Banyo asma tavan çeşitleri


Asma tavanlar bir evde çeşitli işlevleri yerine getirir. Bunlar sayesinde, evimizin veya üst kattaki komşumuzun tesisleri bir apartman bloğunda yaşanması durumunda geçebilir, mekanları yapılandırmaya yardımcı olan dekoratif unsurlar olabilir, bir odanın aydınlatmasını dağıtmaya yardımcı olabilirler veya basitçe kullanılabilirler. çok yüksekliğe sahip bir çift boşluğu bölümlere ayırın.

banyo asma tavan modelleri,

Asma tavan çeşitleri,

banyo klipin tavan,
Asma tavan çeşitleri
Alçıpan Asma Tavan
Vektörel Asma Tavan
Metal Asma Tavan
Akustik Asma Tavan
Taşyünü Asma Tavan
Karolam Asma Tavan
Alüminyum Asma Tavan
Petek Asma Tavan
Lamel Asma Tavan

banyo asma tavan modelleri,
asma tavan banyo modelleri,
banyo asma tavan çeşitleri,
banyo klipin tavan,

Banyo asma tavan çeşitleri

Çoğu durumda asma tavanlar, üst kat ile gördüğümüz tavan arasında genellikle 10 cm ile bir metre serbest yükseklik arasında salınım yapan çok hafif unsurlardır.Banyo klipin tavan

Genellikle, asma tavan koyma ihtiyacının ortaya çıkabileceği durumlar şunlardır:

  • Evinize kanallı bir klima ünitesi kurmanız gerekiyorsa (plenum sistemi),
  • Banyo veya mutfak kanalizasyonlarını su çıkışlarına yönlendirmeniz gereken bir reformla karşı karşıyaysanız
  • Evinizin alanlarını yeniden dağıtırken ışık noktalarını değiştirmeniz gerekirse
  • Armatürleri tavana gömmek istiyorsanız
  • Evinizin çatısını termal veya akustik olarak yalıtmanız gerekiyorsa.

Genel olarak iki tür asma tavan vardır: tescil edilebilir (mağazalarda ve ofislerde ve bazen de banyolarda ortaktır) ve sürekli (tavana erişime izin vermeyen, yalıtımı iyileştirdiği belirtilmiştir).

Örneğin, tescil edilebilen asma tavanların söz konusu tesisleri barındırmak için bir dizi yapısal koşulu karşılaması gerektiğinden, Securibath’ta size sunduğumuz gibi uzmanlaşmış bir işgücüne sahip olmak önemlidir.

Her asma tavan farklı faydalar sunar, bu nedenle seçim yapmadan önce montajı (sürekli veya tescil edilebilir), plakayı yerleştireceğiniz odayı ve elde etmek istediğiniz sonucu göz önünde bulundurmalısınız: termal, akustik yalıtım, yangına dayanıklılık veya etkiler, sertlik, nem absorpsiyonu veya akustik absorpsiyon (A’dan (en iyi sonuç) D’ye kadar 4 seviyede sınıflandırılır).

Ayrıca tavana pervaz montajı ile evinizin odalarında estetik bir değişimi kolay ve ekonomik bir şekilde sağlayabilirsiniz. Bu unsurlar, kişisel bir dokunuş sağlayan ve olası kusurları gizleyen evinizin tavanını dekore etmek için belirtilmiştir. Hem klasik hem de modern çok çeşitli farklı yüzeyler sayesinde, odanın iç mekanına tamamen yeni bir hava verebileceksiniz. Rozetler (tavanlara yerleştirilen dairesel süs) veya kornişler (duvar ile tavan arasındaki ayrımı işaretlemeye yarayan dekoratif pervazlar) gibi birden fazla seçenek vardır.

ÇATI KAPLAMALARI
SÜREKLİ ASMA TAVANLAR

İster yeni ister yenilenmiş bir ev için, iki malzemeden yapılabilen asma tavanlar monte etmek en iyisidir: alçıpan veya alçıpan, çünkü üzerlerini boyamanıza ve ışıkları basit ve temiz bir şekilde yerleştirmenize olanak tanırlar. .

