Bahçe yürüyüş yolu taşı nasıl yapılır

Her zaman bahçe süslemek için yeni fikirler arıyor. Bu sefer bahçede nasıl taş yol yapılacağını basit bir şekilde ve taş yolu zevkinize ve kişiliğinize uyarlayabileceğiniz şekilde anlatıyoruz.Bahçe Taşları Modelleri, Bahçe kenar Taşları, Bahçe Yürüme Taşı, Bahçe adım taşı, Bahçe Karo taşı fiyatları, Bahçe Taş döşeme Modelleri, Bahçe yürüyüş Yolu Kalıbı, Villa bahçe yürüyüş yolu, Bahçe araba yolu yapımı, Kayrak taşı yürüme yolu, Bahçe adım taşları Fiyatları, Bahçeye çakıl taşı döşeme, Ayak izi Taşı Fiyatları, Bahçe Araba yolu, Halihazırda yapılmış satan mağazalar olsa da, paradan tasarruf edip özgünlük ve tasarımda kazanç elde edeceğiniz için bunu kendiniz yapmanızı öneririz.

Bahçe Taşları Modelleri, Bahçe kenar Taşları, Bahçe Yürüme Taşı, Bahçe adım taşı, Bahçe Karo taşı fiyatları, Bahçe Taş döşeme Modelleri, Bahçe yürüyüş Yolu Kalıbı, Villa bahçe yürüyüş yolu, Bahçe araba yolu yapımı, Kayrak taşı yürüme yolu, Bahçe adım taşları Fiyatları, Bahçeye çakıl taşı döşeme, Ayak izi Taşı Fiyatları, Bahçe Araba yolu,

Bahçede taş yol yapmak için neye ihtiyacın var?

  • Dekoratif taş
  • Çimento
  • Nerede karıştırılacağı bir küp
  • Kaldırmak için bir macun bıçağı veya başka bir alet
  • Su
  • Alternatif malzemeler: kum, dış mekan ahşap, yapay bitkiler, suni çim …

Bahçede nasıl kaya bahçesi yapılacağına dair bu öğreticiyi takip etmeye başlamadan önce, takip edeceğiniz tasarım hakkında çok net olduğunuzdan emin olun. Süreci başlattığınızda geri dönüş olmayacak. Geriye kalan tek şey, daha önce yapılan her şeyi geri almak ve bunun gerektirdiği zaman ve para pahasına yeniden başlamaktır.

Tasarım çok karmaşıksa, araziyi yapmak istediğiniz şekil ile işaretlemenizi ve hatta tasarımla birlikte bir kağıda sahip olmanızı öneririz, böylece hata olmaz.

Zaten temizlediyseniz, taş yolunuza devam edin!

Kovada az miktarda suyla iyi miktarda çimento karıştırın ve spatula ile karıştırın . Önemli olan, karışımın biraz kalın olması ve ne çok kuru ne de çok ıslak olmasını sağlamak için suyu veya çimentosu telafi etmenizdir.

Karışımı spatula ile alıp bahçenizin dekoratif taşı koymak istediğiniz alanını sürün . Kabarcık kalmadığından emin olun ve taşı karışıma yerleştirin ve birkaç saniye bastırın.

Çok kolay ve basit!

Taş yolunuzda hangi tasarımın izleneceği konusunda hala şüpheleriniz varsa, işte birkaç fikir:

Farklı unsurları birleştirmeyi deneyin: çimen ile çakıl taşı olarak , taşla şekiller yaratın (daireler, kareler, dikdörtgenler, üçgenler, eşkenar dörtgenler, yıldızlar, harfler, kelimeler, soyut şekiller …). İpucu: Çimlerin yeşilinden farklı renkler kullanın.

Kumla cesaret et . Sadece kullanımı, şekillendirmesi daha kolay değil, aynı zamanda ona detaylar da ekleyebilirsiniz. İpucu: Keskin bir nesne alın ve kumda işaretler yapın.

Tasarımınıza ahşap ekleyin . Taş yolunuzda farklı “basamaklar” oluşturmak için kullanabilirsiniz. Bahçenize çok profesyonel bir dokunuş katacak.

Taş üzerine taş kullanmaya ne dersiniz ? Farklı dekoratif taş türlerini ve farklı boyutları karıştırmayı deneyin. Milyon şansınız var!

Tasarımınıza son dokunuşu eklemek için taş yolunuza her zaman yapay bitkiler ekleyebilirsiniz .

Basitlik size göre değilse, taş merdiven oluşturmak sizin için iyi bir seçenek olabilir. Yolu şekillendirmek için taşları ve ahşabı birleştirin. Kesinlikle harika görünüyor!

Zen bahçeleri moda. Bu bir gerçektir. Öyleyse neden bir Zen veya Asya taş yolunu denemiyorsunuz? Bunun için kumlardan yararlanmanızı tavsiye ederiz, bunlar bu oryantal tasarımın temel unsurlarıdır.