Balkonlu bir yatak odası nasıl dekore edilir

Balkonlu bir yatak odasına sahip olma ayrıcalıklarından birisiniz, ancak yeni taşındınız veya bu tür bir odaya çok önemli bir değişiklik vermek istediniz, ancak nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? Merak etmeyin! Burada size balkonlu bir yatak odasını dekore etmek için bilmeniz gereken her şeyi anlatacağız.

Balkonlu yatak odaları, gündüzleri mükemmel aydınlatmaya sahiptir ve istirahat zamanlarında dinlenmeniz için duvarlarla uyumlu kalın kumaş perdeler ile azaltabilirsiniz.

Bu tür bir odadaki bir balkon, hayal gücünüzü ve yaratıcılığınızı aydınlatacak, elbette kendi kişiliğinize bir dokunuş katacak bazı fikirlerle onu en iyi şekilde değerlendirerek yükseltebileceğiniz inanılmaz bir ferahlık ve doğallık sağlar.

Bu nedenle, burada size balkonlu bir odayı dekore etmek için odanın kendisinden, renklerinden ve aksesuarlarından balkonun kendisine kadar bazı faydalı fikirler vereceğiz.

Beyaz perde balkondan bakan genç kadının yakın çekim Ücretsiz fotoğraf

BALKONLU ODA DEKORASYONU İÇİN 8 AKILLI FİKİR

Beyaz tazelik getirecek

Gökyüzüne veya denize bakan balkonlu bir odanız varsa tamamen beyaza boyanmış oda, tavan vantilatörü, cam komodin ve diğer aksesuarlarla birleşen mavi halı ile büyütebileceğiniz tazelik ve hafifliği verecektir. koltuklar ve minderler.

Bitki ve çiçek ekleyin

Daha doğal bir dokunuş istiyorsanız, balkona rengarenk bitkiler ve çiçekler ekleyin, bu yatak odanızın hem yayılan kokular hem de estetiği için ferahlık dolu bir ortam olmasını sağlar, balkonun hem zemini hem de kenarı için dekoratif saksılar kullanabilirsiniz. veya daha benzersiz bir etki için süsleyin.

Daha fazla konfor için balkonunuzda mobilyalar

Büyüklüğüne bağlı olarak ve aşırı yüklenmeden, balkonunuzu uzatılmış veya L şeklinde hasır mobilyalar, minderlerle, açık havada farklı kahvaltıların veya okumaların tadını çıkarabileceğiniz bir sehpa ile dekore edebilirsiniz.

Teraslı veya balkonlu yatak odaları: Onlardan daha iyi yararlanmak için 10 fikir

Birleştirmek için aydınlatma

Balkonun duvarına veya tavanına tutturulmuş dış mekanlar için birkaç tane kullanabilirsiniz, köşelerdeki zemin lambaları için bir başka uygulanabilir seçenek, fikir, alanın gece vakti kullanılamaz olmasıdır. Tabii ki gün ışığı kullanılmalı ama çatısı yoksa ve biraz gölge istiyorsanız bir tente ekleyin.

Kapıları dekore edin ve seçin

Bir yatak odasının balkon kapıları genellikle cam, geniş ve sürgülüdür, böylece doğal veya kentsel peyzajın panoramik bir takdiri etkisi yaratırlar, ikinci durumda perdeler, panjurlar veya manzaraya izin vermeyen bazı yapışkan kağıtlar ekleyebilirsiniz. dışarıdan içeriye ama bu odanızın rengiyle eşleşiyor.

Ancak, mahremiyetle ilgili sorunlarınız yoksa ve sadece onları eğlenceli bir şekilde dekore etmek istiyorsanız, vinil kullanın (farklı şekiller ve stiller vardır).

Masa ve sandalye ekleyin

Balkonunuz biraz daha küçükse, eşinizle romantik bir akşam yemeği ya da duvar süslemeleriyle tamamlayabileceğiniz okuma alanı için ideal hale gelen büyüleyici bir köşenin tadını çıkarmak için küçük bir masa ve birkaç sandalye ekleyin veya rahatlatıcı ses cep telefonları.

Balkonlu mini yatak odası

İster inanın ister inanmayın bir balkon, tüm seti dışarıya açmaya, içeriden genişletmeye yardımcı olur, bu yüzden bu sizin durumunuzsa, balkonun bir uzantı olması için boyayı veya dekorasyonu pastel tonlarla beyaz yapmaya çalışın. Normalde içinde çok yer kaplayan, ancak farklı bir dokunuş veren ayna, puf veya masa gibi şeyler ekleyebilme.

Balkonda bir şeyler beklemek için koltuk

Daha çok yönlü bir şey istiyorsanız, paspas veya kilim gibi eşyaları içinde saklamak için balkona bir koltuk ekleyin. Onu alana daha iyi entegre etmek için minderler, geniş bir halı, sallanan bir sandalye ve dinlenmek için bazı dergilerin bulunduğu bir masa ekleyin.

Balkon, palet, kendin yap, kendin yap balkon fikirleri, paletten kendin yap, palet balkon takımı #HomeDecorItems  #HomeDecorAdvice  #HomeDecorBlack

Masanızı balkonun yanına yerleştirin

Çalışma için sessiz ve dinlendirici yerlerden hoşlanan entelektüel biriyseniz, masanızı veya kütüphanenizi balkonun yakınına yerleştirmek idealdir, böylece tek bir yerde en iyi temiz havayı ve gürültüsüz bir alanı elde edersiniz.

Bir hamak veya sallanan sandalye ekleyin

Yeterli alanınız varsa, odanızla aynı renk yelpazesine sahip kumaş ve dokulara sahip bir hamak veya sallanan sandalye ekleyin. Sadece balkona değil tüm odaya renk ve özel bir dokunuş katmanın yanı sıra kestirmek veya düşünmek için mükemmeldirler.

Teraslı veya balkonlu yatak odaları: Onlardan daha iyi yararlanmak için 10 fikir

ÖNEMLİ İPUÇLARI

  • Ahşap balkon dekorasyonunda bir müttefiktir, onu zeminlerde, korkuluklarda veya bitkilerle birlikte kullanın.
  • Balkonun tavanı alçaksa, beyaza boyayın. Çok uzunsa arka duvarı yumuşak bir renge boyayın.

Bu faydalı ipuçlarının, yatak odanızı dinlenmeniz için rahatlatıcı ve eşsiz bir alan olan, içeri girdiğinizde size o rahatlık hissini veren bir balkon yapmanıza yardımcı olacağını umuyoruz. Bu fikirler hakkında ne düşündüğünüzü bize bildirin ve sonraki yazılarımızı takip etmeyi unutmayın.

İlgili Mesajlar: