Bahçe için mükemmel 10 çeşit bitki

Bir bahçe için temel unsurlardan biri bitki örtüsü, özellikle bitkilerdir. Daha ferah mekanlar yaratarak havayı dekore eder, güzelleştirir, arındırır ve nemlendirir … Hepsi faydadır.

Ve en iyisi, bir botanik uzmanından uzak olmanıza gerek olmamasıdır; Sağlıklı bitkilerle dolu muhteşem bir bahçenin tadını çıkarmak için dayanıklı ve minimum bakım gerektiren doğru bitkileri seçmek yeterli.

Niyetiniz buysa, kolay bakımı, dayanıklılığı ve tabii ki ne kadar dekoratif oldukları için seçtiğimiz bahçe için bu 10 bitki türünü keşfetmek için bana katılın.

Şakayık

Şakayık Bahçe ve dış mekan için dayanıklı bitki. #Bahçe #Bitkiler #Dekorasyon

Şakayık, her alana mükemmel renk noktasını verebilen güzel renklere sahip popüler bir bitkidir. Ek olarak, dona ve sıcağa iyi dayanabilen ve uygun şekilde bakılırsa uzun yıllar dayanabilen, büyümesi çok kolay bir bitkidir.

Bahçenize renk katmak ister misiniz? Şakayık ihtiyacınız olan şey olabilir. Bunları bulmaları kolay olduğu için fiziksel mağazalardan satın alabilir veya bahçe ve dış mekan için bitki ve diğer kaynakları satın alabileceğiniz çevrimiçi mağazalarda da bulabilirsiniz. Hadi devam et.

Yabani havuç

Yabani havuç. Bahçe ve dış mekan için dayanıklı bitki. #Bahçe #Bitkiler #Dekorasyon

Çok ucuz ve aynı zamanda bulunması kolay, küçük ve güzel beyaz çiçekleri filizleyen bu bitki, bahçede güzel bir beyazın geniş alanlarını kaplamak için bir dolgu bitkisi olarak mükemmeldir.

Kıyıdan, kuru ve sıcak iç mekan iklimlerinden sorunsuz geçen dağlara kadar her türlü iklime uyum sağlayan bir bitkidir, bu yüzden oldukça dayanıklı bir çeşit olarak kabul edilir.

Lavanta

Lavanta. Bahçe ve dış mekan için dayanıklı bitki. #Bahçe #Bitkiler #Dekorasyon

Neredeyse yok edilemez, güzel, dekoratif, aromatik, büyümesi çok basit ve bulması kolay olduğu için bahçe için mükemmel bir uzun ömürlü. Tüm bunlar onu bahçenizde bir delik açmak için ideal bir aday yapar.

Ayrıca evin içini, özellikle de yatak odasını süslemek için ince dallar alabilirsiniz, çünkü gördüğümüz gibi, daha iyi uyumanıza yardımcı olan bitkilerden biridir.

Dragonaria

Dragonaria. Bahçe ve dış mekan için dayanıklı bitki. #Bahçe #Bitkiler #Dekorasyon

Alacalı yaprakları altında yapraklarında geniş bir renk yelpazesine sahip olan Antirrhinum, popüler adıyla dragonaria, bahçemize renk ve dekorasyon sağlayacak bir bitkidir.

Pembeden sarıya, orta tonlara kadar, güzel yaprakları pastoral dış mekanlar yaratır.

Bakımı, daha önce gördüklerimizden biraz daha “mükemmel”, ancak renkleri buna değer.

Düzenli ama bol sulamaya ihtiyacı var. Soğuk iklimlere de uyum sağlasa da ılık iklimi tercih eder ve gölge taşıyabilse de güneşi tercih eder.

Acebo

Çobanpüskülü. Bahçe ve dış mekan için dayanıklı bitki. #Bahçe #Bitkiler #Dekorasyon

Bu bir bitki değil, bir çalıdır ve geniş alanları örtmemize yardımcı olabilir Bu çalı kuraklığa dayanıklıdır ve hem gölgeye hem de doğrudan güneş ışığına dayanabilir. Kırmızı meyveleri sayesinde kışın bahçemizde kırmızı iz bırakacak çok dayanıklı bir tür.

Bambu

Bambu. Bahçe ve dış mekan için dayanıklı bitki. #Bahçe #Bitkiler #Dekorasyon

Bahçenize egzotik bir dokunuş vermek için dayanıklı bambudan daha iyi bir şey yoktur. Cinsiyete bağlı olarak, bunlar 40 metre yüksekliğe ulaşabilir. Bahçeniz ile komşularınız arasında bir duvar veya gölgede dolambaçlı bir koridor oluşturmak için fazlasıyla yeterli.

Bambu, güneşe mükemmel bir şekilde dayanan çok dayanıklı bir bitkidir. Sürekli sulamaya ve nemli toprağa ihtiyacı vardır, ancak yüksek direnci bu bitkinin rahat ve bakımı kolay olmasını sağlar.

Echeverias / Sulu Meyveler

Etli. Bahçe ve dış mekan için dayanıklı bitki. #Bahçe #Bitkiler #Dekorasyon

Bakım görevini çok basit hale getiren çok yönlü ve son derece dayanıklı bir bitki. Büyük bir boyuta ulaşmaz, ancak bahçemizin herhangi bir köşesini harika bir stille dekore edebileceğimiz tüm sulu meyvelerin en güzel şekillerinden birine sahiptir.

Su eksikliğine, doğrudan güneşe ve gündüz sıcağı ile geceleri hafif donlar arasındaki kontrast gibi diğer aşırı koşullara sorunsuz bir şekilde direnir.

Bahçenizi dekore etmek için dayanıklı bir bitkiye ihtiyacınız varsa, etli echeveria ihtiyacınız olan bitkidir.

Ebegümeci

Ebegümeci. Bahçe ve dış mekan için dayanıklı bitki. #Bahçe #Bitkiler #Dekorasyon

Ebegümeci, çok çeşitli parlak renklerde güzel çiçeklerin açtığı bir çalıdır.

Asya’dan gelen bu çalı dona tahammül etmez, bu nedenle bahçede olmasına karar verirseniz, kışın ölmesini istemiyorsanız soğuktan izole etmeniz gerekir.

Yine de güneşe çok iyi dayanan bir bitki olduğu için seçtik. En sevdiği iklim ılık, özellikle Akdeniz iklimi, sıcak ve nemlidir ve dediğim gibi yüksek sıcaklıkları çok iyi destekler.

Tırmanan sarmaşıklar ve sürüngenler

Tırmanma tesisi

Fotoğraf Bin Dekorasyon Fikirleri

Tırmanan bitki veya sarmaşık türleri, kafesler ve diğer kaynaklar aracılığıyla onlara yardım ettiğimiz takdirde dikey olarak büyümelerinin karakteristik yolları nedeniyle bahçelerde çok popülerdir. Evimizin cephesinin yanı sıra, istersek hem bahçeyi hem de içlerindeki ağaçları süsleyecek bir bitkidir.

Doğal olarak, yaşadığımız bölgeye bağlı olarak iklime bağlı olarak bir tür seçeceğiz. Aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitler olduğu için.

Genellikle gölgede iyi büyür, ancak begonvil gibi gelişen bir tür istiyorsak, onları güneşli bir alana koymak daha iyidir.

Kıyıda yaşarsak bu bitkilerin bazı türleri denizin tuzluluğuna pek uygun değildir ve kıyı bölgelerinde yanabilirler. Ancak bahçemiz için seversek son derece dayanıklı hanımeli türlerini ekebiliriz.

Ve kışın sıcaklıkların çok düşük olduğu bir bölgede yaşıyorsak, sarmaşık gibi onlara sorunsuz bir şekilde dayanabilecek bir tür tırmanıcıya ihtiyacımız var.

Bu tür bitkilere ilgi duyuyorsanız, burada farklı tırmanma bitki çeşitleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Geranios

Sardunyalar Bahçe ve dış mekan için dayanıklı bitki. #Bahçe #Bitkiler #Dekorasyon

Ve bahçe için mükemmel olan bu dayanıklı bitkiler listesini en popüler ve dekoratif olanlardan biri olan sardunya ile bitiriyoruz.

Yazı seven ve ona iyi bakarsak güzel görünen dayanıklı bir bitki, çok minnettar ve iddiasız bir bitki olduğu için bu hiç de zor değil.

Aşırı pozlanmamasına rağmen güneşe iyi dayanır. İdeal olarak, öğleden sonra gölgede iken sabahları güneş aldığı bir alana dikin.

Sulaması sürekli ancak ılımlı olmalıdır, çünkü fazla su kökleri çürüterek bitkiyi öldürür.

Az önce incelediğimiz bu 10 dirençli bitki, bahçemize dikmek ve onu önemsemek için fazla zaman harcamadan süslemek için mükemmel.

Doğal olarak, nerede yaşadığımıza bağlı olarak, diğerlerinden daha iyi uyum sağlayacak bitkiler var, ancak bu makalenin çoğu bahçe için iyi dayanıklı bitkiler.

Bu kadar uzağa geldiyseniz, bu makale kesinlikle ilginizi çekecektir: Moda iç mekan bitkileri.

Ve sen, bahçede hangi bitkiler var? Yorumlarda seni okudum.