Asma Tavan Modelleri Mutfak


Mutfakta Alçıpan Asma Tavan Çözümleri

Mutfakta asma alçı tavan, ucuz bir asma tavan türüdür. Tavan yüzeyinin bu tasarımı, Mutfak Asma tavan modelleri 2021 , Mutfak Asma tavan modelleri 2020 , Küçük Mutfak Asma tavan modelleri , Güzel Asma tavan Modelleri , Mutfakta Asma Tavan kullanışlı mı, Amerikan Mutfak asma tavan modelleri,kurulum kolaylığından en yeni aydınlatma sistemini donatmaya kadar birçok avantaja sahiptir. Ancak, alçıpan levhaların sabitlenmesinden sonra derzlerin yapıştırılması gerektiği unutulmamalıdır. Bu sayede alçıpandan yapılmış mutfakta tavanı bile mükemmel bir şekilde sığdırabilirsiniz.

Mutfak Asma tavan modelleri 2021 , Mutfak Asma tavan modelleri 2020 , Küçük Mutfak Asma tavan modelleri , Güzel Asma tavan Modelleri , Mutfakta Asma Tavan kullanışlı mı, Amerikan Mutfak asma tavan modelleri,

Mutfak tasarımında alçıpan tavan

Bu kaplamanın en büyük avantajı montaj hızıdır. Alçıpan mutfak tavanları, en karmaşık desende ve geniş odalarda bile birkaç gün içinde bitirilir. Plakalar çok kolay yapışır ve boyama zor değildir. Malzemenin çevre dostu olması, mutfaktaki alçıpan tavanın nefes almasını sağlar ve bu da odayı doğal olarak küflenmeye karşı korur. Aynı zamanda, alçıpan tavanlar mutfakta karışık tipte bir malzemeden en etkilidir. Nemi kolayca uzaklaştırır ve sıcaklık değişimlerine cevap vermez.

Tasarım özellikleri

Alçıpan mutfak tavanlarının tasarımı istenilen sonucun teslimi ile başlar. Kaç seviyeye sahip olmak istediğinizi, kaplamanın renginin ne olması gerektiğini ve alçıpandan tavandaki desenin varlığını düşünmeniz gerekir. Mutfaktaki alçıpan tavanların fotoğraflarını analiz etmek için uzmanların danışması ve tasarımın gerçekliğinin ön değerlendirmesi çok faydalı olacaktır.
Dikdörtgen yüzey, odanın şeklini ayarlamayı kolaylaştırır;
Dar bir mutfak için kare bir tavan mükemmeldir;

Yüzeyin yuvarlak şekli, odanın merkezini mükemmel şekilde ayırt eder;

Tavanlar kıvrımlı ve oval bile olabilir.

Mutfak Alçıpan Tavan Dekorasyonu

Başarıyla seçilen doku, kullanılabilir alanı görsel olarak artırmanıza olanak tanır. Mat tavanlar yorucu kamaşma olasılığını ortadan kaldırır ve bu nedenle bu yüzey göze hoş gelir. Bu tip tavan, klasik bir tarzın bir düzenlemesidir. Ayrıca modern aydınlatma cihazlarının kullanılmasıyla sadece tavan yüzeyi kazanır. Ancak tavanın bir kısmının parlak ve parlak olmasını istiyorsanız, parlak boyalar yeterli olacaktır.

Tasarımda aydınlatma

Aydınlatmayı düzgün bir şekilde düzenleyebiliyorsanız, mutfaktaki alçıpan tavan yeni bir görünüme sahip olacaktır. Tasarımcı, kendi özel stilinizi oluşturmanıza olanak tanıyan güçlü bir araçtır. Dekorasyon olarak algılanacaklar;
Kullanımları, odadaki belirli bir alanı veya hatta bir nesneyi vurgulamanıza olanak tanır;

Işığın parlaklığını ayarlama yeteneği;
Ek renkler kullanırken, en uygun tavan aydınlatma tasarımını seçerek muhteşem bir ışık oyunu yaratabilirsiniz.

Çoğu modern tasarımcı LED arka aydınlatmayı tercih eder:

Akşamları ve geceleri şaşırtabilir;
Renk çok çeşitli olabilir;
Bu tür lambalar çok ekonomiktir.
Tasarım seçenekleri
Mutfaktaki alçıpan tavanlar, daire, çiçek, korniş ve hatta soyut desenler gibi her türlü formu oluşturmanıza olanak tanır. Tüm bu çeşitlilik, normal bir yüzeyi gerçek bir sanat eserine dönüştürmenizi sağlar.

Tek kat tavan
Birçok tasarımcı, böyle bir tavanın alçıpan bir mutfak için en rasyonel çözüm olduğundan emindir.

İki seviyeli tavanlar

Odanın yüksekliğini 15 cm’ye kadar kaybetmekten korkmuyorsanız, çarpıcı bir etki elde edebilirsiniz. Genellikle zıt renk ve doku kombinasyonları kullanılır. Aynı zamanda iki seviyeli yapılarda aydınlatmaya özel önem verilmektedir. Ana ışık kaynağı her zaman ortaya yerleştirilmelidir, ancak tavanın altına ve yanlarına ilave spot ışıkları veya LED lambalar yerleştirilmelidir. Böylece, iç mekanın haysiyetini vurgulamaya yarayan benzeri görülmemiş bir etki elde edilir.

Kademeli ve çok seviyeli tavanlar

Kademeli yapılar, odaya istediğiniz şekli vermenizi sağlar. Bir mutfakta böyle bir alçıpan tavan tasarımı, hacimsel bir mozaiğin parçası olabilir veya bütün bir dairenin veya evin daha karmaşık bir dekorasyonunu yaratabilir.

Duvarlara bağlantı

Bu tür tavanların şüphesiz avantajı, duvarlara uyumlu bir şekilde hareket edebilmeleridir. Sonuç mükemmel ve orijinaldir.
Dalgalar, eğri çizgiler, asimetri
Alçıpan tavanların etrafındaki asimetrik tasarım, benzersiz bir mutfak tasarımı oluşturmanıza olanak tanır.
Belirli alanları vurgulayın

Sıradan bir avize yerine alçıpan bir daire yapıp üzerine spot ışıkları takarsanız yemek masasının çok etkili bir şekilde aydınlatılmasını sağlayabilirsiniz.


Mutfak, zamanlarının çoğunu aile için lezzetli ve sağlıklı şeyler hazırlayarak geçirdikleri için tüm kadınların favori mekanıdır. Dolayısıyla, ailenin arzularını tatmin etmeye devam edebilmesi için evin bu kısmı ona iyi gelmelidir. Bu nedenle mutfağı güzel bir yer haline getirmek istiyoruz, bu yüzden mutfağımızın tavanını değiştirmek bunun için doğru çözüm. Mutfağımıza en uygun alçıpan dekorasyonunu nasıl seçebiliriz?

Bugünkü yazımızda, ister küçük ister açık mutfaklar ve diğerleri olsun, bir çok tasarım fikri ile mutfak için alçıpan tavanların en önemli avantajlarını sizlere sunuyoruz …

 • 1 Mutfaklar için alçıpan tavanların avantajları
 • 2 Mutfak alçı tavan dekorasyonu ihtişamı
 • 3 adet alçıpan tavan, açık mutfak
 • 4 alçıpan tavan, küçük mutfaklar
 • 5 alçıpan tavan, çeşitli mutfaklar

Alçıpan mutfak tavanlarının avantajları

Alçı tavan dekorasyonu ve tasarımlarından bahsetmeye başlamadan önce, alçıpan tavanların faydaları ve mutfaklar için önemi hakkında bir fikir vermek istiyorum:

 •  Ses ve ısı yalıtımı : Mutfak, özellikle blender kullanılırken ve yemek pişirirken gürültülü bir unsur oluşturur.Ayrıca fırın veya diğer pişirme araçlarının kullanılması nedeniyle yüksek sıcaklık ile karakterize edilir, bu nedenle alçı tavan, bu rahatsız edici öğelerin, özellikle üst kısımlar olmak üzere, bu rahatsız edici öğelerin geri kalan odalara ulaşmasını azaltmaya katkıda bulunur.
 • Elektrik kablolarının ve su borularının gizlenmesi : alçıpan dekor, bu istenmeyen unsurları gizler çünkü mutfağın genel görünümünü bozarlar ve ayrıca görünür olmaları halinde tehlike kaynağı olabilirler, özellikle ısı ile kolay etkileşim için plastik teller.
 • Bu cihazları çalıştırmak için gerekli olan projektörler ve transformatörler gibi aydınlatma lambalarının dahil edilmesi : Alçıpan tavanların bu güzel özelliği, herhangi bir aydınlatma lambasını, amplifikatörleri, soğutma tüplerini, vb. Herhangi bir endişe duymadan monte edebilirsiniz, çünkü bunlar tavanda bir delik veya yıkıma gerek kalmadan tavana iyice karışır.
 • Mutfak boyutunun kontrolü : özellikle yüksek tavanlı büyük mutfaklar için.
 • Eski tavanların kusurlarını gizleyin : Alçı mutfaklar, eski mutfakları canlandırmak ve yenilemek ve rutubet, soyulma, delikler ve daha fazlası gibi kusurlarını gizlemek için bir çözümdür.
 • Mutfak dekorasyonu : alçıpan dekorasyonları mutfağa zarif ve lüks bir görünüm kazandırır

