu süper yüksek mukavemetli ve kavrayıcı iki bileşenli emaye, onu katalizörle 1/4 oranında veya üreticinin önerdiği şekilde karıştırıyoruz. 1/4 ise emaye eklediğimiz her 4 parça için 1 katalizör ekleyeceğimiz anlamına gelir.

Örneğin: 4 Litre emaye 1 Litre Katalizör ekliyoruz, iyice hareket ettiriyoruz ve boyanın çok kalın gitmemesi için% 5-10 poliüretan çözücü ekliyoruz, çıkarıyoruz ve boyayı zaten boyamaya hazır hale getiriyoruz. tabanca ve rulo.

Şimdi sadece boyayı uygulamanız gerekiyor. Boyayı herhangi bir zamanda yüklemeden, yavaşça yapın. Zaten kapsayacak, endişelenme.

İki şey:
1- Sprey tabancası ile boyayacaksak çok fazla boyamadan boyayacağız, çünkü yoksa boya akacaktı, 4 veya 5 kat vermemiz gerekse bile tozumalı olmalı.

Kurutmayı bıraktığımız bir saat ile el ve el arasında silahla boyamak buna değer.

2-Rulo ve fırça ile boyayacaksak tercihimiz buradan satın alabileceğiniz bunlara benzer sıfır gözenekli veya köpük rulo, ve birkaç kat sürse bile boyayı olabildiğince yayacağız. Rulo ve fırça ile el ile el arasında 2 saat boyamak fazlasıyla yeterlidir çünkü bu boya katalizör olduğunda dokunuşta oldukça çabuk kurur.

Bu boyanın ve çözücüsünün pahalı olduğunu hesaba katarak, seçeceğiniz renkler istediğiniz renkler olabilir.

Poliüretan emaye kullanmak istemiyorsanız, Daha ucuz olan sentetik emaye kullanabilirsiniz, ancak önce alüminyuma bir astar vermelisiniz.. Alüminyum için astarı buradan satın alabilirsiniz.

Astar boya ile aynı şekilde uygulanır. Astar kuruduktan sonra üzerine boya sürülür.

Ancak tavsiye istiyorsanız, poliüretan boya ile boyamak daha iyidir çünkü astarlamaktan kaçınırsınız ve poliüretan sentetik emayeden çok daha dayanıklı ve dayanıklıdır.

Burada gördük alüminyum pencere çerçeveleri nasıl boyanır, ancak bu tüm alüminyum yüzeyler için geçerlidir.

Herhangi bir sorunuz varsa, yorumlarda size cevap vermekten memnuniyet duyarım.