Yalıtımı (termal veya akustik) iyileştirmek, elektrik tesisatlarını kamufle etmek, sıhhi tesisat, iklimlendirme veya bozulmuş veya hasar görmüş tavanlarda estetik amaçlı olarak yapısal tavandan yaklaşık 15-20 cm uzağa yerleştirilirler.

Geniş model yelpazesi nedeniyle, durumunuzu derinlemesine inceleyecek ve size evinizin ihtiyaçlarına göre uyarlanmış en iyi çözümü sunacak olan Securibath’taki teknik ekibimiz tarafından tavsiye edilmenizi tavsiye ederiz.

Alçıpan asma tavanlar: Bu tür tavanlar daha temizdir ve montajı daha kolaydır, ancak alçıpan asma tavanlardan biraz daha pahalıdır. Bu tip asma tavanın en büyük avantajlarından biri, kaynağı ve kaynağı ne olursa olsun gürültü seviyelerini başarılı bir şekilde azaltmanın mümkün olduğu, inşaat sisteminin sağladığı akustik yalıtımdır.

Evinizdeki gürültü problemi komşu alanlardan kaynaklanıyorsa, gürültünün kaynağının derinlemesine incelenmesi gerekecektir. Aynı nedenle, çözümün çalışması için ihtiyaç duyduğumuz akustik yalıtımın kurduğumuz tavanların üzerine kırılmadığını kontrol etmek önemlidir. Yukarıdaki evden gelen gürültü durumunda, bu yeni tavanın çevresini su geçirmez derzlerle yalıtmaya özel dikkat göstererek, levhadan sarkan, içinde yalıtım malzemesi bulunan sürekli bir tavan çözümünü öneriyoruz.

Son olarak, bu tip tavanın bir diğer büyük avantajı, daha sonra mükemmel düzlük korunurken istenen tonlarda bir boya cilasının uygulanacağıdır, eğer diğer tiplerde olabilecek herhangi bir kusuru vurgulayacak gömme ampuller yerleştireceksek çok önemlidir. malzemelerin.

Sahte alçı tavanlar: Bir öncekinden farklı olarak, bu daha zahmetli bir duvar işi, biraz daha kirli ve bu nedenle daha pahalı. Bu görev, banyo veya mutfak gibi odalara uygulanırken en iyi şekilde yetenekli bir sıvacıya bırakılır. Ancak sabırla ve doğru malzemelerle yapılması kolay olabilen bir iştir. Esas olarak, suyla toz alçı tutkalı ile karıştırılan ve daha önce levhaya sabitlenmiş bazı vidalara takılan esparto çim şeritlerinin yerleştirilmesinden oluşur.

Asma tavanı boyarken, sıvanın çok emici olduğu ve boyamadan önce bu malzemenin gözeneklerini kapatmaya yarayacak bir astar tabakası uygulanmasının gerekli olduğu dikkate alınmalıdır. Tavanlar için en çok tavsiye edilen boya temperadır, çünkü duvarlar için plastik boyalar daha çok tavsiye edilir .

Çatlakların ortaya çıkması durumunda, daha ciddi oldukları zamanlar için piyasada özel bandajlar vardır, ancak çatlakları tıkamak için gazlı bez kullanmak da mümkündür.

Sahte ahşap tavanlar: İç cephe kaplamalarında ahşabın kullanımının diğer malzemelere göre çok sayıda ekolojik avantajı vardır: İşlenmesi çevreye zarar vermeyen yenilenebilir bir orman kaynağıdır, üretmek için enerji yatırımı yapmaya gerek yoktur, çevreye etkisi düşüktür. İspanya’da kullanım ömrü sona eren ahşabın yaklaşık% 70’inin geri kazanılması ve üretim zincirine yeniden entegre edilmesi. Aşağıdaki şekillerde yerleştirilebilirler:

Genel olarak iki tür ahşap tavan kaplaması vardır:Basit kaplama: Bu tip kaplama, bir odanın tavan yüzeyini tamamen kaplar. Normalde zemine sabitlenmiş kare veya dikdörtgen plakalardan oluşur. Üretiminin standardizasyonu nedeniyle, montajı sırasında minimum sayıda olası kesimin yapılması için büyük ve normal odaları kaplamak için kullanılması tavsiye edilir. Plakalar pürüzsüz olabilir veya delikler veya oluklar vasıtasıyla delinebilir (önemli akustik iyileştirme).Oyuklu tavan: Levhalar, kirişler, pervazlar veya levhalarla süslenmiş gerçek bir tavandır (süslemeler aynı kirişler üzerine yapıldığında) veya görünür (süslemeler gerçek tavanın altına yerleştirildiğinde asma tavan oluşturduğunda).

