Arka bahçeniz için 50 veranda fikri

Evinizi dekore etmeyi ve yenilemeyi düşündüğünüzde, bu denklemin bir parçası olarak terasınızı veya terasınızı unutmak kolaydır. Pek çok insan, bir akşam yemeğinde o garip ikinci kuzen gibi avlularını ihmal ederken evlerinin iç mekanlarının tam ölçekli tadilatını planlar. Açık havada eğlenmek söz konusu olduğunda, “yeterince iyi” ye razı olmanıza gerek yok. İşte dış mekan alanınızı sonradan düşündüğünüzden kısa sürede odak noktasına taşımanıza yardımcı olacak 50 teras fikri.

2020 için veranda oturma fikirleri

Çünkü oturmadan bir verandaya sahip olamazsın, değil mi ?!

1. Düz kenarlı bölüm yarışmalarıyla modernleşin

açık-oturma-kesit
Kaynak: ajnaliving

Temiz çizgili bir kesit, oturma yerinize modern bir hava katmanın harika bir yoludur. Yatırımınızdan en iyi şekilde yararlanmak için UV’ye ve hava koşullarına dayanıklı bir malzeme seçtiğinizden emin olun. Ve unutmayın – koyu renkli malzemeler güneş ışığını emecektir, bu nedenle bir renk seçmeden önce oturduğunuz yeri nereye yerleştireceğinizi düşünün.

2. O köşeden yararlanın

köşe oturma-arka bahçe
Kaynak: Pinterest

Biraz oturma ve bir kahve veya bistro masası ekleyerek yumuşak bir köşeyi, canlı sohbetten sessiz düşünceye kadar her şey için mükemmel olan rahat bir köşeye dönüştürün.

3. Küçük alanlardan yararlanın

küçük teras fikirleri
Kaynak: The Glitter Guide

Verandanızın tadını çıkarmak için bir ton alana ihtiyacınız olduğunu kim söylüyor? Eve gelmeyi bekleyemeyeceğiniz davetkar bir hangout noktası oluşturmak için birkaç koltuk eklemeniz yeterli olabilir.

4. Perdelerle havadar bir his yaratın

veranda perdeleri
Kaynak: A Beautiful Mess

Dış mekan perdeleri, verandanızdaki esintide hareket ederken zarif ve havadar bir his yaratabilir. Onlar da sadece gösteri amaçlı değil; Perdeler, yalnızca doğru miktarda güneş ışığını filtrelemeye yardımcı olabilir ve ayrıca verandanızın farklı alanlarını ayırmanıza yardımcı olabilir.

5. Verandanıza oturma yeri oluşturun

Kaynak: The Plant Hunter

Verandanızın daha geniş bir şeklini planlıyorsanız, verandanın yapısının içine oturma yeri inşa etmek harika bir seçenek olabilir. Bu tür koltuklar çevresine kusursuz bir şekilde uyum sağlar ve koltuk minderleri ve yastıklarla kolayca giydirilebilir.

6. Adirondack sandalyelerle rahat gidin

Adirondack-sandalye-hamptons
Kaynak: stylemepretty

Adirondack sandalyeler, her verandaya rahat bir stil katan zamansız, klasik bir tasarım sunar. Bunları bir ateş çukurunu çevrelemek için kullanın veya anında rahat bir ortam yaratmak için bir bistro masanın her iki tarafına yerleştirin.

7. Yalnızca “takılmak” için alan oluşturun

rattan asılı sandalyeler
Kaynak: Homes to Love

Asılı oturma, rahatlatıcı bir ortam yaratmanın bir başka harika yoludur. Tropikal bir görünüm için yuvarlak hatlara sahip rattan koltukları seçin veya daha resmi ve modern bir şey için düz çizgili asma divan tercih edin.

8. Şezlonglar güneş severler için harika bir seçimdir

güneş-şezlong-veranda
Kaynak: Sevilecek evler

Arka bahçenizi güneşi emmek için kullanmak istiyorsanız, neden tam olarak bunu yapmanıza yardımcı olacak birkaç şezlong eklemiyorsunuz? Şezlonglar, içeri girmeden önce kuruması için bir yer sundukları havuz kenarı verandasında özellikle harika bir seçimdir.

9. Uzanabilecekken neden oturuyorsunuz?

hamak-teras
Kaynak: Dwell

Öğleden sonra bir ertelemeye ne dersiniz? Verandanıza bir hamak eklemek anında serinlik faktörünü yükseltir ve dinlenmek ve pillerinizi yeniden şarj etmek için davetkar bir yer yaratır.

Veranda dekor fikirleri

10. Bir çeşme ekleyin

veranda çeşmesi
Kaynak: BoredArt

Akan suyun sesi, şehrin sesini bastırmaya yardımcı olabilecek rahatlatıcı bir miktar beyaz gürültü sunar. Arka bahçenize bu sükunet dokunuşunu getirmek için verandanızın yanına bir çeşme ekleyin.

Bu su özelliğini nereye ekleyeceğinizden emin değil misiniz? Genel bahçe tasarımınız hakkında düşünmeniz gerekebilir gibi görünüyor. Ancak bu, emin olmadığınız bir şey değilse, bir profesyonel bulup bir bahçe tasarımcısının ne kadara mal olacağını hesaplamak, başlamak için harika bir yer olabilir.

11. Fenerleri dağıtın

Kaynak: Pinterest

Yer fenerleri geceyi aydınlatmaya yardımcı olur ve güneş battığında verandanızda davetkar bir atmosfer yaratır. Sıradan, ancak bir araya getirilmiş bir görünüm için çeşitli şekil ve boyutlarda birden fazla fener kullanmayı deneyin.

12. Bir gölet veya şelale inşa edin

su özelliği
Kaynak: rosarybeard

Bir su özelliği ekleyerek verandanızda dinlenirken sakinlik ve esenlik hissi yaratın. İster şelale, ister gölet veya her ikisi de olsun, su özelliği, verandanızda dinlenirken sakinleştirici bir atmosfer yaratmanın mükemmel bir yoludur. İşte bahçenize bir su özelliği koyduğunuzda ne kadara mal olacak.

13. Bir dış mekan halısı döşeyin

açık halı
Kaynak: domino

İç mekanı dışarıya çıkarma eğilimi, yavaşlama belirtisi göstermeden, bir oturma alanı tanımlamak için dış mekan halısı eklemeyi düşünün ve verandanıza bir renk sıçraması ekleyin.

14. Saksı ekleyin

saksı bitkileri
Kaynak: Mimari Özet

Saksı bitkileri, terasınızın veya terasınızın görünümünü önemli ölçüde değiştirebilen çok yönlü bir aksesuardır. Tüm farklı desenleri, şekilleri ve boyutları kullanarak sıcaklık eklemenin ve aynı zamanda samimiyet yaratan bir derinlik hissi vermenin en iyi yolu budur.

15. Canlı bir duvar dikin

ekici duvarlar
Kaynak: Apartman Terapisi

Neden düz bir duvar veya çitle yetinelim? Bir yeşillik sıçraması eklemek için dikey bir bahçe duvarı dikin ve dış mekan yaşam alanınıza beklenmedik bir şekilde görsel ilgi katın.

16. Biraz rattan ekleyin

rattan-açık-mobilya-veranda-fikirleri
Kaynak: thedesignchaser

Son Bali geziniz sırasında sevdiğiniz o görünümü yeniden yaratmaya mı çalışıyorsunuz? Sizi bir kalp atışında cennete geri götürecek egzotik bir görünüm oluşturmak için anında rattan unsurlarla koltuk ekleyin.

17. Renkli yastıklar kullanın

açık-yastıklar
Kaynak: domino

Verandanızda istediğiniz görünümü elde etmek söz konusu olduğunda, yastıklar elinizin altında bulunan en esnek (ve uygun fiyatlı) araçlardan biridir. Canlı ve iyimser enerji yaratmak için sıcak renkleri seçin veya daha rahat bir ortam yaratmak için daha soğuk renkleri tercih edin.

18. Bir renk sıçraması ekin

Kaynak: Balkon Bahçesi Web

Çiçekler, herhangi bir veranda dekor planına hoş bir katkı sağlayan bir renk patlaması ekler. Çiçekleri seçerken, dekorunuzun geri kalanıyla birlikte birlikte iyi oynayan renkleri de seçin. Ayrıca, yılın farklı zamanlarında açan çiçekleri dikmeyi düşünün, böylece dışarı çıktığınızda her zaman keyif alacağınız bir şeye sahip olursunuz!

19. Avlunuzu bitkilerle çevreleyin

küçük arka bahçe fikirleri saksı bitkileri
Kaynak: Secret Gardens

Verandanızın her tarafına yeşillik eklemek, mekanı evinizden çıkıp gizli bir bahçeye girmiş gibi hissettiren tenha bir his yaratır.

20. Doğal kayalarla çalışın

Kaynak: Boulder Images

Kayalar, verandanızın bittiği yer ile doğanın başladığı yer arasındaki çizgiyi bulanıklaştırmaya yardımcı olabilecek ilginç görsel öğeler oluşturabilir. Eviniz kayalık bir arazide inşa edilmişse, özellikle ilginç bir tasarım seçeneğidir.

21. Dış mekan sanat eserleriyle rahat bir his yaratın

sanat eseri veranda fikirleri
Kaynak: Etsy

İç mekanı dışarı çıkarma temasıyla devam ederek, sanat eserlerini bir dış duvara asmak, evinizin geri kalanının doğal bir uzantısı gibi hissettiren bir yaşam alanı yaratmanın harika bir yoludur. Söylemeye gerek yok, ancak elementlere direnebilecek sanatı seçtiğinizden emin olun!

Veranda düzeni ve malzeme fikirleri

22. Oturduğunuz yerden bölüm

Alanınız varsa, ayrı oturma alanları oluşturmak, daha büyük toplantılar sırasında sohbeti teşvik etmenin harika bir yoludur. Dış mekan halısı, saksı veya başka pek çok şeyi kullanarak bir alan tanımlayabilirsiniz.

23. Çok seviyeli bir deste oluşturun

Çok seviyeli bir güverte, doğal olarak tanımlanmış alanlarla kullanılabilir bir dış mekan yaşam alanı yaratmanın harika bir yoludur. Çok seviyeli bir güverte için en yaygın düzenlerden biri, bir katta bir Barbekü ve diğerinde bir oturma alanı tutmayı içerir. Gerçekten hırslı hissediyorsanız, üçüncü bir seviye ve bir jakuzi ekleyebilirsiniz!

Nereden başlayacağınızdan emin değil misiniz? İşte bir deste nasıl inşa edileceğine dair DIY kılavuzumuz.

24. Ekstra görsel ilgi için finişer kullanın

Verandanızı sıfırdan inşa ediyorsanız, ilgi çekmek için kaldırım taşları kullanmayı düşünün. Çeşitli şekil, boyut ve malzemelerde mevcut olan finişerler, eski dünya cazibesinden ultra modern simetriye kadar değişen görünümler oluşturmak için kullanılabilir.

25. İç mekanı fayanslarla dışarıya getirin

teras kiremitleri
Kaynak: 100 Layer Cake

Give your patio a European look by incorporating colourful tiles into your design. Be sure to choose tiles that can stand up to the elements; otherwise, you’ll want to make sure you’re using them in a sheltered space instead.

26. Add some elegance with wrought-iron railings

veranda-korkuluk-fikirleri
Source: Morning Chores

If you have a raised deck or patio, wrought-iron railings offer an elevated look when compared to your standard wood choices. They also offer the added benefit of preserving the view of your surroundings while seated.

Looking for some more inspo? Take a look at these 40 decking ideas for your backyard.

27. Create a path for the eye to follow

Speaking of views, why not take an active role in that by creating a picturesque path leading to or from your patio? A greenery-lined path naturally captures our eye and creates a sense of curiosity as to what lies beyond.

28. İç mekanı dışarı çıkarın

teras kapıları
Kaynak: Pinterest

Tam ölçekli bir tadilat yapacaksanız, avlunuza çıkan geri çekilebilir bir duvar inşa etmekten havadar, akıcı bir his yaratmanın daha iyi bir yolu yoktur. Açık olduğunda, iç ve dış mekan arasında kesintisiz bir geçiş sağlar, bu da verandanızın dışarıdaki gibi daha az ve daha çok oturma odanızın bir uzantısı gibi görünmesini sağlar.

29. Özel bir ahşap güverte

Kaynak: thebestwoodfurniture

Güverte tasarımında zamansız bir seçim olarak ahşap hakkında söylenecek bir şey var. Güvertenize daha parlak bir görünüm kazandırmak için ahşap plakaları farklı yönlerde katmanlandırmayı düşünün.

Veranda eğlenceli fikirler

Belki de tüm bu veranda fikirlerini araştırmanızın ana nedeni budur ve aşağıdaki nihai ev sahibinin arka bahçesinde teslim etmeye söz veriyorum.

30. Ateş çukurunun rahat ortamını kucaklayın…

Kaynak: Pinterest

Avlunuza bir ateş çukuru ekleyerek hayalet hikayelerini ve güzel anıları paylaşın. Ateş çukuru, rahat bir ortam yaratmak için harikadır ve Adirondack sandalyeleriyle mükemmel bir şekilde eşleşir.

31.… veya zarif bir ateş masasıyla lüksleşin

Kaynak: Pinterest

Daha şık ve zarif bir görünüm için, bunun yerine bir ateş masası seçmeyi düşünün. Yangın masaları çeşitli şekil ve boyutlarda mevcuttur ancak genellikle modern veya çağdaş bir tasarım stiliyle en iyi şekilde çalışır.

Bu ateş çukurları tam olarak aradığınız şey değilse, sadece ateş çukuru fikirleri üzerine özel bir makale hazırladık. 33’ün üzerinde var, bu yüzden estetiğinize uyan bir şey bulmanız kaçınılmaz.

32. O eski dünya hissini odun ateşinde yanan bir fırınla ​​yaşayın

kalıcı-pizza-fırını-veranda-fikirler
Kaynak: Realestate.com

Kendi pizzanı yapmakta büyük müsün? Öyleyse, odun ateşinde pişirilen bir fırın, verandanız için olmazsa olmaz bir ektir. Hem işlevi hem de formu sunarak, daha basit zamanları anımsatan eski dünya havası yaratır – arka bahçe verandası için mükemmeldir.

33. Yerleşik bir Barbekü ekleyin

barbekü-arka bahçe
Kaynak: Pinterest

Daha çok yönlü bir mutfak seçeneği için, veranda yapınıza doğrudan bir Barbekü yapın. Barbekü’nizi bağımsız bir şekilde tutmaktan daha bir araya getirilmiş bir görünüm verir ve size daha fazla tezgah alanı sunmak için de inşa edilebilir.

34. Davetkar bir dış mekan mutfağı oluşturun

Kaynak: dwell

Barbekü yapmayı neden bırakasınız? Alanınız varsa, barbekü, lavabo ve mini buzdolabıyla tamamlanmış eksiksiz bir açık mutfak oluşturabilirsiniz. Tam bir arka bahçe vahası oluşturarak eğlenceli oyununuzu yeni zirvelere taşıyın.

35. TV’de en sevdiğiniz programı izleyin

Mutfağı dışarı çıkarırken, neden oturma odasını da yanına almıyorsun? Hava koşullarına dayanıklı TV’lerin ortaya çıkışı, verandanızın konforunu terk etmek zorunda kalmadan en sevdiğiniz programı izleyebileceğiniz anlamına gelir.

36. Kamufle edilmiş hoparlörlerle tonu ayarlayın

rock-hoparlörler-açık
Kaynak: Family Handyman

Dışarıda dinlenirken müzik dinlemeyi seviyorsanız, tüm hava koşullarına uygun hoparlörler harika bir seçim olabilir. Bu günlerde, dekorunuza uyum sağlamak için çeşitli şekil ve boyutlarda gelirler ve iç mekan hoparlörlerinden daha fazla unsurlara dayanacak şekilde yapılmıştır.

37. Dışarıdaki bir bar ile konuşmanın akmasını sağlayın

arka bahçe-bar-veranda-fikirleri
Kaynak: mydomaine

Açık hava barı, insanlara dinlenmek, soğuk bir içecek yudumlamak veya tezgahın arkasındaki kişiyle konuşmak için bir toplanma yeri sağlamanın harika bir yoludur. Tezgahın arkasında bir televizyonunuz varsa, sizin ve arkadaşlarınızın beklediğiniz sezon galasını izlemek için mükemmel bir yer olabilir.

38. Resmi bir toplanma alanı oluşturmak için bir yemek masası ekleyin

açık-yemek-teras
Kaynak: adoremagazine

Dış mekan alanınıza tam boyutlu bir yemek masası eklemek, o alanı hemen bir araya getirip grup olarak yemek yemek için bir alan olarak belirler. Hava güzel olduğunda, arka bahçenizin rahatlığında ev yapımı bir yemeğin tadını çıkarmak için verandanızda yemek masası bulundurmak harika bir yoldur.

39. Havuz kenarındaki veranda dinlenmek için mükemmel bir yerdir

havuz-veranda-fikirleri
Kaynak: Home Beautiful

Birkaç eşleştirme, veranda ve havuz kombinasyonundan daha klasiktir. Kusursuz bir görünüm için, hem verandanız hem de havuz astarınız için uygun bir kaplama malzemesi seçin; ıslakken kavramayı koruyan bir şey isteyeceksiniz.

Veranda aydınlatma ve kapsama fikirleri

Son olarak, tüm unsurlardan korunduğunuzdan emin olmak için aydınlatma ve kapsama veranda fikirleri son olarak ele alınacak şanslı.

40. Zemin içi aydınlatma ile bir yolu aydınlatın

Kaynak: Pinterest

Sadece zemin içi ve zemin içi aydınlatma geceleri güzel görünmekle kalmaz, aynı zamanda pratik bir amaca da hizmet eder. Yer altı aydınlatması, yürüyüş yollarını, merdivenleri ve hem gündüz hem de gecenin tadını çıkarmak için açık bir verandanın oturma alanını aydınlatmanın harika bir yoludur.

