Asma tavan modelleri banyo


Banyonuzdaki şık bir unsur, özellikle siyah yapıldığında gergi tavandır.

 • banyo tavan dekorasyon,
 • banyo tuvalet asma tavan modelleri,
 • asma tavan modelleri banyo,
 • banyo tavan modelleri,

Kaplama malzemeleri ile ilgili olarak, banyo çok agresif davranır – yüksek nem, yetersiz havalandırma, aşırı sıcaklıklar, buhar ve doğrudan nem, tüm bu faktörler, odayı dekore etmek için özel, dengeli ve akıllıca bir yaklaşım gerektirir. Banyo tavan modelleri fiyatları Ve estetik ve pratikliğin bir alaşımı olan seramik karolar duvarlara ve zemine sağlam bir şekilde yerleştirilirse, o zaman tavanı dekore etme sorunu uzun süre açık kalmıştır. Tam olarak banyo için gergi tavanların göründüğü ana kadar – PVC kumaş çok uygundur. Özel siteler ve dergilerdeki banyolar için modern tasarım fikirlerini Asma tavan modelleri banyotartışırken , banyolarda asma tavan fotoğrafı her zaman mevcuttur.

 • Bir banyo için gerilim raflarının avantajları
 • Banyoda açıklıklı tavan: seçenekleri göz önünde bulundurun

Banyo Için Gergi Tavanların Faydaları

Banyoda asma tavan takma konusunda alternatif olmayan karar, büyük ölçüde birçok avantajı ile ilgilidir:Banyo tavan modelleri fiyatları

 • Nem direnci – film üzerine düşen veya buhar yoğunlaştığında oluşan ve ardından kuruyan veya yuvarlanan (kendi ağırlıklarının altına düşen) su damlacıkları. Aynı zamanda hiçbir iz veya boşanma bırakmaz.

Streç kumaş nemden korkmaz, bu nedenle banyolarda sıklıkla kullanılır.

 • Dayanıklılık – nemin PVC membran üzerinde hemen hemen hiçbir etkisi yoktur, bu nedenle, uygun kurulum ve doğru çalıştırma ile, böyle bir onarım olmadan böyle bir çatı 12 ila 15 yıl sürecektir. Bu durumda, boyanmış (beyaz) bir tavanda sıklıkla olduğu gibi, orijinal renk koyu lekeler ve küf lekeleri tarafından bozulmadan, değişmeden kalacaktır.

Asma tavan modelleri banyo

 • Selden korunma – çok katlı bir binada, banyonun yalnızca duvarların ve tavanın değil, aynı zamanda iç mekanın da korunmasını sağlayan sıkı bir tavana ihtiyacı olacaktır (çarşaflar ve havlular dışında, banyoda çamaşır makinesi gibi pahalı cihazlar da bulunabilir). Musluğu kapatmayı ve yükselticiyi su basmayı unutanlar sadece ilgisiz komşular değildir – modern panel evlerde, ev borusu kaynağı zaten tükenmiştir, bu nedenle sel şeklinde sorunlar her an ortaya çıkabilir. Ve burada, metrekare başına 100 litrelik (ve dolayısıyla 100 kg) yüke dayanabilen bir asma tavan, güvenilir bir koruma haline gelecektir. Suyun ağırlığı altında, PVC film basitçe bükülür ve gerilir – asıl mesele, kılavuzların sıkıca sabitlenmiş olmasıdır. Suyu kendiniz boşaltmaya çalışmayın – profesyonellere emanet etmek daha iyidir, o zaman çatı orijinal şeklini ve görünümünü alacaktır.

Beyaz – banyoda tavanın evrensel rengi

 • Bakım kolaylığı – Bu toz tutmayan özellik sayesinde gergi tavanlar tamamen antistatiktir, uzun süre mükemmel temiz görünürler. Bazen süngerle (ıslak havlu) silmek çok kolay olacaktır.

Esnek bir kumaşla tavan her zaman temiz görünür, özellikle de beyazsa

 • Hızlı kurulum – tüm işler sadece bir günde yapılabilir. Bu, harç, astar, macun, kir ve apartman boyunca bu işlemlerle ilişkili kaçınılmaz izler olmadan mükemmel pürüzsüz ve düzgün bir yüzey sağlar. Artı – inşaat molozu yok. Son anda dedikleri gibi gergi tavan kurmaya karar verseniz bile tavan ve duvarlar çoktan bittiğinde sorun değil, filmi uzatmak için yapılan çalışmalar onlara hiçbir şekilde zarar vermez.
 • Güvenlik – Gerilim kaplamasını elde etmek için kullanılan malzemeler, bakteri, küf veya mantarların üzerlerinde kök salamayacağı şekildedir. Bu, banyoda sağlıklı bir atmosfer sağlayacaktır. Ek olarak, film yanıcı değildir ve bu nedenle tamamen yanmazdır.
 • Asma tavan montajı sırasında, film ile tavan paneli arasında, tesislerin gizli montajı için (kanallar, elektrik kabloları vb.) Kullanılabilecek bir boşluk kalır. Ek olarak, hava boşluğu ek ısı ve ses yalıtım işlevlerini yerine getirecektir.

Parlak tavan kumaşı ile duvarların karmaşık dokusu harika bir ikili

 • Kontrast – çeşitli tavan panelleri, en beklenmedik ve orijinal bile olsa çeşitli tasarım projelerini uygulamanıza izin verir.

Plastik malzemeler, herhangi bir şekilde tavan oluşturmanıza izin verir

Mor tonlarda güzel banyo. Çeşitli şekiller ve renkler sayesinde benzersiz iç çözümler oluşturabilirsiniz.