Alçı tavanlar dekor harika mutfaklar

Alçı tavanların birçok avantajından bahsettikten ve mutfak için önemini anladıktan sonra, bu dekor için en iyi şekiller ve tasarımlardan bahsedeceğiz, özellikle de birçok farklı türü olduğu için, sadece doğru olanı seçmeliyiz, ama nasıl?
Alçı tavan çeşitleri, tavanın durumuna göre (eski veya yeni), zevkimize ve beklenen sonuca ve odanın büyüklüğüne göre farklılık göstermektedir.

Alçıpan tavanlar, açık mutfaklar

Açık-to-salonu mutfaklar teşkil kurulu alçı bu mutfak kompozisyonda önemli unsurlarından biridir 


Mutfak tavan dekorasyonu : Yüksek sıcaklıklara ve kire dayanabilecek temizlenebilir mutfak tavanlarının seçilmesi önerilir. Bu bağlamda, iç mimar Reham Farran, modern evler için mutfak tavan dekoru seçimi için en önemli ipuçlarını veriyor : Can çatı tasarımı ahşap veya alçıpan, ya da tavanlar seçebilir , ya da boya ya da duvar kağıdı sizin fil, ama tercih tavan için kolay temizlik için mutfaklarda peruk benimsemek, plastik şeritler olan mevcut koyu veya açık renk ve yatak yarışları ve çeşitli yazıtlar. Aydınlatma özel çizimler ve farklı ölçülerde “spot” şeklinde içine sokulabilir veya tavanın etrafına bir kare tasarlanarak gizli aydınlatma dahil edilmiştir.
 Asma tavanda tavan dekorasyonuna ve mutfağın geometrik şekline bağlı olarak kullanılan birkaç model vardır. Bu bağlamda tavanın etrafına beyaz, bej veya gri renkte boyanacak bir “kutu” alçı levha tasarlanabilir. “Kutu” altmış santimetre boyutunda gelir ve koyu renkli “lekelerden” gizli ışıklandırma içerir.
 Özel çizimler veya farklı geometrik şekillerle “noktalar” olması koşuluyla tavan, tamamen alçı levha ile kaplanabilir.


Çatının sağına 10, diğer 10 kirişin soluna boyuna olarak monte edilmesi uygundur. Diğer bir fikir, kirişleri yanlışlıkla yerleştirmektir ve merkezde, seçilen rengin aydınlatmasını içeren bir cam “blok” dur. Alçı levha, tavana tutturulmuş ahşap bir kiriş ve “lekeler” ile alçı levhalardan yapılmış bir “kutu” görüntüsü ile ahşapla birleştirilebilir.
 Boya çok uygun fiyata en çok kullanılan malzemelerden biridir Bu bağlamda boyanın parlak malzemeleri temizlenebilir. Açık boya renkleri de tercih edilmektedir.
 Duvar kâğıdı farklı şekil ve desenlerde mevcuttur ancak pahalı olduğu için mutfaklarda kullanılması tavsiye edilmez. Bu çerçevede tavan çevresinde 60 santimetre genişliğinde alçı levhalardan bir “kutu” yapılır ve bunun 

Mutfak Asma Tavan, mutfak dekorasyonunu zenginleştirerek mutfağın daha estetik ve zengin görünmesini sağlar. Mutfakta kullanabileceğimiz bir çok mutfak asma tavan modelleri bulunmaktadır. Modellerine ve desenlerine göre fiyatları farklılık göstermektedir.

Ayrıca asma tavan, aydınlatma, havalandırma ve spot aydınlatma gibi sistemlerin montajına zemin hazırlayarak bunların gizlenmesini ve ortama uyum sağlamasını sağlar.

Mutfaklarınıza güzel bir görünüm kazandırmak ve farklı bir ambiyans yaratmak için asma tavanları kullanabilirsiniz. Tek başına bahsetmeden gidemem, özellikle tavan yüksekliği çok dar olan yani taban yüksekliği alçak olan mutfaklarda bunu yapmamanızı tavsiye ederim. Çünkü dar alana uygulanacak asma tavan, mutfağın olduğundan daha kısa ve dar görünmesini sağlayacaktır.

Mutfak asma tavan modellerini incelemek için resim galerimizi