Daha fazla aydınlatma fikri mi arıyorsunuz? En sevdiğimiz 75 arka bahçe fikrimize bir göz atın.

41. Bir pergola ile doğru miktarda ışığın geçmesine izin verin

arka bahçe-fikirler-endüstriyel-pergola-veranda-fikirler
Kaynak: Pinterest

Bir pergola, güneş ışığını tepeden atmanın ve arka bahçenizde yeniden şarj etmek için bir yer yaratmanın muhteşem bir yoludur. Pergolalar, gelenekselden ultra moderne kadar tüm şekil ve boyutlarda gelir.

42. Çardakla rahat bir his ekleyin

Kaynak: Pinterest

Çardak, verandanızda dinlenmek için korunaklı bir alan yaratmanın mükemmel bir yoludur. Yağmur ya da güneş, elementlerden korunacaksınız ve sağlam yapı, aydınlatmadan oturma yeri ve ötesine kadar her türlü diğer dekorasyon fikirlerini ortaya çıkarır.

43. Tırmanan asmalarla doğal gölge yaratın

Kaynak: styleathome

Tırmanma sarmaşıkları, pergolanızın (veya bu konuda başka herhangi bir yapının) yukarı ve etrafına tırmanmak için eğitilebilir ve verandanıza daha fazla gölge ve yeşillik eklemenin güzel bir yoludur.

44. Bir peri masalı vibe için dize ışıkları asın

peri ışıkları açık havada veranda fikirleri
Kaynak: Domino

Telli ışıklar bu günlerde çok popüler ve bunun iyi bir nedeni var; Peşinde olduğunuz rüya gibi peri masalı atmosferini yaratmak için yaylı ışıkları veranda tasarım planlamanıza dahil etmekten daha iyi bir yol yoktur.

45. Dış mekan gölgesi kurun

Kaynak: The Spruce

Bir pergola veya çardaktan daha rahat bir görünüm için, bunun yerine bir dış mekan gölgesi seçin. Telaşlı olmadan güneş ışığını filtrelemek için harika bir yol olabilirler – ve aynı zamanda hareketlidirler.

46. ​​Asılı kolye ışıklarıyla atmosfere ekleyin

sarkıt ışıklı veranda
Kaynak: lifeonvirginiastreet

Verandanızın üstü kapalıysa, asılı sarkıt lambalar tarzınızı güzel bir şekilde tamamlayabilir. Çok çeşitli boyutlarda ve tasarımlarda mevcutturlar ve herhangi bir temayla zahmetsizce çalışabilirler.

47. Tavan vantilatörü ile havanın hareket etmesini sağlayın

Kaynak: homestolove

Hepimiz, tek istediğin rüzgarın gelip nemi dışarı atması olduğu o sıcak, yapışkan günleri biliyoruz. O günlerde, havanın etrafınızda hareket etmesini sağlamak için çardağınıza bir tepe fanı monte ettiğiniz için minnettar olacaksınız!

48. Dış mekan avizeleri ile süsleyin

Kaynak: Pinterest

Yapıya sahipseniz, neden dışarı çıkıp bir avize takmıyorsunuz? Kapalı bir dış mekana aydınlatma ve stil eklemenin harika bir yolu. Bir avizeyi halı, kesit ve televizyonla birleştirin ve verandanızda başka bir oturma odası yarattınız!

49. Bütçeye gölge yapmak için tepegöz şemsiye ekleyin

açık şemsiye
Kaynak: Apartman Terapisi

Daha az alana veya dar bir bütçeye sahip olanlar için, tepegöz şemsiyesi işi güzelce yapar. Ekstra taşınabilirlik avantajıyla ihtiyacınız olan tüm güneş korumasına sahip olun. Ayrıca günümüzün gölge şemsiyeleri zevklerinize uygun çeşitli stil ve renklerde mevcuttur.

50. Yağmurdan koruyun ve bir tente ile çalıştırın

panjur tenteleri
Kaynak: Luxaflex

Tıpkı yağmurdan korunmak istediğiniz gibi, öğle yemeğinde dışarıda yemek yerken yazın sıcağında biraz gölge isteyeceksiniz. İşte size tam olarak ihtiyacınız olan gölgeyi vermek için çeşitli uzunluklarda uzanabilen bir tente burada gelir.

Artık açık hava eğlence alanınıza mükemmel bir görünüm kazandırmaya yardımcı olacak çok sayıda veranda fikriniz var. Ancak ekleyeceğiniz başka kişiler varsa, aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

Bir cevap yazın