Bahar Temizliğini Unutacağınız 6 Şey

 

Görev Temizleme 09
Bahar temizliği listesi, Bahar temizliği ne zaman yapılır, Bahar temizliği nereden başlanır, Bahar temizliği önerileri, Bahar temizliği püf noktaları, Bahar temizliği sözleri, Pratik bilgiler temizlik bahar temizliği, Yaz temizliği listesi

İlkbahar başladı ve herkes daha uzun güneşli günlerin tadını çıkarmak için dışarıda yarışıyor. Daha sıcak hava, pazen çarşafları kaldırmanın ve biraz bahar temizliği yaparak evinizi yaza hazırlamanın zamanının geldiği anlamına gelir.

Çoğu insan bahar temizliğinin sadece süresi dolmuş yiyecekleri buzdolabından temizlemek ve asla giyilmemiş kıyafetleri çıkarmak olduğunu düşünüyor – ama bu buzdağının sadece görünen kısmı.

Kontrol panellerinden elektronik cihazlara, çöp kutuları ve yastıklara kadar, muhtemelen ilkbahar temizliğini unutacağınız 6 şeyin bir listesi.

Uzaktan Kumandalar, Anahtarlar ve Kollar

Her gün dokunduğunuz şeyleri düşünün; kapı kolları, mutfak dolapları, ışık düğmeleri ve TV uzaktan kumandaları – bunların hepsi mikropları ve kirleri de toplar.

Bir bez ve dezenfektanla tüm parçaların üzerinden geçtiğinizden emin olun. TV uzaktan kumandasına gelince, pilleri çıkarın ve düğmelerin etrafını ovalamak için dezenfektan içeren bir pamuklu çubuk kullanın. Uzaktan kumandanın geri kalanını tüy bırakmayan bir bezle silin.

Pencere Ekranları

yaylı kapılarCam ekranlarının temizlenmesi, camın temizlenmesi kadar önemlidir. Kir ve toz biriktirirler, ama neyse ki bu hızlı bir temizlik çözümüdür.

Temizlemek için, kapı raylarından / pencerelerden ekranları çıkarın. Her birinin nereye gittiğini hatırlayabilmek için onları etiketlediğinizden emin olun.

Biraz deterjanı suyla karıştırın ve bir sprey şişesine dökün. Küvette veya dışarıda suyla yıkayın ve ardından deterjan karışımını püskürtün. Kiri nazikçe temizlemek için bir ovma fırçası kullanın ve bittiğinde, deterjanı çıkarmak için ekranların üzerinden tekrar su akıtın. Ekranların açık havada kurumasına izin verin ve yerine geri koyun.

Koku Giderici Yatak

vakumlu yatakÇarşafları yıkamak kolaydır, ancak gecede 8 saat geçirdiğiniz yatağın da temizlik sevgisine ihtiyacı olduğunu unutmayın.

Çarşafların yatağını çıkardıktan sonra, yatağın üzerindeki tüm tozu temizlemek için elektrikli süpürgeyi kullanın. Ardından, biraz karbonat kullanın ve birkaç damla uçucu yağ ile karıştırın (lavantayı deneyin). Bir mutfak süzgeci kullanarak sodayı yatağın her yerine serpin. En az bir saat açık bırakın (bir sonraki şeye başlayabilirsiniz) ve ardından hortum eki ile vakumlayın.

Soba Havalandırmaları

Mutfak havalandırma delikleri gizlendiğinden, temizleme işlemi sırasında kolayca unutulur ve sonuç tamamen yapışkan bir yağdır. Temiz göründüğü kadar iğrenç, aslında oldukça kolay.

Büyük bir paslanmaz çelik tencere kullanarak suyu kaynatın, yavaşça kabartma tozu ekleyin (köpürene kadar) ve filtreleri tencereye indirmek için maşa kullanın. Onları bir veya iki dakika bekletin ve çıkarın ve yeni kadar iyi görünmeleri gerekir.

yaylı havalandırma delikleri


Kaynak: The Everyday Cinderella

Dışarıda

Task_gardening_14

Arka bahçenizi unutmayın, onun da bahar temizliği sevgisine ihtiyacı var! Evinizden ve kaldırım taşlarından yaprak, küf ve lekeleri çıkarmak için bir güç hortumu kullanın.

Soğuk aylarda biriken yapraklar için tüm olukları kontrol edin ve kaldırın. Zamanınız kısaysa veya yeşil bir başparmak olmak size göre değilse, bahçeye yardımcı olmak için güvenilir bir Airtasker’dan fazladan bir el seti almayı düşünün.

Temizlik ekipmanınızın temizlenmesi

yeşil-temizlik-ürünleri1


Kaynak: Horsely Wholesale

Artık yıllık bahar temizliğinizi tamamladığınıza göre, toplanan tüm mikroplardan kurtulmak için elektrikli süpürge, süpürge, paspas ve kullanılan diğer ekipmanların iyi bir şekilde temizlenmesi gerekir.

Yeni bir başlangıç ​​için düzenli olarak kullanılan yeni bir süpürge ve paspas almayı bile düşünebilirsiniz.

Mutlu Bahar Temizliği!

Bahar temizliği listesi, Bahar temizliği ne zaman yapılır, Bahar temizliği nereden başlanır, Bahar temizliği önerileri, Bahar temizliği püf noktaları, Bahar temizliği sözleri, Pratik bilgiler temizlik bahar temizliği, Yaz temizliği listesi

Bir cevap yazın