Yalancı tekstil tavanlar: Tekstil tavanlar veya gergi tavanlar, 15 yıla kadar garantili, çok dayanıklı, özgün ve şaşırtıcı bir şekilde dekore edilen PVC / Tekstil tavanlardır. Hızlı ve temiz kurulum için tavanlardır, parlaktır ve çok dayanıklıdır. Germe tavanlar, salon gibi odaları beğeninize ve tarzınıza göre dekore etmek için sonsuz renk yelpazesine ve dekoratif dokulara sahiptir.

Germe tavanların montajı, doğrudan veya dolaylı ışık noktaları ve hatta asma tavanların kendileri gibi dekoratif unsurlarla tamamlanmalarına izin verir. Aynı şekilde, gergi tavanlar da bakım için mükemmeldir, çünkü çok kolay monte edilirler, bina sakinleri için herhangi bir sorun yaşamaz ve mobilyaları veya diğer unsurları hareket ettirmeye gerek kalmadan çok temiz bir şekilde kurulurlar.

ÇATI KAPLAMALARI
ASMA TAVANLAR

Erişilebilir tavanın montajı, orijinal tavana sabitlenmiş metal bir yapı üzerine gerçekleştirilir: tonoz, beton döşeme vb. Genel olarak, çatı tesisatlarının kapladıkları şeye bağlı olarak döşemeden yaklaşık 15-20 cm uzağa yerleştirilir ve amacı elektrik, sıhhi tesisat veya klima tesisatlarını kamufle etmektir. Otellerde, mağazalarda ve ofislerde çok yaygındır, ancak evimizde bu tür bir klimanın olması durumunda ısı pompası iç ünitesinin genellikle kurulu olduğu banyolarda ve tuvaletlerde bulunması giderek yaygınlaşmaktadır.

Bu tip tavanın en büyük avantajları, plakanın kendisi tarafından taşındığı için sonradan herhangi bir cila uygulamasına ihtiyaç duymaması, montajının kolay olması, her şekle ve tipteki projeye uyum sağlaması, dinleme kalitesini artırması ve gürültülü bir odanın ses seviyesi ve çok hafiftir. En yaygın kaydedilebilir tavan türleri şunlardır:

Alçıpan:  Standart kullanım levhası ve kolay kurulum. Avantajları arasında: kullanım ve nakliye kolaylığı. 15 dakikalık yangına dayanıklılık ve düşük sertlik ve yalıtım değerleri sunar. 

Mineral elyaf plaka : Neme, gürültüye ve yangına orta düzeyde dayanıklılığı sayesinde çok amaçlı plaka.

Alçı levha ve fiberglas:  Yanmaz, aynı zamanda yüksek ses yalıtımı sağlar, ancak darbelere karşı düşük direnç gösterir.

Fiberglas plaka:  Yanıcı olmadığından mükemmel akustik yalıtım ve yangına dayanıklılık performansı.

Metal tavan plakaları: Çok hafiftir ve montajı kolaydır. Kolayca temizlenirler ve güverte, pergola vb. Gibi korumalı dış mekan çatılarında kullanılabilirler.

KURULUM
PRATİK İPUÇLARI

Evinize asma tavan takarken bir dizi koşulu hesaba katmalısınız:

-Oturma odaları, yatak odaları veya oturma odaları gibi ortak odalarda kurulumdan sonra serbest yükseklik en az 2,5 metre olmalıdır.

-Banyolarda, mutfakta veya koridorlarda asla 2,20 metreden az serbest yükseklik bırakılmamalıyız.

-Büyük odalara asma tavan takılması veya asma tavanda karmaşık tesisatlar olması durumunda, kolayca erişebilmek için bazı araştırmalar yapmanızı tavsiye ederiz.

banyo asma tavan çeşitleri

-Özel durumlarda ve estetik nedenlerden ötürü, yükseklik izin vermiyorsa, tavana yapıştırılan plakaların takılma olasılığı düşünülebilir.