Bahar banyosu. Alışılmadık bir çözüm, duvarlarda aynı renkteki karolara akan gerilmiş bir kumaş dalgasının reaksiyonudur.

Banyodaki asma tavanların dezavantajlarını düşünürsek, şüphesiz bu fiyattır. Bununla birlikte, toplam iş maliyeti tüm beklenen çalışma süresine bölünürse, maliyetler, örneğin yüksek kaliteli tavan boyası ile karşılaştırılabilir olacaktır. Dezavantajlar, aydınlatma cihazlarının seçimindeki kısıtlamaları içerir – tuval 60 ° C’nin üzerinde ısıtılamaz. Önemli olan, filmin tamir edilemez olmasıdır, hafif bir hasarla bile tüm kumaşın değiştirilmesi gerekecektir: birkaç milimetre çapında küçük bir delik birkaç gün içinde büyük bir deliğe dönüşecektir.

Alçıpan çerçeveli parlak streç kumaş – banyonuz için iki seviyeli tavan seçeneği

Asma tavan modelleri banyo

İşe yarar! Asma tavanlar için avizeler – aydınlatma seçimi: genel kurallar, lambaları seçeriz, avizeler kurarız

 • Parlak tavan – küçük bir banyo için bir seçenek. Işığın yansımasından dolayı ferahlık hissi oluşur, tavan ve duvarlar görsel olarak genişler. Aydınlatma oluşturmada mahremiyet, burada yerleşik ışıklar gereklidir, diğer seçeneklerle birlikte aynada istenmeyen bir parlama görünecektir.

Böyle bir tavanın yansıması sayesinde banyo daha büyük görünüyor

Parlak tavanın açık rengi, küçük bir banyodaki alanı genişletir.

 • Mat sıva altı – klasik iç mekanlar için uygundur, burada her tür eşleşme uygundur

Mat beyaz tavan, seçilen tasarımın hassasiyetini ve doğruluğunu vurgular

 • Yapısal kumaş – ahşap, taş, deri, çakıl taşları vb. Bu seçenek, bu tasarım banyonun genel dekoru ve bitişi ile uyumluysa mümkündür.

Oryantal tarzda banyo için altın desenli kırmızı bir streç tavan seçildi.

 • Beyaz tavan – neredeyse tüm stillerle sorunsuz bir şekilde birleştirilen geleneksel çözüm

Minimalizm beyaz asma tavan modeli

 • Küçük odalar için açık renkli bir tavan uygundur – soluk pembe, fıstık, açık yeşil, açık kum tonları – görsel olarak alçak tavanları “yükseltir”

Yumuşak pembe renk, ferahlık ve hafifliğin etkisini yaratır

 • Denizin Tonları – Banyolar, su elementlerini takdir etmek için genellikle mavi-yeşil renklerle dekore edilmiştir. Böyle bir odada mavi, zümrüt, turkuaz tavan veya bunların bir kombinasyonu iyi bir seçenek olabilir. Beyazla kombinasyonları harika görünecek

Raflar ve zemin aynı doygun renkte olduğunda, özellikle beyaz duvarlarda uyumlu bir şekilde bakar ve bu, odayı görsel olarak genişletir.

İpucu! Deniz tonlu tavan, tropikal balıklar, yunuslar, yosunlar, deniz kabukları veya tropikal adalar içeren fayanslar için idealdir ve banyo tasarım konseptini tamamlar.

 • Parlak renkler alışılmadık bir seçenektir, çünkü banyo hala daha çok huzur ve sükunet ile ilişkilidir. Parlak kırmızı renk orijinal görünecek, ancak böyle bir ortamda kendinizi ne kadar rahat hissedersiniz? Bununla birlikte, sabah duşu almak bir tonik olabilir. Her durumda, bu karar tasarımcıya danışarak verilmelidir – bu tavanın yine de iç mekana doğru bir şekilde girilmesi gerekir.

Parlak kırmızı parlak bir tavanı desteklemek için, bir odadaki bir duvar kırmızı unsurlara sahip parlak fayanslarla tamamlanabilir.

Siyahın alanı azaltmasına rağmen, parlak yüzeylerin kullanılması ince zıt etkiyi yaratır.

İç kırmızı renkli açık lekeler.

 • Fayans tonunda – beyaz renkte daha az popüler olmayan bir seçenek. İyi görünüyor, ancak biraz yeni – tüm oda genel bir kütleye dönüşüyor

Tavan fayansların renginden yapılmıştır, tavanda alçıpan yapıların kullanılması ve aydınlatması sayesinde bu tasarım sıkıcı görünmüyor

İpucu! Odanın dekorasyonu baskılı desenli bir tavan olabilir (fotoğraf baskısı veya sanat çizimi, 3D resim) – duş alabilir ve deniz manzarasının, dekoratif balıkların veya yıldızlı gökyüzünün tadını çıkarabilirsiniz.

Banyonuzda yıldızlı bir gökyüzü

 • Alanı hafifçe bölmek için, karo duvar kağıdına zıt bir friz seçebilir ve buna uygun olan tavan paneli seçebilirsiniz. Desenli bir panel seçerseniz, saçaklar bir çerçeve görevi görmelidir.

Banyo dekorasyonu için siyah zemin üzerine beyaz sıhhi tesisat iyi görünüyor

 • Banyo dekorunda zıt bir şerit (dikey veya yatay) varsa, tavanın rengini buna uyacak şekilde seçmek daha iyidir. Kontrast çözümü aşırı derecede müdahaleci ise bu seçenek vazgeçilmezdir, tavanın rengi nedeniyle biraz gölge yapabilir, görünümü daha az yoğun hale getirebilirsiniz.

Duvarlardaki dikey beyaz çizgileri eşleştirmek için – beyaz parlak tavan